venikaa

avatar nie je k dispozícii

Meno: 
Na Cineville od: 22:02, 05.06.2010
Lokalita: 


Počet pridaných komentárov: 6 (6x film + 0x osobnosť) = 18 bodov
Počet hodnotení: 114 (91x film + 23x osobnosť) = 114 bodovKomentáre užívateľa k filmom na cineville.sk

10:54 15.07.2012

Mary a Max

Mary a Max

Už ako "dospelá" nepozerám tak často rozprávky. Mám radšej realistické spracovanie. Avšak animácia "Marry and Max" bol tak realistický, že ani plastelínové stvárnenie mi vôbec nevadilo. Tie farby, ten jazyk, prostredie bolo tak nevšedné, až bolo prirodzené pre oko a ucho. Veľmi silný príbeh. Na jednej strane som rada, že to bolo animované a nie hrané.. Nadchlo ma to. Určite si tento film pozriem minimálne ešte raz..

+0-
100%

12:23 05.07.2012

Nedotknuteľní

Nedotknuteľní

Opäť film, ktorý ma oslovil. Takéto myšlienkové hodnoty sú mi blízke. Kriminálny živel Driss sa stáva "hnacím motorom" pre ochrnutého Phillipa. Driss je vtipný, zdravo drzý, žije každou chvíľou. A to ochrnutého vozičkára baví. A mňa to bavilo tiež. Tento film si pozriem znovu, možno už bez tituliek. Francúzsky originál sa totiž dobre počúval...

+0-
100%

12:07 05.07.2012

Harold a Maude

Harold a Maude

Film som nevidela od začiatku, ale napriek tomu mi neunikla jeho podstata :) Veľmi pútavý príbeh dvoch ľudí - mladíka, ktorého priťahuje smrť a starenky, čipernej, oslavujúcej a užívajúcej si každú chvíľu života. V príbehu je všetko - vtip, tragika, hlboká myšlienka, ktorá v konečnom dôsledku hovorí, že život a smrť sú paralely. Tragicko-komický príbeh končí dobrovoľnou smrťou stareny. Jej smrť je začiatkom jeho života, ktorý by nemal premárniť myšlienkou na smrť, ale na ŽIVOT s jeho trpkou i krásnou príchuťou. Viva la vida !

+0-
90%

16:58 19.11.2010

Persepolis

Persepolis

Veľmi zaujímavý námet a vskutku vynikajúco spracovaný. Nepredpokladala som, že aj animácia vie dať filmu a takejto citlivej téme hĺbku. Čiernobiele spracovanie tomu dáva ešte lepší šmrnc - vtip i smutno-krásno.

+0-
90%

22:23 16.11.2010

Umenie plakať

Umenie plakať

V poslednej dobe ma pútajú práve filmy, ktorých príbeh sa premieta cez prizmu detského predstaviteľa. Film "Umenie plakať" sa zaradil k mojim top filmom. Milujem filmy, ktoré sú vykreslené realisticky, a zároveň s takou krásnou jednoduchosťou. Príbeh rodiny, ktorá žije v skromných pomeroch a súčasne musí bojovať s neľudským zaobchádzaním hlavy rodiny - otca, ktorý svojím "umením plakať" zneužíva svoje vlastné deti.Chlapec, malý Allan to zahral tak presvedčivo, že pri scéne, kedy išiel "utešiť" svojho otca, som mala slzy na krajíčku. Allan prechádzal prerodom - od naivného, kedy z ľútosti k otcovi, ktorý sa vyhrážal samovraždou, sa snažil všemožne pomôcť, aby bol šťastný, až k chápavému, keď zistil, že to, čo otec robí je nesprávne a pomohol utiecť svojej sestre z psychiatrickej kliniky, pretože si otec ide pre ňu. Až mi behal mráz po chrbte, keď som si predstavila, že sa to bohužiaľ deje aj v reálnom svete ... len keby to končilo takto dobre aj naozaj ...

+0-
100%

19:41 16.11.2010

Hľadanie krajiny nekrajiny

Hľadanie krajiny nekrajiny

Finding Neverland je jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Zbožňujem hercov Johnyho Deppa i Kate Winslet. Najviac ma však dostalo herecké stvárnenie malého "Petra" - Freddieho Highmora. A presne ako píše Zuzee, film som už videla asi 4x a stále som bola dojatá z viacerých scén. Fantastickosť vo filme tiež hodnotím ako značné plus. Jednoducho čarovné je všetko, čo sa na plátne odohráva.

+0-
100%

Komentáre užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

Tento užívateľ zatiaľ nenapísal žiaden komentár k osobnostiam.

Hodnotenia užívateľa k filmom na cineville.sk

Hodnotenia užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

60/100:
Milla Jovovich |
132

Počet
bodov:

ako získať body?

Obľúbené filmy:

Obľúbené osobnosti: