llubka

llubka

Meno: lubka
Na Cineville od: 18:30, 16.11.2008
Lokalita: Bašovce/ Bratislava

Niečo o mne: ..milujem filmy..preto som tu:)..najsamviac rada chodim do klubovych kin,na filmove festy ako Cinematik,a rada skuknem aj nieco dobre v telke..no a okrem filmov ma bavi tiez hudba,divadlo a pod..


Počet pridaných komentárov: 139 (134x film + 5x osobnosť) = 417 bodov
Počet hodnotení: 542 (393x film + 149x osobnosť) = 542 bodov
Pridaný obsah: 51x film + 31x osobnosť + 0x novinky = 410 bodovKomentáre užívateľa k filmom na cineville.sk

20:25 14.09.2013

Dámy a páni, finálna verzia

Dámy a páni, finálna verzia

Tento film, alebo filmy vo filme som videla na Cinematiku. S odstupom času, si už veľmi nespomeniem na dej, ha, ha, no bolo trošku zložitejšie sa orientovať v tom, ale malo to nejakú tú dejovú líniu:), ale každopádne zaujímavý nápad, a v mysli som si vravela, jéé to som videla, aj to. A aj ma to nabudilo niektoré filmy si znova pozrieť. A Gyorgy Palfi niektoré scény naozaj vtipne postrihal, avatar a zrazu nejaký čiernobiely film, alebo niekoľko záberov zdvihnutia telefónu po sebe, sexu a pod. Ľudia v kine sa bavili. Ono bolo najmä zábavné, že tam postrihal naozaj asi cez nejakých 500 rôznych filmov, čo sme mohli vidieť aj v záverečných titulkoch, ktoré boli výnimočne dlhé. Po filme nasledovala diskusia s režisérom. A mňa pobavila najmä debata o tom ako "poriešil" autorské práva:))..a tiež ako vravel, že nemal peniaze na nejaký nový film, tak to vyriešil takto:) Pálfi je naozaj svojský, vtipný..hodinu a pol filmovej nostalgie, pri toľkých rôznych snímkoch..a určite stráviteľnejší snímok oproti Taxidermii, na ktorú nemám odvahu..

++2-
60%

00:39 16.01.2012

Dokonalý zmysel

Dokonalý zmysel

for me..perfect depression, ešte väčšia ako pri Melanchólii, a to je už čo povedať. Stále nad tým premýšľam, silný film, ktorý mi ešte dlho zostane v hlave. Tak toto zažiť, zbláznila by som sa. Pri sledovaní som si uvedomila ako milujem rôzne vône, chute a pod..a to že ich vnímam, beriem ako samozrejmosť..
..zaujímavý námet, k tomu skvelí McGregor a Eva Green, netradičná kamera, či podmanivá hudba Maxa Richtera (moc filmových skladateľov nepoznám, ale jeho áno, aj pre skvelú hudbu vo filmoch Cudzinka, Lono, či Valčík s Bashirom )
prvý trailer k Perfect sense vyznel pre mnohých možno ako klasika o nešťastnej láske, v ktorej sa kričí, plače, háda a pod., takže vtedy som film chcela vidieť najmä kvôli McGregorovi, ktorého ako herca mam naozaj rada
no ako som sa neskôr dozvedela, že tam pôjde aj o niečo iné, tak som bola ešte viac zvedavá na tento film, no stále som nevedela čo čakať
niektoré momenty vo filme boli naozaj prisilne, že som len pozerala v nemom úžase..no a o konci ani nehovorím..pôsobilo to miestami vcelku skutočne, najmä tým, že to bolo doplnené tými dokumentárnymi zábermi z rôznych krajín..a potom aj tá panika a pod.
páčilo sa, no teraz by to chcelo nejakú riadnu komédiu si pozrieť:)

++2-

13:24 08.05.2011

Valčík s Bašírom

Valčík s Bašírom

Tento film by som si rada znova pozrela a vrelo ho odporúčam. Videla som ho asi pred dvoma rokmi na Cinematiku, no ostal mi dlho v pamäti, podobne ako Persepolis. Neskutočne silný, smutný, príbeh podľa skutočnej udalosti. Animovaný hraný dokument. Momenty spomienok, stretnutia, obrazov z vojny, streľbu a pod. dotvára skvelá hudba Maxa Richtera. Strieda sa tu klavírna, taká ta klasická, a tiež elektronická a rocková hudba (Public image ltd. napr.). Vo filme je množstvo silných momentov najmä tie z vojny, keď si Ari spomína, silný je najmä ten, ktorý sa ukrýva v názve filmu Valčik s Bašírom, keď vojak „tancuje“ medzi guľkami streľby, alebo tiež príbeh o fotografovi ktorý vnímal nešťastie vojny cez fotoobjektív. Niektoré scény v tomto filme sú skrátka nezabudnuteľné. Krásne boli pre mňa tiež obrazy snov. Príbeh o Arim, ktorý si nepamätá zážitky z vojny a tak sa stretáva so známymi a snaží sa dať tie spomienky dokopy. Miestami som nestíhala si spájať všetky tie informácie, ktoré Ari dostával aby si spomenul. No najsilnejší bol pre mňa záver, prechod od animovaného k dokumentárnemu. Pri animácii si neuvedomujeme tak veľmi tú reálnosť, toho čo sa tam deje, hrôzu tej vojny.

++1-
100%

13:19 08.05.2011

8 times up

8 times up

Videla som na tohtoročnej Fiffbe, a som rada, že som naň šla. Taký miestami smutno-vtipno-milý príbeh o dvoch smoliaroch, ktorí sa neľahko pretĺkajú život, keďže sú bez práce. V pamäti mi ostali najmä tie ich úsmevné pohovory, pekná hudba vykresľujúca atmosféru, či zaujímavo vytvorené titulky. Bola to taká fajn oddychovka.

++1-
80%

23:44 07.02.2011

Na dotyk

Na dotyk

Krásny film. Nemám slov. Môžem ho vidieť aj niekoľkokrát, a stále nad ním žasnem.
Štyria ľudia, náhodné, či osudové stretnutia, láska, klamstvo, nevera,..prepletené navzájom ničiace sa vzťahy..Nichols toto všetko tak krásne zobrazil..
Skvelé dialógy, herecké výkony. Najmä preto je ten film tak dobrý ako je. Dialógy miestami drsné, vulgárne, smutné..ale aj inteligentné, vypointované
Film podľa divadelnej hry, ktorý stojí najmä na týchto dialógoch..
a krásna hudba..krásne znie v úvode aj v závere Cant take my eyes off you:)
no a tiež to herecké obsadenie bezchybné..neviem kto sa mi z tej štvorky páčil viac..
hoci sa film odohráva po väčšine v interiéroch a je tvorený len komunikáciou medzi štyrmi postavami, má neuveriteľnú atmosféru..
krásna je pre mňa už úvodná scéna s judom a natalie na preplnenej ulici, tie úsmevy a do toho tá hudba...
a hallo stranger
a zároveň túto komornú drámu o vzťahoch tvorí aj niekoľko milých vtipných dialógov..ako pre mňa obľúbená..nejem ryby..prečo?..ryby čúrajú do vody:)
asi toľko k tomuto filmu..
patrí k tým mojim obľúbeným..ktoré môžem vidieť nespočetne veľa krát..

+0-
100%

17:48 06.09.2010

Spálené životy

Spálené životy

O Burning plain som nič nevedela než som to šla pozerať, že o čom to vôbec je. Ale zaujalo ma meno režiséra, ktorý predtým bol scenáristom Innarituovych filmov, ktorého mam naozaj rada. 21 gramov, Ammores Perros, Babel. Videla niekoľko krát a patria k tým obľúbeným. A to najmä pre tie skvelé príbehy, viacere, ktoré sa prelínajú až v určitom momente sa spoja v celok. Guillermo Arriaga napísal opäť skvelú drámu, no tento krát ju aj sám zrežíroval. Na začiatku sledujeme životy 3 žien a nás to núti zamýšľať sa že čo ich vlastne spája. Toto mam na týchto jeho scenároch rada. Prepojenie medzi postavami, v tomto prípade odlúčenými časom a priestorom. No čo sa týka réžie, nedalo mi to neporovnávať s Innarituom, ktorý je pre mňa určite o niečo lepší. Arriagovi chýba taký ten cit pre silné zábery vo filme, ktoré spolu s hudbou (Sanataolalu) tvoria dokonalú atmosféru. Ale inak ako debut dobré. Herecké obsadenie tiež skvele, najmä prekvapila Kim Bassinger. Skvele sú v príbehu vykreslené charaktery hlavných postáv. Príbeh silný, ktorý ma dostal, a ešte dlho som nad nim premýšľala po skončení filmu.

+-1-
80%

17:24 06.09.2010

Kasandrin sen

Kasandrin sen

Pre mňa jeden zo slabších filmov Woody Allena. A hlavne mi tu chýbalo to woodyallenovske, čo z jeho filmov poznám. Milujem v jeho filmoch ten jeho svojsky humor, nadhľad, zaujímavý príbeh väčšinou v jeho milovanom New Yorku. Ale tento film mi jednoducho tak nesadol. Herecké obsadenie, Farrel, McGregor, dobre. Koniec nečakaný. To je asi tak všetko. No postavy dvoch bratov, Terry a Ian, dobre zahrané. Ian ako ten, čo stále mysli na lepšiu úspešnú budúcnosť a je ochotný preto urobiť všetko. A jeho brat Terry ako ten smoliar, hazardný hráč, ktorému sa tiež veľmi nedarí. Od Allena by som čakala nejaký lepší príbeh. Toto mi prišlo miestami moc pomalé, chvíľami nudné. Mam rada od neho tie filmy, kde vystupuje aj on sám ako ten ufrflaný neurotik z New Yorku. Alebo sa páčili aj tie novšie so Scarlett Johanson. Teším sa však už na jeho nový film, ktorý ma byť znova v New Yorku, s hlavnou postavou podobnou Woody Allenovi.

+-1-
60%

21:51 01.09.2010

500 dní so Summer

500 dní so Summer

„Toto je príbeh o chlapcovi, čo stretol dievča“.. 500 dní so Summer je taký milý krásny pohodový miestami melancholicky neobyčajný príbeh o láske. Žasla som nad tým celým príbehom, réžiou a hudbou. Krásny pár Summer a Tom v podaní sympatických Zoey a Josepha, a ich spoločné chvíle v parku, v kine, v Ikei, v múzeu boli neskutočné milé. Úsmevná ja pre mňa scéna z Ikei „ nerád ti to vravím, ale máme v spálni Japoncov“:) , alebo tiež na karaoké. Zaujalo ma že príbeh ich dvoch nešiel lineárne ale že sme mohli sledovať rôzne dni v ich vzťahu. Žasla som tiež nad krásnymi detailmi vo filme- ako predstavenie Summer a Toma v úvode, prepolenie obrazu, či animácia, ktoré vyzneli často vtipne, taktiež aj strih. Vidno že to točil režisér hudobných videoklipov, a na jeho režijný debut naozaj dobré. Tiež dobre zvolená príjemná hudba- Feist, Regina Spektor, Carla Bruni a pod. Režisér si dal záležať na detaily v príbehu a to ma tu dostalo. Že nie ako vo väčšine romantických filmoch o páre ako osobách moc nevieme, len že sa majú radi. No tu bolo ukázaná aj Tomova láska k architektúre, Zoeyina k umeniu, spoločná k hudbe a pod. Obľúbila som si tento pár, Summer, jej úsmev, štýl,( aj napriek jej postoju k láske) a Toma ako toho neskutočne zaľúbeného. Teším sa na to ako si znova pozriem 500 dní so Summer, na Zoey, Josepha, a tú hudbu vo filme.

+0-
90%

21:11 01.09.2010

Trio z Belleville

Trio z Belleville

Dobre sa mi pozeralo na tento animovaný film. Krásny, milý, miestami absurdný, vtipný príbeh. Svojská animácia, zvláštne mi prišli zobrazené napr. postavičky mafiánov, či samotného hlavného hrdinu Championa, ale vlastne ma tá animácia zaujala aj pobavila. Obľúbila som si najmä babičku a psa Bruna. A tiež ešte tety speváčky z Bellevile. No zohratá to partia. Aj s minimom slov, to bolo pre mňa celé pútavé a nenudila som sa. Dostal ma vzťah babičky a vnuka Championa. Celé som to s nimi prežívala, a dúfala som že to všetko dobre dopadne:)). Ešte viac ma to začalo baviť keď sa všetci ocitnú v Bellevile. Celé toto bolo skvelo doladené francúzskou hudbou, najmä chansonmi tria. Ešte stále s úsmevom spomínam na také situácie ako lov žiab, a tie recepty rôzne, na koncert tria z Bellevile spoločne s babičkou, či na Brunove zvláštne sny. Je však pravda, že najskôr som sa nevedela odhodlať pozrieť si to, že zvláštna animácia, málo slov a pod., ale nakoniec som rada že som to videla. Nebolo to pre mňa až také dobré ako iné animované, napr. Persepolis, Valčik s Bašírom, aj keď toto sú už predsa len skôr drámy a podľa skutočnej udalosti . Ale Trio z Belleville ma príjemne pobavilo. Po tomto Trie ma teraz veľmi láka od Chometa Iluzionista, podľa traileru je vidieť o niečo vylepšenejšia animácia, a príbeh vyzerá tiež zaujímavo. Takže som zvedavá.

+0-
80%

01:34 27.08.2010

Obecná škola

Obecná škola

..obecna skola patri k tym mojim oblubenym ceskym..aj ked pelisky jednoznacne vyhravaju..tento mam tiez rada..tento film som videla uz 100krat a stale sa na nom perfektne zabavim..hlavne tie hlasky.."Kdo chce vidět Idiota,ať se staví v ředitelně." ..no a este to ako zahlasi riaditel aby neoblizovali zamrznute zabradlie..a potom hned zaber na decka,prilepene jazykmi o zabradlie:))..len mi je luto vzdy tej ucitelky..kto by sa nezblaznil z tych deti:))..a samozrejme Zdenek Sverak sa mi tu paci..opät rovnako ako vo filme Na samote u lesa sa mi paci jeho charakter,jeho vztah so synom a pod..a tiez aj scenar k filmu robil Sverak..jeeednoducho Sverakove filmy sa mi veeelmi pacia..

+0-
80%

21:06 02.07.2010

Samotári

Samotári

Samotaři patria jednoducho k tým českým klasikám, ktoré treba určite vidieť. Skvelý príbeh, dialógy, postavy, hudba..to všetko robí samotarov nezabudnuteľných. Aj keď to vidím po 555. –krát stále sa bavím od začiatku do konca. Prvý krát keď som to videla, som však najskôr nechápala, to nadšenie ľudí z tohto filmu, ale čim viac som to videla tým viac ma dostal cely tento film, a už poznám aj ja naspamäť všetky hlášky a v mp3 mi hrá jeden z mojich obľúbených soundtrackov. Jednoducho skvelé herecké obsadenie Trojan, Machaček a ďalší, skvelé hlášky- To máš z toho jakej život vedeš, to máš z toho jake lidi ty si vybýraš..teď bych si přece jen dal něco k pití..to je skvěla muzika, ty jo co to je za muziku?, to je statní hymna, ty vole, jo státni hymna, ja jen že ji nehrali takhle dlouho instrumentalne, tak sem na ni zapomnel:) skvelé postavy ako Vesna čakajúca na ufo, Ondřej otravný prenasledovatel a tiež inštalatér, či stále zhúlený Jakub, no a hudba ako Lucky boy, chladna ako zmrzlinový pohár od Lučeniča či Moloko a Morcheeba..a tiež nezabudnuteľné skvelé strihy, kedy sa na konci zotmie a na to v ďalšom strihu očakávaná situácia, skvelé sú hlavne prezentácia japoncom typickej večeri v českej rodine, či všetci zhúlení na kare..pre toto všetko mám tento film tak rada:)

+0-
100%

21:02 02.07.2010

Psycho

Psycho

Hitchcock, hororová klasika, scéna v sprche, psycho hudba- to je asi všetko s čím sa mi donedávna film Psycho spájal, hmm, no vlastne este s Gus van Sant-ovým remakom, tak ale to je niečo úplne iné:)), aj keď sa to hra na Hitchcockove psycho, tak má od neho na míle ďaleko, musela som sa smiať, no to bolo jednoducho cele zle, vlastne ešte som dobrý remake nevidela, ale tak toto sa nedalo jednoducho dopozerať. A tak som rada, že som mala možnosť konečne si pozrieť tuto hororovu klasiku. A musím napísať, že nesklamala. Celý film mal tú správnu, temnú, mrazivú atmosféru. Tu som snáď mala zimomriavky aj pri pohybe tieňa a už len pri zvuku hudby ktorá tomuto filmu dodáva ten pravý efekt. Skvelé aj herecké výkony, a najviac tu asi vyniká Anthony Perkins, skvelo zahral človeka chvíľami mierne hanblivého, nervózneho a vzápätí plného nervov. Už pred pozretím tohto snímku mi boli niektoré scény známe, najmä tá v sprche, veď tá už je kultová, no stále boli scény, pri ktorých som sa zľakla, dlho ticho a zrazu známa hudba. A ešte stále mám v pamäti úsmev majiteľa hotela Normana Batesa, niektoré scény v tomto filme sú skrátka nezabudnuteľné. A aj keď som vedela už predtým aká je hlavná zápletka, stále ma držal tento film v napätí, čo sa bude v danú chvíľu diať.

+0-
90%

15:38 02.05.2010

Prekliaty ostrov

Prekliaty ostrov

Prekliaty ostrov, patrí k tým filmom, ktoré ma ešte dlho po pozretí, nútia zamýšľať sa, ako to celé vlastne bolo. A takéto filmy ja môžem. Tento film podobne ako napr. Nolanove ma nútil celý film premýšľať nad všetkým, postavami, udalosťami, menami, všetkým čo sa spomenulo, a aj tak mi ostalo na konci v hlave množstvo otázok. Už keď som si myslela, že som to pochopila, tak ma Scorsese úplne na záver zmiatol poslednými vetami. A som rada, že to neskončilo, len pri vyriešení, ktoré podáva postava Kingsleyho v závere, lebo to by mi trocha prišlo také, že to tu už bolo, a také, čo som očakávala. Na tento film som čítala rôzne názory, buď sa veľmi páči, alebo vôbec. Pre mňa to bol dobrý film, predovšetkým skvelá zápletka, kde však rozuzlenie pre mňa zostáva doteraz záhadou. Z ostrova, s psychiatrického ústavu, z Teddyho snov, spomienok alebo ako si to mám už vysvetliť (a tie sa mi miestami páčili viac ako samotný ostrov) mi niekedy behali zimomriavky po chrbte. Dicaprio hrá takmer vo všetkých Scorseseho filmoch, a ja si myslím, že si vybral dobre. Naozaj skvelo zahrané, ale zaujali taktiež herci ako Rufallo, Williams či Patricia Clarkson. Prvé vo filme mi do oči udrela asi ta úžasná:) kravata Teddyho, ale potom som si ju už prestala všímať, ako sa začalo diať množstvo nevysvetliteľných veci na ostrove. Temná hudba znela na ostrove a klasická, husľová v Teddyho snoch- skvelá súhra zvuku a obrazu. Naozaj smutná bola scéna s jazierkom ku koncu. Počas celého filmu sa toho naozaj veľa udialo, niektoré momenty boli silné, skvelé, iné mi prišli slabšie. Určite si ho pozriem znova a som zvedavá, či potom nájdem nejakú odpoveď ako si ten záver vysvetliť.

+0-
90%

14:02 10.01.2010

Maria Antoinetta

Maria Antoinetta

Nechce sa mi veriť, že toto natočila tá istá režisérka, čo natočila Stratené v preklade. Lebo toto bolo zlé, a moc. Príčin, že čo sa mi tam nepáčilo je naozaj veľa. Príbeh, o ničom dej, samotná Marie- Antoinette, hudba, strih, množstvo iných vecí- ktoré sa mi sem nehodili. Takže asi takto. Je to film o Marie- Antoinette, odohráva sa to asi v r 1770 a viac., no miestami mi to tak nepripadá- hudba- neviem, ale jednoducho mi sem nepasuje the Cure alebo New Order - hudba dobra- ale tu nie. Tu by som skôr čakala pre tuto dobu nejakú klasickú, klavírnu hudbu. Príbeh sa odohráva na francúzskom dvore- žije tu množstvo šľachticov, ale ich spôsoby, vyjadrovanie sa mi na tu dobu a do toho prostredia nezdali. To že sa na francúzskom dvore rozprávalo celý čas po anglicky mi tiež prišlo zvláštne. Nehodili sa mi sem ani tie rýchle prestrihy, keď ukazovali tu honosnosť, bohatstvo- v ktorom Marie- Antoinette žila- rýchle prestrihy na drahé jedlo, alkohol, šaty, topánky (na chvíľu sa nám poskytne záber aj na čínanky)čo ma síce najprv zaujalo . A aj to bohatstvo, honosnosť s ktorým tu bola spojená aj márnivosť Marie- Antoinette ma zaujala. Neviem však, či žúrky mladých šľachticov boli práve takéto ako sú prezentované v tomto filme, hlavne, čo sa týka oslavy 18- tich Marie- Antoinette - neprišlo mi to reálne. Príbeh jednoduchý, nezaujímavý, miestami nudný, a pritom si myslím, že ho kráľovná Marie- Antoinette mala pestrejší. Ako len tá neustála snaha o potomka (bolo mi jej miestami však ľúto keď som videla jej manžela Ľudovíta XVI. ) a potom tá jej nuda na zámku, čo sa jej ani nečudujem, keď aj obliekanie bol pre ňu dlhý rituál kedy ani prstom pohnúť nemohla. Zaujalo ma napr., to ako cely kráľovský dvor stal pri manželskej posteli novomanželov aj keď už boli pekne v nočných košieľkach pod duchnou. Mnohé dianie však na zámku mi prišlo nereálne. Ako som už spomínala napr. oslavy a ich spôsoby. Hudba, jazyk, atď. boli veci ktoré sa mi sem nehodili, a neskutočne ma rušili. Taktiež mi film prišiel strašne dlhý, ako sa začala nudiť Marie- Antoinette tak aj ja. Ožila som keď bol nejaký večierok na zámku, ale potom sa mi už zase začalo zívať. Koniec som už vôbec nepochopila, čakala som, že už sa niečo udeje, ale nie. Asi to bol však zámer S. Copoly natočiť to práve takto, a ako vidím mnohých to aj zaujalo, no mne sa to nepáčilo a nebavilo ma to. A možno som až moc riešila pre mňa neobvyklé veci vo filme, ale ani celkovo ma príbeh nezaujal a bola som rada keď už skončil.

++1-
40%

14:01 10.01.2010

Strach a hnus v Las Vegas

Strach a hnus v Las Vegas

Tak toto boli naozaj psychoidne halucinácie. Bizarne, absurdne, jedno veľké psycho. Ani neviem ako to ešte nazvať. Nemám slov. Tak zhulení boli, až som nechápala. Heroín, mariška, mescalin atď. No pekne všetko vyskúšali. V aute cestou po diaľnici, cez Las Vegas, po všetkých možných hoteloch až neviem kde. Toto bolo na mňa príliš. Holohlavý Depp (asi od tohto filmu sa stal z neho sexymbol:) a s pivným sudom Del Toro a ich svet plný halucinácii. Ešte keď si šli po diaľnici, vravím ok, halucinácie o netopieroch a tie ich dialógy boli ešte v pohode. Ešte aj Tobey Maguire ma ako stopár pobavil. Ale potom, Las Vegas, to už bolo na mňa moc. Ako si Raol sedel v bare a zrazu okolo neho rôzne plazy, či dinosaury popíjajúce chľast. A tie veci čo sa vždy diali na hoteli, aký bodrel spravili. Nevidela som tam nejakú dejovú líniu. Dobre dajme tomu, že Raoul mal napísať reportáž najprv o nejakých pretekoch a potom o prednáške proti drogám, čo bolo dosť bizarné, že sa tam práve on ocitol. Ale aj tak ma to až moc nudilo. A neviem teda že či môžu zo všetkých tých drog byť až takéto halucinácie. Možno zaujímavé bolo, že si dal režisér záležať na tom aby rozlíšil ako vnímali svet okolo seba po užití drogy. Že pri jednej droge videli všetko úzke, malé, že pri inej videli iné farby atď. Aj keď mi práve tieto zmeny prostredia, hlavne farby niekedy ťahali oči. Jednoducho sa mi to nepozeralo dobre. Oživením bolo trochu že sa tam objavili aj iné známe tváre ako Cameron Diaz či Nicole Richi. Johny Depp mi tu ale neskutočne liezol na nervy, tak ako ho mám v iných filmoch rada tak tu ani zďaleka nie. To že bol rozprávačom príbehu, bolo ešte horšie, pre mňa tam mal nejaký divný hlas. Ale toto cele bolo na mňa až príliš, absurdne, a tiahlo sa to ako žuvačka. Jediné čo sa mi páčilo, bola hudba, tá bola do prostredia Las Vegas dobre vybratá. Videla som už množstvo dobrých filmov o drogách, ale tento už nemám chuť si pozrieť znova. Ale inak, názov má tento film výstižný.

+0-
10%

16:18 28.12.2009

Sólokapor

Sólokapor

Komédia s prvkami krimi, mystery- Sólokapra Allen napísal, režíroval a aj si v ňom zahral. V tomto prípade, niekedy menej je viac. Aspoň pre mňa. Réžia- skvelá, Woody ako herec- paráda, to jeho koktavé rozprávanie, a jeho neskutočné vtipné dialógy vždy medzi ním a ďalšou postavou, aké sú známe z filmov v ktorých sa objaví (o niečo viac sa mi Woody páčil ešte vo filme Všetci hovoria: Milujem ťa:) . Len ten námet, u Allena mi tak nesadol. Mystery na lodi do podsvetia, zavraždený novinár, ktorý sa objaví Sondre, mladej začínajúcej novinárke, aby napísala za neho článok, či krimi prvky, vyšetrovanie Sida a Sondry a pod. Jednoducho už počas filmu som vedela, že toto ma až tak nebaví, teda keď to porovnám s jeho filmami čo som zatiaľ videla. Asi každý režisér má nejakého obľúbeného herca, ktorého obsadzuje takmer do každého svojho filmu. Woody Allen má rad Scarlett Johannson. Páčila sa mi v iných jeho filmoch, no tu sa mi nepáčilo to jej rýchle prehnané rozprávanie, prišlo mi to zvláštne, všetko čo rozprávala až moc prežívala, ako by to nebola ona. Toto sedí Allenovi, že niekedy mu trvá, kým niečo povie, inokedy spustí spŕšku viet. Čo sa týka však viac postav zaujal ma iluzionista Sidney, a aj žurnalistka Sondra, Scarlett ako obyčajné dievča v okuliaroch, no stále pekná. Hugh Jackman ma nejako nezaujal, nudil ma, viac ma bavili dialógy medzi Scarlett a Allenom. Hudba skvelá- aj keď tu hlavne dookola viac menej zneli len 2 pesničky, tie čo počujeme v úvodných a záverečných titulkoch- ale hodili sa tam skvelo. Samotné pátranie po tarotovom vrahovi ma už nejako nebavilo, miestami aj nudilo. Match Point ma dostal svojím námetom, Vicky Cristina Barcelona Barcelonou, postavami, celým príbehom- no pri tomto filme by to bolo na dlho čo sa páčilo:). No pri Sólokaprovi toho už tak veľa nebolo, zaujali postava Sondra, Sydney, a skvelé dialógy medzi nimi. Ešte k tomu námetu- je to niečo nové, príbeh o žurnalistke ktorej sa zjaví mŕtvy novinár a ponúkne jej aby napísala príbeh o vrahovi, o ktorom už on nemôže napísať. Záver tiež prekvapivý, a zaujal. Niekedy mi tam však chýbali určité vysvetlenia, ktoré tam podľa mňa mali byť, napr. prečo sa Sydney rozhodol Sondre nakoniec pomôcť. Pre mňa to jednoducho nebol tak dobrý film ako jeho ostatné čo som zatiaľ videla. Ale miestami som sa dobre nasmiala na hláškach Allena:) Pre mňa tento film je hviezdičkovo niekde medzi 7 až 8.

+0-
70%

19:28 27.12.2009

Charlie a továreň na čokoládu

Charlie a továreň na čokoládu

Tak od tohto som čakala určite niečo lepšie než to čo som videla. Burtonovo spracovanie Dahlovej továrne na čokoládu sa mi ani zďaleka nepáčilo. Od Dahla som ako mala prečítala asi 3 knihy. Jeho knihy mali pekný príbeh , veľa fantázie, jednoducho nezabudnuteľné. Charlie a továreň na čokoládu som nečítala ale videla. Nemôžem preto porovnávať, no myslím si aj tak, že Dahlova predloha bola určite lepšia. Tak to býva väčšinou, že kniha je lepšia ako film. Ale toto bolo jednoducho celé zle. Ešte na začiatku zaujalo- zobrazenie života malého Charlieho, jeho rodiny, chudoby v ktorej žili, zaujal aj opis postáv, kde kto čo robil, oco Charlieho v továrni na zubnú pastu, dedo spomína na prácu u Wonka v továrni na čokoládu. A potom tiež spomienky Wonka na svoje detstvo. Ale ako náhle sa otvárajú brány do čokoládovej továrne, začína tým príbeh plný gýču, prehnanej farebnosti, trápnosti v podobe spevu a tancu nejakých umpalumpov, s nesympatickým vyobrazením niektorých postáv vrátane Willyho Wonka. Nepáčilo sa mi zobrazenie tohto sveta plného čokolády. Až na čokoládový vodopád:) tráva, stromčeky na zjedenie to mi moc nesedelo, ani tie všetky vymoženosti, stroje, ktoré sa nachádzajú v továrni. Brány tejto továrne sa otvoria piatim deťom- šťastlivcom, ktorí našli zlatú kartičku v čokoláde Wonka. A tu to začína, jedno decko rozmaznané, druhé pažravé, ďalšie pyšné atď. Len Charlie je ten dobrý, poslušný, skromný, lebo pochádza z chudobnej rodiny. No jednoducho začína sa moralizovanie, poučovanie, že- milé deti keď budete zle nedopadne to s vami dobre. Nepáčilo sa mi jednoducho ako to násilne podal Burton. V továrni ide všetko dookola podľa jednej šablóny. Návšteva nejakého nového priestoru, kde sa vyrába čokoláda, žuvačky, lúpu sa oriešky a pod, nasleduje vyčíňanie jedného zo zlých deciek, následný trest, a potom spev a tanec trápnych malých gýčových trpaslíkov umpalupov o zlom dieťati a nakoniec odchod do ďalšej miestnosti. A takto dookola. A s tým prichádzala aj nuda. Na nervy liezli umpalumpovia a to moralizovanie. Aj od hereckého obsadenia som čakala viac. Jediné čo sa dalo zniesť boli časti mimo továrne, spomienky Wonka na detstvo, alebo úsmevné boli aj jeho reakcie na otázky detí a rodičov v továrni alebo ako reagoval na situácie keď sa niekomu z návštevníkov továrne niečo prihodilo, ale inak nič moc. Malým deťom sa továrňa na čokoládu Willyho Wonka môže páčiť, moja malá sestra to celé s nadšením sledovala, celu prehliadku továrne. No ja to už vidieť znova netúžim.

+0-
50%

13:58 27.12.2009

Taking Off

Taking Off

Tak veľmi ako pri tejto komédii som sa už dlho nenasmiala:)) Tie roky 70. a k nej patriaca tráva, hudba, móda. Miloš Forman nám ponúka skvelý pohľad do tejto doby. To aká bola nielen vidíme ale aj počujeme, vďaka tej hudbe, spievanou hipisákmi na hudobnom konkurze. Počas celého filmu sledujeme prestrihy na nich ako spievajú. A tak počujeme mnoho pesničiek ktoré nám evokujú túto éru hippies:) A aj samotné ich texty veľmi pobavili. Chcem jednoducho soundtrack aj s textami (tie myšlienky, úvahy o živote boli skvele:). Móda, tie košieľky, blúzky, zvoncové, atď. netreba ani opisovať. Príbeh je vcelku jednoduchý, predvidateľný, ale plný skvelých dialógov, vtipných situácii, že som nemala šancu sa chvíľu nudiť. Jednoducho o tom, ako rodičom utečie dcéra, a pri jej hľadaní objavujú iný život. Chcú sa vcítiť do života svojej dcéry. Režisér nám ukazuje, že dospelí sú vlastne len veľké deti:) Komédia plná čierneho humoru a absurdných situácií. Najlepší bol určite Spolok rodičov utečených deti. To čo sa tam dialo nemalo chybu:)) Toto je jednoducho o tom, že ten film je natočený v tých rokoch, ktoré aj zobrazuje. Teraz už keď vidím ako v novších filmoch zobrazujú roky 70. už to nie je úplné také dobre. Pobavili hlavne podarení rodičia a ich kamaráti, či doktor, ktorí pacientov sa snažil odnaučiť fajčiť, a s tým spojené jeho metódy. A samozrejme tá mládež, hlavne v úvode na konkurze:) Forman tu zaujal aj skvelými prestrihmi na spievajúce hippiesacke dievčatá a v zapätí na rodičov hrajúcich karty. Naozaj ma táto komédia milo prekvapila, tak ako sa mi páčil Muž na mesiaci ako dráma tak sa mi páčil Takking Off ako komédia. Taking off má množstvo nezabudnuteľných scén ako hudobný konkurz, spolok rodičov utečených detí, lekcia húlenia ( Páni a dámy, toto je joint! :)) a pod. Forman tu skvelo zobrazil rodičov aj hippies. Skvelo zahrané pre mňa neznámymi hercami. Vrelo odporúčam. Len mi je ľúto, že som to nevidela na veľkom plátne keď to dávali aj v nostalgii.

+0-
90%

19:12 27.11.2009

Umenie plakať

Umenie plakať

Príbeh sledovaný očami malého chlapca, ktorý svet okolo neho úplné inak vníma ako dospelí a nie všetko chápe. Neustály plač otca, pohreby, rodinné vzťahy, sestrine "utešovanie" otca a pod. Ja som v mysli nadávala na otca, malý Allan chcel aby bol šťastný. Ja som dúfala že Allan to zlo konečne pochopí, no on poslal sestru otca "utešiť". Jednoducho malý chlapec, ktorý nie všetkému rozumel a spravil tak ako otec povedal. Každý tu rieši otcov plač inak. No všetko zle musia znášať a trpieť najmä Allan a jeho sestra. Film umenie plakať bol neskutočne smutný, plný plaču, smútku, bolesti, trápenia. Malý Allan je rozprávačom, predstavuje postupne celú rodinu. Neuveriteľné čo všetko spôsobil otcov plač v rodine. Na začiatku som mala ešte úsmev na tvári tým že bolo par chvíľ na pousmiatie, čierny humor a pod., no na konci som mala slzy v očiach aj ja. Naozaj smutne. Film je pôsobivou výpoveďou o citovej manipulácii a odvahe pozrieť sa pravde do očí. Pomenovanie rodinná dráma k tomuto filmu naozaj patrí. A podľa mňa naozaj skvelý námet, aj keď dosť krutý. Do toho krásne smutná hudba. A preto je možné, že sa to bude niekomu zdať ako až veľké tlačenie na city. Ale vraj to je podľa autobiografického románu. Mne sa páčili aj herecké výkony, najmä postava malého chlapca, či sestra Sanne. Umenie plakať nie je filmom na odreagovanie, alebo na pobavenie, pretože rozoberá veľmi vážnu tému. Postavy sú skvelo vykreslené, nie sú čiernobiele. Nenašla sa tu postava s ktorou by som držala od začiatku dokonca. Ak sa mi niektorá zdala milá tak v inej chvíli ma prekvapilo jej konanie. Členovia rodiny sa postupne menia, a aj keď otec ani nie a neustále plače, malý Allan dospieva. Páčil sa mi zobrazený súrodenecký vzťah. Skvelo tu bola zobrazená aj doba v ktorej sa film odohrával. Myslím že už som videla niekoľko dánskych filmov, spomeniem napr. Po svadbe, Ukrutne šťastní, síce len nedávno videný, Lijla atď., no tento ma určite najviac zaujal. Záverečné titulky som si pozrela až dokonca a viem že len tak ľahko na tento film nezabudnem. Odporúčam pozrieť.

+0-
100%

19:06 27.11.2009

Ukrutne šťastní

Ukrutne šťastní

Na tento film som šla do kina, len s tým že som vedela jeho názov a že je dánsky. Netušila som že o aký žáner ide a o čom to bude. No som rada, že som naň šla. Policajný dôstojník z Kodane prichádza do zapadnutého mestečka na krátkodobú službu. Do mestečka kde každý všetko vie a na otázky policajta dostáva len záhadne odpovede ľudí, že netuší vôbec čo sa deje. Mestečko temné, tmavé, úplne iný svet. Tu by som nechcela ani zďaleka bývať:) A pre dôstojníka z Kodane tu je ťažké zapadnúť. Na začiatku ešte pomalé tempo, no príchodom miestnej blondínky, ktorú muž bije sa začína príbeh zamotávať. A mne v hlave začalo víriť množstvo otázok. Ale hlavne jedna. Čo sa v tomto meste deje? Mysteriózna atmosféra, tajomný močiar, množstvo tajomstiev, dievčatko ktoré chodí po tme s kočíkom s vŕzgajúcim zvukom k tomu, hudba ktorá to všetko dramatizuje atď. Pri vyšetrovaní to chytá kriminálny ráz. A je tam niečo aj z westernu, hlavne v krčme pri pive, chľaste a celým tým prostredím mesta. Našla som tam aj mierne hororové prvky, tou svojou atmosférou, že teraz bude nejaké bu, alebo tou jednou lakačkou. Takže riadne striedanie žánrov. A to ma držalo v napätí, že čo sa ďalej udeje, ako to vôbec skončí. Už keď som myslela, že viem čo sa tam deje, príbeh bol ešte viac tajomný. Nechýba tu ani čierny humor, nadľahčenie tej temnej atmosféry. Skvelo herecky zahraté, zaujala ma najviac hlavná postava, policajný dôstojník Róbert. Páči sa mi zobrazenie jeho premeny, ako ho mesto zmenilo. To tu bolo výrazne vidieť. Tiež skvelá hudba dramatizujúca, ktorá u mňa zvyšovala napätie. Film bol tiež plný zvratov. Koniec som čakala trocha iný, keďže som v tom hľadala niečo zložitejšie, možno niečo mysterióznejšie. Námet celého filmu musím pochváliť, vymyslel ho ten istý človek, čo aj film Umenie plakať. A pre tento námet som si pozrela aj ten druhý film. Pre mňa bolo najlepšie to hranie sa so žánrami a námet. Dáni vedia točiť na naozaj zaujímavé námety, teším sa na ďalšie filmy.

+0-
80%

00:59 01.11.2009

V Brugách

V Brugách

A mne sa tahle "prdel sveta" (Brugy) libila:)) ako by povedal Ray:) pozerala som v českom dabingu, a aj tak skvele. Brugy, asi najstaršie stredoveké zachovane mesto, tie kamenne ulice, mosty, architektúra, kanály, cele to mestečko. Bola som ako Rayov kolega, rovnako nadchnutá Brugami:) krása, a hlavne v noci, keď to tam bolo všetko tak osvetlené:) Bavilo ma sledovať tie pamiatky, galérie a pod. (zaujal ma najmä obraz Súdny deň) A mala som pri sledovaní Brúg úsmev na perách, ale to hlavne pre Rayovu nechuť z Brug, z jeho blbej nálady, ironických poznámok, a z toho jeho krčenia pliec a mraštenia čela:)) strašne mile:) Smiešno, milo, smutne. Smiešne pre tie dialógy, pre ten celý čierny humor. Milé pre krásnu Chloe, pre toho trpaslíka, vlastne liliputa:), a pre Brugy:) Smutný, koniec, a aj preto prečo je smutný aj Ray. Na konci som ani nedýchala. Ale čierna komédia, krimi, thriller. Tak tu bolo všetko čo treba k takýmto žánrom. Humor, násilie, akčnosť atď. Colin Farrell tu nemal chybu s tým jeho nešťastným výrazom v tvári. Skvelý aj Brendan Gleeson s jeho nadchnutím pre Brugy. Fiennesa moc nemusím ako herca. Ale tato postava mu sadla. Koniec ma dostal, s napätím som sledovala ako to skončí. Aj keď pri záverečných titulkoch sa mi zazdalo, že to bolo akési nesúmerne- že polka filmu kopa čierneho humoru, a ku koncu posledných 10 min. veľa drámy. Ale úplne posledná veta Raya o Brugach ma znova pobavila. Tak by som to zhrnula, skvelý film, plný čierneho humoru, dialógov, drámy, skvelé postavy, krásne mesto, jeho atmosféra, hudba, kamera- hlavne tie zábery na mesto v noci, skvelý príbeh...atď. Brugy si určite ešte pozriem:)

+0-
90%

20:55 21.10.2009

Nehanební bastardi

Nehanební bastardi

To všetko čo je známe v Tarantinovych filmoch, ako dialógy, odkazy na iné filmy, čierny humor, film rozdelený na kapitoly, tak to sa mi páčilo pri Pulp fiction, pri bastardoch však už nie. Dialógy zdĺhavé a o ničom, násilie som nedokázala brat s nadhľadom že ha ha ha, teraz mu rozmláti hlavu bejzbalovou pálkou a pod. Odkazy na iné filmy som si tu nejako moc nevšimla, rozdelenie na kapitoly bolo zbytočne, keďže to šlo všetko pekne za sebou. Hlavne sa mi však nepáčilo že väčšina vecí čo sa mala udiať som už vedela predtým, pretože to bolo povedané v predchádzajúcej kapitole alebo par minút predtým a tak nebolo pre mňa vo filme toho veľa prekvapivého, možno len ten záver, ktorému som nie zas celkom pochopila . Herecky však dobre zahráte, páčil sa mi tu hlavne Pitt, takýchto bastardov vie hrať, páčil sa mi takýto aj v iných filmoch..ten jeho zvýšeny hlas keď dával príkaz že chce 100 skalpov nemeckych nacistov, ma až mrazil. Daniel Bruhl, Diana Kruger boli tiež dobrí. No scéna v kine plnom nacistov na konci sa mi veľmi nepozdávala, nevedela som ako to brať, ľudia okolo sa smiali, ja som len nemo pozerala. Celkovo som mala po skončení filmu zmiešané pocity. Asi to bolo aj tým, že ľudia naokolo, ktorí sú asi viac na Tarantinove filmy sa smiali, ja som však len nechápavo pozerala, že hmm tak toto je ten vychvaľovaný nový Tarantinov film. No asi som mala veľké očakávania. Alebo mi to len jednoducho nesadlo. Ale zas musím povedať, že ma to nenudilo, aj keď to trvalo vyše 2 hodín a chvíľami som sa zasmiala aj ja. Pitt ako talian pobavil a aj mnohe iné, na ktoré si však už teraz nespomínam, no viem že sa našiel aj pre mna taký ten normálny Tarantinov humor, okrem toho čierneho. Film som videla ešte na cinematiku, kino bolo plné, ľudia sedeli aj po zemi. Po skončení filmu bol počuť veľký potlesk, pískanie, jednoducho sa páčilo, len mňa to až tak nezobralo.

+0-
70%

19:20 20.10.2009

Iné svety

Iné svety

made in Šariš hovorí za všetko:)) iné svety, ľudia, život, kultúra atď. Marko Škop natočil rôznych ľudí, ktorý reprezentujú miesto, kde žijú. Dedo Šarišan, Rusín známy z Osadného, cigán z osady, teta židovka, mladík z bohatej rodiny, muž tancujúci vo folklóre..ľudia mladí, starí, bohatí, chudobní. No hlavne šalení vychodnari. Smiala som sa..na spievaní v krčme, na ujovi rusinovi a na jeho prirovnaní Šariša s New Yourkom..že Šaris je aj tak lepši lebo tu majú pivo..bavila som sa na jeho moderovaní Kvašneho mlika:)) - lepšie bolo ako snobská smotánka, ujo by mal získať nejaku sošku ako moderator:)) na Rómovi raperovi..zaspomínala som si na relácie čo kedysi bežali v telke, aj na kapelu nuda. Zaujal ma príbeh každého z ľudí v iných svetoch. Krásne zobrazenie protikladu života bohatých a chudobných a pod. Ine svety..rozmanité, pestré, zábavné, zaujímavé, pekne a pod..nie však také dobré ako Osadné. Osadné malo svoje čaro. Ale tu som sa zas viac nasmiala. Škop je dobrý v takýchto dokumentoch. Teším sa na ďalšie:)

+0-
80%

18:16 04.10.2009

Čierna kniha

Čierna kniha

Film Čierna kniha vo mne zanechal obrovský dojem. Príbeh podľa skutočnej udalosti z nacistickej tyranie ma úplne vtiahol do deja, že som si ani neuvedomovala dlhú minutáž. Film trval vyše 2 hodín, no ja som sa nenudila ani minútu, tak veľa sa toho za ten čas udialo. A neviem si predstaviť žeby sa to dalo aj skrátiť. Príbeh o Rachel ma neskutočne zaujal. Pred vojnou úspešná speváčka, počas vojny sa musí ukrývať, neskôr sa dostáva do odboja. S obdivom som sledovala aká bola silná a odvážna, keď ako členka odboja sa dostáva ako špión medzi okupantov a musí si dávať pozor aby sa neprezradila. Toľko prežila trápenia, no ona ma stále silu. Film je plný nečakaných zvratov, odhalení. Nikto nikomu nemôže veriť. Mnoho krát som bola prekvapená. Najprv som myslela že rozdelenie na zlých a dobrých je jasné, ale zradcovia počas vojny sa nájdu všade. Všetko sa tu deje tak rýchlo, a perfektne to do seba zapadá- množstvo zrád, odhaľovanie identít, špionáže a pod. No najväčšiu rolu tu zohráva Rachel. Tak často riskovala, celý čas bola v nebezpečenstve a ja som len dúfala že sa to dobre skončí. Zostávala som v nemom úžase pri niektorých odhaleniach, ktorých bolo naozaj veľa. Vojnové filmy nie sú to moje najobľúbenejšie z filmových žánrov, ale toto ma skrátka dostalo. Vrelo odporúčam tento film:)

+0-
100%

10:26 27.09.2009

Luk

Luk

Celý Kim Ki-Duk. Tie postavy, čo nevyslovia ani hlásku za celý čas, iba si šeptajú, tá hudba, znejúca ta istá stále, tu to bola hudba luku, odlúčenie od okolitého sveta, hlavné dve postavy žijú na lodi v strede mora, úplne ďaleko od pevniny, od súčasného sveta, zobrazený kontrast starého a nového sveta, poeticky zobrazený príbeh, luk, ako hudobný nástroj, ako zbraň, ale aj ako nástroj na veštenie, nechýba zvláštne konanie postav, a prekvapujúci koniec. Takýto bol aj Kim ki Dukov 3- iron. Ale tam sa mi to všetko čo som opísala páčilo. Pri Luku tak nie. Začiatok zaujal, páčilo sa mi zobrazenie témy láska starého muža k mladej dievčine, a v podstate som chápala aj tú jeho žiarlivosť. Nevedel si už predstaviť že by mal zrazu na lodi žiť sám. Ešte viac ma to však začalo baviť, keď sa dievča zaľúbilo a začalo starcovi odporovať. Ale Neskôr mi už začali liezť na nervy tie opakujúce sa motívy, stále tá žiarlivosť, útočenie na nápadníkov, to ticho, teda málo slov a nakoniec mi už vadil aj zvuk luku, aj keď na začiatku sa mi ešte páčil. Začiatok pekný, koniec nepochopený, jednoducho prehnaný. Neviem, čo si o Kim Ki-Dukovej režijnej tvorbe v poslednej dobe myslieť, no aj keď jeho filmy ma nie vždy dostanú, vždy ma jednoducho láka pozrieť si jeho ďalší a ďalší film:)

+0-
60%

23:10 16.09.2009

Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

Poppy bola riadne bláznivá, švihnutá, niekedy až nenormálne trápna. Tej jej optimizmus nebol chytľavý, ale lezúci na nervy. Rehotala sa naozaj na všetkom, ukradli jej bicykel a ona na to- jéé a ja som sa s nim nestihla rozlúčiť. A jej kamošky, presne také iste, tie sa jednoducho našli. Čo sa týka bláznivosti a štýlu obliekania, no Poppy sa jednoducho vždy vedela skvelo zladiť. Bolo možno pár chvíľ kedy som sa s chuti zasmiala( flamenco, niekedy autoškola), ale aj chvíle, kedy som nechápala a krútila hlavou ako napr. stretnutie s bezdomovcom. Také pojašené motovidlo. Aj keď myslím, že ten jej optimizmus mohol byť aj väčší, boli chvíle aj vážne, keď sa nesmiala ako slniečko na hnoji. Myslela som tiež, že vo filme bude viac zobrazený kontrast optimistka Poppy a realista, pesimista inštruktor v autoškole Scott. Teda aspoň mne sa to nezdalo také kontrastné ako sa o tom písalo. Ani Scott mi veľmi nebol sympatický. Film nemal nejakú výraznú dejovú líniu, všetko to tvorili len nejaké situácie Poppy. Nič prevratné sa neudialo. Minutáž filmu zbytočne veľká, niekedy sa mi zívalo. Nie každý má rád takého večného optimistu, Poppy to ale nechápala a snažila sa každého naladiť na pozitívne myslenie. U mňa sa jej to však nepodarilo. A nedokážem tento film až tak pozitívne hodnotiť.

+0-
60%

22:33 16.09.2009

Osadné

Osadné

Myslela som že takýto dokument nie je nič pre mňa, ale Osadne mi jednoducho sadlo. Malá, no zato krásna, ležiaca na východnej hranici EÚ, plná milých občanov, ktorí sú hrdí na miesto kde žijú, len so 190 občanmi, so starostom ktorý už 36 rokov je na čele obce. Taká je dedinka Osadné. Skvelý pohľad na tento malý svet, na život v ňom. Bola som očarená Osadným, hneď od prvého záberu z vtáčej perspektívy naň. Osadné bolo milé, plné úsmevných situácií. Ešte teraz mám úsmev na tvári keď si spomeniem na ich krst, odhalenie informačnej tabule, či na euroautičko informujúce dôchodcov o novej mene:)) Najviac ma dostala tá časť filmu keď pán starosta, kňaz a rusínsky aktivista sú v Bruseli a hľadia na Atomium, ako aj na filmovom plagáte:)) Cesta do Bruselu nemala chybu. Potešili k filmu anglické titulky, lebo niekedy bolo ťažko rozumieť ten rusínsky dialekt. Normálne filmové hviezdy pán starosta Osadného a kňaz:) A skvela tu bola hudobná zložka filmu:) V kine sa smialo, dokument Marka Škopa zožal veľký potlesk, a keď som vychádzala z kina počula som na Osadné len samé chvály. A ja ho tiež chválim, skvelý dokument, a dúfam, že sa táto svojrázna dedinka bude tešiť z množstva turistov. Osadné ma očarilo. Ako dokument aj ako dedinka:)

+0-
90%

00:05 13.09.2009

Medzi stenami

Medzi stenami

Cŕŕŕn, smer trieda, plná žiakov, mudrujúcich prečo sa musia učiť toto a pod., že aký to má význam, hádajúci sa s učiteľom, vyrábajúci konflikty, tykanie si s učiteľom, frflanie, vyrušovanie a pod. Známe. Vyučovanie, francúzsky jazyk, a ja som sa cítila akoby som v škole. Na začiatku som ešte rozmýšľala čo sa učiteľ pýta, potom som sa aj na mobil pozrela, mrvila na kresle, a nudila sa. Bolo to pre mňa ako nekonečne dlhá hodina v škole. Aj keď na začiatku sa to ešte dalo sledovať, neskôr mi to prišlo ako jedno veľké moralizovanie, že aké sú decka zle, a aké to majú s nimi učitelia ťažké(aj keď mali, to áno). A potom nejaké riešenie rozličných kultúr, osobností a pod. No nič pre mňa. A niektoré deti až moc aktívne, učiteľ filozofujúci nad každou hláškou, čo vyslovili. Debata, ktorá možno pre tých žiakov a učiteľa bola zaujímavá, pre mňa však nie. Všetko sa odohráva len v škole, v triede, v zborovni a chvíľu aj na dvore. Dianie v zborovni na mňa tiež pôsobilo až príliš, nereálne, že aby učitelia spolu viedli siahodlhé debaty o jednom žiakovi, a pod., tomu som skrátka neverila. A ešte aj ten dobrý kolektív v zborovni. Takisto. Bolo pár momentov kedy som sledovala plátno so záujmom, a to už keď sa udial konečne nejaký ten konflikt, či učiteľovi rupli nervy a nenechal si konečne skákať po hlave. No ako čítam tu, autobiografický román Francoisa Bégaudeaua, ktorý hral vo filme so skutočnými učiteľmi a žiakmi, pôsobilo to skutočne, práve preto som sa cítila akoby som tiež v škole, a neužila som si kino, ale skôr sa nudila na vyučovaní. Samotný autor románu a učiteľ vo filme, vyzerá veľmi sympatický, decká to tiež dobre zahrali, veď hrali sami seba, žiakov. Ale toto mi jednoducho nejako nesadlo. A ja som bola rada keď sa im skončil školský rok. Ale tak možno učiteľom sa to bude páčiť, a aj niektorým žiakom. Mne nie.

+0-
50%

23:16 12.09.2009

Nie som tvoj kamarát

Nie som tvoj kamarát

Tak o tomto filme nám porozprával sám režisér, hneď ako skončil na cinematiku. Povedal, že vlastne to ani nemal byť film, že ani nebol k nemu žiaden scenár, že to tvoril len tak za pochodu, že v ňom hrali neherci, ľudia čo prišli na inzerát do kaviarne a pod:))). No mňa ta diskusia s nim pobavila. Film začína krátkym filmom- Nebudem tvoj kamarát, v materskej škôlke, kde sa malé deti dohadujú, kto s kým sa bude kamarátiť, hrajú sa, plačú, no tak ako to v škôlke býva, no smialo sa v kine riadne, decká zlaté, a tie ich debaty, nemalo to chybu. Potom začal film Nie som tvoj kamarát a akoby to bol prechod, že najskôr deturence v škôlke, ktoré riešia vzťahy tiež ale úplne inak, ako deti, a potom film s dospelými, kde to je už zložitejšie. Mnoho postáv, rôzne vzťahy, hádky, nevery, bitky, divné situácie ale aj hole zadky a pod:) Zaujímavo prepletene vzťahy, každý sa poznal nakoniec s každým, zaver v bare bol najlepší. Tiež bolo v kine živo, každý sledoval ako čo vyústi, kto s kým a tak:) Ale toto bolo úplne iné teda ako filmy, čo som naposledy videla. Bolo trochu vidieť že to bolo točene tak ako režisér vravel, že pekne chronologicky, scéna za scénou, že neherci tam hrali a napr. hudba bola tvorená pesničkami, ktoré tí ľudia počúvali, alebo aj kamera sa mi zdala občas trasľavá. Bolo to tak osobnejšie, všetko postavené na improvizácii, a vyzeralo to tak aj autentickejšie. Naozaj sa tam vytvorili rôzne zaujímavé situácie, prepletenie vzťahov až ma prekvapilo, že to nebolo podľa nejakého scenára, len sa to nejako tak vyvinulo:)) No bolo to skrátka iné. A pán režisér nemal chybu, taký sympaťák, flegmatik, a "že snáď sa vám to bude páčiť":) Niekedy je lepšie niečo nesiliť, neriešiť všetko zbytočne zložito, že človek má po dopozeraní filmu v hlave len zmätok a pod. No aj napriek tomu že to bolo niečo nové, a bavilo ma sledovať tie spojitosti medzi postavami, tie absurdne situácie čo zažívali a pod, že som sa nasmiala riadne a tak, to nebolo úplne to pravé pre mňa a ku koncu sa mi to zdalo už moc dlhé.

+0-
60%

11:22 12.09.2009

Hranice ovládania

Hranice ovládania

Hranice ovládania. Žeby naše? Teda mne po tomto filme ostalo v hlave kopec otáznikov..???..Jarmusch, káva a cigarety, to jedine sa mi s ním zatiaľ spájalo, nič iné od neho som zatiaľ nevidela. Teda až doteraz. Hranice ovládania, boli zvláštne. O mužovi, cestujúcom po Španielsku, ktorý si objednal 2 kávy, do dvoch šálok, vždy k nemu prišiel niekto neznámy, spustil dlhý filozofujúci monológ a na konci si vymenili zápalkové škatuľky. Všetko to šlo takto dokola, kávy, neznámy, monológ, škatuľky atď. atď. Na začiatku ešte zaujme, neskôr pobaví, na konci už len ironicky smiech na opakujúcich sa situáciách, a šepkanie si v kine, že hmm, tak teraz bude zas toto, a veľké nechápanie. A ja som sa ku koncu bavila skôr na tie šepoty v kine. Na začiatku napätá atmosféra, plná očakávania že do čoho toto všetko vyústi, že to musí mať nejakú skvelú pointu. Nejaké veľké prekvapenie. Ale nie. Ešte na začiatku som si spájala súvislosti, počúvala tie monológy, rozmýšľala čo tým myslia. Zaujalo ma to celé. Ale zas ma tu nudil ten každodenný stereotyp toho muža, to precvičovanie ranné, cesta po meste a pod. Všetko pre mňa také zbytočne dlhé zábery. Aj keď napr. cesta vlakom ma zaujala, kedy vidíme ako dlho už cestuje, pohľadom z okna. Boli scény ktoré aj pobavili, hlavne s tou nahou ženou, tá nemala chybu. Možno to malo všetko svoj zmysel, význam a kritici a iní ľudia to ohodnotia ako skvelý film. Veď aj na konci zaznela nejaká tá myšlienka. Ktorá zaznela aj predtým v jednej piesni, všetko to na seba nadväzovalo. Ale ak to malo byť niečo v zmysle Táto krajina nie je pre starých, kde sledujeme nejaké nezmyselné dianie a potom je to uzavreté nejakou myšlienkou, posolstvom..tak to nie je nič pre mňa. Boli chvíle kedy ma to bavilo, veď mnoho známych mien tam bolo, T. Swinton, Murray, či Garcia Bernal, na začiatku to bolo ešte prekvapujúce, chvíľami absurdné, no ku koncu sa mi už zívalo. Smiala som sa, že celý scenár, plný tých monológov mohol mať dokopy max. 5 strán:) Niekomu sa to môže páčiť, veď potlesk v kine na konci zaznel, či to mysleli ľudia vážne s tým potleskom, to už neviem:)) Ani ja to nedokážem ohodnotiť ako úplne zlé, len druhý krát by som si to už nepozrela.

+0-
50%

10:33 12.09.2009

Tokyo!

Tokyo!

3 filmíky 3 režisérov ,absurdné až najabsurdnejšie, tak ako som čakala:) Interiérový dizajn od Gondryho:) sa páčil najsamviac, celý príbeh, dvoch mladých ľudí riešiacich svoju budúcnosť, užitočnosť pre svet, vyústi do absurdného konca, cely Gondry:)tak ako ho poznám aj z iných filmov, príbeh plný humoru, prekvapení, a nakoniec nechýba myšlienka:) tento príbeh nemal chvíľu kedy by som sa nudila, ten ich život, spolužitie s kamarátkou v malom bytíku, hľadanie práce atď., a hlavne pobavil film jednej z postav:) a dymová šou, no bolo sa na čom smiať:)) druhý filmík o Merdem, kanálovom mužíkovi, ohrozujúci ľudí Tokia bol na mňa až moc, hmm, divný, alebo, neviem čo tým pán režisér myslel, ale tiež som sa nasmiala, len tento mi prišiel asi najdlhší, zbytočne, aj keď to bolo dosť psycho tiež, a rovnako aj Merde (nebudem prekladať do slovenčiny meno:)), najprv mi prišiel celkom vtipný, keď si len tak pobehoval a vyčíňal, no keď si neskôr po ceste vyhodil par granátov do luftu, už mi nebolo tak veselo. No a tretí príbeh, ma dostal svojou atmosférou, trasúce sa Tokyo, sila, len tak sa uzavrieť pred svetom, ako Hikikomori v tomto príbehu, najlepší bol prelom, keď sa zaľúbi, a ako sa jeho život zrazu mení. Tiež mi to prišlo tak, že žije veľa takých ľudí, ktorý sa akoby uzavrú pred svetom. Na Tokyu v kine zaznel potlesk po každom príbehu, akoby to ani nebol jeden film, ale predsa ich niečo spájalo, Tokio, metropola, plná hluku, ľudí, diania, skvelý pohľad do tohto sveta. Japonci sú zvláštni, celá tá ich kultúra, život a pod. Gondryho som poznala jediného, no zaujali aj ďalší dvaja pre mňa neznámi režiséri. Bolo to iné asi aj preto že to netočili japonski režiséri. Ponúkli nám svoj pohľad na Tokio. Toto bola jednoducho príjemná oddychovka, pri ktorej som sa zabavila, ale aj zamyslela:)

+0-
80%

09:38 10.09.2009

Paríž 36

Paríž 36

Krásne bolo v Paríži 36. Či v kabaretnom divadle, kde som sa zasmiala, alebo dúfala aby sa im predstavenie podarilo, či na streche s výhľadom na krásny Paríž, čistá romantika:), alebo na uliciach v Paríži. Bolo z tohto filmu cítiť Paríž, a to aj vďaka skvelej hudbe, ľuďom a dobe v ktorej sa to odohrávalo. Paríž 36 sa dobre nielen pozeral ale aj počúval. Skvelé herecké obsadenie, hlavne zaujala postava krasnej Douce, vďaka ktorej príchodu ožilo nielen divadlo ale aj film. Záverečne divadlo pobavilo, pre mňa skvelý záver filmu, ktorý sí získal dlhý potlesk nielen u ľudí vo filme ale aj od nás v kinosále:) Možno môže na niekoho film pôsobiť umelo, a moc farebne a tak, ale taka ta doba bola, tie roky, kabaretne vystupenia, a cele to prostredie Paríža, aspoň mne sa veľmi páčilo zobrazenie tej doby. A z kina som vychádzala skvele naladená, na Paríž a na tú hudbu.

+0-
90%

16:24 09.09.2009

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Kultový tarantinov film, ktorý videl snáď už každý. No ja som ho videla len prednedávnom. Zvláštne, či už odkazy na kriminálky, rôzne situácie, postavy atď. Film plný čierneho, suchého humoru, vtipných dialógov, skvelej hudby- naozaj skvelý soundtrack, a plný známych hviezd. Humor, napätie, akčnosť to všetko sa tu strieda. Tri historky, pri ktorých som sa smiala, sledovala s napätím, ale našli sa aj scény, ktoré som nechápala, a nemusela. Pre mňa tie najlepšie boli dialógy medzi Travoltom a S. L. Jacksonom, či tanec Umy a Travoltu, alebo záverečná scéna. No našli sa aj scény, ktoré boli na mňa až príliš (historka- zlaté hodinky v konečníku:)). Tarantino má naozaj svojsky humor, a nie každému sa môže páčiť. Páči sa mi však že tieto historky nejdú za sebou. Ale že sa niektoré veci dozvedáme až neskôr. Najlepšia historka bola pre mňa s Vincentom Vega a Miou. Nesmiem zabudnúť na skvelé herecké výkony, neviem koho spomenúť, všetci boli skvelý, prekvapil ma Travolta. Scenár naozaj skvelý, Oscara má oprávnene. Tarantino tu podáva tému násilia, mafie a drog úplne inak, s nadhľadom, že sa na tom divák zabaví. Pulp fiction ma nadchol, ale zas nie natoľko aby som ho považovala za najlepší. No pre mňa je to film ktorý nestačí raz vidieť, pretože aj na ďalší krát tam nájdem niečo nové, čo som si predtým nevšimla.

+0-
90%

15:51 09.09.2009

Umierajúce zviera

Umierajúce zviera

Citlivo krásne smutne podaný príbeh lásky, starnutia, priateľstva. Krásny bol začiatok ich lásky, plný nežnosti, obdivu. Consuela je naozaj krásna, a chápala som Davidovu žiarlivosť. Zaujímavé sú rozhovory medzi nimi, krásne sú každé chvíle čo trávia spolu, prechádzkami po pláži, hraním na piane. Všetko pekné však raz skončí, a ja som bola zvedavá ako to medzi nimi dopadne. Zaujímavé boli ostatné postavy, no aj tak boli trochu v úzadí oproti Consuele a Davidovi. Zaujímavé zobrazenie témy starnutia a vekového rozdielu v láske. Tento príbeh je sprevádzaný skvelou hudbou, a so skvelým strihom, hlavne keď David myslí na Consuelu a pod. Celý film má príjemnú atmosféru. Pre mňa najsilnejšia scéna bola keď David fotil Consuelu. Na druhej strane príbeh jednoduchý, ktorý ničím neprekvapí, toto ma trošku na filme mrzelo. A tak ako sa mi zdalo že celý film plynul v pomalom tempe, čo mi však nevadilo, sa mi zdalo že koniec ubehol rýchlo. No keď to cele zhrniem, skvela hudba, Cruz, Kingsley, strih..pekný film.

+0-
90%

23:14 08.09.2009

Samaritánka

Samaritánka

Zvláštny príbeh a ešte zvláštnejšie konanie postáv. Nezmyselné. V hlave mi vírilo mnoho otázok. Prečo to robia? Prečo ma to jedno dievča stále úsmev na tvári? Prečo ta nezmyselná smrť? A potom ta reakcia kamarátky. Nemala som pochopenia pre ich konanie. A trocha mi to aj na príbehu vadilo. Aj keď Kim- ki duk si dal záležať na detailoch v tomto príbehu, zaujal napr. ten kontrast- dievča je ešte len dieťa, spí v noci s macíkom, cez deň so svojimi klientmi. Takisto aj silné kamarátstvo dvoch dievčat bolo zaujímavo podané, či vzťah dcéry a otca. Prekvapilo ma konanie otca, keď sa dozvedel ako si jeho dcéra po škole zarába. A sledovala som s napätím ako rieši tuto situáciu. Korejčania su zvláštni, alebo Kim ki duk príbehmi, ktoré režíruje. To že prišli na hrob matky, hodili jej sushi na hrob a potom sa najedli mi prišlo viac normálne ako správanie tých postáv. Posledné scény sa mi zdali byť zdĺhavé, zbytočné. Ale záver prekvapil, zaujal. Hudba sa mi tu nezdala nejako výrazná. No prekvapilo ma ako sa tu veľa rozprávalo, na rozdiel od iných Kim- ki Dukovych filmov. Neviem, mam z tohto filmu zmiešane pocity, a pritom to nebolo úplne zle. Len mňa jednoducho viac dostal 3-iron.

+0-
70%

13:28 08.09.2009

Mariňák

Mariňák

Sam Mendes točí rôzne žánre, aspoň mne príde každý jeho film úplne iný, príbehovo, ale to sa mi páči, vždy prekvapí. S Mariňákom tiež. Neviem, či by som to nazvala práve drámou, a nakoniec vojenskou ju možno nazvať len pre vojakov na púšti:) Ja som sa dobrú časť filmu bavila, či už na dialógoch, hudbe, na ich zabíjaní nudy. Tí chalani sa fakt pekne nudili, len čakali na vojnu, čas zabíjali, riešením či im frajerky doma nezahýbajú, nejakým sledovaním porna, a aj žúrkou, chľastom atď. No musím sa priznať, že ku koncu už aj mňa chytala nuda a občas som si zívla. Ale inak to bolo natočené dobre, a teda je to niečo nové popri iných vojenských filmov, kde sa od začiatku bojuje, zabíja. Tu si mariňáci zastrieľali len na konci aj to do luftu. Ale humor sa mi páčil, dialógy dobré, hudba tiež výrazná, ktorú som si zapamätala. No ale vojna je asi niekedy aj o tom, že vojaci sa len pripravujú, majú cvičenia a tak. Gyllenhaala mam rada, aj tu svoju rolu skvelo zahral. No musím povedať, že ostatní mariňáci sa mi zdali pri ňom v úzadí, ani ich mena som poriadne nevedela. No dostalo ma, ako na začiatku bolo na tej púšti nejakých 5000 vojakov a nakoniec sa počet zvýšil až na nejakých 300 tisíc. No sila. A potom aj záver keď už boli doma, a záverečné vyjadrenie vojaka Swoffa bolo dobré.

+0-
70%

12:34 08.09.2009

Lilja 4-ever

Lilja 4-ever

Tragický, smutný príbeh, mladej Lilji je akoby obrazom bezradnosti mladých ľudí nechaných napospas osudu, samotných, opustených. Tento príbeh je o smutnom osude, ale o hlavne ťažkom prebíjaní sa životom. Lilji mi bolo strašne ľúto. Mladé dievča, matka ju opustí, ostáva sama, bez priateľov a bez peňazí, a bez akejkoľvek pomoci. Nechápala som jej matku, ako jej to mohla spraviť, v mysli som nadávala. Lilja je najprv šťastná, potom sama, snaží sa prežiť, najskôr má odvahu, no potom je veľmi naivná a nakoniec nešťastná. Režisér tu skvelo zobrazil drsný život v chudobnej ruskej dedine. Snímok pôsobí vďaka dokumentárnemu štýlu natáčania autenticky, a to hlavne na začiatku, keď sú snímané domy a celé prostredie. Príbeh sa točí len okolo Lilji, tým sa zvýrazňuje jej opustenosť, neskôr sa skamaráti s malým chlapcom Volodom. Niektoré momenty boli veľmi silné, či už keď ju opustila matka, alebo koniec. Niekomu sa to môže zdať až príliš tlačenie na city, ale mne sa to zdalo byť takto pravdivejšie, žiadne zbytočné zľahčovanie jej situácie. Menej sa mi páčila hudba, ta discotekova fajn, veď taká sa tam hráva, ale mimo nej, Rammstein a Tatu som nemusela. Záver bol silný, smutný hlavne keď som sa dočítala že príbeh bol založený na základe skutočnosti.

+0-
70%

22:06 06.09.2009

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Mŕtva nevesta bola naozaj krásna, či už s vypadnutím očkom alebo s dierkou na líčku:) Mňa si tento príbeh jednoducho získal. Niečo nové, iné, plné fantázie, čierneho, morbídneho humoru a s krásnou svojskou animáciou. Nezabudnuteľný príbeh, hlavne preto že tu taký ešte nebol, aspoň ja som taký ešte nevidela. Zaujímavé postavičky, Viktor a živa a mŕtva nevesta. A príbeh o nich. Najprv o nechcenej svadbe, potom o láske, a neskôr o sľube. Zaujímavý kontrast zemi živých a zemi mŕtvych. Zem živých je temná, farby tmavé, sivé, ľudia bez nálady, riešiaci problémy, ako rodičia Viktora a Viktórie. A zem mŕtvych, svet plný farieb, spevu, tanca. Páčil sa mi prechod od zeme živých k mŕtvym. A hlavne samotná mŕtva nevesta, vcelku bláznivá, no aj nešťastná. Páčili sa mi hry na piane, či už na začiatku sólo Viktora, či duet s mŕtvou nevestou. Veľmi krásne znejúca melódia, čo hrali. Niekde v strede ma však príbeh menej bavil. Viac ma bavil koniec, stretnutie mŕtvych a živých, najprv ma dojal, a potom som sa zabavila na kope čierneho humoru. Koniec krásny. Mrzí ma len, že som nevidela film v origináli a na veľkom plátne v kine. Podľa mňa by to malo určite lepšiu atmosféru, hlavne o hlas Johnyho Deppa a H. B Carter, a tiež o tú skvelú hudbu som prišla, keďže som to videla v češtine. Raz si to určite chcem pozrieť znova a už v origináli.

++1-
80%

20:34 06.09.2009

Všetci hovoria: Milujem ťa

Všetci hovoria: Milujem ťa

Staršia woodyallenovka, rovnako skvela ako tie novšie, aj keď som od toho veľa nečakala, páčilo sa a veľmi:) Cely Woody Allen. Tu nie len za kamerou aj pred, a okrem neho kopec iných hviezd. Skvela hudba, dialógy, a cely príbeh, opis postáv vyrozprávaný jednou z postáv. Pútavé, vtipné, prekvapujúce, bláznivé. Taký bol tento príbeh. Bláznivá rodinka, skvelo zobrazený príbeh každej z postáv. Najviac ma bavili tie ich rodinne stretnutia, oslavy, ale aj pohreb a k nim patriace debaty, hádky, či filozofovanie:)) jednoducho veľká rodina, tak bolo u nich vždy živo. A potom tie vzájomne vzťahy. A tie dialógy, nemám slov:) skvele. Aj keď tie muzikálové časti som najprv nemusela, niekedy sa tam hodili viac niekedy menej. Vždy ma prekvapilo keď začali spievať, tancovať:)) No a herecké obsadenie, neviem koho skôr spomenúť, bolo to skvelo zahrane každým. A hlavne zážitok vidieť spievať Edwarda Nortona či samotného Woody Allena a ostatných, sledovať tie bláznivé situácie čo zažívali. Scény keď W. Allen balí Juliu Roberts, či Barrymore a Norton v reštaurácii nemali chybu:) Ešte sa mi tu rátalo zobrazenie tých miest Paríž, NY, či Benátky, krásne mestá. Tento humor ja môžem, prišlo mi to iné ako to čo toči Woody Allen teraz, ale rovnako dobre.

+0-
80%

22:49 04.09.2009

Fígle

Fígle

Bola som zvedavá na tento film, predsa len poľský, taký tak často nevidím:) Krátky, milý, úsmevný, neprekvapujúci ale pútavý. Tak taký bol pre mňa tento film. Krátky, a ani si neviem predstaviť že by sa mohol takýto jednoduchý príbeh nejako viac rozvinúť, natiahnuť, minutáž mi vyhovovala. Milý, hlavne vďaka príbehu. Úsmevný vďaka malému výmyselníkovi Stefekovi. Neprekvapujúci, ale aj tak pre mňa pútavý, až na nejaké to zobrazenie každodennej rutiny, a pár zbytočne dlhých scén na stanici, ale aj tak som sa nenudila. Skončilo to tak neurčito, ale tak ako som čakala. Naozaj krásny príbeh, aký tu ešte nebol. Aj keď len jednoduchý, ale mňa zaujal. O Stefekovi, malom výmyselníkovi, ktorému už na očiach bolo vidieť že má niečo za lubom, o jeho sestre, ktorá ho učila fígle, ako „podplatiť“ osud, a o Stefekovom hľadaní otca. Stefekova sestra Elka to mala s ním ťažke:) Veľmi sa mi páčila ta ich súrodenecká láska. A rátala sa mi ta poľština, niektoré ich slovíčka pobavili:) Nie som si istá, že či by sa mi takýto príbeh tak páčil keby bol natočený u nás s našimi slovenskými hercami. Ta poľština, pre mňa neznámi herci a malé poľské mestečko mali pre mňa čaro. Pre mňa film ktorý zaujme, pobaví, ale stačí vidieť raz.

+0-
70%

00:05 01.09.2009

Čierna mačka, biely kocúr

Čierna mačka, biely kocúr

Tak v tomto Kusturicovom svete plnom cigánov, bolo všetko možné..blázniví cigáni:) tak som sa nenasmiala už dlho..hlavne keď bola svadba, šialenstvo jedno veľké:), mrtvý dedko obložený ladom na povale, neštastní mladomanželia, svadobné dary, veselé tančeky, a ta hudba, no nemalo to chybu:)))..ta kultúra, tí ľudia, tie dialógy, situácie..naozaj skvelo zobrazený tento svet..všade pobehujúce zvieratá, prasa pojedajúce auto, veselí dedkovia cigáni, ktorí všetko prežijú, cigán mafián, ovešaný zlatom so štetkami, zúfalý zadlžený otec, nešťastní zaľúbenci, cigánska hudba, hádky, konflikty, dohody, bordel, chaos, nadávky, speváčka vyťahujúca zadkom klince, niekoľko svadieb, úmrtí, bitiek, láska, nečakané stretnutia:) atď..A biela mačka, čierny kocúr, ktorí ani nie sú v tomto príbehu veľmi dôležitý, len sa tu objavia, aj keď na konci si zahrajú dôležitú úlohu..Naozaj vtipná zmes, bavila som sa od začiatku do konca, aj keď na začiatku som nečakala že by to mohlo takto skončiť..by ma zaujímalo kde našli tých ľudí, kto im robil hudbu. chcem soundtrack:), trvalo to vyše dvoch hodín no ani som si to veľmi neuvedomila, pri tom množstve bláznivých situácií. Po toľkých drámach, čo som v poslednej dobe videla, ma tento film pobavil viac než som čakala:)

+0-
80%

21:23 29.08.2009

Cashback

Cashback

Zvláštny film, miestami vtipny, miestami melancholicky, niekedy až moc filozoficky. O láske, o kráse žien, o plynutí času, o vnútorných pocitoch hlavnéj postavy. Boli chvile keď som len nemo pozerala, keď som sa smiala ale aj chvíle nudy. Páčil sa mi vnútorný monológ Bena, opisovanie jeho života, a hlavne detstva. Spomienky na detstvo pobavili(ako natálka či prvá láska a pod). Miestami som nemusela jeho kolegov z práce (pripominalo mi to v tej chvíli nejaku teenegarsku komediu), inokedy ma zas bavili scény z obchodáku, ten pomalý ubiehajúci čas, zákaznici a pod. Zastavenie času mi najprv nejak nesedelo, no potom ma tie okamihy ked prestalo všetko naokolo žiť a on len kreslil ženy zaujali. Pačili sa mi prechody do scén, keď spomínal na detsvo, keď raz stal v supermarkete a potom sme videli záber na malého Bena. Dejovo to bolo slabé, nič prekvapujúce sa nedialo, až na tie okamihy keď sa zastavil čas, a tak sa aj mne zdálo niekedy akoby sa čas zastavil a trval nekonečne, niektoré zábery boli zbytočne dlhé, niektore scény ma tak nechytili. Príbeh lásky pekný, aj keď na konci moc sladký. A Royksopp k titulkam tiež potešil:) Mily film, ale to je asi tak všetko, no som rada, že som si ho pozrela.

+0-
70%

21:12 23.08.2009

Elephant

Elephant

Gus van Santovho elephanta som už dávnejšie chcela vidieť, odkedy som o tomto filme počula. O skutočnej udalosti, o masakri na škole v Columbine z roku 1999. Gus van Sant chcel natočiť dianie na škole pred tým, než sa to stalo. Školu, študentov, rozhovory medzi nimi, tú atmosféru. Všetko to natočil tak dokumentovo, kamera, strih, zobrazenie jednej situácie z viacerých uhlov viackrát. Nebolo to však nič pre mňa, cele mi to prišlo trochu neprirodzené, pomalé..až príliš dlhé zábery na jedného študenta prechádzajúceho po dlhej chodbe. Myslím si že keby sa niektoré dlhé zábery postrihali, film by bol o polovicu kratší. Kamera sleduje s odstupom študenta, jeho chôdzu po dlhej chodbe, a tak to ide nejaký čas. Tiež sa mi nezdali tie dialógy medzi študentmi, len také suché, len par viet sem-tam prehodili medzi sebou. Herectvo mi prišlo trocha amatérske. Možno Gus van Sant chcel znázorniť bežný deň na škole obyčajných študentov, ktorý sa náhle skončil takou tragédiou. Kontrast medzi tým pokojným dňom, študenti na chodbách, prednášky, a náhle masaker, dvaja ozbrojení študenti, ktorí strieľajú po všetkých akoby len hrali nejakú strielačku na počítači. No mne tam chýbalo na začiatku tempo, hudba, lepšie dialógy, a koniec sa mi tiež nezdal, aj keď mi mráz behal po chrbte, keď som si predstavila, že tam skutočne zomrelo 12 žiakov. A zábery plánovania útoku týchto dvoch študentov ma tiež dostali. Ale viac ma asi dostal Moorov dokument Bowling for Columbine, ktorý bol tiež o tejto smutnej udalosti.

+0-
60%

23:03 20.08.2009

Muž na Mesiaci

Muž na Mesiaci

Andy Kaufman bol naozaj svojský komik. Nie vždy mu šlo hlavne o to pobaviť ľudí, ale ako povedal jeden z hercov hrajúcich v tomto filme: „ Andy Kaufman sa snažil vyvolať u ľudí emócie“. Na jeho vystúpeniach ľudí šokoval, prekvapil, zaujal. Boli ľudia, čo sa smiali, boli ľudia, čo jeho show neznášali. Mne sa jeho show páčila. Vo filme určite. Či už imitoval Elvisa, spieval na pesničku z gramofónu, zabával ľudí v ringu, alebo hocičo iné kaufmanovské robil:). Smiech, niekedy len pousmiatie, inokedy nahlas. Andymu možno ani nešlo o to zabaviť ľudí, niekedy sa viac zabával on ako ostatní. Páčilo sa mi ako odporoval svojmu manažérovi, vždy si spravil, čo chcel on. A Tony Clifton? Tak ten nemal chybu. Chvíľami som nechápala, ako urážal publikum, a chvíľami som bola prekvapená jeho konaním. O Andym Kaufmanovi som nikdy predtým nepočula. Až teraz, vďaka filmu Miloša Formana. Neviem, či by sa mi Kaufmanove predstavenia páčili, keby sedím niekde v hľadisku, a on by vytiahol dáky román a čítal ho od začiatku do konca, asi by som si tiež pospala. Vďaka Bohu, že vo filme ho nečítal celý:)) Skvele zobrazený cely jeho život. Možno sa niekto môže čudovať, že práve o ňom natočili film. To už záleží na tom ako ľudia berú jeho humor. Postava Andy Kaufmana je hlavne skvelo zahraná Jimom Carreym. Žiadne tie jeho typické Carreyovske výrazy, možno občas. Ale keď som pozrela na youtube ozajstného Kaufmana a Kaufmana v Mužovi na Mesiaci, nevidela som veľký rozdiel. Presne rovnako zahrane mnohé scénky. Jim Carrey bol jednoducho skvelý a páčil sa mi rovnako ako vo večnom svite, či truman show. A naozaj nechápem, že za túto rolu nezískal Oscara, či nebol naň ani nominovaný. Tiež skvelí boli Dany DeVito, Paul Giamatti, ale Carrey tu predsa len najviac vynikal. Tiež musím spomenúť skvelú hudbu. A to najmä pesničku od R.E.M. Man on the Moon, naspievanú špeciálne pre tento film. Krásna pieseň. A vždy vo filme zaznela v tom pravom čase. Možno to nie je film, ktorý som schopná pozrieť si viac krát po sebe ako napr. večný svit, ale ja som jednoducho žasla, nad niektorými scénami z filmu, a zaver ma dojal asi najviac. Miloš Forman vyvolal vo mne mnohé emócie pri sledovaní filmu. Rovnako ako Andy Kaufman u svojich divákov. Bola som prekvapená, smiala som sa, nechápala som, mala som slzy v očiach. Miloš Forman si to u mňa po prelete nad kukučím hniezdom, ktorý sa mi až tak nepáčil, týmto filmom pekne vyžehlil:)

+0-
100%

22:54 09.07.2009

Malé deti

Malé deti

Už trailer tohto filmu ma zaujal. Nebol to trailer bežný ako iné, a to hlavne tým netradičným použitím zvuku v pozadí, prichádzajúceho vláčika a skvelo postrihaných záberov z filmu. Fakt som netušila čo od toho čakať, ale trailer ma zaujal. Konečne som si pozrela tento film a musím povedať že naozaj skvela dráma. Tento film je o malých deťoch, v každom z nás drieme malé dieťa, plné snov, túžob, ktoré sa snažíme naplniť aj keď sa často svojim neuvážením konaním dopúšťame mnohých chýb. Tak je to aj s hlavnými postavami tejto drámy- so Sarah a Bradom. Obaja majú svoju rodinu, svoj život, no vo vnútri ich sužujú nie práve najšťastnejšie rodinné vzťahy. A to je práve to čo Sarah a Brada spája. Nevšímavosť partnerov, nenaplnené túžby a vzájomné sympatie ich vedú k neuváženému konaniu. Sarah a Brad prežijú veľké vzplanutie nedovolenej lásky. Nemyslia na budúcnosť, dôležitá je pre nich prítomnosť. Neuvedomujú si aké to môže mať následky. Sú ešte stále akoby deťmi. Tento celý príbeh vedie k skvelému záveru. Skvele zábery kamery, hlavne tá časť na kúpalisku, tie dlhé zábery s častým približovaním a pod., skvele vykreslené charaktery postav, taktiež vedľajšie postavy mi tu neprišli ako len do počtu ale zapadajú do celého príbehu , ovplyvňujú konanie a životy iných ľudí. Naozaj pútavý príbeh, do toho rozprávačské monológy , ktoré nie sú rušivé ale skvelo vykresľujú pocity hlavných protagonistov. Pre mňa jedná z najlepších drám aké som videla.

+0-
90%

22:52 09.07.2009

Zlá výchova

Zlá výchova

La mala education dokonale vystihuje Almodovarovu tvorbu. Je tu vidieť všetko almodovarovske- homosexuálov , transvestitov, lásku, vášeň, túžbu, intrigy, klamstvá, nečakané odhalenia, rozmanité charaktery, bizarnosť, napätie, nenávisť, pomstu, žiarlivosť...Toto všetko spojil, a podľa mňa naozaj výborne, vo filme la mala education. K tomu všetkému je vo filme skvele herecké obsadenie, hudba, strih. Už úvodne titulky sú perfektne natočené- tie rýchlo striedajúce sa obrazy, ukrižovaný Ježiš, kňazi, nahé ženské, smrtka, rôzne kresby a pod. Almodovar rad provokuje, je kontroverzný, a to sa mi na jeho filmoch páči. Príbeh tohto filmu je skvelo napísaný, Almodovar vraj na ňom dlho pracoval, počas toho ako natáčal film Hovor s ňou. A stálo to zato. Enrique, režisér sa stretne s Ignaciom s jeho prvou láskou, po niekoľkých rokoch, ktorý mu dá námet na nový film. Ako ho začne Enrique čítať dostávame sa do ich detstva. Celý film je plný skokov do minulosti- ich detstva a súčasnosti , tie mam vo filme rada, osviežuje to celý príbeh. Film ma viacero línií. Almodovar rád šokuje, či už sú to zábery sexu medzi mužmi, vystúpením transvestitu, či už výpoveďou o praktikách v cirkevných školách. Chvíľami to bolo aj pre mňa silne kafé. Hudba je skvelo vsadená do filmu, do jednotlivých scén, keď raz sledujeme deti spievajúce v kostole v spevokole a inokedy transvestitu v klube, ale to asi vo všetkých jeho filmoch ma hudba zaujala. Medzi tým smutným, krutým detstvom Enriqueho a Ignacia, nám podáva Almodovar aj celkom milý úsmevný moment- časť s Ignaciom a Paquito, to som sa musela smiať ich rečiam:) Páči sa mi ako sa tu prechádza z jednej scény k druhej. V príbehu sú rôzne charaktery, o tom aké sú hlavné postavy v skutočnosti sa dozvedáme nie vždy hneď, často som bola prekvapená ich konaním. Film je plný nečakaných zvratov, odhalení. Mňa tento príbeh jednoducho dostal, ešte dlho vo mne niektoré momenty z filmu doznievali. Film mi strašne rýchlo ubehol, hlavne preto že sa tam veľa toho udialo za ten čas, zaujal ma celý príbeh, nenudila som sa. Pre mňa jeden z najlepších ak nie najlepší Almodovarov film.

+0-
100%

13:56 05.07.2009

Juno

Juno

Juno je naozaj zvláštne dievča, pohodačka, trocha psycho, trocha flegmoška, plna irónie, sarkazmu. To vidieť už od prvých momentov filmu, keď pije asi liter limonády aby si spravila už v poradí 3. tehotensky test:)Tento príbeh je však trocha iný ako bežné filmy o tehotných mladých dievčatách, ktorých bola už kopa- kde dievča má kopec problémov, čo spraviť, nechať si dieťa alebo nie, ako to povedať rodičom, atd. Tu sa to neberie tak vážne. Páči sa mi že tento film je iný, je milý, vtipný. Skvelo zahrane Ellen Page, myslím si že je taká aj v skutočnosti, alebo to len tak presvedčivo zahrala:) A trocha prekvapila postava jej priateľa, ktorý je skôr presný opak Juno, hlavne tým aký je nesmelý. Z ďalších hercov sa páčila aj Jenifer Garner, ktorá sa skvelo hodila na rolu ktorú hrala, ženu tužiacu po dieťati. Film ma množstvo zábavných momentov, nad ktorými som sa musela pousmiať. Tiež sa mi páčilo, že Juno vo filme bola akoby rozprávačom, keď opisovala svojich blízkych a pod. Filmu nechýbala tiež skvelá chytľavá hudba, skvela úvodná zvučka atd. No na druhej strane sa nájde aj niečo čo sa mi nepáčilo a to bola tá nereálnosť, nereálne konanie postav, že takto by to v skutočnosti nebolo, určite nie takto v pohode, mlade dievča je "v tom", celkom v pohode to zvláda a pod. A tiež to nie je pre mňa film ktorý by som si hneď obľúbila. No teraz už po druhom pozretí sa mi začína viac páčiť a vidím v ňom viac než len nejakú komédiu čo beží v telke poobede.

+0-
80%

22:31 06.05.2009

Náuka o snoch

Náuka o snoch

Náuka o snoch vo mne zanechala zasnenú náladu ,malo to fantáziu ,vtip ,krásu..Stephanove sny sú zvláštne ,nelogické ,absurdne..ale také sny bývajú ,a páčilo sa mi ako ich Michal Gondry zobrazil ,áno možno to všetko bolo viac než zvláštne..mne sa ešte nikdy nesnívalo že by som letela papierovým mestečkom a podobné veci aké sa snívali Stephanovy..ale nevadilo mi to, na niektorých snoch som sa musela pousmiať..hlavne ,keď sa Stephan zobudil s nohami v chladničke..niektoré sny boli na mňa až moc ,to sa musím priznať:)..áno ,je pravda že sa tu dosť mieša skutočnosť so snom ,a ja som nie vždy mala jasno, čo sa mu sníva a čo nie..myslím si že aj Stephan mal s tým občas problém:)..spočiatku mi Stephanie nebola sympatická ,Stephan ju miloval, snívalo sa mu o nej, a ona bola väčšinou chladna..ale potom sa mi pohľad na ňu mení, keď mi príde časom podobná ako Stephan(jej sen)..páčilo sa mi ako sa nakoniec cely príbeh rozvinul..páčil sa mi poník, loď v lese ,stroj času a ta pieseň if you rescue me, no a tiež francúzština ,ta sa mi vždy vo filme páči..malo to všetko svoje čaro..chcela by som takého suseda ako mala Stephanie:)..Michal Gondry vie jednoducho točiť také zvláštne krásne príbehy ako Večný svit nepoškvrnenej mysle a Náuka o snoch..

+0-
80%

14:27 15.04.2009

Zabijem Nixona!

Zabijem Nixona!

..ja si nemozem pomoct..nemozem dat viac hviezdiciek..je pravda,ze cely film bol postaveny na Seannovi Pennovi..bez neho by to nebolo take dobre..on to jednoducho cele skvelo zahral..muza,ktoremu sa nedari v zivote a tak hlada vinnika vsetkych problemov..v Nixonovi..to som mu uverila,bolo mi ho luto,vcitila som sa do jeho problemov a pod..co sa tyka scenara,mohlo to byt lepsie,napaditejsie,a nie to cele nechat na koniec..koniec bol pre mna momentom prekvapenia,naozaj som necakala co sa stane..je to film ktory,pre mna staci raz vidiet..v pamäti z tohto filmu mi ostal len Penn,ziadny pribeh,ziadny uzasny zaver,jednoducho len Penn..no a jeho som videla hrat aj v lepsich filmoch,tak preto asi trochu aj porovnavam..

+0-
70%

10:36 03.04.2009

Verejný nepriateľ č. 1: Epilóg

Verejný nepriateľ č. 1: Epilóg

epilog,teda pokracovanie verejneho nepriatela som videla na dalsi den,kedy este vo mne doznievali pocity z prvej casti.A nemozem sa ubranit porovnavaniu,bolo to v niecom ine,hlavne bolo tu viac napätia,drsnosti,tempa,nahanaciek s policiou,to co mi najprv v prvej casti chybalo.Taktiez prefikanost Mesrina,ako sa dokazal zahravat s policiou,s detektivom,aj vo väzeni mali pred nim respekt:)A tiez som si uvedomila ako sa Jacques pocas toho vsetkeho meni.Uz nie je fuzaty,chudy Jacgues ako na zaciatku,bol to jednoducho pan prevlekov.Vincent Cassel je tu opät skvely,a popri nom ma zaujal aj Mathieu Amalric z filmu Skafander a motyl.Podla mna dalsi skvely herec,ktory vie naozaj skvelo hrat a tesim sa na dalsie filmy s nim.No jednoducho toto sa dost lisi od prvej casti,uz len to tempo,ako sa Mesrin so vsetkymi zahrava.Tu uz ho naozaj vnimam ako verejneho nepriatela,ktoreho je tazke dolapit.Toto sa oplati vidiet.Rovnako prvu cast ako aj epilog.Vidiet len 1.cast nestaci,pretoze spolu s epilogom tvori jeden celok,skvelu kriminalku.

+0-
90%

10:35 03.04.2009

Verejný nepriateľ č. 1

Verejný nepriateľ č. 1

..uz od prveho momentu ma tento film zaujal,rozdeleny obraz na niekolko casti,to cele tajomno okolo a do toho ta skvela hudba a potom cely vyrozpravaný pribeh Jaqueca Mesrina,od zaciatku az po to ako sa z neho stava verejny nepriatel c. 1-podvody,lupeze,vrazdy atd.V jeho pribehu zivota je presne zobrazeny jeho charakter,to aky bol,jeho vztah so zenami a pod.Iste momenty filmu ako napr. telefonat Mesrina so Jeanna,kedy je obraz rozpoleny a my vidime detaily ich tvare, alebo pohlad an rozne situacie z roznych uhlov prostrednictvom rozpolenim obrazu robia tento film nezabudnutelným.Skvelo su tu zobrazene detaily,na tych si reziser dal zalezat.A potom skvele herecke obsadenie,Vincent Cassel,predtym mi bolo zname len jeho meno,no nepoznala som ho zo ziadneho filmu,no teraz si ho urcite zapamätam.A tiez napr. taky Gerard Depardieu prekvapil,nezvyk,nevidiet ho ako mileho tucka z nejakej komedie,ale vidiet ho ako nesympatickeho gangstra,bossa Guida.Ratalo sa mi tu aj to casove skakanie,ze to neslo rad za radom,tie udalosti.A to zahravanie sa s divakom,nevedela som co si mam mysliet o Mesrinovi,v niektorych chvilach som mu drzala palce nech ho nechytia,inokedy som bola znechutena z jeho spravania,aky dokaze byt agresivny,aj k svojej zene.No a este k pribehu celemu..pacil sa..aj ked..Jacque Mesrin bol oznaceny za verejneho nepriatela č.1..a tak som čakala trošku viac tempa,drsnosti,napätia,že Mesrin bude robiť jedno zlo za druhym,že tam bude viac nahančiek s policiou,a pod, že nebudem mat ani chvilku na vydychnutie.Preto som v niektorych momentoch Jacqua nevnimala ako toho najnebezpecnejsieho,a hlavne za nepriatela statu.Ak nepocitam par momentov.Niekedy mi to prislo moc skratkovite,niekolko udalosti rychlo za sebou,ze v jednom momente kradne v banke,v druhom je vo väzeni a pod.No ale s odstupom casu mi prislo ze to tak malo byt,ze tu neslo len o to,pretoze taky bol jeho zivot. Podla mna uplne skvela kriminalka,aku som uz dlho nevidela.

+0-
90%

11:55 28.03.2009

Skrotená hora

Skrotená hora

..krasne natocene,zahrane,hudba tiez skvela,krasne prostredie hor atd..smutny pribeh o laske dvoch muzov a o prekazkach ktore musia prekonat aby mohli byt spolu..mne sa to velmi pacilo,z kina som vychadzala mierne melancholicka,stale som mala v hlave ten film..teraz uz vsak po viacerych pozretiach ma to tak neberie..no Heath Ledger a Jake Gyllenhaal to skvelo zahrali..a ten preciteny bozk medzi nimi,az som nechapala,ako to dokazali:)..no a ten smutny zaver ma dost zobral..tento film sa urcite oplati vidiet..

+0-
80%

11:48 28.03.2009

Táto krajina nie je pre starých

Táto krajina nie je pre starých

..tato krajina nie je pre starych..a tento film nie je pre mna..nezaujal ma tak ako som to cakala od Oscaroveho snimku..pred filmom na festivale nam uvadzac povedal..berte to ako metaforu,nie ako obycajnu jednoduchu strielacku..neviem preco,no ja som to inak brat nevedela..zamyslat sa nejak nad tym a pod..a nebrat to ako strielacku,ked zabijak Anton pozabija skoro vsetky postavy vo filme..zaujala ma vsak celkova nahanacka Leywelina a Antona,ked uteka a schovava sa s peniazmi pred zabijakom..okrem toho ma pobavil uces Javiera Bardema.ten mal styl:))..to sa nedalo nesmiat sa:)..jeho postava bola chladna,zla,len tak bez mihnutia okom strielal po ludoch..no aj tak tento film pre mna patri do kategorie-staci raz vidiet..mna to nejak nezobralo,na konci som cakala ze sa nieco viac udeje..neviem,nejak bratom Coenovcom nemozem prist na chut,aj na po precitani spalte som pocula rozne ohlasy..no uvidim..

+0-
70%

23:14 27.03.2009

Káva a cigarety

Káva a cigarety

..hmm..kava a cigarety..neviem ci prave toto bola salka mojej kavy..ako sa hovori.Niekolko debat medzi ludmi pri kave a cigaretach.Niektore debaty boli zaujimave,s miernym pousmitim sa(napr debata s benignim so stevenom wrigtom,debata dvojiciek cernochov so stevom buscemim o elvisovi,ci delirium-toto sa mi pacilo najsamviac-s tymi dvoma cernochmi a Billom Murrayom)pri inych som nechapala(ako napr. no problem,s tymto som ja trocha problem mala:) a tiez debata o Teslovi),a niektore nudne(ako napr Renee kde sa nic nedeje).Uvodna zvucka fajna,dalej to ze tam hrali sami znami a hlavne pre mna zaujimavi ludia(Iggy Pop,Cate Blanchet,Roberto Benigni,Alfred Molina,chalani z Wu-tang Clanu a pod),cele to prostredie-ako by som citila kavu a cigarety.No na druhej strane som cakala aj tak cosi viac.Hlavne od tych dialogov.Citala som ze casto slo aj o improvizaciu,ze si naozaj len tak sadli,popijali a debatili.Niektore dialogy ma naozaj nezobrali,sli pomaly,len sa tak nudne tiahli.Ine mi rychlo ubehli a bavila som sa pri nich(ako pri spominanom delirium)..kavu nepijem,a ani nefajcim.No ak by som fajcila,kavu pila..myslim si ze by som si len tak s kamaratku mohla sadnut za stol pustit kameru,kecat,pit kavu,fajcit a bolo by to mozno podobne ako niektore dialogy v tomto filme..ale vravim len niektore,je to tak pol na pol..niektore debaty sa mi zdali o nicom,ine zas sa mi pacili..a bolo to tiez nieco nove..ale neviem ci by som si to cele pozrela znova..no niektore poviedky hej,ine urcite radsej preskocim..

+0-
60%

22:11 27.03.2009

Prvotný strach

Prvotný strach

..tak tento film som najskor pozerala len jednym okom,ze musim aj ucit..no nakoniec som pozerala cely film:))..jednoducho nedalo sa to nepozerat..drama,krimi z pravnickeho prostredia..pravnik v podani Richarda Gera a obvineny z vrazdy Edward Norton..Gera moc nemusim,no tu sa mi pacil..a Edward Norton?..bez pochyby,sa mi tu najviac pacil,zahral to velmi presvedcivo..a v zaveri ma riadne prekvapil:)..bol vraj nominovany za tuto postavu na Oscara,no neziskal ho,co nechapem..mne sa to velmi pacilo..

+0-
80%

21:58 27.03.2009

Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

..skvely film..uz som ho videla viackrat a stale sa pri nom rovnako skvele zabavim..ked som vysla z kinosaly s kamaratkami sme sa este moooc smiali a nedalo sa prestat,ked sme si spomenuli na urcite hlasky,situacie z filmu a pod..cela rodinka Hooverovcov je poriadne sialena..no najsamviac sa mi paci mala Olive,ktora aj ked nie je najkrajsia,sutazi v malej miss sunshine..straasne zlata bola..a zaverecna scena,jej vystupenie na sutazi nema chybu..citala som ze mala herecka bola za tuto rolu nominovana na Oscara,a ja si myslim ze opravnene.pretoze bola skvela..pacil sa mi cely ten film..ako sa striedal u mna smiech s dojatim v urcitych momentoch..nie je to taka typicka komedia,kedy sa smejete v kuse..ale mne sa to aj tak pacilo..

+0-
90%

17:00 21.03.2009

Red Road

Red Road

na red road som sla s pocitom- to bude dobre,urcite neaka skvela zapletka, tajomne, napäte atd, ved uz len to, ze je to o zene, ktora ma uzavrety zivot, klud a zrazu zacne sledovat muza, muza ktoreho poznala a myslela si ze uz ho neuvidi.Tak som na to sla.Aaach,bolo to,zdlhave,nudne,bez hudby,a pod.Zena ktora pracuje ako operatorka v bezpecnostnom kamerovom systeme,stale len dookola sleduje a my s nou- ulice,to ticho,ludi,okolie..nuda..to je skoro az do konca filmu,stale iba sledovanie a sledovanie.Uz som si myslela ze sa nieco udeje,no znova si sadla v praci za stol a zas len pozerala do kamier.Potom uvidi muza toho co uz raz videla a zas len sleduje.Nikdy som si nejak neuvedomovala aka ja pre mna hudba vo filme dolezita.Ano,mozno tu slo o to aby to vyznelo viac realisticky,bez tej hudby,no aspon ked nesledovala,bolo aj zopar takych chvil,tak mohla v pozadi zniet neaka hudba.Keby to sledujem doma tak pretocim si to a pozrela by som len 15 min. pred koncom, o nic by som neprisla.Aj ked aj ten koniec sa mi moc nezdal,to vysvetlenie,kto je ten muz,a preco ho ta zena stale sledovala.Cakala by som lepsiu zapletku,mozno pocas toho sledovania nejake flashbaky do minulosti hlavnej postavy Jackie,aby sme tak pochopili,preco to vsetko,vcitili by sme sa viac do jej pocitov,a chapali by sme jej trapenie.No takto bola pre mna Jackie len chladna,nesympaticka,zvlastna zena. Koniec ma prekvapil, no zaroven aj znechutil. Par minut pred zaverecnymi titulkami som sa uz smiala cez slzy. Zo zufalstva, ze na aky film to pozeram:) To sa jednoducho nedalo. Pozerala som sa na mobil, ze kooolko este, a uz som nevedela ako obsediet. Na red road som bola v kine v ramci filmoveho festivalu, vecer som uz sedela na inom filme, o moc lepsom, a tak som uz nejak neriesila tento film. A ako by som tento film ohodnotila..1 hviezdicka by bola malo, videla som aj horsie..no 2 budu stacit..

+0-
20%

17:52 15.03.2009

Hodiny

Hodiny

..nechapem ako som tento film dokazala dokonca dopozerat..hodiny,ano vystizny nazov..na tie som sa stale pozerala..a ku koncu dufala ze snad to nejak normalne skonci..no nie..cele je to strasne depresivne,nasilu umelecke,intelektualne,chaoticke,prehnane zlozite,poeticke,duchaplne a neviem este ake..uz davnejsie som hodiny pozerala,po polhodine som zaspala..myslela som ze som bola len unavena,ze to bol urcite dobry film..a tak som dnes dala tomu druhu sancu,no nie..co tym chcel "basnik" povedat?..o com to cele bolo?..snazilo sa to byt strasne realne,dostat sa do ženskej duše..no neviem ktora žena vedie taketo duchaplne reči o živote..dej strasne tahavy,pomaly,na pocity,emocie,nalady..ale mna to nevzalo..nuda..az na neake to vysvetlovanie udalosti kto s kym kedy,to prepletenie hlavnych postav,no to bolo len par sekund z filmu kedy som spozornela,ze ahaa..sonda do komplikovanej ženskej duše?..kdežeee..tento film chce silene posobit na cloveka,na jeho nervy,emocie..a ta hudba k tomu filmu..pekna klavirna,ale nehodilo sa aby ju hrali pocas celeho filmu,na taku hudbu by malo byt viac napätia,viac diania..a nie taka tahava nuda od zaciatku do konca..neviem ako tento film ohodnotit..zbytocny film,ktorym som zabila 2 hodiny..o 3 ženach ktore sa utapaju v depresiach,v žiali,neusatale riešia zmysel života..a bla bla az do konca..mam rada ked na konci filmu byva nejaka myslienka,pri ktorej si poviem,ano tak o tomto tento film bol,ale o com bolo toto?.vazne neviem..herecke vykony,tie som nejak neriesila pri takomto pribehu..tieto herecky mam rada,ale aj ked to neviem ako dobre zahrali,precitili..tak mna to nedostalo..aj ked sa mnohym hodiny pacia..nebol to film podla mojej chuti..a raz vidiet to stacilo..

+0-

20:00 14.03.2009

Na dno vášne

Na dno vášne

..skvely film..almodovarovsky..Penelope Cruz,Javier Bardem,Angela Molina..a iní skvelí herci..spanielska hudba,s gitarou,krasne prostredie mesta Madrid,stipka humoru,sexu,vasne,lasky,tuzby,nenavisti,pomsty,atd..to vsetko tu bolo..a bolo to skvelo skombinovane..cela zapletka..prekvapujuca..kto,preco,ako sa co stalo..skvelo som sa bavila..raz smiech,raz prekvapenie,inokedy napäta som sledovala ako co dopadne..nevedela som na koho strane som..kto je pre mna v tomto filme ta skutocne dobra postava..no o to tu neslo..zamotane vztahy,cela ta atmosfera filmu ma zaujala..David,Elena,Victor,Sancho,Carla..okolo tychto postav sa cely pribeh tocil..a ja som ho s napätim sledovala od zaciatku az do konca..koniec ma prekvapil,ale v dobrom..pretoze mi boli niektore postavy mile nechcela som aby to skoncilo tak ako to najprv vyzeralo..zaciatok skvely a potom skok o 20 rokov,o 3 do buducnosti..ale pacilo sa mi to tak..a este ta hudba..ta sa sem skvelo hodila..v dnesnych novsich spanielskych filmoch uz tak nebyva,preto som rada ze som ju tu pocula..pacilo sa mi ako sa tu striedal ten vtip,napätie,strach a pod..ze to nebolo stale len o tom istom..ziadne nasilu emocie..ze tam bol aj vtip aj napätie..skvely zaciatok,ten porod v autobuse..a potom cestovanie na cely zivot zadarmo:))..jee,a spanielcina tu mam rada vo filmoch..a do toho ta hudba..a skvele dialogy..no skvele,treba vidiet:)

+0-
100%

17:21 14.03.2009

Billy Elliot

Billy Elliot

..tento film ma dostal..skvelo zahrane,zrezirovane,hudba skvela..co viac dodat..od zaciatku do konca som drzala Billy Elliotovi palce..a aj ked balet je pre mna nuda k smrti,tak tu mi nevadil,bavilo ma to,sledovat ako Billy tancuje..a ako aj napriek otcovemu zakazu sa nevzdava svojho sna..zaverecna scena bola pre mna najsilnejsim,najkrajsim momentom filmu..skvely film o tom ze kazdy mame ist svojou vlastnou cestou aj ked nam druhí hádžu polena pod nohy..

+0-
80%

16:54 14.03.2009

Candy

Candy

..bezny,nicim prekvapujuci film..o zavislosti na drogach..videla som ich vela..a candy neprisiel pre mna s nicim novym..a myslim si ze kedze je to drama dali by sa niektore situacie viac dotiahnut..no aj tak sa mi pacil..cesta z neba k peklu..laska-Dan,Candy a heroin..aj ked laska k heroinu bola casto krat silnejsia..film mal tiez vela silnych momentov..ako napr. abstak na matraci,pôrod,a tiez ta scena ako Candy pokreslila steny..tie nemali chybu..skvelo zahrane Heathom Ledgerom,Abbie Cornish..zaujimave vykreslenie ich vztahu,a ich vztahu k drogam..ich priatel homosexual a podarený Candyni rodicia..no jednoducho pribeh o tom ako sa clovek vdaka zavislosti moze dostat az na uplne dno..a ake je tazke sa z neho potom dostat..

+0-
80%

19:21 08.03.2009

Pochyby

Pochyby

..mam pochyby o filme pochyby..cakala som viac od toho..ved tooolko nominacii,za herecky a za scenar..no som rada ze tieto nominacie nepremenili na oscara,lebo si myslim ze boli filmy ktore si ich zasluzili viac..na to aka zaujimava tema,casto riesena..cirkev,knazi,zneuživanie a pod..dalo by sa to taaak skvelo rozvyt,no nic..cakala som neaky prekvapivy moment no ten neprisiel..cakala som ze sa dozviem na konci pravdu,ci naozaj mala sestra Aloysius opravnene pochyby,no nic..dozvedela som sa ze mala len pochyby..to by mi ani tak nevadilo,keby dejova linia bola lepsia,aby to aj vo mne prebudilo pochyby,ze ci naozaj knaz zneuziva chlapca,alebo..no nic take..bolo to cele postavene len na pochybach sestry,obhajobe knaza,dialogoch a nic viac..Merryl Streep mam rada..nezahrala to zle,prave naopak..ale v Sophiinej volbe sa mi najviac pacila..no bolo mi luto ze prave taka skvela herecka hra v takom slabsom filme..tuto postavu by kludne mohla zahrat Magge Smit,aj ta by sa mi hodila na taku panovacnu sestru..no tu nebol problem v hereckom obsadeni,ale v tej nude,v tom ze sa nic dokopy nedialo..na to ze mali Pochyby nominaciu na scenar,som cakala jednoducho viac..

+0-
70%

18:55 08.03.2009

Milk

Milk

..skvely film..a Seann Penn..Oscar za rolu Milka mu pravom patri..uverila som mu to,jednoducho skvely bol..presvedcive,aj to ze bol ako homosexual,obdivovala som ako dokazal zahrat tie milostne sceny,no skvele..a to ako bojoval za prava homosexualov,aky bol ctiziadostivy,a ze sa nevzdaval,demonstroval,ziskal si srdcia mnohych ludi..a navrh 6?..bola som z toho znechutena..aki su niektori ludia neludski..bojovali proti homosexualom,spravali sa k nim ako k zvrhlym ludom..ale Milk sa nevzdaval..bolo mi ho trochu luto ze popri jeho boji za prava mu to nevychádzalo s laskou..a gus van sant?..pre mna zatial prvy film od neho co som videla..no skvely..pacilo sa mi ako to natocil,bolo to tak uveritelne..a ta kamera,to ako to bolo vsetko snimane,postavy,mesto a pod,to nemalo chybu..Milk ziskal Oscara aj za scenar a myslim ze opravnene..paci sa mi ked na konci filmu sa pise este k tej udalosti,ze co ako dopadlo,co bolo dalej s ostatnými..toto mam na filmoch rada..a ked tam ukazali ozajstneho Milka,a ostatných jeho priatelov co bojovali za prava,som nechapala,ako sa tí herci na nich moc podobali..podla mna by si tento film zasluzil aj oscara..viac sa mi to pacilo nez milionar z chatrce..milujem filmy podla skutocnej udalosti..pred tym som netusila ze bol neaky Milk..som rada ze som si to pozrela..videla som uz mozno viac filmov o homosexualov,napr. Skrotena hora..no Milk ma viac dostal..skvele:)

+0-
100%

14:00 06.03.2009

Posledný jednorožec

Posledný jednorožec

..som si az teraz spomenula na tuto rozpravku..pamätam si ze ako mala som ju mala strasne rada..mala som ju nahratu na kazete a stale som ju pozerala:)..a velmi sa mi pacil jednorozec..

+0-
80%

10:33 06.03.2009

Klub bitkárov

Klub bitkárov

..vitam vas v klube bitkarov..prve pravidlo klubu bitkarov je,nikdy o nom nehovorit..druhe pravidlo je nikdy o klube bitkarov nehovorit..skvely film..od uvodneho zaberu az po koniec a pesnicku od Pixies..skvele vymyslene,ze som nemohla tomu koncu uverit..aj ked zcasti som sa hlavnu zapletku dozvedela uz pred sledovanim filmu,skoda:(, stale bola jedna dolezita vec ktoru som nevedela a prekvapila ma,preto co najskor chcem pozriet klub bitkarov druhy krat..a viem ze to bude pre mna ine,pretoze to budem vnimat inak..jednoducho skvele,scenar,rezia Finchera,Pitt,Norton,a aj Helena Bohman Carter..niektore sceny mi prisli az neuveritelne,zvlastne..mozno prilis boli na mna sceny z klubu bitkarov..krv,nasilie,ale tak to malo byt..nemala som rada Tylera,ta jeho teoria dostat sa na dno,klub bitkarov,jeho pravidla,domace ulohy pre clenov a pod..a Jack,ten mi bol mily,spociatku clovek co trpi nedostatkom spanku a nudnym zivotom..a zrazu do jeho zivota pride Tyler..treba pozriet..pre mna skvely film..co sa tyka scenara,rezie,kamery,strihu,hudby..hlavne zaverecna scena s hudbou od Pixies ma dostala..treba to pozriet viackrat..je to film ktory mozno vnimat dvakrat inak..teraz uz ked si tom pozriem budem vediet ze.....:))..a tym to bude ine..no viem ze sa mi to bude rovnako pacit..a este viem ze budem mat mozno obavy z nabytku Ikea,obavy umyvat si ruky mydlom,ci objednat si polievku v restauracii:))..v tomto filme je tiez mnoho detailov,ktore poukazuju na mnohe,vysvetluju to vsetko co sa deje,ktore si vsak na zaciatku nevsimame..musim vsak povedat ze este tesne potom ako som film pozrela,pomyslala som si zvlastne,a nevedela som najprv ci zvlastne divne,alebo zvlastne a skvele..ale uz viem ze to druhe:)

+0-
100%

10:28 06.03.2009

Adaptácia

Adaptácia

..adaptaciu som vzhliadla len pred chvilou..a pacilo sa..necakala som od toho moc..ale prekvapilo ma to..a ano hlavne koniec..ale,na konci filmu zistujem ze sa mi to pacilo cele take ake to bolo..pocas sledovania som si to tak neuvedomovala,no teraz este vo mne pocity z neho doznievaju..skoky do minulosti mi nevadili,myslim ze tam patrili,zaujala ma dvojica Charlie a Donald,naozaj zaujimavi bratia,tak odlisni..Nicholasa Cagea moc nemusim ako herca,no tu si myslim ze to zahral skvelo,hral odlisne postavy,a napriek tomu sa mu podarilo zahrat oba rozne charaktery..cely ten scenar sa mi pacil,zaujimalo by ma ci to bolo nieco zo zivota scenaristu Kaufmanna,ci naozaj mal takuto tvorivu krizu..no asi nie,je jednoducho skvely scenarista,uz vecny svit neposkvrnenej mysle sa mi pacil..a toto,nieco nove,originalne,no kaufmanovsky scenar:)..aj ked ten vecny svit ma asi viac oslovil..v adptacii zaver ten ma dostal,naozaj skvely,len smutny..Merryl Streep,tak ta patri podla mna k tym naj hereckam,mne pacila uz vo viacerych filmoch a tu tiez..najprv siel film pomaly,zaver skvely..aj ked..asi som viac na filmy,ktore mi od zaciatku az do konca zataja dych..ale tu to asi tak malo byt..presne ako povedal ten clovek co mal prednasky pre scenaristov..ze tajomstvo je v zaverecnom obraze,dajte na konci prekvapenie a mate trhak:)

+0-
80%

23:57 27.02.2009

Mesto bohov

Mesto bohov

..mesto bohov..tak tento film mi vyrazil dych..hlavne na konci ten titulok.."podla skutocnej udalosi"..a potom do toho pred titulkami fotky clenov jednotlivych gangov,a aj autenticky rozhovor jedneho z clenov,ktory bol aj vo filme..od zaciatku do konca,skvele,nic nebolo navyse,kazda scena tam patrila..silny pribeh,kruty,plny nasilia,vrazd,a dost casto tam pobehuju decka so zbranami,maju svoje gangy a nerobi im problem zabijat..jednoducho kruta realita,o meste bohov,v Rie de Janeiro,gangy,boje medzi nimi,vrazdy,podvody,drogy..pribeh odohravajuci sa v 60,70 a nakoniec aj 80 r..pribehy,mozaikovito prepojene,ktore tvoria jeden pribeh,a to prostrednictvom ich prerozpravania rozpravaca Rocketa,ktory to vsetko zazil..najprv maly gang,3 mladych chlapcov,potom vznikaju dalsie,a nakoniec....a tie flashbacky tam skvelo pasovali,casto ma prekvapilo ked som sa neskor cez flashback dozvedela ako to vlastne bolo..najprv to zacina celkom nevine,lupeze a konci to..nebudem prezradzat..treba vidiet,dej uplne pohlti,ze som ani nevnimala ze ako dlho to uz pozeram,stale sa nieco dej,je to dejovo preplnene..hrozne ked si predstavim ze sa to stalo..a este ked som citala ako to reziser natocil autenticky,ze tam hrali ludia co zili v meste bohov atd..jednoducho skvele natocene,kamera,strih,cela rezia..no ja este teraz som v nemom uzase z tohto filmu..no aj zhrozena,zdesena,z toho co sa tam dialo,naozaj tooolko nasilia v jednom filme,hrozne..

+0-
100%

11:58 27.02.2009

Milionár z chatrče

Milionár z chatrče

za A, skvely film B,super film,ale.. C,dalo sa D,horsie to byt nemohlo..spravna odpoved je......B,super,ale..toolko Oscarov a za naj film?..pre mna urcite nie..mne napr. z Boylovych filmov pacil viac Trainspotting..ale nie o tom so chcela..no cakala som viac..zaciatok skvely,nahlad do indickej kultury,zivota,strih-zabery na Jamala v horucom kresle,zabery ako ho vysetruju..ved odkial mohol chlapec z chatrce vediet odpovede?..a zabery na Jamalovo detstvo..skvely strih,kedy vidime najprv do tvare maleho Jamala a ochvilu do tvare dospeleho..smutny pribeh,tazkeho detstva Jamala..a do toho opät Jamal v kresle,sutaziaci v hre Milionar..mne viac pacila ta cast z Jamalovo detsva..laska k Latike a pod,to uz tak nie..za strih si Oscara zasluzil..oscara za hudbu?..tiez,hudbu som odzaciatku vnimala,aj ked ju moje usi predtym nepoculi,este teraz mi zneju niektore pesnicky v usiach..takze suhlasim aj s oscarom za pesnicku..rezia?..Danny Boyle,je skratka skvely,tie detaily,zabery,ten sled udalosti ako siel a pod..scenar?..tiez nemam nejaky problem,pretoze takyto film tu este nebol,napadite..no dostavam sa k Ale..dej,vopred odhadnutelny,chyba napätie,viac emocii,zaciatok fajn,no napr. malí herci sa mi viac pacili ako dospelí,celkovo keby sa film rozdelil na 2 casti Jamalovo detstvo a Jamal v sutazi.tak by som si radsej pozrela tu prvu cast,ten prvy zaber na slum,na deti ako utekaju,do toho ta skvela hudba,neskutocne krasny moment..ta druha by tak nezaujala..lovestory Jamal Latika,fajn,len koniec moc presladeny..a tiez ma viac bavilo pocuvat nejaku indicku hudbu ako dokola zvucku milionara..a ak som aj cakala neaky moment prekvapenia,tak ten neprisiel..mozno ma len prekvapilo,ze som vedela odpovedat na poslednu otazku v pohode,pricom mala byt najtazsia,no pri ostatnych som nemala ani sajnu..:)..filmu chybaju pre mna neake sceny,ktore by ma dostali,a este aj dlhsie by vo mne doznievali..kamera,hudba,strih,rezia..to vsetko bolo svele..bolo sa na co pozerat..ale ten pribeh,ten nebol pre mna naj..nie na oscara za naj film..zaciatok dobre,koniec ide dolu vodou..lovestory Jamal,latika presladene..a ten tanec na konci?to som sa musela smiat,lebo mi to prislo moc "hajskulmuzikalove"..ale hudba k tomu tancu bola skvela..jednoducho,asi som cakala viac,kedze vyhral Oscara..ale film sa oplati urcite vidiet..

+0-
80%

11:39 27.02.2009

Výmena

Výmena

..tomuto filmu by patrila soska uja Oscara,aspon jeden,mne napr. pacila aj Angelina v hlavnej role,aj ked filmy s nou moc nemusim,tu sa mi pacila..vsade mi pride taka chladna zena,no tu bola matka,ktora stratila syna..naozaj to skvelo zahrala..aj ked casto znela z jej ust veta He´s not my son..vzdy ju vedela precitit tak,ze som citila tu bolest zeny Cristiny..pribeh podla skutocnej udalosti,hrozne..najprv sa mi to nezdalo take hrozne,chlapec sa stratil,a ved snad to dobre skonci..ale mnoho udalosti ma tam prekvapilo,hlavne v druhej polke,ked sa dozvedame co sa asi stalo..a ten koniec,putavy dej,stale som dufala ze snad to skonci tak,alebo ze..no nebudem prezradzat..urcite vymena stoji za zhliadnutie..mna ten film dostal,to prostredie v ktorom sa to odohravalo,to tajomno a pod. a samozrejme Angelina Jolie..pekne,smutne..len neviem ci znova pozriem,nie je to ten film,kde si oblubim urcite pasaze a pustam si ich..ale to je drama,skutocny pribeh,ktory sa mi tazko pozera aj jeden krat,ked viem ze sa to v skutocnosti udialo

+0-
100%

23:26 26.02.2009

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

..tak tento film ma dostal,zasluzil by aj viac zlatych sosiek..uz samotny pribeh sa mi pacil,zit odzadu,narodit sa starym a pomaly mladnut,necakala som od toho nejake prehnane zvraty,predsalen som vedela ze to je hlavne o pribehu Benjaminna Buttona..film ma bavil od zaciatku do konca..este teraz si rada pozriem urcite momenty z filmu a ked bude cas tak si ho urcite znova pozriem cely..uz zaciatocny motiv s hodinami sa mi pacil,hodiny ktore idu dozadu a na konci vymenene za digitalne..a potom samotny pribeh lasky Benjamina a Daisy sa pacil..a nevadili mi spomienky starej Daisy a citanie z dennika,ako som si najprv myslela,ze toto uz je otrepane vo filmoch..herecke obsadenie,skvele..neviem si tam predstavit niekoho ineho ako Brada Pitta a Cate Blanchett..ked som citala ze Benjamina mal hrat najprv Tom Cruise,tak som nechapala,myslim ze by sa mi ten film uz tak nepacil:))..pacilo sa mi ako Pitt dokazal stvarnit,zahrat Benjamina od starca az po pubertiaka..aj ked tu slo skor o skvely make-up..no aj Pitt musel vediet precitit aka postava Benjamina v danom veku bola..naozaj krasny film

+0-
100%

23:25 26.02.2009

Parfum: Príbeh vraha

Parfum: Príbeh vraha

..citila som vone,pachy,najprv zapachajuci trh,ryby,a neskor vone parfumov a pod..to tu bolo krasne opisane,obrazy,zabery..aj ked to nebolo take prenikave ako vo filme cokolada,kedy som citila cokoladu ako by som prave vychutnavala jej chut..porovnavam,viem ze odlisne filmy,no tiez to trocha suvisi s tym sprostredkovat divakovi vonu,chut len prostrednictvom obrazu,opisu..no aj tak opisy v parfume neboli zle..No a samotny pribeh vraha..originalny,zaujimala by ma knizna predloha..no aj tak mi tam prisli niektore zabery zbytocne a zdlhave..a pritom samotne vrazdy zien tam boli obsiahnute v 5 min..neviem cakala som ze tam bude viac napätia,dramatickosti..a koniec..ten bol pre mna az prehnane nadneseny,neviem ako to bolo v knihe,ale tomuto som skratka neuverila..no celkovo som rada ze som si film pozrela..no raz vidiet mi to stacilo

+0-
70%

20:36 23.02.2009

Občan pes

Občan pes

najsamviac psycho,absurdne,maximalne farebne,haluzne,nemozne,vtipne,a pod..:)))od zaciatku do konca som sa smiala,inak sa nedalo..psycho riadne to bolo,cely pribeh a veci co sa diali..hned na zaciatku ta hudba,ludia ako Pod,Jin,jeho babicka atd,zvlastne..rozpravac co rozpraval pribeh Poda a nemozne,absurdne situacie..ale vela mi dal tento film:))))..min. ze nechcem jest sardinky,ze aj v autobuse sa da zoznamit,ze treba zbierat plasty,ktore nicia zem,zasadit strom,moze sa volat aj peter a nevadi ak bude vyzerat ako obilie:))),a ze by som mala nosi prilbu aby ma nezabil prilbovy dazd:)))..sranda..tak tento film tazko pochopit,jednoducho to treba brat aj s tym absurdnym co sa tam deje..ja som sa riadne zabavila..obcan pes ma aj veeela myslienok..aj ked som si ich vzdy uvedomila az neskor,pri tej farebnosti,gycovitosti,absurdnosti..myslienky ako cim dlhsie nieco hladas tym tazsie to najdes,no ked to prestanes hladat,objavi sa to..a ze cas na dedine plynie pomalsie ako v meste..tento film poukazoval aj na dnesny svet,na ludi aki su a pod..a potom to bol hlavne Podov pribeh a co vsetko zazival,co vsetko bol ochotny spravit pre Jin..treba si urcite pozriet..no vaaau:)))

+0-
80%

21:26 22.02.2009

Repríza

Repríza

..Repriza..norsky film..a naucila som sa aj po norsky do 10 pocitat,ale uz som zabudla:))..pribeh taky co sa mne paci,mladi ludia,priatelstvo,vztahy,laska,ich problemy..a pod..ale cakala som nejaky zvrat,viac diania,ale toto bolo asi viac o pocitoch mladych ludoch a pod..ale hudba bola skvela,pamätam si este hudbu z toho koncertu..ale inak mi velmi tento film neutkvel v hlave..

+0-
70%

21:25 22.02.2009

Prelet nad kukučím hniezdom

Prelet nad kukučím hniezdom

..skvely Jack Nicholson,zaujimavy pribeh,prostredie,situacie,dianie a pod..proste psycho..ved blazinec..s prichodom Makea sa zivot na tomto mieste meni,ludia sa menia,vznikaju nove priatelstva,ale aj konfilkty..pacilo sa mi burenie sa hl. hrdinu proti sestrickam,dozorcom a pod..velmi dojimavy a krasny moment vo filme bol,ked utiekli autobusom,a potom ked na lodi chytali ryby..a velmi smutny zaver,ktory ma prekvapil..a zaroven som si povedala preco?..necakala som to..a aj ked mam rada smutne a prekvapive konce..tak..koniec sa mi nepacil,nebola som spokojna ze to takto skoncilo..a niektore pasaze vo filme ma aj nudili..ale celkovo film bol dobry..citala som mnozstvo skvelych reakcii na tento film,mnohym ludom sa pacil,a preto som ocakavala asi viac..

+0-
70%

21:24 22.02.2009

Good bye, Lenin!

Good bye, Lenin!

Good bye lenin..zaujimavy originalny,napadity pribeh..ktory ma bavil..bolo zaujimave sledovat ako sa syn snazi uchranit mamu pred pravdou,ze za tu dobu co bola v kome sa toho vela zmenilo..velmi som sa zabavila..hlavne skvely bol moment ako mama lezi v posteli,je jej oblubene uhorky ktore sa uz nepredavaju a pri posteli jej spievaju pionieri..a zaber na okno kde v dialke vysi nova reklama na Coca-colu..socialisticky napoj:))..a ten smutny koniec..hudba skvela,soundtrack k filmu si teraz rada pustam..rada si ho pozriem znova..film ma bavil aj ked mi uz oci klipkali od unavy(bo neskoro v noci som ho pozerala)vydrzala som ho pozriet do konca

+0-
80%

17:52 21.02.2009

Old Boy

Old Boy

..oldboy..neeeskutocne skvely film..od zaciatku do konca zaujal..vsetko,co sa tam dialo..napätie,bitky,laska,sex,nenavist,pomsta..Da-su bol zavrety na 15 rokov,sam a nevedel preco..potom ako ho odtial pustili a snazi sa najst toho co to spravil..a hlavne zistit preco?..odhalenie a cely zaver ma prekvapil..niektore zabery,momenty z filmu boli dost mrazive,krute..az som mala zimomriavky..este teraz mam v hlave zabery z filmu..ako Da-su bojuje,dost dlhy ale skvely zaber..ako je zivu chobotnicu,ako sa zblizi s Mido..a na konci ako sa dozvie pravdu..naozaj krutu pravdu..skvely scenar,nechapem ako to mohli takto vymysliet a nakrutit..skvela rezia Chan-wook Parkera,dialogy,hudba,herecke obsadenie atd..treba pozriet..trilogia o pomste..oldboy,pani pomsta,pan pomsta..pani pomsta sa tiez pacila,no oldboy najsamviac a este mi chyba skuknut pan pomsta..na ten som velmi zvedava..oplati sa vidiet..pre mna naj film aky som za posledne obdobie videla..

+0-
100%

21:26 17.02.2009

Pani pomsta

Pani pomsta

..oceneny malym levom?..opravnene,tento film by si zasluzil viacero oceneni..a hlavne herecka ktora stvarnila hlavnu postavu..odsudena za nieco co nespachala..a odtial nazov pani pomsta..a pomsti sa naozaj dokonale..za to co si vytrpela vo väzeni,ze nemohla byt so svojou dcerou..pribeh je velmi silny,na konci filmu som ani nedychala..ked som videla ako rodicia zavrazdenych deti spolu s nou sedia na lavicke v ruke maju noze,zbrane..a idu sa pomstit muzovi(masovemu vrahovi),ktory je vo vedlajsej miestnosti sputaný pani pomstou..pribeh vsak nekonci touto scenou ale tym ako tato silna zena ktora dokazala bojovat proti svojmu osudu stoji v zasnezenej ulicke so svojou dcerou..krasne vykresleny charakter hlavnej postavy..a hudba..ta sa velmi pacila:)

+0-
90%

17:30 15.02.2009

Večný svit nepoškvrnenej mysle

Večný svit nepoškvrnenej mysle

..len pred par minutami som videla večny svit neposkvrnenej mysle..a musim povedat "vaaauu"..este teraz nan myslim,ten film ma jednoducho dostal..skvely scenar i režia..zaujimave,napadite-vymazat si cloveka z mysle..cela dejova skladacka tvorena z Joelovych spomienok na Clementine..krasny film..od zaciatku az po koniec..nudny,osamely,nesmely Joel a blazniva,temperamentna Clementine stale meniaca si svoju farbu vlasov..najviac sa pacilo ked lezali spolu na lade,ako spolu vymyslali..mily par..skvele dialogy medzi nimi..a potom raz ked to zacne medzi nimi skripat,da si Clementine vymazat Joela z mysle..a ked sa to dozvie,spravi to iste..bavilo ma sledovat jeho spomienky,to ako sa striedali zabery,ako raz boli v spomienkach Joelovho detsva a raz sa pri mori gulovali..naozaj krasny film..skvela hudba a herecke obsadenie..bola som zvyknuta na Jima Carreyho z tych jeho beznych komedii,kde len struha grimasy..uz sa mi to nezda v poslednej dobe tak zabavne..ked je maska v telke,rychlo prepnem..no tu ma Jim Carrey milo prekvapil..bolo to nieco nove,ta jeho vazna rola..bol tu neskutocne zlaty:))..mal by hrat vo viacerich takychto filmoch..a Kate Winslet..v Titanicu ako romanticka Rose..a tu..blazniva,excentricka Clementine so sialenými ucesmi..jeee a ten koniec,ten bol skvely,prekvapivy..no a potom aj ostatní herci boli super..napr. pribeh postavy ktoru stvarnila Kirsten Dunst,a jej tajomstvo..a potom zaporak Elijah Wood a ostatne postavy..no Jim Carrey a Kate Winslet su tu jednoznacne najlepsi..jednoducho skvely film..skvela rezia Gondryho,skvely a velmi originalny scenar Kaufmanna ktory ziskal zan aj Oscara..pribeh o osudovej laske,ktoru nejde ukoncit inak len vymazanym spomienok..tento film si este veeela krat pozriem..je to krasne,emocionalne a hlavne..mile..ako by povedal Joel:)

+0-
100%

13:31 15.02.2009

Alexander Veľký

Alexander Veľký

..historicke,vojnove,dobrodruzne filmy..to nie je to moje..sem tam sa stane ze ma aj film s takymto zanrom zaujme..no Alexander Velky nie je ten pripad..nekonecne vojny,bitky,a pod..pripadala som si ako na hodine dejepisu ked sme museli pozerat neaky film,o tom ako tato krajina bojovala s tou,a potom ako zabrali neviem ake uzemie..a bla bla..ano herecke obsadenie fajn..Angelina Jolie,Colin Farrel..no niektore pasaze z filmu sa mi zdali byt az prilis dlhe..a bolo pre mna tazke v kine sediet skoro 3 hodiny..mozno keby to bolo kratsie,vystrihli by par scen oka..ale inak ma film moc nezobral,len si pamätam ze som uz nevedela ako na stolicke sediet co som uz bola cela otlacena,po 3 hodinach sedenia..ale mozno to nebolo ani tym filmom,viem ze sa viacerim paci..ale jednoducho ja takyto zaner nemusim..

+0-
60%

13:23 15.02.2009

4 mesiace, 3 týždne a 2 dni

4 mesiace, 3 týždne a 2 dni

..tento film som videla este v septembri na filmovom festivale Cinematik..tu vyhral hlavnu cenu,cenu o ktorej rozhodli kritici z roznych krajin,ktori boli pozvani na Cinematik..mna to vsak prekvapilo..nebol to moj typ na vitaza..viac ma dostal napr. Skafander a motyl..ale aj toto malo cosi do seba..4 mesiace,3 tyzdne a 2 dni..tolko bola tehotna hlavna postava,studentka..je tu silno,mrazivo vykresleny pribeh..v Rumunsku za cias totalizmu,kedy bol potrat zakazany..dobre dialogy,dobre zahrate,no na mna az prilis dlhe zabery,ktore tam byt nemuseli..ale tak to asi malo byt..pretoze tu slo viac o vypoved o tazkej dobe,o silnom priatelstve..ako o neaky zlozity dej..no nie je to ten typ filmu,ktory ma zaujme az na tolko,ze si ho pozriem viac krat..

+0-
70%

13:04 15.02.2009

Šťastie

Šťastie

..film stesti som videla uz davnejsie..nepatri medzi moje oblubene,no aj tak sa pacil..filmy ako obecna skola,ci pelisky,to su filmy na ktore len tak lahko nezabudnem,ktore si pozriem aj sto krat..stesti nebolo vsak zle..fajn scenar,dialogy,a herecky Annu Geislerovu a Tatianu Vilhelmovu mam rada,vo viacerych filmoch sa mi pacili,a tu tiez..fajn pribeh,charaktery postav a pod..no ale ze si nan budem este dlho pamätat,to nie..uz teraz si nan moc nepamätam..

+0-
70%

12:58 15.02.2009

Dokonalý trik

Dokonalý trik

..dalsi skvely film od rezisera Christophera Nolana..dokonaly scenar,ktory nas zas necha premyslat..este aj potom ako film skonci..ako to vlastne bolo?..je to sci-fi,fantasy..a tak si zas nemozme byt isty uplne svojou pravdou..pacil sa mi cely pribeh..to co su ludia ochotni spravit pre prestiz..najprv kamarati,potom nepriatelia na zivot a na smrt..prekvapil ma hlavne zaver,ked sa dozvedame ako to bolo..a aj tak su stale veci,ktore zostavaju zahalene pod ruskom tajomstva..

+0-
90%

12:53 15.02.2009

Memento

Memento

Memento..film pri ktorom treba premyslat od zaciatku do konca a aj tak je ho tazke pochopit..film ktorý ide od konca az k zaciatku..film poprapajany kuskami momentov,ktory vytvaraju cely príbeh..no je tazke si ho spojit tak aby sme ho dokonale pochopili..film ktorý si treba viac krat pozriet..film ktory nas vo viacerych momentoch prekvapi..film ktory nam len tak lahko neodhali pravdu..je chaoticky,pretoze vieme asi tolko co hlavna postava Leonard..nic si nepamäta,stratil pamät,vsetko si zapisuje,dava si tetovat fakty na telo..sme ako on..vieme len tolko co on..snazime sa spajat fakty,ale aj tak je to vsetko zlozite..film som videla len nedavno,no mam v plane pozriet si ho znova..film ma napriek tej zlozitosti,chaotickosti bavil..mam rada filmy pri ktorych treba rozmyslat..pri ktorom len tak lahko nezistime,este niekde v polke filmu,ze aha tak takto to urcite skonci..myslim si,ze film sa da rozne vysvetlit..kazdy asi pochopi inak,co sa vlastne udialo..citala som rozne nazory na tento film..no mna bavil,uz len tym ako som si spajala to co sa tam dialo..jednoducho skvela rezia,scenar..nechapem ako dokaze Christopher Nolan tocit take komplikovane filmy,ako tento..alebo aj Dokonaly trik..jednoducho filmy,po ktorych mam v hlave vela otazok,ale mne sa to tak paci..

+0-
90%

12:28 15.02.2009

Donnie Darko

Donnie Darko

..pozriet Donnieho Darka mi odporucalo veeela ludi.."skvely film,urcite si ho pozri"..nechapala som preco sa tak paci..sci-fi,fantasy,hovoriaci kralik,Donnieho vizie..toto sa mi nemoze pacit..myslela som..no bola som milo prekvapena..zaujal ma cely pribeh,bol skvely i ked som nemala celkom jasno co sa deje v niektorych momentoch,film vyustil do skveleho konca,ktory viacero veci vysvetloval..Donnie je naozaj zvlastny chlapec a este zvlastnejsi je jeho pribeh..no pacil sa mi aj jeho charakter,to ako sa nebal povedat nikdy,co si mysli,aj napriek tomu ze mohol mat koli tomu problemy..skvele bolo aj herecke obsadenie..Jake Gyllenhaal ako Donnie Darko..super..skvela bola aj hudba..a mna asi najviac dostala zaverecna scena,ked hrala pesnicka Mad world..Donnie Darko je film,na konci ktoreho som este dlho nad nim rozmyslala..nelutujem ze som tento film pozrela..a urcite sa k nemu este raz vratim..

+0-
90%

13:23 11.02.2009

3-iron

3-iron

..zvlastne ale pekne..bolo zaujimave sledovat ten zvlastny sposob zivota mladeho chlapca..to ako zi zil v roznych domacnostiach..najedol sa,osprchoval sa,popral im a opravil nejake pokazene veci..to tí korejci nikdy nie su doma?:))..ale krasne..hlavne odkedy prisiel do bytu tej zeny..a potom..to vsetko co sa dialo dalej..nevadilo mi ze tak malo slov pocas celeho filmu zaznelo..bavilo ma sledovat to v tichu,len ocami tie obrazy,dianie a pod..smutne bolo ako nechtiac ublizil niektorim ludom..a pacil sa mi ten bozk na konci..to bolo naozaj zvlastne..a ta myslienka na zaver..hudba a tak..treba pozriet:)

+0-
90%

13:21 11.02.2009

Pelíšky

Pelíšky

Milujem:)..najsamviac zo vsetkych ceskych..ine od Hrebejka sa tak nepacia,no pelisky tie natocil skvelo..vzdy ked su v telke pelisky,tak ich pozriem..skvele herecke obsadenie..herci ako Donutil,Kodet,Polivka,Stasova,Vasaryova..cholerik Kodet,tatinek Donutil,Vasaryova,maminka Stasova so skvelym ucesom,brasula Polivka:)..a do toho noky ci knedliky?..nerozbitne sklenicky,plastove lzicky,Elienove kozacky,hadky medzi susedmi..a nezabudnutelne hlasky..“hoři hovno?“..fajn kozacky,takove by sa hodili moji mame..“no pozor,to nejsou obycajne sklenicky,to jsou nerozbitny..jak nerozbitny?..takhle..jeee..(a Zazvorkova)-a sklaři nebudu mit co žrat:)..“matko neser“..no a Kodet ako cholerik,skvely..no mna tento film vzdy dostane..a skvela hudba..dokonca aj Got sa mi tu paci..:)

+0-
100%

13:19 11.02.2009

2 dni v Paríži

2 dni v Paríži

mila komedia..pariz mesto plne lasky,a v nom mlady par Jack a Marion ,ktori sa pokusaju vylepsit ich vztah..jack hypochonder,vybusna marion a jej zvlastna rodinka..par vtipnych hlasok,francuzstina(tu mam rada vo filme), fajn hudba,zaujimaví ludia..tak to sa pacilo..no aj tak..skoncilo..a ja nechapala..to uz koniec?..pre mna tomu nieco chybalo..aj v kine bola taka atmosfera,ze obcas daky smiech,alebo len take tiche pousmiatie..asi som cakala viac od tohto filmu..viac hlasok,deju zamotaneho a pod..nebol to film, ktory si budem dlho pamätat..ale ako oddyychovka to bolo fajn..

+0-
70%

18:53 08.02.2009

Nebo

Nebo

..nebo som videla uz davno..v pamäti mi utkvela hlavne laska policajta Filipa a učitelky Philipi..zaciatok bol viac o tom vysetrovani teroristickeho utoku,podvode,obvineni nevinnych ludi..medzi nimi aj Philipa..no potom uz viac menej sledujeme len utek Filipa a Philipi..Filipa ucari pribehu učitelky,veri že je nevinna..a tak su spolu na uteku..pacilo sa mi to ich skryvanie,to ako sa aj Philipa zamiluje do Filipa..len ten koniec ma prekvapil,cakala som neaku vacsiu zapletku,ze to budu mat viac na uteku komplikovane..ale inak sa mi film pacil..Cate Blanchett patri medzi moje oblubene herecky a aj v tomto filme skvele svoju rolu zahrala..

+0-
70%

22:51 07.02.2009

Zelená Míľa

Zelená Míľa

..podla knihy Stephana Kinga..knihu som necitala..no vacsinou to tak byva ze kniha skvela,film na nic..ale v tomto pripade to asi neplati..nadherny ale smutný film,vynikajuci výkon Toma Hanksa..je malo filmov z väzenskeho prostredia ktore ma zaujmu..ale tento sa mi pacil..a koniec bol velmi dojimavy..

+0-
80%

22:07 07.02.2009

Leon

Leon

..mala Natalie Portman v ulohe Mathildy je tu zlata,obdivujem jej odvahu,nebojacnost,jej povahu,to ako sa nicoho neboji..a spriateli sa s Leonom s najomnym vrahom..chce pomstit smrt svojho braceka..velmi pekny,dojimavy pribeh..paci sa mi tu aj postava Leona..naozaj mily najomny vrah..:)..a Gary Oldman,aach neznasam ho v tomto filme..skvelo zahral svoju rolu,to ano..ale tu jeho postavu nemam rada..ako do seba vzdy hodi tie prasky a spravi ten cudny pohyb s hlavou..hudba sa mi paci tiez,ta francuzska..skvelo tu znie..a potom take tie zabavne momenty z filmu,na ktore len tak nezabudnem..:)

+0-
100%

21:27 07.02.2009

Prísľuby z Východu

Prísľuby z Východu

..skvely film,aj ked jednoducha zapletka..cakala som ze tam bude viac napätia,zvratov,väcsia zapletka a pod..ako to bolo vidiet v traileri..no v nom boli asi tie najakcnejsie sceny a pritom film ani taky akcny nebol..zapletka sa dala predvidat..dokonca som si nazaciatku namyslala ze on mozno nebude zly, ze to bude iny a ze budem musiet viac rozmyslat..ale nie..ale celkovo sa pacil film..to ako bol pribeh vymysleny,natoceny a pod..a podla mna to bol najlepsi herecky vykon Vigga Mortensena,a to som ho videla vo viacerych filmov..ved bol vraj za tuto rolu nominovaný na Oscara

+0-
80%

21:08 07.02.2009

Obsluhoval som anglického krála

Obsluhoval som anglického krála

..tak tento film velmi nemusim..Menzel je dobry reziser..ale natocil urcite lepsie filmy ako tento..mala som moznost na tento film skocit aj pocas festivalu Cinematik,no som rada ze som sla nakoniec na nieco ine..tento film mi stacilo pozriet doma..aj to tak ze som odbehovala sem-tam od toho,no aj tak som o nic neprisla..pribeh dobry to ano,ale dalo by sa to urcite vymysliet aj zaujimavejsie..a tiez herecke obsadenie ma nezaujalo a nezdalo sa mi az tak dobre..ale tak da sa to pozriet..ale mne to stacilo len raz vidiet..

+0-
60%

20:55 07.02.2009

Requiem za sen

Requiem za sen

..silny,mrazivy pribeh ktory v cloveku zanecha rozne pocity,zhnusenie,zhrozenie,deprimovanie..cloveku zamrzne usmev pri sledovani..naozaj mrazive..hlavne tie posledne zabery..o zavislosti,co to dokaze s clovekom spravit.silne emocie..az som mala zimomriavky.. to vsetko co sa tam dialo..clovek si hned rozmysli skusat drogy..naozaj ten zaver bol silne vykresleny..tie detaily..prasok,ihla,oci,tabletky a pod..a do toho ta hudba,pocas celeho filmu,skvele sa tam hodila..najprv film pomaly zacina,nic prevratne sa tam nedeje..no o to slo.. reziser v tomtom filme chcel ukazat ako to nevinne zacina,cela ta zavislost,najprv to maju pod kontrolou no potom sa to zhorsuje..a potom ten koniec..prvy krat som ten film nechapala,len som krutila hlavou..babka ktora je zavisla na praskoch od chudnutia,a jej syn ktory je zavisly na drogach..ju strasi ladnicka,bluzni..on nemoze zohnat dalsie drogy..nic zaujimave..na zaciatku to ide pomaly..a ta hudba..dookola ta pomala..tie hlasy ludi zo sutaze..na zaciatku ma to nebavilo..a tie dialogy sa mi zdali byt slabe..no ako to pozeram druhy krat zacina sa mi film viac pacit..tie detaily,hudba,strih..tie zabery..no ak ma clovek blbu naladu nech si ten film pozrie radsej neskor..pretoze je to naozaj sokujuci film..mal by sa pustat na odvykacom lieceni drogovo zavislym..alebo deckam ktore chcu vyskusat drogy,hned by si to rozmysleli..riadne vykresleny problem o zavislosti..herecke obsadenie dobre..hlavne Ellen Burstyn v ulohe babky zavislej na liekoch..dej sa mi zdal byt pomaly,aj ked koniec prekvapil..

++1-
80%

19:35 05.02.2009

Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

..tak tuto rozpravku som videla nedavno..videla som ju den po tom ako som videla Walleho..a to bol asi aj ten problem,preco sa mi Kung-fu panda az tak velmi nepacila..porovnavala som..a ved preco nie..obe tieto rozpravky su nominovane na Oscara..tak by mali byt priblizne rovnako dobre..mali by obe zaujat..no u mna to jednoznacne vyhrava rozpravka o robotovi,ktory zachranuje zem..walleee..aj ked kung-fu panda nebola zla..pribeh dobry..mala panda PO mila a aj ostatne postavicky v rozpravke zaujali..aj ked si nemyslim ze tema..a teda draci bojovnik by sa mohla vsetkym detom pacit,nie kazde dieta tomu rozumie..ma to myslienku to hej..treba si verit atd,ako to bolo v tejto rozpravke povedane..ale mna to az tak nezaujalo..a nemam ani potrebu si to pozriet znova..radsej si pozriem madagascar,shreka,walleho atd..takze to zhrniem,rozpravka prilis nezaujala a tiez co mi tam chybalo bol vtip,nejake hlasky pri ktorych by som sa zasmiala..a nechapala by som ak by Kung-fu panda vyhrala Oscara namiesto Walleho..aj ked nie je to zla rozpravka ale...videla som aj lepsie.

+0-
70%

19:34 05.02.2009

Shrek

Shrek

..mam rada Shreka..vtipne hlasky,oslik,shrek,Fiona,skvela hudba,pribeh,nieco nove,moderne a pod..napisala by som ze som schopna pozret si to aj sto krat..to hej,ale cim viac to vidim tym sa mi to uz menej paci..prvy krat som bola touto rozpravkou okuzlena..no teraz to uz take nie je..ale aj tak pre mna skvela rozpravka..no musim podotknut..Shrek 1 skvely..Shrek 2 dobry..a Shrek 3..hmm da sa..jednoducho..zacinaju mi vadit pokracovania..a ked som pocula ze ma byt aj Shrek 4 si vravim..hmm mozno pozrem ale uz viem ze sa mi to nebude pacit asi tak ako jednotka..lebo ta bola urcite najlepsia..rozpravka pre deti aj dospelych.

+0-
80%

20:15 02.02.2009

Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

..barcelonaaaaaa..barcelonaaaa..mi stale znie v usiach..a hlas toho rozpravaca pocas celeho filmu..zvlaastne..:)..ale zaroven aj pekne..cela ta atmosfera,Barcelona,Gaudiho umenie,pekna hudba v pozadi filmu,pamiatky,krasna priroda,Barcelona..to vseeetko bolo pekne..zvlastne,ano to boli tie vztahy..vicky,cristina,chuan a tiez maria elena..naozaj zaujimavo vykreslene..vasen,vzplanutie vo vztahoch,tuzby a pod..krasne sledovat to vsetko..a ten rozpravac tiez ozvlastnenie vo filme..spociatku mi tam vadil ten jeho hlas,ale nakoniec sa mi to k tomuto filmu hodilo..jee a scarlett johanson,rebeca hall,chavier bardem,penelope cruz veeelmi fesi tu boli..no a este raz k tej Barcelone..kraaasna..pri sledovani filmu som zatuzila tam byt..pre mna to bol len druhy woodyho film ktory som videla,prvy bol Match point..po pozreti traileru,kde som videla penelope cruz strielat cakala som viac napatia,nejaku zapletku..no nakoniec som rada ze to nebolo take ako som ocakavala..ze to bol jednoducho film o vztahoch,o hladani sameho seba,o tom co vlastne vicky a cristina v zivote chcu a pod..atd..dobre sa to pozeralo..bolo to zvlastne no zaroven pekne:))..sla z toho prijemna atmosfera:)

+0-
80%

02:15 31.01.2009

Trainspotting

Trainspotting

..koooonecne som videla Trainspotting..a davam najsamviac hviezdiciek:)..skvely film..uz daavno som ho chcela vidiet..asi odkedy som pocula soundtreck k filmu..skvele..Iggy Pop,Underworld..a asi aj momenty v ktorych hrali tieto dve pesnicky sa najviac z filmu pacili..ako hra lust for laaaaaaajf a do toho Renton a jeho kamarat utekaju,a do toho tiez choose a life,choose a...atd:)..skvele a potom na konci ked hra Underworld..ale koniec nebudem spominat aby som neprezradila ako film skonci..vseeetko sa mi tu pacilo..ten opis od "ake su skvele drogy" cez situaciu "co vsetko mozu sposobit" az po koniec filmu..skvely humor..od zaciatku do konca som mala usmev na tvari az na tie situacie ked mi usmev zamrzol,pri tom co drogy sposobili,pri tych smutnych momentoch..skvele zahrate..hlavne postava Rentona v podani herca Evena Mcgregora..zaujimavo natocene take momenty ako ked pocas abstaku bluznil..zaujimavo vykreslene vztahy medzi hlavnymi predstavitelmi..medzi "takzvanymi priatelmi" ako im Renton vravel..a ta hudba este teraz mi znie v usiach lust for laaaaaaaaaaaajf:))..naozaj skvely film..patri medzi take tie moje filmy,po ktorych este dlho premýslam,spominam na urcite momenty z filmu a pod..tento film si rada pozriem aj viac krat..aj pri pisani tohto hodnotenia mi tu hra Iggy Pop..a asi si idem znova pozriet Transpotting:)

+0-
100%

12:22 30.01.2009

Čokoláda

Čokoláda

..ano cokolada..pri pozerani cokolady som dostala na nu chut..pacili sa mi tie momenty vo filme,ked Vianne pripravovala cokoladu..hmm..mnam..pralinky,biela cokolada,cierna a pod..mnam:))..a potom cely ten pribeh..a tie pomery v malom meste..ohovaracky,klebety..a Juliet Binoche skvelo zahrala svoju postavu..a este hudba k filmu sa mi pacila..este teraz mi znie v usiach..a mam chut na cokoladu..a tento film som videla uz veeela krat..vzdy som nan len tak nahodou natrafila v telke..no nikdy som neprepala a pozerala som az do konca..

+0-
80%

14:43 28.01.2009

Warholka

Warholka

..warholku som videla 2x raz v kine..raz v skole na estetike..mali sme najst za ulohu v tomto filme neaku esteticku kategoriu..hmm..ulohu som vsak velmi neriesila..bola som rada hlavne ze namiesto prednasky pozerame film..Warholka sa pacila..Sienne Miller ju skvelo stvarnila..naozaj zaujimavy pribeh..Andyho Warhola som velmi vo filme nevnimala..ved predsa len to bol film viac o Edie..no zaroven aj o tom ako ju Warhol ovplyvnil,zmenil,spravil z nej najprv hviezdu..no nakoniec..treba pozriet..postavy Edie a Warhol..naozaj zvlastne..paci sa mi rozpravanie Edie,a ten zaver..cele to dianie v dobe ked zil Warhol,jeho umenie,pop-art,vecierky na ktore chodili,hudba a pod..

+0-
80%

14:35 28.01.2009

Horšie to už nebude

Horšie to už nebude

..ako som vysla z kina po tomto filme som si pomyslela..hmmm..horsie to uz naozaj byt nemohlo..pocas filmu som sa zasmiala par-krat,pre mna tam nebolo vela vtipnych hlasiek..hlavnu postavu som velmi nemusela..a postava spisovateľky ktoru stvarnila mnoho krat chvalena Emma Thompson mi liezla casom na nervy,to aka bola zvlastna zena,akoby jej z toho pisania knih uz trocha preskocilo..s odstupom casu sa mi zda ze to mohlo byt aj horsie..bo odvtedy som videla mnoooho inych filmov ktorym by sa skor hodilo povedat:"horsie to uz nemohlo byt"..pri tomto ma zaujal dej,pribeh..jednoducho nieco nove..muz ktory je hlavnou postavou knihy,pocuje slova spisovatelky ktora knihu pise a vie ze ma zomriet..a pacilo sa mi aj zobrazenie Haroldovho zivotneho stereotypu..a zobrazenie niektorých situacii..no aj tak mi tento film velmi neutkvel v pamäti..

+0-
60%

19:09 27.01.2009

Amores perros / Láska je kurva

Amores perros / Láska je kurva

..prave som pozrela amores perros..hmmm..zmiesane pocity..zvedava som bola na tento film,kedze som uz videla aj 21 gramov aj Babel..a oba sa pacili..tymto filmom ma vsak inaritu viac prekvapil ako som cakala..bolo to o moooc ine..bol to prvy z tychto filmov ktore nakrutil..tiez viacero pribehov prepojenych..skladackovito..no nebolo to tu prepojene ako v 21 gramoch..za cele 2 a pol hod. sa toho moooc udialo..zaujimave pribehy..teda ten prvy a posledny..ten s blondynou modelkou som nemusela..a myslim ze tam ani byt nemusel..naozaj narocny film..a vobec som necakala co sa stane..zaujimave pribehy,charaktery ludi..nikdy som nevedela kto ako bude konat..prekvapila hlavne postava Octavia v podani Garcia Bernala..nevedela som ci mi vadi alebo nie..najprv mi prisiel mili ked chranil bratovu manzelku,potom zas nie ked chodil so psom na zapasy a pod..a potom ta situacia s bratom..no nebudem prezradzat..som sledovala so zatajenym dychom ten prvy pribeh..tie vztahy s bratom,jeho zenou,Octaviom a pod..a ten koniec..a posledny pribeh tiez som necakala casto aj nechapala konanie toho partyzana..uuuuplne iny bol amores perros oproti dalsim Inaritovim filmom..zlozitejsi..babel pol uz pomerne predvidatelny..vedela som si domysliet co sa stane..no tu ma kazdu chvilu nieco prekvapilo..musim si to este urcite znova pozriet..stale mi vyria v hlave urcite momenty z tohto filmu..je to film ktory zanecha mnozstvo pocitov..a uz som naozaj zvedava na novy film od Inaritua Biutiful kde hra tiez Garcia Bernal..

+0-
90%

11:46 27.01.2009

Zápisky o škandále

Zápisky o škandále

..paci sa mi ako tu je vykresleny svet a charakter hlavnych dvoch postav..najprv som cakala len film typu ucitelka s mladym studentom,akych tu uz bolo veeela..no toto je skor zamerane na Barboru,na jej samotarsky zivot a ako sa dokaze taky opusteny clovek zufalo spravat..zaver som vsak cakala,a nicim ma neprekvapil..ale pri sledovani filmu som sa nenudila a to je hlavne..

+0-
80%

15:58 25.01.2009

Na samote u lesa

Na samote u lesa

..tak tento film si vzdy rada pozrem ked ide v telke..skvele hlasky,pribeh,situacie a pod..rodinka Lavickovcov sa nastahuju do chalupy,kde im dedko Komarka slubi ze im dom preda ale zatial kym zije im prenajme len jednu izbu..a tak zacinaju zaujimave situacie..ved su na samote u lesa:)..deti chytia blchy,spory rodicov Olda a Very,atd..Olda to bere za prijemny pobyt v prirode,no Vere sa nepaci ze v chalupe ziju s dedkom Komarkom..najviac sa mi tu paci postava Oldy v podani Sveraka..on tusim v kazdom filme hra cloveka ktory rad dava poucne rady do zivota,rad svoje deti vzdelava,vo vsetkom vidi nieco dobre..aj tu tomu tak bolo..deti podivejte se,tohle sou mravenci,kteri...a pod:))

+0-
70%

15:49 25.01.2009

Muzika

Muzika

..este teraz mi v usiach znie ta skvela hudba saxafonu,a ta piesen co hrali na svadbe a ta bitka co sa potom strhne..a Dorota vlastne Anca prepichova v tomto filme,Tana Pauhofova,ako zienka domaca v zastere,a Lubos Kostelny prekvapil,poznala som ho skor len z tej reklamy v telke s oslom,ale tuto rolu v Muzike zahral fajn..tak na tieto momenty s filmu si pamätam najviac..mozno by to chcelo viac deju,neaky vacsi zvrat..ale celkovo sa film pacil..muzika k muzike sa pacila..ta pesnicka k titulkom najsamviac..

+0-
70%

15:43 25.01.2009

Lola beží o život

Lola beží o život

..tento film mi pripomina srdcovu sedmu..a to hlavne tym ze ukazuje viacero pribehov,co by sa stalo keby..Lola musi zachranit svojho priatela,a kazdy z tychto 3 pribehov skonci inak..Lola bezi o zivot..od zaciatku az do konca..film plny napätia,pri ktorom sa neda nudit..

+0-
80%

15:39 25.01.2009

Kurz negatívneho myslenia

Kurz negatívneho myslenia

..tak tato cierna komedia ma naozaj prekvapila..nepocula som o tomto filme vela..len som sla nan do kina..a urobila som dobre..skupina hendikepovanych ludi,ktora sa snazi mysliet pozitivne..a do tejto skupiny prichadza..no,skor nasilu ako dobrovolne:)..muz menom Geir ktory je ochrnuty,na vozicku..narozdiel od tejto skupiny sa nedokaze zmierit so svojim osudom..nauci skupinu mysliet negativne..naozaj zaujimavy pribeh..po tomto filme som si uvedomila ze sa niekedy trapim pre malickosti..a títo ludia hoci boli hendikepovani..sa dokazu tesit,pozitivne mysliet..aj ked tento film je tiez plny protikladov..pozitivne myslenie,negativne myslenie,dobra,zla nalada,hadky,uzmierenia a pod..to vsetko sa tam strieda..zaujimave charaktery ludi..skvely zaver,myslienka..

+0-
80%

15:25 25.01.2009

8 žien

8 žien

..tento film som videla uz velmi davno..raz som len tak v telke prepinala a nasla som tento..a tak som ho pozerala..milovany otec bol zavrazdeny..v dome je 8 zien,ktora z nich to bola???..sluzka,dcery,manzelka....?..zacina sa patranie,obvinovanie,hladanie dovodu,priciny,kto ho mohol chciet zabit..a pritom sa odhaluje rozne charaktery zien..ja sama som sa do tohto filmu zapozerala tak,ze som zacala hladat tiez vinnika..zaverom filmu som bola prekvapena..myslim si ze taky zaver by nikto necakal..a kedze to bol muzikal,a hudba k nemu patri,tak treba spomenut aj tu..skvelo znela pri vysvetlovani,patrani a pod..

+0-
80%

15:16 25.01.2009

Frida

Frida

..tento film som schopna si pozriet aj neviemkolkokrat po sebe:)..Frida Kahlo..naozaj zaujimava zena,plna sily,vasne,temperamentu,citu pre umenie,s velkym talentom,nesputana,svojska a pod..mnozstvo privlastkov ktore som na nej obdivovala..jej zivotny pribeh bol naozaj silny..to ako sa s nou osud kruto zahral..a aj napriek tomu mala silu bojovat,bojovat pre svoje vasne a to umenie a jej lasku..stala sa z nej skvela umelkyňa..jej obrazy plne udivu,ktore zachytavali aj rozne neprijemne okamihy jej zivota,okamihy plne bolesti..Frida bola naozaj kontroverzna,nebala sa dat na platno vsetky svoje pocity,nalady,chcela by som jej obrazy vidiet nazivo..a este nesmiem zabudnut hudba k filmu sa tiez skvelo pocuvala..a skvelo sa zas pozeralo na ten tanec Fridy so zenou,na to ako malovala a pod..a skvelo bol vo filme vykresleny vztah Diega a Fridy..mala som z neho zmiesane pocity,na jednej strane som nechapala ze tu jeho neveru dokaze znasat,no na druhej strane jej laska k nemu bola neskutocne velka a clovek ked je zalubeny dokaze odpustat vsetko..a tiez mi najviac utkvel v pamäti koniec filmu..ale ten uz nebudem prezradzat..treba pozriet,urcite sa bude pacit:)..naozaj vsetko,film,hudba,a tiez stvarnenie Fridy Salmou Hayek..

+0-
100%

14:45 25.01.2009

Fontána

Fontána

..fontana..najprv hladanie fontany mladosti,potom hladanie lieku proti rakovine a nakoniec putnik vo vesmire..priznam sa ze pri pozerani filmu som nemala sprvu vo vsetkom jasno..nie,bol to fakt zlozitejsi film,na rozmyslanie..pacila sa mi ta tema,myslienka..pacilo sa mi ze tieto pribehy nesli za sebou..raz zaber z jedneho a potom druheho pribehu..a tak aby to nadväzovalo a vysvetlovalo hladanie nesmrtelosti..najviac ma zaujal pribeh vedca Tommyho,pribeh jeho lasky k zene Isabelle,a jeho hladanie lieku proti rakovine..zaujalo ma to ako Isabel pisala tu knihu,bol to vlastne jeden z troch pribehov,muza hladajuceho fontanu mladosti..Isabel je zmierana s tym ze zomiera,netrapi sa uz,chce si uzit posledne chvile zivota s muzom..chcela by som si este raz pozrie tento film,aby som lepsie porozumela tomu poslednemu pribehu,putnika vo vesmire..no a zaroveň sa mi na filme pacila skvela kamera..jednoducho to ako bola zamerana na detaily..hlavne to ako bol Tommy v nemocnici za svojou zenou,tie zabery na jeho tvar..tiez sa mi pacilo zobrazenie toho stromu mladosti a pod..a samozrejme herci milo prekvapili,Rachel Weiss som nemala nejak v oblube,asi skor preto v akych filmoch hrala,napr. mumia a pod..no tu sa mi jej postava Isabell pacila..a zahrala ju skvelo,presvedcivo..a odvtedy som ju videla aj v inych filmoch a tiez zaujala..

+0-
90%

14:42 24.01.2009

Wall-E

Wall-E

..walleeeee..evaaaa..jeee milujem tuto rozpravku..a je to naozaj rozpravka aj pre deti aj pre dospelych..deti sa pri nej skvelo zabavia ako moja mala segra..a dospeli rovnako,a tiez sa zamyslia nad myslienkou tohto pribehu..co sa moze stat s nasou planetou,ked sa nebudeme o nu starat..odteraz separujem a vsetok odpad hadzem do kosa kam patri:))..skvelo som sa zabavila aj ked na zaciatku sme videli len walleho,ktory sa prechadzal po zemi a upratoval..no bolo zaujimave sledovat jeho mimiku,hoci jeho tvar pozostava len z oci-dalekohladu:) vedela som vzdy ako sa citi,ci je udiveny,zalubeny a pod...velmi sa mi pacil zaciatok ako walle upratoval,ako sa nad niektorymi vecami udivoval,ako skumal podprsenku,pinpongovu raketu,a ine zaujimave veci co objavil:))..a potom ked pride necakany zvrat a na zem prichadza eva..a ich vzajomne spoznavaniem,laska,..a cely ten pribeh ako spolu bojuju a zachranuju zem..skvela animacia,zabava,myslienka..je to nieco nove,nie je to taka ta bezna rozpravka,naozaj zaujimava tema:)..a mily robot walleeeeeee

+0-
100%

14:27 24.01.2009

Malena

Malena

..tento film som videla uz velmi davno..vlastne az teraz tu na cineville som si nan spomenula..mne sa film pacil..Malena bola naozaj krasna zena,ved ju hrala Monica Belluci..spominam si na neake momenty z filmu..Malena zila v malom mestecku kde kazdy vsetko o kazdom vedel..klebety,ohovaracky a pod..Malena je krasna,vsetci chlapi sa za nou otacaju..zeny ju ohovaraju,citia k nej za to nenavist..do Maleny je zalubeny aj maly chlapec Renato,ktory ju rad sleduje..a v necakanom case ked na Malenu zautocia jej pomoze..rada by som si tento film znova pozrela

+0-
90%

14:14 24.01.2009

Import Export

Import Export

..este doteraz si pamätam na urcite momenty z filmu..Rakusan sbskar,ukrajinka zdravotna sestra..praca v ktorej vsak vela nezarobia..on je zadlzeny,ona zije s matkou a so svojim dietatom..potrebuju peniaze..a tak import/export..ona odchadza do Rakuska,on do Ukrajiny a pod..paci sa mi ako Ulrich Seidl vykreslil v tomto filme ake to maju ludia tazke s pracou,musia za nou cestovat,zazivaju mnoho starosti,trapenia a pod..skvely film na zamyslenie..

+0-
70%

14:06 24.01.2009

Náš vodca

Náš vodca

..najprv to bola len vyuka o autokracii..ziakom sa hodiny pacia,pretoze su zaujimave kedze ich oblubeny ucitel ich uci ako to v takom režime vyzera..no zachvilu sa mu to vymika z pod kontroly..vznika skupina vlna..vlna je vsade,po celom meste su nasprejovane vlny,nosia biele kosele,maju svoj znak pozdravu..ostatni ktory s nimi nesuhlasia su diskriminovani..koniec filmu ma zamrazil,hlavne ked som si uvedomila ze sa to naozaj stalo..

+0-
80%

13:53 24.01.2009

Slaný vzduch

Slaný vzduch

..krásny príbeh..a skoro som ho nestihla v kine..som rada ze som ho videla..bolo zaujimave sledovat vztah Fabia k jeho otcovi,ktoreho vidi až po 20 rokoch vo väzení..otec je najprv k svojmu synovi chladny,no Fabio mu dava sancu..chce spoznat otca,zistit preco to vsetko skoncilo tak ako skoncilo..ze otec sa svojej rodine z väzenia neozval,nemal o nich zaujem..ze cely zivot si museli poradiť bez neho a pod..pacila sa mi hlavne postava mladeho Fabia..ako dokaze otcovi odpustit,dat mu druhu sancu..preto ma trocha mrzel ten koniec..ale zaroven ma aj prekvapil..

+0-
80%

21:32 18.01.2009

Sin City - mesto hriechu

Sin City - mesto hriechu

...mesto hriechu som videla 2 x..raz v kine raz doma..v kine to malo viac mrazivu atmosferu,tma,hlasna hudba,ciernobiely komiks..a do toho 3 pribehy z mesta hriechu..kazdy pribeh ma niecim zaujal..zaujimave bolo ako do tej ciernej a bielej dali miestami aj ine farby..ako krasne modre oci jednej prostitutky,cervena krv,ci ten zlty sialenec na konci..bolo tam dost napätia,do toho cierny humor..fajn film..a pacilo sa mi aj herecke obsadenie..Benicia Del Toro,ci Elijah Wood..hmm:).musela som sa smiat ked som ho videla s tymi jasno zltymi brilami:))..no vzapäti mi zmizol usmev z tvare..ked som videla zaber kde v svojom dome väznil zenu,a na stene visela zbierka zenskych hlav..no ludozrut..usmev sa striedal so strachom,prekvapenim a pod..no 2.x ma sin city uz tak nezaujal..a nedopozerala som to dokonca..ale inak fajn film..

+0-
80%

18:23 18.01.2009

21 gramov

21 gramov

..film na ktory len tak nezabudnem..3 pribehy 3 ludi a ich osudy sa necakanou nahodou prepoja..znova zapadaju tieto pribehy do seba ako skladacka puzzle a na konci tvoria jeden celok..spociatku som mu nechapala..chcela som prepat..nesedelo mi to..som rada vsak ze som neprepala a sledovala som film dokonca..so zatajenym dychom..ako to skonci..film na premyslanie..skvela hudba..detaily..a herci..hlavne Seann Penn..potom Benicio Del Toro a Naomi Watss..pekny no zaroven aj velmi smutny pribeh..ano smutny,nedokazala som po pozreti filmu len tak prepat na nieco ine co slo v telke..titulky som pozrela az do konca..dlho som nad nim premyslala..po tomto filme,som pozrela aj ine od Iňarritua..no tento je zatial pre mna najsamlepsi..

+0-
100%

18:00 18.01.2009

Monsters, a.s.

Monsters, a.s.

...mila rozpravka o strasidlach ktoré pracovali v strasidelnej tovarni.naplnou prace-ziskavat energiu strasenim deti zo satnikov..ked vsak 2 strasidla vyjdu zo satnika do izby maleho dievcatka Boo..nic sa nestane..dievcatku sa zdaju byt mili,podareni a neskodni..a tak tu nastava pre strasidla problem..ved dievcatko sa ich neboji..no spolu s tymto problemom prichadza aj kopec zabavy a dobrodruzstiev..najsympatickejsie strasidlo je ten tucny velky modry..no uz nepamätam ako sa volal..no hlasky mal dobre..detom sa bude tato rozpravka urcite pacit..a ja som sa tiez nenudila..

+0-
70%

17:43 18.01.2009

Smrť panien

Smrť panien

..tak tento film som videla 2X..prvy krat sa velmi pacil..bola som poburena tym ako sa rodicia k svojim dceram spravali..ako im nic nedovolili,boli pod stalou kontrolou..a mali prisnu vychovu..no pri druhom pozreti som sa viac zamerala na charaktery dievcat..bolo zvlastne ako tam bolo vykreslene aky maju tazky zivot doma,hlavne pod neustalym dohladom matky..ziadny chalani,skora vecierka,a niekedy ich nepustili ani z domu..no nechapala som ze napriek tomu ze sa burili a boli odhodlane bojovat za slobodu..tak nakoniec film skoncil tak ako skoncil..no celkovo sa film pacil..herecke obsadenie..hlavne Kirsten Dunst,skvelo zahrala rolu dievcata ktore sa buri voci rodicom..no a velmi sa mi pacila zaverecna pesnicka k titulkom..no uz nepamätam co za piesen to bola,no pacila sa..

+0-
80%

19:56 17.01.2009

Moje čučoriedkové noci

Moje čučoriedkové noci

..mam chut na cucoriedkovy kolac:)..hudbu Norah Jones..a opät si pozriet tento film..myslela som ze to bude na mna az moc sladke,a ze Norah Jones ako herecka sa nebude pacit..no pacilo sa..Elizabeth sklamana z rozchodu prichadza do kaviarne..tu robi Jeremy,rozpravaju sa,ponukne jej cucoriedkovy kolac..ona vsak sklamana svojim zivotom odchadza na cesty,najde si pracu v bare..spoznava roznych ludi..pise Jeremymu listy..vo filme hra skvela hudba Norah Jones,hraju skvelí herci ako Natalie Portman,Rachel Weisz..a dokonca ani Norah Jones ako herecka nesklamala..a skvela bola tiez kamera,spomalene zabery,zabery na cestu,ulice,elektricku a pod..ani sekundu filmu som sa nenudila..

+0-
90%

19:41 17.01.2009

Interview

Interview

..len 2 postavy v jednej miestnosti a dialog medzi nimi..zdalo by sa ze dej bude chaby..no opak je praudou..reporter,ktory robi rozhovory vacsinou s politikmi a Katja herecka z beckovych filmov..to su postavy tohto filmu..rozhovor medzi nimi sa meni..hadky,skriepky,klamstva..nalady sa menia..raz sa k sebe spravaju milo,potom zas nie..najviac sa pacil zaver..reporter nema lahke spravit s nou rozhovor..a v Katji sa zas nezaprie ze je herecka:))

+0-
80%

19:33 17.01.2009

Forrest Gump

Forrest Gump

..pacila sa mi ta myslienka..ked sa dostanes do problemov,utekaj..a tak Forrest utekal..Tom Hanks skvelo zahral Forresta..naozaj zaujimava osoba ten Forrest..obdivovala som ho,cim vsetkym v zivote presiel a stale mal silu..aj ked sa stale nasli ludia ktorí mu dokazali ublizit..

+0-
100%

19:27 17.01.2009

Darjeeling s ručením obmedzeným

Darjeeling s ručením obmedzeným

..velmi som sa zabavila na tomto filme..nesmiala som sa nahlas..pre mna to nebol taky humor,bol iny..taky na pousmiatie:))..jednoducho skvely pribeh 3 bratov,ktory sa vydavaju na cestu,ktora ma spojit surodencov opät dokopy..kazdy si zije svojim vlastnym zivotom..no tu su opät rodina..zazivaju vela noveho a dostavaju sa do mnohych usmevnych situacii..a musim pochvalit herecke obsadenie a hudbu..rada by som si to znova pozrela:)

+0-
80%

17:59 17.01.2009

Zodiac

Zodiac

..mrazivy pribeh..predstava ze to je podla skutocnej udalosti,a ze mozno este zije tento vrah..zabijal v 60. rokov..a to ze vo filme pouzili skutocne fotky,zaznamy z tohto pripadu a pod..nikto ho nevidel,a pripad o Zodiacovi sa nevyriesil ani doteraz..mrazive..do kina na tento film som sla s tym ze..uff trva vyse 2 hodin..to nevydrzim asi..ale film tak rychlo ubehol..dej ma uplne zaujal od zaciatku do konca..neskutocne som bola zaujata tym pribehom..o moc viac zaujatym pripadom Zodiaca bol vsak novinar,ktoreho hral Jake Gyllenhaal..a tak mozme sledovat vysetrovanie pripadu Zodiaca.snazime sa tiez s hlavnymi predstavitelmi vyriesit kto vlastne je Zodiac..davame si dokopy suvislosti so Zodiacom..napätí ocakavame ako to skonci..

+0-
90%

17:39 17.01.2009

Volver

Volver

..Volver je dalsi skvely film od rezisera Pedra Almodovara..milujem tieto spanielske filmy,ten temperament,atmosferu,hudbu,herecku Penelope Cruz a pod..skvely pribeh..spociatku to vyzera ze sa to bude tocit len okolo krasnej Raimundy a jej dcery..a ich tajomstve..no nakoniec..su tam aj ine prekvapenia..Raimunde sa zjavuje jej matka..ktora zomrela pri poziari..na konci som bola prekvapena ako to vlastne vsetko bolo..z celej pravdy,ktora sa neda len tak lahko odhalit..

+0-
100%

16:18 17.01.2009

Match Point - Hra osudu

Match Point - Hra osudu

Hra osudu..tuto hru dokonale zobrazil Woody v tomto filme..osud..v zivote je mnoho veci,ktore moze osud zmenit a tym nam necakane zmenit aj zivot..ci je to nahoda,alebo ci to tak zariadil osud..kazdy verime v nieco ine..v tomto filme je nevera,klamstvo,vrazda..no a ked do tohto vsetkeho pride osud meni tym zivoty hlavnym postavam..oplati sa vidiet..

+0-
80%

16:13 17.01.2009

Pokánie

Pokánie

..podla mna skvely film..bola som prekvapena,ze aj film nakruteny podla knihy moze byt tak skvely..aj ked som knihu tentokrat necitala..film sa mi pacil uplne cely..ten pribeh o tom ako mala loz moze zmenit osudy tolkym ludom..a pribeh lasky..a to co bolo pri tomto filme chvalene mnohymi najviac..hudba,kamera,atd..tak to sa pacilo aj mne..ako Robbie pisal na stroji list s ospravedlnenim svojej laske Cecilie..tukanie po klavesnici.hudba napätia..potom ked len tak kraca po ceste ina hudba..no a ked da malej Briony do ruk nespravny list pre Cecil opät hudba plna napätia..a to krasne prostredie,krasna Keira v zelenych satach..nadherne..a koniec ma najviac prekvapil..kedze som knihu necitala..nevedela som ako to skonci

+0-
100%

15:07 17.01.2009

Hľadá sa Nemo

Hľadá sa Nemo

..skvela rozpravka..videla som ju uz viackrat..nakolko mam malu segru,vzdy ked to pozerala,pozrela som to znova s nou..maleho nema poucuje oco Marlin nech nejde hlboko do oceana..synacik neposluchne,chytia ho potapaci..a nemo sa ocitne v Sydnie,konkretne v akvarku v cakarni u zubara..tam sa spoznava s rybymi obyvatelmi akvarka..chce vsak naspat do mora k ocovi..oco Marlin je zufaly,vydav sa hladat svojho syna..na ceste stretava popletenu rybku so sklerozou Dorin..a strieda sa zabava s napätia..ved v oceane ziju aj zraloky..no zas zabava..su vegetariani..teda ako ktore:)..no krasna,mila rozpravka:))..a ako kazda sa konci dobre..nemo sa vrati do mora k ocovi..

+0-
70%

14:58 17.01.2009

Goyove prízraky

Goyove prízraky

..myslela som si ze ma takyto film bavit nebude..o spanielskej inkvizicii..uz som videla par dokumentov,ucili sme sa v skole a pod. no zaujal ma tak ze som ho pozerala so zatajenym dychom co sa bude diat..su tu dokonale zobrazene tazke,krute casy tejto doby..a hlavne charaktery a postavy tejto doby..mnich Lorenz,dievca Ines a samozrejme Goya..skvelo zahrate hercami..obdivujem tychto hercov ako dokazu zahrat rozne charaktery..Javier Bardem,Natalie Portman..bola som unesena tymto filmom..a este dlho som nad nim premyslala..

+0-
100%

14:41 17.01.2009

Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

..moc sa do politiky nevyznam a ani ju neriesim..no tento film som videla..Michael Moore v nom dokonale ukazal aky je Bush,jeho politika atd..priznam sa nedokazala som ten film cely dopozerat..bolo mi zle ked som sa pozerala na to ako si prezident Bush v pohode sedi na besiedke v skolke zatial co mu oznamili spravu o atentate na dvojicky..a dalej kolko ludi si vytrpelo koli vojne v Iraku..a ine veci..des..nie ten film.ten sa pacil..ako bolo v nom vsetko skutocne a pravdivo zobrazene..no des..Bush..ako clovek..a jeho politika..

+0-
60%

13:23 17.01.2009

Skafander a motýľ

Skafander a motýľ

..tak na tento pribeh len tak skoro nezabudnem a uz sa tesim ked si precitam aj knihu Skafander a motyl..naadherny film..velmi sa pacil..chcela som ho vidiet uz na Cinematiku v PN no nestihla som ho..tam ziskal cenu divaka..a musim povedat ze opravnene..skvela rezia,kamera,herci,hudba atd..velmi sa mi pacilo ako zo zaciatku sme videli vsetko z pohladu Baubyho..bol to neskutocne krasny pribeh..to aku mal neskutocnu silu nakoniec a naucil sa komunikovat pomocou viecka a dokonca nadiktoval roman..velmi sa mi pacila myslienka..skafander-telo..dusa-motyl..

+0-
100%

12:43 17.01.2009

Persepolis

Persepolis

persepolis..milujem tento pribeh..pribeh o malom dievcatku s iranskym povodom,od jej detstva az po dospelost pocas islamskej revolucie..jej zivotny pribeh..paci sa mi ze je to autobiografia..ze naozaj existuje Marjan Satrapi,ktora toto vsetko prezila..kraasne..ciernobiele..autobiograficke..s davkou humoru..so skvelou hudbou..do toho francuzstina..a male dievcatko,ktore sa neboji bojovat za svoju slobodu..toto vsetko sa mi na tomto filme pacilo..Persepolis patri k filmom ktore ma minuly rok najviac zaujali..

+0-
100%

12:35 17.01.2009

Čierna krv

Čierna krv

tak tento film bol skvely..videla som ho na festivale cinematik..a patril k tym co ma najviac zaujali..myslela som ze sa mi pribeh z prostredia tazenia ropy nemoze pacit,ale bola som milo prekvapena..hlavne postava Daniela Plainviewa bola skvelo vykreslena..ukazala nam co dokazu spravit peniaze s clovekom..

+0-
90%

12:27 17.01.2009

Babel

Babel

..ano..skvely film..babel:)..paci sa mi ako inaritu sklada viac pribehov ako puzzle az nakoniec vytvoria jeden uceleny pribeh..je to tym este viac putavejsie,prinuti nas tak nad filmom premyslat..herci,hudba,pribeh..kooolko jazykov sa tam prelina..a myslienka atd..to vsetko sa pacilo..aj ked film 21 gramov sa mi pacil viac..no tesim sa tomu,co som prave v novinkach citala..ze Inaritu toci novy film,a ze sa v nom objavi Gael Garcia Bernal..skvela kombinacia..Inaritu,Garcia:)

+0-
100%

19:18 16.11.2008

Control

Control

tak tento film sa velmi pacil..hudba Joy Division,skvely pribeh..a skutocny..ten ja mozem:)..oplati sa vidiet

+0-
90%

Komentáre užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

17:38 16.01.2010

Charlotte Gainsbourg

Charlotte Gainsbourg

Charlotte je skvelá nielen herečka ale aj speváčka. Obdivujem ju hlavne preto aké role si vždy vyberá. Ako malá v Cementovej záhrade, kde je zobrazený incest medzi ňou a bratom, v 21 gramoch, kde žije v manželstve bez lásky, zaujala ma aj jej postava v Náuke o snoch, Stephanie, susedka, obyčajná mladá žena, do ktorej sa zaľúbi hlavná postava Stephan. No a naposledy jej postava vo filme Larsa von Triera Antikrist, ktorý asi nebudem mať odvahu si pozrieť. A ako speváčka je tiež skvelá. Zaujal ma jej posledný album IRM - hlavne pieseň IRM a potom pieseň Heaven can wait ktorú spieva s Beckom, tie môžem počúvať dookola:)

++1-
90%

17:19 16.01.2010

Kate Winslet

Kate Winslet

Ja mám najradšej jej postavu Clementine z filmu Večný svit nepoškvnenej mysle. Jednoducho taká milá, blázniva, svojská osôbka:) Vždy s inou farbou vlasov, s inou náladou, s bláznivými nápadmi:) Naozaj iná tu bola ako v rolách čo hrala predtým. A ešte aj vo filme Malé deti ma dosť zaujala. No napr. vo filme Predčítač sa mi jej postava nepačila, aj keď zahrala ju dobre, no vadila mi tá chladná žena, odsúdená za smrť mnohých ľudí, ktorá mi už od začiatku svojim správaním nebola sympaticka. Ale Kate je jednoducho skvelá herečka a vie zahrať naozaj každu postavu skvelo, presvedčivo.

+0-
90%

23:16 20.08.2009

Min-sik Choi

Min-sik Choi

muž mnohých tvári..sa mi zdá že v pani pomste hral toho zlého v oldboyovi dobrého..a podľa mna zahral obe role skvelo..pri Oldboyovi som mala riadne zimomriavky,a to hlavne na konci..skvelo zahral bojove sceny(ta kéď sám zložil viacerych chlapov, či keď sa hral na zubára:)nemali chybu).no najviac ma aj tak dostalo, keď zjedol tu živu chbotnicu..hmm,mnamky:))

+0-
90%

21:32 22.02.2009

Chan-wook Park

Chan-wook Park

Chan-wook Park..reziser trilogie o pomste..patri medzi tych mojich naj reziserov..takych ze ked zhliadnem daky film od neho chcem vidiet dalsi..pretoze viem ze bude rovnako dobry ak nie lepsi..od neho som videla najprv pani pomstu a teraz naposledy Oldboya..a uz zvedava na Pana pomstu..a na jeho najnovsi film..som cyborg,ale to nevadi...obdivujem ako dokaze natocit take pribehy,pri ktorych mam az zimomriavky,z toho co sa tam deje..vsetky tie detaily,nenajdem moment pri ktorom by som sa nudila..

+0-
100%

21:30 22.02.2009

Alejandro González Iňárritu

Alejandro González Iňárritu

Innaritu..pre mna ten najsamlepsi reziser..vseeetky jeho filmy sa pacia..najprv som videla 21 gramov..film,pri ktorom som sedela od zaciatku dokonca,az kym neskoncili zaverecne titulky..ani som nedychala..snazila som sa spajat jednotlive zabery,momenty..tak aby som tomu pochopila..dalsi film co som videla Babel..tiez rezia Innaritua tu nema chybu..tento film ma dostal,tento som narozdiel od 21 gramov sledovala v kine,a bolo to nieco ine..tiez velky zazitok..vidiet na velkom platne a pocut hlasno tu skvelu hudbu k filmu a pod..a nakoniec vlastne len prednedavnom som videla Amores Perros,prvy film od Inaritu..tiez skvely..jednoducho,on nevie natocit nic zle..pozerala som aj kratky film o tom ako sa natacalo 21 gramov..ako tam Inaritu rozpraval a vysvetloval co ako sa tocilo..nazaciatku pred nakrucanim,sa stretol zo vsetkymi,mal prihovor k nim,ako sa tesi na spolupracu s nimi..a na konci natacania..im podal ruky,podakoval..vsetci vysmiati..bolo vidiet ako ich to natacanie s Inaritom bavilo..videla som ako sa snazil z kazdeho herca dostat maximum,ako im vysvetloval ako sa maju tvarit,aby dostal tie pocity,nalady co v takom filme ako 21 gramov boli..ako vysvetloval kameramanovi ako ma koho natacat..a ako spomenul vsetkych s kym spolupracoval..uz sa velmi tesim na jeho novy film Biutiful..

+0-
100%

Hodnotenia užívateľa k filmom na cineville.sk

80/100:
12 rokov otrokom | 5x2 | 8 times up | 8 žien | Absolvent | Adaptácia | Ako sa varia dejiny | Annie Hall | Arizonský sen | Atlas mrakov | Bazén | Billy Elliot | Biutiful | Boh masakru | Bokovka | Brat | Broken Circle Breakdown | Candy | Cela 211 | Chlapčica | Chlapec na bicykli | Chyť ma, ak to dokážeš | Čierna mačka, biely kocúr | Čitaj mi z pier | Čokoláda | Ďalší rok | Darjeeling s ručením obmedzeným | Dobrý Will Hunting | Dusenie | Fantastický pán Lišiak | Gainsbourg | Good bye, Lenin! | Happy Happy | Harvie Krumpet | Hasta la vista! | Hranica | Imaginárne lásky | Iné svety | Interview | Juno | Kika | Kill Bill 1 | Krádeže a vlámania | Kráľovstvo zverstiev | Kramerová vs. Kramer | Kuky sa vracia | Kurz negatívneho myslenia | Láska | Laurence | Lietam v tom | Lola beží o život | Lore | Marieke, Marieke | Match Point - Hra osudu | Metropolis | Mexická jazda | Milionár z chatrče | Million Dollar Baby | Môj život bezo mňa | Mŕtva nevesta Tima Burtona | Náš vodca | Náuka o snoch | Nedotknuteľní | Nesvadbovo | Neviditeľné deti | Občan pes | Obecná škola | Oliver Sherman | Ona | Pena dní | Pianistka | Piáno | Ples príšer | Po prečítaní spáľte | Pomery | Posledný jednorožec | Prázdniny v Ríme | Predvianočná nočná mora | Prísľuby z Východu | Prísť o rozum | Prorok | Proti múru | Prvotný strach | Pusher | Requiem za sen | Rozbitý svet | S rukami od krvi: Pusher II | Severozápad | Shrek | Sin City - mesto hriechu | Skrotená hora | Slaný vzduch | Smrť panien | Sociálna sieť | Spálené životy | The Artist | Tokyo! | Traffic - Nadvláda gangov | Trio z Belleville | Truman Show | Ukrutne šťastní | Útek do divočiny | Vicky Cristina Barcelona | Všade dobre, prečo byť doma? | Všetci hovoria: Milujem ťa | Walk the Line | Warholka | Z hrdze a kosti | Zabil som svoju matku | Záhrada | Zanechať Las Vegas | Zápisky o škandále | Zelená Míľa | Zlo | Zväčšenina |
70/100:
2 dni v Paríži | 4 mesiace, 3 týždne a 2 dni | Adamove jablká | Anjelský podiel | Blue Valentine | Bowling for Columbine | Carlos | Čas, ktorý zostáva | Cashback | Decká sú v pohode | Deti Sarajeva | Do Ríma s láskou | Druhý breh | Edith Piaf | Farebný závoj | Fighter | Fígle | Fish Tank | Hlad | Hľadá sa Nemo | Horký mesiac | Iluzionista | Imaginarium Dr. Parnassa | Import Export | Jana Eyrová | Kokaín | Koža, v ktorej žijem | Kráľová reč | Kung Fu Panda | Kura na slivkách | Len Boh odpúšťa | Lilja 4-ever | Lurdy | Mariňák | Milujte svojho zabijaka | Môj týždeň s Marilyn | Moje súkromné Idaho | Monsters, a.s. | Musíme sa pozhovárať o Kevinovi | Muž v tieni | Muzika | Na samote u lesa | Nebo | Nedodržaný sľub | Nehanební bastardi | Neopúšťaj ma | New York, milujem ťa | Ondine | Pán Nikto | Parada | Parfum: Príbeh vraha | Pieta | Pochyby | Polnoc v Paríži | Ponorka | Pozeraj sa, ako padajú | Predčítač | Prelet nad kukučím hniezdom | Príliš dlhé zásnuby | Princezná a bojovník | Pýcha a predsudok | Rabínova mačka | Raňajky na Plute | Raňajky u Tiffanyho | Rašómon | Reality | Repríza | Rodinka úžasných | Sama v Afrike | Samaritánka | Samozvaný hrdina | Siedma pečať | Single Man | Škola života | Sladký ničomník | Sólokapor | Šťastie | Stoker | Štyri levy | Táto krajina nie je pre starých | Tlkot môjho srdca sa zastavil | Úkryt | V dome | Víla | Všetko o mojej matke | What Maisie Knew | Zabijem Nixona! | Zahraj to znova, Sam | Zbohom baby | Život je čudo | Zločiny a poklesky | Zlodeji bicyklov | Zlomené kvety | Zmluva s vrahom |

Hodnotenia užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

40/100:
Terry Gilliam |
1375

Počet
bodov:

ako získať body?

Obľúbené filmy:

Obľúbené osobnosti: