Leesil

Leesil

Meno: Peter Minarič
Na Cineville od: 23:06, 01.11.2009
Lokalita: Bratislava


Počet pridaných komentárov: 19 (19x film + 0x osobnosť) = 57 bodov
Počet hodnotení: 78 (73x film + 5x osobnosť) = 78 bodov
Pridaný obsah: 2x film + 0x osobnosť + 0x novinky = 10 bodovKomentáre užívateľa k filmom na cineville.sk

19:48 13.05.2014

Anjelský podiel

Anjelský podiel

Tento film ma nesmierne potešil - nielenže zbožňujem anglické (škótske) filmy, ale aj myšlienka tohto filmu ma dostala hoci som podľa popisov a obsahov zverejnených na internete čakal film o skupinke neustále opitých škótov a do toho nejakým spôsobom zamiešanú krádež drahej whisky ... veľmi som sa síce nemýlil, ale myšlienka a záverečných 10 sekúnd určite stoja za to.
Odporúčam však stiahnuť si titulky (aj anglicky zdatnejším) lebo škótskemu prízvuku (a hlavne tomu z okolia mesta Glasgow) sa bez titulkov rozumieť nedá ... jediné čo som bol schopný registrovať je slovo "wee", ktoré je vo filme použité asi častejšie ako "I" a "You" :D

+0-
90%

21:19 04.02.2013

Divoký Django

Divoký Django

Nepočúvajte tieto dve kritické osoby pod týmto príspevkom :D Prelomový film tisícročia to určite síce nie je, ale keď máte radi Tarantína bude sa vám páčiť aj keď uznávam, že pozerať filmy, ktoré v podstate majú tú istú myšlienku a zápletku po čase omrzí ale film je to dobrý. Najviac sa mi páčilo vyobrazenie otrokárskej spoločnosti, ktoré bolo miestami priam dokonalé (hoci v smutnom ponímaní) a už sa nedivím, že tento film kvôli tomuto vyobrazeniu zdvihol vlny nenávisti a kontroverzie v americkej spoločnosti.

Herecké výkony - no s tým súhlasím s dvojkou kritikov - Jackson a DiCaprio boli neskutočne dobrí, hltal som každé ich slovo, pohyb, gestikuláciu a mimiku tváre. Ale aj Waltz mal niečo do seba a ako postava bol veľmi dobre prepracovaný. O postave Djanga a hereckom výkone sa to ale povedať nedá - každopádne toto sú len maličkosti, ktoré vyťahujem, aby som zasa nebol až taký milý k tomuto filmu.

++1-
90%

23:37 24.10.2012

V tme

V tme

Fúha - asi tak zhrniem svoj názor na tento film. Síce nie som expert na vojnovú filmografiu (a teda som veľa kvalitných filmov o druhej svetovej nevidel) musím povedať, že tento film ma silne uchvátil. Nádherne spracované prostredie poľského mesta, priam geniálne zachytená zmena v postoji hlavného hrdinu. A scény úzkosti a strachu v kanalizácii? Genialita!!! Určite odporúčam pozrieť si tento film všetkými desiatimi aj keď mi trochu vadili neustále prechody z jedného jazyka do druhého, ale to zjavne patrí k tej dobe.

+0-
90%

21:50 11.06.2012

Nedotknuteľní

Nedotknuteľní

O filme som sa dopočul z rádia, v ktorom ospevovali herecké výkony, spracovanie ako aj veľmi realisticky zachytenú atmosféru francúzskeho predmestia (ghetta). Musím s týmto hodnotením filmu na 90% súhlasiť - veľmi pekne podaná myšlienka dvoch protikladných svetoch, ktoré sa navzájom nádherne dopĺňali a tak nenudili len zábermi invalidného "snoba" alebo veľmi drsného gangstra z predmestia. Odporúčam pozrieť aj z dôvodu nádherného spracovania priateľstva v pravom slova zmysle, ktoré sa v poslednom čase z filmových snímkov vytráca (ak teda nerátame animáky a filmy určené pre deti).

+0-
90%

22:05 09.04.2012

Mama Gogo

Mama Gogo

A mne sa tento film páčil aj keď som od neho moc neočakával. Príjemne mi padla na dušu veľmi dobre zachytená povaha ľudí z Islandu, ktorí sú chladnejší ale zároveň aj temperamentní ako ich samotná krajina - teda aspoň to mi vyplynulo z postavy syna a jeho manželky - teda ak tam tento protiklad naozaj je :-D
Každopádne to nie je náročný film, príjemná oddychovka, ktorá vás ale prinúti sa trochu zamyslieť nad tým, čo pre vás vaši rodičia urobili alebo či naozaj pustíte starú babku prejsť cez ten prechod alebo si sadnúť v autobuse. Najviac ma pobavila scéna, ktorá je aj na plagáte - hold Alzheimer je zákerná choroba, ale pri tejto scéne som sa nedokázal udržať :-D

+0-
80%

18:50 04.04.2012

Zamilované zvieratá

Zamilované zvieratá

Mňa tento film zaujal hneď z niekoľkých dôvodov:
1. Dostal som ho darom pod vianočný stromček u super ľudí :D
2. Nádherné zábery a konečne aj dokumentárny film, ktorý ma niečo nového naučil, lebo väčšinou sú tie dokumenty stále o tom istom
3. Nechápem z trpezlivosti týchto ľudí a chcel by som odporučiť hlavne scény z natáčania, ktoré keď uvidíte aké ťažké bolo natočiť tie zvieratá v prirodzenom prostredí a pri ich prirodzenom správaní tak aj kebyže nenávidíte prírodu musíte to oceniť. Naozaj dokument, ktorý nie len poučí ale aj zabaví - celá rodina sme to pozerali a hlavne deťom sa páčilo aj keď sa určite v takom prípade pripravte na otázku typu "A čo ten lev robí levici?" :DD

++1-
90%

23:07 06.02.2012

Miestnosť samovrahov

Miestnosť samovrahov

V rámci maratónu cineville.sk (zatiaľ pracovný názov) som sa z tých 6 filmov, čo som si tu povyberal na tento týždeň, bál tohto asi najviac. Po vzhliadnutí komentov, názorov a recenzií tu a na iných stránkach som bol rozhodnutý film ihneď zavrhnúť do recyklácie bez možnosti ho zrecyklovať, ale nakoniec som si ho predsalen pozrel a mám z neho zmiešané pocity. Samotný námet - zaujímavý aj keď mne osobne proti srsti no každopádne minimálne polovicu z môjho hodnotenia dostal tento film za virtuálny svet. Najprv som nemal rád tie časti, nedávali mi zmysel - no teraz keď sa spätne "obzriem" uvedomujem si, že ten svet nejako upokojoval aj mňa samotného - žiadne starosti, lietame si svetom, ktorý vyzerá ako chceme.
V reálnom svete rodičia, ktorí by nás mali mať radi, úplne na nás kašlú a ľudia, ktorých sme ani raz nestretli sú nám väčšou oporou ... toto je to čo si z tohto odnesiem ako pozitívnu stránku filmu a tým to bohužiaľ končí.

+0-
60%

14:06 06.02.2012

Dokonalý zmysel

Dokonalý zmysel

Ako tu čítam komentáre asi som pozeral iný film. Na mňa vôbec nepôsobil ako depresia ale nádherná príručka života - vždy keď stratili zmysel naučili sa chovať, komunikovať, nahradiť ho iným - čo vlastne niektorí ľudia aj bez tejto choroby musia absolvovať a žijú šťastne, lebo jediné čo človek potrebuje je tá láska, kontakt - teda aspoň toto mne vyšlo z toho konca ako záver. Ale inak super film, Eva aj Ewan boli úžasní, dobrá kombinácia. Jediné čo mi trochu niekedy sekalo uši boli tie rôzny anglické dialekty ale dalo sa cez prelúskať. Nesmiem zabudnúť pochváliť hudbu - tá bola nádherná (hovorím len o hudbe keďže ostatné moc odborne posúdiť neviem) a všeobecne veľmi dobrý nápad divákovi odrezať tiež zmysly (neviem ako vy, ale ja som pritom nič nejedol ani tu nemám vonnú sviečku zapálenú :-D). A trochu nekončiaceho optimizmu nakoniec - aj tak im zostal hmat :-D

++2-
90%

20:35 09.09.2011

Tri

Tri

Veľmi pekný film, ktorý síce nemá nejaký pestrý dej ale herecké výkony a "chladné nemecké" scény stoja určite za pozretie. Najviac ma dostala úloha Hanny a herečka, ktorá ju stvárnila. Ešte k tomu trochu humorných scén pri "striedaní sa pri Adamovi" a naozaj nemôžem nič zlé na tento film povedať.

+0-
80%

21:23 02.07.2011

Pochovaný za živa

Pochovaný za živa

Môj favorit tohtoročného ArtFilm Festu. Po prečítaní jednoduchého obsahu v katalógu filmov som vedel, že nie je šanca, aby som celý film vydržal v bdelom stave. Nakoniec sa však všetky moje obavy nesplnili - nedokázal som odlepiť od plátna oči. Film a jeho dej nádherne plynul pred očami, jednotlivé súvislosti sa mi jednoducho vlievali do mozgu, spomalené "art" scény pohladili dušu a pri emocionálnych scénach pookrialo srdce - až takto umelecky musím tento film opísať lebo naozaj som dlho nič podobne dobrého nevidel. Z Reynoldsa som mal tiež trochu obavy ale nakoniec sa tam hodil ako "zadnica na šerbeľ". Nádherne zvládol ťažkú úlohu jedného herca v celovečernom filme. Nechcem kaziť zážitok z pozerania a tak nebudem hovoriť čo ma na filme najviac dostalo - určite to ale zaregistrujete keď si film zhliadnete. Jediným negatívom aj keď malým bola scéna s hadom ale čo už ... aj majster tesár sa utne.

+0-
100%

21:38 18.05.2011

Útek do divočiny

Útek do divočiny

A mne sa to páčilo, zázračne, lebo nemám rád ťahavé filmy, ktoré ma nakoniec viac zmätú ako vysvetlia. Ale páčilo sa mi ... prázdne chvíľky, kedy ani monitor nebolo treba pozerať, som sa zamyslel aké by to bolo odísť teraz, v tomto momente preč ako hlavný predstaviteľ. Príroda úžasná aj keď pár faktov nereálnych (necháme si to na biologické okienko radšej :D), ale niekedy mi pripadal malý, bezvýznamný Supetramp ako superman - nechcem znieť náročné ale moc "málo" zlých momentov sa mu stalo ... všetko mi to potom pripadalo ako nejaké divné scifi z National Geopgrahic. Pozn. nabok - asi prvý film so Stewartovou, kde som jej to na viac ako 70% zhltol, že je naozaj tou postavou, ktorú hrala.

+0-
90%

22:42 17.05.2011

Darjeeling s ručením obmedzeným

Darjeeling s ručením obmedzeným

Dostal som tento film "do vienka" po odporučení od jednej nemenovanej Anny :D. Prvých 20 minút som myslel, že sa jej pomstím niečim horším ako toto ale oplatilo sa čakať aspoň podľa mňa. Najviac ma bavili tie metafory, ktoré som tam možno hľadal z dlhého času alebo tam vážne boli. Celé to "špirituálno" tohto filmu, zistenie, že keď zahodíme staré kufre, ktoré nás len brzdia, život pokračuje a mení sa ďalej, ale zasa niektoré veci sa nikdy nemenia. Pekná oddychovka aj keď som sa zľakol obsadenia ako náhle som zbadal Owena.

+0-
80%

23:16 15.05.2011

Tokyo!

Tokyo!

Natrafil som na tento film náhodou, chceli sme síce ísť do Nostalgie na Paris je t´aime ale keďže som mal / mám šikovnú hlavu, tak som si sekol týždeň a s veľkým prekvapením pozrel tento film. Najprv som nechápal o čo sa jedná, ale netrvalo dlho a zvykol som si na japonské ponímanie filmu - v prvom príbehu nádherne vykreslené až poetickým koncom, ktorý všetko vysvetlil. Druhá časť "MERDE" ma úprimne rozosmiala (najmä jeho chôdza a samotné meno - pán Merde :D). Avšak najviac ma chytila tretia časť, ktorú som si okamžite spojil s nedávnymi udalosťami vo Fukushime. Neviem, či by film zanechal takú "ryhu" v mojej mysli aj kebyže vidím film pred katastrofou ale každopádne to dodalo filmu pre mňa novú dimenziu. Nehovoriac o úžasných gombíkoch, ktoré nás donútili pohrať sa s myšlienkou návštevy tetovacieho salónu. Každopádne palec hore aj keď nejakú hlbšiu myšlienku druhej časti sme hľadali márne, ba ani víno nepomohlo, ale určite si ho ešte pozriem ak bude mať môj mozog znížený výkon myslenia a empatie.

++2-
90%

23:08 08.04.2011

Občiansky preukaz

Občiansky preukaz

Pri tomto filme asi jediný a poslednýkrát ľutujem, že som sa narodil kedy som sa narodil. Musel som si tento film pozrieť 2krát prosíkajúc rodičov/známych aby mi vysvetlili prečo je toto takto a hento tak. Inak film plný nečakanej odvahy a nádhernej rebélie, ktorá sa v dnešnom svete prejavuje bohužiaľ len hraním hudby z mobilu v prostriedkoch hromadnej dopravy alebo čo najvyššími šteklami na 12 ročnej babenqe z Auparqu (osprevedlňujem sa použité "nárečie" - prisahám, že ho nepoužívam čaato). Možno tento film nevysvetlil všetko čo načal, ale ktorý áno? Inak ma bavili herci, prostredie a ako také spomienky z môjho detstva - ako limonáda, cestovanie v natrieskanom aute 2 dni do Chorvátska a podobne.

+0-
90%

13:59 08.04.2011

Imaginárne lásky

Imaginárne lásky

Prvý Nolanov film čo som videl (nie že by ich bolo kvantum :D). Zbožňujem tohto režiséra a je jediný, ktorý ma donútil vzhliadnuť všetky filmy od jediného človeka. Nádherné farebné scény plné emócii, super hudba a nenáročné dialógy z tohto filmu robia snímku vhodnú na nedeľné leňošenie pred telkou, ktoré vás ale nenechá zaspať. Dávam všetky palce hore, nehovoriac o tom, že po kvantách anglický hovorených filmoch mi padla francúzština ako balzam na dušu. Nesmiem ani opomenúť inú mentalitu Francúzov, ktorú film výborne vystihuje. Aj keď jedno mínus film mal - koniec bol miestami moc "hollywoodsky" - všetko sa urovná a začne nanovo ... aj keď istú "poéziu" v podobe neustáleho kolobehu života by ste tu mohli nájsť.

++1-
100%

13:52 08.04.2011

Requiem za sen

Requiem za sen

Konečne po "pár" rokoch som sa dokopal k tomu si tento skvost - a hľa akurát včera to dávali v Nostalgii. Osobne sa mi na tomto filme páči nespočet vecí ako aj malých detailov. Už len ten fakt, že ľudia väčšinou vnímajú drogovo závislých ako špinu ale keď nejaká "babka" berie lieky na schudnutie, ktoré ju vlastne stavajú na takú istú úroveň ako drug-junkie, tak to je menej šokujúce, resp. spoločensky vítané ak chcete. K obsadeniu nemôžem nič zlé povedať (nech to vôbec niekto skúsi :D) .. Jennifer 100%, mama tiež ... Hudba by sa možno priemernému divákovi nepáčila - vždy stále to isté ale nádherne pripomínala pasáže filmu, ktoré boli najviac "násilné" na ľudské zmysly. Nemám viac asi čo dodať, tento film ma vždy tak nabudí k pozitívnemu mysleniu a životu až to nie je pekné - a to všetko aj bez blbých drog.

++5-
100%

23:22 04.04.2011

Antikrist

Antikrist

Dal by som možno aj 90 ba viac bodov ale bohužiaľ Antichrist spadol do môjho rebríčka "Vidieť, počuť raz, pochopiť možno niekedy a znova pozrieť ani raz" ... prológ bol úžasný až skoro duchovný a zanechal asi najlepší dojem z celého filmu :) Zhodou okolností hovoriac o krutosti spáchanej režisérom na hlavnej hrdinke - bol som 2 týždne pred vzhliadnutím tohto filmu na "Púštnom kvete" takže niektoré scény až také "desivé" už pre mňa neboli - asi som si proti tomu vyvinul imunitu .. no celé toto moje "konštatovanie" by som chcel zhrnúť jednou rečníckou otázkou, ktorá podľa mňa najviac vystihuje tento film: "Mohol by mi niekto vysvetliť koniec filmu?"

++8-
80%

23:15 04.04.2011

Adamove jablká

Adamove jablká

Ja som od tohto filmu veľa neočakával, vôbec aj prečo by som mal, keď som k nemu prišiel ako slepá hus k zrnu ... Ale príjemne ma prekvapil, najmä typom humoru, ktorý bol miestami až infantilný, predvídateľný až nechápavo absurdný (ako napr. scéna s vranami a zastrelenou mačkou, ktorá však ľudí v kine pobavila asi najviac a vyvolala aj pár ochranárskych ohlasov :D) ... Veľmi málo filmov ma nechalo odísť s takým reálnym pocitom, že žijem a že svet (nočná, ponurá, upršaná, mrznúca Bratislava) je pekným miestom ak neberieš všetko a seba príliš vážne :)

++1-
90%

13:39 02.11.2009

Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

A mne sa tento film páčil, síce ho neviem tak dobre rozobrať ako niektorí prítomní ale rozosmial ma a donútil k zamysleniu ako vlastne funguje moja rodina a keďže do rodiny pribudla podobná herečka ako MMS pred 8 rokmi máme to okorenené a je to celkom zaujímavé pozorovať aké podobné sú si sesternica s MMS.
PS. Na youtube je nádherná paródia, ktorá ma prinútila k slzám smiechu .. oplatí sa pozrieť aspoň z môjho pohľadu :D

+0-
80%

Komentáre užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

Tento užívateľ zatiaľ nenapísal žiaden komentár k osobnostiam.

Hodnotenia užívateľa k filmom na cineville.sk

Hodnotenia užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

90/100:
Natalie Portman |
80/100:
Jim Carrey |
145

Počet
bodov:

ako získať body?

Obľúbené filmy:

Obľúbené osobnosti: