Seléné

Seléné

Meno: Dominika
Na Cineville od: 22:33, 22.11.2012
Lokalita: SR - KE

Niečo o mne: Kto hľadá, ten nájde a myslím, že som zakotvila na správnom mieste. Tu budem oveľa viac k užitku než na nemenovanej databáze filmov, kde je zase informácií až príliš veľa. Všetkého veľa škodí a na kvalitu sa akosi zabúda, takže let´s do this...z filmov jedine čo nestrpím tak "teenegerské veci", remake-i (česť "pár" výnimkám), komedie typu Bruno a o parodiách ani nehovorím......


Počet pridaných komentárov: 7 (7x film + 0x osobnosť) = 21 bodov
Počet hodnotení: 44 (25x film + 19x osobnosť) = 44 bodov
Pridaný obsah: 5x film + 1x osobnosť + 0x novinky = 30 bodovKomentáre užívateľa k filmom na cineville.sk

20:25 06.12.2012

Prekliaty klub

Prekliaty klub

Film o futbale, vlastne ani nie o futbale, skôr o príbehu trénera, ktorý sa musel „prekopať“ neúprosnými cestičkami futbalového sveta, a najmä prekusnúť vlastnú hrdosť, než konečne zavesil víťazné góly svojho života do siete 1. ligy, a neskôr aj do Ligy majstrov. Citujem: „ Brian H. Clough bol považovaný za najlepšieho anglického trénera, ktorého anglická reprezentácia nikdy nemala“.

Osobne som so svojim ja viedla dlhé úvahy nad týmto filmom, prečo si ho mám pozrieť? Veď ja a futbal? To skôr uvidím mamu pozerať SAW :D „No, to bude nehorázna otrava“, myslela som si pred hodinou a pol, ale opak sa stal pravdou. Niekedy nie je na škodu pozrieť sa aj na niečo také čomu sa vyhýbam ako Drakula cesnaku. A vlastne kto má ešte okrem mňa dosť tej bejzbalovej Ameriky???

Charlie Sheen sa môže ísť so svojou priemernou ligou zakopať pod ihrisko Clevelandských indiánov, pretože jednu penaltu za druhou strieľa Michael Sheen. Celý tento film je postavený práve na jeho postave a výkon, ktorý predvádza berie dych rovnako ako jeho severský prízvuk. Michael nám predstavil svoju postavu ambiciózneho trénera, ktorý má tých ambícií až príliš veľa, chce totiž stále viac a niekedy vám fakt pripadá ako malé decko čo si nevie vážiť hračky, ktoré má až kým o ne nepríde. Týmto filmom si získal moju pozornosť a teším sa na ďalšie neobjavené diela z jeho tvorby.

Nemusíte zbožňovať futbal (asi tak ako ja), ale tá atmosféra kedy napredujete a padáte spolu s hlavnou postavou je na nezaplatenie, k tomu pridať milovaný anglický humor, skvelé herecké obsadenie a máte vyhrané. Bavila som sa po celý čas a po dopozeraní som si nahovárala plný počet, ale predsa je to životopis a posledné min. filmu mohli dopadnúť aj lepšie, to však neubúda na kvalite filmu a miesto 5* znižujem na 4,5*.
----------------------------------------------------------------------------
Brian Clough: I wouldn't say I was the best manager in the country. But I'm in the top one.

+0-
90%

01:12 03.12.2012

Bronson

Bronson

Based on a true story, alebo ako sa zmapoval život najnebezpečnejšieho britského väzňa menom Bronson, ktorého ľavačku okúsil každý jeden fízel, ktorý sa mu priplietol pod ruky...“vhodný“ film pre deti, ktoré chcú skončiť celý život v base a možno raz o nich niekto natočí nejaký film.
To je všetko? Vďaka bohu za tú necelú hodinu a pol inak by som sa fakt cítila ako škrečok v jednom kolečku. Pekný obal, ale vo vnútri nič...Vlastne po hodine a pol rozmýšľam čo ma na tom „fight“ diele najviac zaujalo, asi to bude len sám Tom Hardy a jeho monológ na ktorý som nepotrebovala titulky, keďže toho veľa nenahovoril, čuduj sa svete prečo asi :D Moju pozornosť si však film udržal najmä vďaka hudbe, ktorá ma týmto nevšedným dielkom sprevádzala, k tomu som sa párkrát usmiala, Hardy pridal menšie divadelné vystúpenie a toť vše.
Pre mňa, za mňa filmu udelili dáke ocenenia a mal premiéru v Karlových Varoch či na Artfilme a ja mám fakt rada nezvyčajné filmy, ale tento mi neponúkol nič prečo by som si ho mala pozrieť znova, teda okrem Hardyho pozadíčka s bonusom haha. zadať nový text Vášho komentára (predchádzajúci komentár sa zmaže).

++1-
50%

21:08 01.12.2012

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Niektorí ľudia sa narodili, aby sedávali pri rieke, niektorých zasiahne blesk, niektorí majú hudobný sluch, niektorí sú umelci, niektorí plavú, niektorí sa vyznajú v gombíkoch, niektorí poznajú Shakespeara, niektorí sú matkami, niektorí ľudia tancujú a niektorí ľudia lietajú vysoko nad oblakmi...
Snímka ma chytila za srdce hlavne pre jej originálnosť, kde nám sentimentálnosť a fantázia filmu pripomína, že aj smrť patri k životu a vlastne v prípade Benjamína aj naopak. Čas na tejto planéte je taký vzácny a pritom krátky. Je vlastne režisérom nášho bytia a je len na nás či to sním vzdáme a bude stačiť skrátená verzia nášho života alebo budeme bojovať za plnohodnotnú predĺženú verziu, to si pomaly uvedomuje aj náš hrdina.
Film má pár hluchých miest o dlhej minutáži nehovoriac no čakala som čosi viac z príbehu Benjamína. Aj tak ma film zaujal a raz si ho určite ešte raz pozriem.
Všetko má svoj čas a nezabúdajme, že lepšie neskôr ako nikdy...

++1-
70%

00:47 30.11.2012

Láska nebeská

Láska nebeská

Love is all around, touto pesničkou sa nás na začiatku filmu snaží presvedčiť starnúci rocker Bill Nighy, že láska je naozaj všade. Už od prvých minút vo filme vládne chaos, ale v dobrom zmysle. Chaos spôsobený láskou. Film sa skladá z viacerých príbehov, ktoré sú navzájom prepojené. Príbehy veselé aj smutné, príbehy o nenaplnenej láske aj zrade, jednoducho príbehy, ktoré aspoň vo filme všetky končia happy endom.
Ja osobne veľmi nemusím romantické komédie, ale tento film som si pozrela hlavne kvôli „hviezdnemu obsadeniu“ aké sa často nevidí. Alan Rickman ako manžel, ktorý sa zatúla na zlé chodníčky so svojou asistentkou, Liam Neeson ako učiaci sa otec, ktorý radí svojmu synovi ako dobýjať dievčenské srdce, Colin Firth ako odkopnutý spisovateľ, ktorý si odchádza liečiť svoje ranené srdce do Francúzska......nato, že je tu množsto postáv s vlastnými príbehmi vo filme sa nestrácate, naopak s každou postavou sa vžijete už od prvej chvíle.
Zabudnite na otrepané klišé Hollywoodu, tento film je unikátny, iný od svojich predchodcov, môžem povedať asi najlepší svojho druhu aký som kedy videla. Máme Vianočný čas v Londýne s príjemnou pohodovou hudbou, lahodným britským humorom, ktorý zahreje na duší a pozdvihne náladu. Film, ktorý vám okrem úsmevu na tvári zanechá aj plno emócií v srdci a dlhé polnočné zamýšľanie sa nad slovom láska.
-----------------------------------------------------------------------------------
„Vždy keď si začnem zúfať nad stavom tohto sveta, spomeniem si na príletovú halu letiska Heathrow. Väčšinou si hovoríme, že žijeme v svete plnom nenávisti a chamtivosti, ale ja si to nemyslím. Mne sa zdá, že láska je všade okolo nás. Často nie je nejako zvlášť viditeľná, či významná, ale vždy je tu s nami. Otcovia a synovia, matky a dcéry, manželia a manželky, milenci, milenky, starí priatelia. Keď do newyorských veží narazili lietadlá, žiaden z telefonátov ľudí pred smrťou nehovoril o nenávisti a odplate. Boli to samé posolstvá lásky. Keď sa rozhliadnete okolo seba, tak zistíte, že láska je skutočne všade okolo nás.“
-----------------------------------------------------------------------------------
(SPOILER)
Z príbehov sa mi najviac páčil trošku roztržitý Jamie (Colin Firth), preňho nebola jazyková bariéra ničím a celkom mu tá Portugalčina išla :) ďalej to bude príbeh Marka (Andrew Lincoln), ktorý svoju lásku ku kamarátovej žene Juliet (Keira Knightley) držal po celý ten čas v sebe a nikto o tom ani len netušil, dokonca ani Juliet. Do tretice to bude Billy Mack (Bill Nighy) ako bláznivý rocker, ktorý je už dávno za zenitom svojej slávy a snaží sa horko-ťažko dostať späť na prvé priečky hitparád, pomocou Vianočnej pesničky. Neviem si predstaviť lepšieho herca, ktorý by s takou charizmou povedal vetu: „ Nekupujte drogy. Staňte sa popstar a budete ich dostávať zadarmo,“ :)) v programe určenom pre deti.

++2-
100%

22:41 27.11.2012

Leon

Leon

Viem si živo predstaviť ako sme 4 malé deti trávili letné prázdniny u babky, pobehávali sme z izby do izby a mňa to vždy ťahalo do „strýkovej zakázanej zóny“, prečo asi ? Poličky zaplnené VHS a medzi nimi svietil LÉON, síce som sa pohrávala s myšlienkou vziať tú kazetu, ale Drakuloviny boli predsa pre deti „vhodnejšie“:D Leon nie je žiaden "Cumlikátor" alebo "Policajt zo škôlky". Náš hitman okrem špinavej práce sa deň čo deň stará o rastlinku, vyžehlí si veci a jeho jedinou drogou je mlieko. Škoda, že sa to isté nedá povedať o skorumpovanom policajtovi Stansfieldovi, ktorý si Beethovena užíva po svojom v spoločnosti zelenožltých piluliek a brokovnice. Na scénu prichádza posledná osoba tohto veľkodiela Mathilda, ktorá príde o svoju rodinu, a tak si ju pod ochranné krídla vezme Leon – viete si predstaviť lepšieho menota? :). Vyučí ju svojmu remeslu a...vraví sa, že pomsta býva sladká.
Tieto riadky píšem, len a len preto, že som konečne vyrástla a mohla vziať tú vysnívanú kazetu...:D OK teraz preháňam, za všetko môže GARY OLDMAN. Hm čím to je, čím to je, že Britom tie záporné postavy vo filmoch, tak sakramentsky seknú? Gary nie je prvý ani posledný „zlý chlapec“, ktorý ma ohromil svojím talentom, ale navždy mu zostane miesto na špici mojej elity. Tá cynickosť a charizma akou sa vo filme predvádza je dych berúca a namiesto toho, aby ho človek niekam poslal ho príjme s otvorenou náručou.
Kult s veľkým K, kto ho uvidí raz bude to chcieť vidieť znova...a znova...a znova.........
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Milujem to ticho pred búrkou...pripomína mi to Beethovena.“ Stan

++2-
100%

20:12 23.11.2012

Nech vojde ten pravý

Nech vojde ten pravý

Ulice švédskeho sídliska pokrýva čerstvo napadaný sneh a s bielou pokrývkou prichádzajú aj ďalšie zmeny, zmeny ktoré sa dotknú každého obyvateľa tohto miesta. Niekto zmenu prežije iný také šťastie mať žiaľ nebude.
Šikanovaný hlavný hrdina Oskar pochádza z neúplnej rodiny vstávajúc každé ráno s tou istou otázkou v hlave – dýka vs. osamelý život. Blonďavý chlapec však nachádza svoju motiváciu v túžbe po pomste a krvi rovnako ako jeho (zatiaľ neznáma) spriaznená duša Eli, mladá upírka s vlastnými existenčnými problémami, ktorá žije len pár metrov od deprimovaného Oskara.
80. roky, mrazivé Švédsko, pochmúrne "sídliskové" prostredie, krásne pomalé tempo, ktoré nás vťahuje do príbehu dvoch odlišných postáv, rozprávkovo-dramaticko-romantické dielo s prvkami hororu, ale bez zbytočných brutálnych scén a lá Hollywood, prekvapivé akcie, ktoré vedia zdvihnúť krvný tlak bez toho, aby ukázali celý priebeh (napr. bazén) a pod...všetky tieto elementy autori Švédskeho veľkofilmu využili naplno a moju pozornosť si udržali po celý čas filmu, možno to bude aj tým autentickým a blízkym prostredím. Jedine čo mi tam chýbalo, tak niečo viac z minulosti našej mladej upírky a obohatiť tým jej príbeh - knihu som nečítala, pravdepodobne tam by som našla odpovede na moje otázky.
Nedá sa to zaškatuľkovať ako horor alebo rozprávka na spôsob Tima Burtona, má totiž z každého rošku trošku. Tak si predstavujem takmer dokonalý filmový zážitok bez otrepaných klišé, ktorými nás neustále bombardujú americké štúdia, nedá sa nespomenúť „Twilight“, alebo remake „Let Me In“, ktorý nemám v pláne vidieť a vôbec strácať nad ním svoj drahocenný čas.
Bonusom bolo vynikajúce herecké detské obsadenie, ktoré ma pri finálnych fázach skoro rozplakalo.
Švédi sa nielenže vedia orientovať na ľade s hokejkou v ruke, ale dokážu vytvárať aj filmové skvosty, ku ktorým sa určite ešte raz vrátim.

,,Někdy to všechno padá, dny jsou šedivé a prázdné, ráno chutná po žiletkách a večer zas po rzi." Jan Žlebek

++1-
90%

04:31 23.11.2012

Mechanický pomaranč

Mechanický pomaranč

Na svoju dobu veľmi odvážny, kontroverzný jednoducho originálny film, ktorý bol dokonca na istý čas v UK zakázaný. Predlohou filmového diela bola kniha od Anthony Burgessa, ktorú som síce nečítala, ale práve vďaka filmu ho určite raz vyhľadám. Toto dielo bolo asi tak nedocenené a nepochopené ako samotná tvorba rebelanta Beethovena pred stovkami rokov, ktorý si to svoje obdobie medzi „hluchými ľuďmi“ užil dosýta a až po určitom čase ľudstvo dokázalo oceniť jeho kvality. Taký istý osud mal aj Stanley Kubrick, ktorý stvoril klenot svetovej kinematografie.
Aké je teda posolstvo filmu? Dávno stratená morálka? Dnešná mládež sa už napočúvala dosť o tom aká je skazená, ale čo tá pred takmer 40 rokmi? Naozaj sa dobou a modernejším spôsobom života meníme k horšiemu, alebo to všetko zlo a násilie je skryté niekde hlboko v nás a neustále čaká na svoje prebudenie?
Alex v podaní diabolského Malcolma McDowella, nám predstavuje svoj bezstarostný život obohatený nočnými dobrodružstvami, ktoré sa odohrávajú noc čo noc ako posvätný rituálu. Alex je obeťou modernej doby, ktorá ho raz privedie pred vládne hókusy pókusy...viem si živo predstaviť čo nám pán režisér chcel týmto zdeliť, ale to by som spoilerovala.
Každý si dielo vysvetlí po svojom, je tu toľko myšlienok a posolstiev až človek nevie ako má ďalej pokračovať a radšej prestane v tom najlepšom. Svojou výnimočnosťou sa film stal kultom a naveky bude tróniť medzi ďalšími velikánmi strieborného plátna.

++5-
90%

Komentáre užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

Tento užívateľ zatiaľ nenapísal žiaden komentár k osobnostiam.

95

Počet
bodov:

ako získať body?

Obľúbené filmy:

Obľúbené osobnosti: