Zuzee

Zuzee

Meno: Zuzana
Na Cineville od: 15:48, 16.09.2008
Lokalita: Štúrovo


Počet pridaných komentárov: 58 (55x film + 3x osobnosť) = 174 bodov
Počet hodnotení: 241 (113x film + 128x osobnosť) = 241 bodov
Pridaný obsah: 35x film + 98x osobnosť + 7x novinky = 679 bodovKomentáre užívateľa k filmom na cineville.sk

20:19 04.07.2011

Američan

Američan

Pointa dobrá, Taliansko nádherné. Inak je to ťahaný a nezáživný príbeh...a úprimne aj dosť zbytočný.

++1-
50%

17:37 18.03.2011

Čierna labuť

Čierna labuť

Natalie Portman vo svojej úlohe vskutku perfektná, no film je mierne nadhodnotený.

+-1-
60%

22:00 12.12.2009

Malé deti

Malé deti

Fakt skvelé, naozaj. Výborná dráma, príjemné pozeranie a ešte príjemnejší návrat do vlastnej reality. Postavy v nezávideniahodnej situácii, čo človeka trochu povzbudí, že iní sú na tom aj horšie, ale berie to trochu ilúzie o manželstvách i nikdy nekončiacej sľúbenej láske, tak si z toho treba vziať ponaučenie, ktorých je hneď niekoľko:
- nevydávať sa (nevravím neženiť sa, pretože ženy na tom boli o moc horšie)
- keď sa človek vydá, nepúšťať muža na detské ihrisko
- a jedno špeciálne pre chlapov: aj tak vám na to príde!
- a mnoho iných, ale kto je zvedavý, nech si to pozrie, verím, že nebude sklamaný.

++1-
90%

20:29 27.10.2009

Kramerová vs. Kramer

Kramerová vs. Kramer

Dustina Hoffmana som z akéhosi dôvodu poznala skôr z terajších komédií ako z takýchto dávnejších filmov vo vážnej úlohe a napriek tomu, že podľa mňa zvláda jedno i druhé, minimálne ako Mr. Kramer bol skvelý. To isté sa vzťahuje na Meryl Strrep, ktorá tu herecky dokázala omnoho viac ako poskakujúc a spievajúc ABBU kdesi v Grécku...
No najviac sa mi vždy vo filmoch páčia deti (ale nie tak! Kto teraz myslel na prasačiny, nech si dá facku :D) hrajúce vážne úlohy. Nechápem, kde sa v niektorých berie toľký talent. Aj tento chlapček, ktorý dnes už musí byť ďaleko väčší, bol jednoducho skvelý, vyrovnal sa svojim hereckým rodičom.
Aj vďaka nemu mi na konci padali slzy úplne nekontrolovateľne.

Pekný príbeh, no nech to na konci dopadlo akokoľvek, Joannu by som prefackala ráno, na obed aj večer za to, čo spravila. Mohla vyratúvať plačúc dôvodov koľko chcela, nedokázala ma presvedčiť o svojej pravde, vôbec s ňou nesúcitím a dúfam, že naozaj trpela!

++1-
80%

19:50 27.10.2009

Príliš dôverné tajomstvá

Príliš dôverné tajomstvá

Námet považujem za najlepší z celého projektu. Celý ten nápad s tým, že jedna osoba v dôsledku omylu začne vykladať svoje psychické problémy niekomu inému, ktorý je to ešte aj ochotný počúvať a tento to zas bude konzultovať s odborníkom- psychológom, ku ktorému sa pôvodne vybrala je podľa mňa originálny, úsmevný a plný možností.
Celý čas ma film dokázal pripútať k dianiu, pretože som si nevedela predstaviť, ako toto môže dopadnúť. Ako čas plynul, bolo zaujímavé sledovať hlavne to, čo táto situácia robí s daňovníkom, ako ľahko možno človeku pomotať celý jeho život, ale potom sa situácie začali trochu opakovať a zvedavosť ma postupne opúšťala, len som to dopozerala zotrvačnosťou.
Po pozretí mám pocit, že veľmi skoro zabudnem na tento film, pretože hlbší dojem vo mne nezanechal. Bola fajn tá cca. hodina a pol, kým trval, ale pochybujem, že sa k nemu ešte niekedy vrátim.

+0-
60%

19:27 27.10.2009

Match Point - Hra osudu

Match Point - Hra osudu

Nikdy nevyčerpateľná studňa príbehov- muž, žena, ďalší muž, ďalšia žena, milostný trojuholník, štvoruholník, koľkokoľvekuholník. Šťastné manželstvo verzus spaľujúca vášeň. O všetkých týchto záležitostiach je Match point.
Nič prevratné, nič, čo tu ešte nebolo a ani také, čo už nikdy nebude. Celkovo príjemné a zaujímavé pozeranie, ktoré ma ale donútilo zamyslieť sa nad tým, prečo práve tento film je tak vysoko hodnotený v tejto kategórii vo filmovej komunite. A keď som už sama seba presvedčila o tom, že to bolo tým, že je to dielo spod ruky režiséra, ktorého všetci uznávajú a nejaká tá známa tvár, nastal v príbehu nečakaný zvrat. Úplne šokujúce, množno trochu skratové konanie hlavnej postavy Chrisa, ktoré mňa ako diváka prekvapilo, zarazilo a ešte k tomu mi to bolo podané spôsobom, že som zatajovala dych v očakávaní, čo bude ďalej. Chvíľu som ozaj sedela na ihlách očakávajúc, čo spraví a držala som mu palce, no potom som si uvedomila, že to nie je práve najsprávnejšie, tak som mu ich nedržala...a potom predsa...no úplný chaos. A práve preto sa mi to veľmi páčilo ako celok- nevedela som od začiatku ako to skončí a žiadne zbytočné moralizovanie okolo vecí.
A myslite si, že i ja sama som psychopat, ale Chrisove riešenie plus súhra osudu sa rovná moja spokojnosť s tým, ako to dopadlo.

+0-
80%

10:46 18.10.2009

Hľadanie krajiny nekrajiny

Hľadanie krajiny nekrajiny

Toto je nádherný príbeh, ktorý sa dá pozrieť nespočetne veľakrát a vždy bude treba mať poruke nejaké tie vreckovky, lebo vás dojme či chcete, či nie. A ak nie, tak to nemôžte mať v hlave v poriadku :-) Johnny Depp a Kate Winslet hrajú výborne a minimálne porovnateľne s malým Petrom (Freddie Highmore), ktorého považujem za jedného z veľkých nádejí pre budúce herectvo.

+0-
100%

23:31 17.10.2009

Dobrý Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Celý príbeh je trochu priveľmi ako ružová vatička- génius a pritom zlý chlapec, zamilovaný hrdina, všetko chápajúci doktor, ktorý presne vie ako na neho a k tomu sa ešte stanú aj priateľmi a veľa iných vecí, ktoré sa hodia pomaly skôr do nejakej disneyovky ako do drámy pre dospelých. No napriek všetkému je to celkom príjemný a pozerateľný príbeh, v ktorom treba veľmi vysoko vyzdvihnúť herecké výkony. V podstate si myslím, že celý úspech tohto film stojí a padá práve na nich.

+0-
70%

23:10 17.10.2009

Raj hneď teraz

Raj hneď teraz

Ozaj dobrý film! Stále som sa ho snažila predvídať, že čo sa asi stane ďalej a po chvíli sa to zmenilo, ale najviac sa aj mne rátal ten nečakaný záver, čo prispelo k veľmi kladnému celkovému hodnoteniu.
Keby som však v úlohe tvorcu filmu, tak by som trochu viacej pozornosti venovala vysvetleniu a motiváciám, ktoré vedú atentátknikov k ich činom, ale to je asi subjektívne.

+0-
90%

23:59 07.08.2009

Na dotyk

Na dotyk

Ak chcem hodnotiť tento film, tak nemôžem nespomenúť herectvo hlavnej štvorky- všetci boli dobrí, ale akosi sa mi aj tak najviac rátali ženy: chlapi to už niekedy citeľne hrali, no Natalie a Julia boli prirodzené a podľa mňa herecky skvelé. Celý film však stál a padal na dialógoch. Tie sprevádzali celý dej a naozaj sa oplatí započúvať sa do nich (ešte ďaleko za hrubé, surové vyjadrenia), veľmi sa mi páčili tie rozhovory- pohotové, výstižné, chytré, priame, občas už surové reakcie protivných strán, plus už spomínané skvelé herectvo robia z tohto snímku zaujímavý, pútavý a zábavný kus. A nemusí to byť ani len taká "jednorázovka" :)

++1-
90%

19:09 30.07.2009

Samaritánka

Samaritánka

Prvá školáčka, ktorá s touto zárobkovou činnosťou začala bola celkovo akási divná - jej správanie, jej výroky, jej zmýšľanie, jej činy...to sa mi akosi nezdalo aj napriek tomu, že mi je jasné nemôže byť 100 %-ný niekto, kto si chce takto zrealizovať nejaký úplne obyčajný a odložiteľný cieľ (keby hladuje alebo podobne, tak by som ešte aj chápala). Po tom, čo "vystúpi" z príbehu a nastupuje jej kamarátka a nakoniec pátrajúci otec, začína byť film naozaj dobrý. Takže ďakujeme mladej bláznivej za spustenie deja a zvyšku za druhú časť filmu, ktorá bola podľa mňa oveľa lepšia. Otec poňal túto situáciu dosť svojsky. Čakala som 2 veľké facky a domáce väzenie naveky, ale nie...a práve preto bolo zaujímavé sledovať, čo podnikne.

+0-
80%

20:38 28.07.2009

Čas, ktorý zostáva

Čas, ktorý zostáva

Pekný, smutný, zaujímavý, skvelý film, ktorý prinúti zamyslieť sa. Konal Romain správne? Čo je vôbec v takejto situácii správne, ako by som to riešila, zvládala ja? Páčilo sa mi, že to bolo vyrozprávané takým spôsobom, aby to nebolo silou-mocou dojímavé a uplakané (hoci sa také momenty našli), ale ako som som spomínala, bolo to skôr o zamyslení sa nad celou situáciou a nad konaním hlavnej postavy bez toho, aby tam boli zaradené siahodlhé ničnehovoriace scény s podtónom "teraz máš nad tým rozjímať, divák". Ono to prišlo aj bez toho samo.

++1-
90%

23:59 23.06.2009

Dieťa

Dieťa

Typický príklad filmu, ktorý sa mne osobne veľmi ťažko hodnotí. Zarytý klubový fanúšik by tomu to filmu dal isto vysoké hodnotenie, no ja mám problém.
Zápletka filmu je v celku zaujímavá a je zakončená prekvapivo dobre, dvaja hlavní herci zvládli svoju úlohu. Horšie je to so spracovaním- naozaj netuším, čo sleduje tvorca tým, že každá (hlavne) Brunova cesta autobusom, prechádzka, či rozmýšlanie, ale aj jazda na scootri trvá nekonečne. A keď už má divák pocit, že teraz sa už k niečomu dospie, tak nie...ešte chvíľu pocestuje, ešte sa chvíľu poprechádza, ešte porozmýšla, ešte sa prevezie.
Dej a herci u mňa síce dosahujú okolo 80 bodov, no to naťahovanie je iritujúce, čiže mi z toho vychádza taká silná 60-ka.
A ešte niečo- všimnite si (aj tak nedá nevšimnúť si) to zvonenie na mobil...ešte teraz mi z neho nervy tečú ušami :)

+0-
60%

13:23 23.06.2009

8 žien

8 žien

Veľmi absurdný príbeh :) Každá jedna zo žien má minimálne jeden dôvod na to, aby muža v rodine zabila a aspoň jeden na to, aby nie. Viac ako zvedavosť po mene vraha ma tu brali postavy- každá veľmi iná, no každá veľmi dobrá. Najviac zo všetkých sa mi však rátala teta Augustin- typická hysterická, kritizujúca stará dievka, ideálna adeptka na nemčinárku :D
Ako však čas plynie, príbeh sa viac a viac zamotáva, až ste naozaj zvedaví, kto tým vrahom v skutočnosti je. Chvíľu som sa obávala, aby to režisér neukončil mysterióznym spôsobom, že rozlúštenie nechá na fantáziu diváka, no našťastie sa všetko dozvieme- ale to si už budete musieť pozrieť sami :)

+0-
80%

10:47 23.06.2009

Juno

Juno

Juno je jednoducho super. Aj postava, aj samotný film. Juno je taká, akou by mnohé v jej veku určite chceli byť- chytré, srandovné, pekné, sebavedomé...až na to, že ona ostane "v tom". To by 16 chcel len málokto, ale Juno sa s tým vysporiada až priveľmi veľmi ľahko. Podpora rodičov a okolia je trochu rozprávková, ale človek jej tak drží v tejto neľahkej situácii palce, že si to v tej chvíli ani neuvedomí. Ja som sa celý čas dobre zabávala, no prišlo veru aj slzavejšie údolie, ktorým sa trochu pristrihne nekonečná sranda, lebo predsa len ide o neružovú životnú situáciu.
Fráza "ešteže všetko dobre dopadlo" je tu veľmi relatívna, ale Juno vyzerá spokojná, tak aj divák je spokojný. A aby som aj ja nezabudla vyzdvihnúť Ellen Page a jej herectvo...ak to všetko zrátam dokopy, vychádza mi z toho jednoznačné hodnotenie.

++1-
100%

16:10 22.06.2009

5x2

5x2

Zvláštne a neobyčajne vyrozprávaný príbeh jednej dvojice. Najzvláštnejšie je, že začína koncom, čiže od začiatku vieme, že ich vzťah končí rozvodom, a predsa ho chceme dopozerať až do konca. Film má veľmi príjemnú atmosféru, ktorú umocňujú mnohé pekné pesničky. Vrelo odporúčam pozrieť hlavne v nejaké "lenivé popoludnie", najleppšie dažďivé :)

+0-
90%

22:43 07.06.2009

Sivý kamión červenej farby

Sivý kamión červenej farby

Skvelá, skvelá, skvelá a ešte raz skvelá komédia! Veľa sa na to človek nasmeje, srandovná atmosféra, dobrá hudba a tá Suzana...treba vidieť, super pohodovka :)

+0-
100%

08:16 30.03.2009

Tajomstvo slov

Tajomstvo slov

Toto je jeden z tých pomalších, ale ešte pozerateľných filmov. Dokázalo ma to zaujať, pozerala som to a čakala, ako to dopadne. Človek to tuší od začiatku a presne tak to aj nakoniec je, čiže nič veľmi prekvapivé diváka nakoniec nečaká, herci mi prišli dosť nemastní-neslaní, akurát trochu života do celého zobral Javier Camara, ale veľa sa tam nenahral.
Zaraďujem to medzi jednorázovky- raz a dosť.
Bola tam však pekná myšlienka: "Treba zabiť čas predtým, ako čas zabije teba."

+0-
60%

15:21 26.03.2009

Spáči

Spáči

Film, ktorý som už videla niekedy pred 100 rokmi, ale jediné, čo som si pamätala bol veľmi zhruba dej a to, že sa mi to páčilo.
Herci boli naozaj skvelí, Brad Pitt klasika, hoci až tak veľa priestoru zas nemal. Najviac ma tu ohúril Kevin Bacon, ktorý fakt výborne stvárnil nechutného slizáka, z ktorého je človeku zle a aj malí chlapci boli zlatí, presvedčiví, no herci ako Robert De Niro či Johnny Depp by nemali hrávať úlohy ako je kňaz- nejde ani tak o to, že De Niro by to nebol zvládol, práve naopak. Len mu to akosi nepasuje- už len ten pohľad prezrádza, že keby chce, tak zvedie všetky mníšky sveta i Boha samotného, alebo minimálne vytiahne zbraň a postrieľa zlých vychovávateľov...

Po pozretí znova po niekoľkých rokoch, po mnohých iných vzhliadnutých filmoch sa držím vtedajšieho názoru, že sa mi to zas a znova veľmi páčilo a o sto rokov si to pozriem možno znova :)

+0-
90%

16:04 22.03.2009

Kráľovná

Kráľovná

Aj najväčší obdivovatelia zosnulej Diany musia mať dosť tohto miliónkrát prežutého príbehu. Tento film sa ním však príliš veľa nezaoberá, len natoľko, koľko je to nevyhnutné vzhľadom na dej. Za to však ponúka mnoho zaujímavostí zo života kráľovskej rodiny, o ich vzťahoch a príčinách, prečo tomu tak bolo. Mnoho vecí som dovtedy netušila a prekvapilo ma to. Veľmi by ma zaujímalo, čo na to samotná kráľovná...Helen Mirren ju vystihla, podľa mňa, dokonale, no nebola vykresľovaná v ideálnom svetle...a princ Charles je zrejme oveľa väčší "trtko" ako sa už aj na prvý pohľad javí. Zaujímavé pozeranie.

+0-
80%

18:55 21.03.2009

Plytký hrob

Plytký hrob

Jedna vec je, že sa mi páčil spôsob filmovania- zaujímavé zábery kamery o svetle na povale a pod., no celý príbeh bol dosť o ničom. Z takýchto thrillerov sa dá vyťažiť i viac. Nielen plytký hrob, aj plytký dej.

+0-
60%

14:03 21.03.2009

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Pri tomto filme oceňujem v prvom rade originalitu. V dnešnom svete už nie je jednoduché ponúknuť niečo nové, ale tento príbeh sme ešte nevideli predtým v žiadnej forme. Skvele vyrozprávaný, skvele zahraný. A plus taká možno drobnosť, ale pri tomto filme mali veľkú úlohu maskéri a veru, klobúk dolu aj pred nimi.
Dlho som zvažovala hodnotenie, pretože ide o veľmi kvalitný kúsok, no nedá mi neporovnávať ho s jeho najväčším rivalom Slumdog millionairom a v takom prípade mi teda vychádza, že bol o bodík pod ním, čiže:

+0-
80%

10:27 12.03.2009

Milionár z chatrče

Milionár z chatrče

Ak ste pravidelní návštevníci cineville, tak si určite pamätáte anketu o tom, že na ktorý film sa tento rok najviac tešíte. Vtedy by som Slumdoga označila pravdepodobne na poslednom mieste. Celý ten príbeh so súťažou milionára mi prišiel akýsi trápny, nevedela som si pod tým predstaviť nič zábavné. Potom prišli oscarové ocenenia, ktoré zvyšovali na jednej strane zvedavosť, na druhej skepticizmus. Rozhodla som sa riadiť sa pravidlom radšej raz vidieť ako stokrát počuť...
Nakoniec hodnotím ako prudko výborný film! Toho milionára hocijako neznášam, výborne bol cez neho vyrozprávaný celý príbeh. V podstate sa to odohráva celé v Indii, ktorá bola zobrazená, podľa mojho názoru, dosť reálne.
Ak by som to mala hodnotiť na plusy a mínusy, tak kladmi pre mňa boli: príbeh, prostredie, herci. Hudba bola taká úžasná, že odvtedy si ju neviem prestať púšťať dookola. Prekvapenie na záver s tým tancom som pochopila ako bonusík pre diváka a začlenenie kúsku indickej filmovej kultúry, ktorá ma vyslovene potešila a pre istotu som si ju pozrela hneď dvakrát.
Nechcem nič vo filme nazvať surovo mínusmi, tak si povedzme ešte o menej kladných prvkoch filmu. Pre mňa to bola po prvé tá love story, ktorú už pchajú fakt všade. Vadila mi jej úplná irealita, ale zas svojim spôsobom držala príbeh pokope. Ďalšou maličkosťou bol chlapec sediaci v kresle pre milionára- ten výraz, čo mal na tvári ma vytáčal. Čo mi okrem týchto dvoch vecí nesedelo najviac bolo, že sa postavy medzi sebou rozprávali po anglicky. Nesedelo mi to- že sa tak rozprávali s turistami, v call centre, v Mumbai je ok, ale bratia medzi sebou navzájom, členovia gangu alebo Latika...nerozumela som tomu, keďže v detstve mali svoj vlastný jazyk, ktorý nám režisér i stitulkoval a po pár rokoch už len angličtina?
Dôležitý je ale celkový dojem, a ten je na jednotku. Odporúčam všetkým.

+0-
90%

17:28 07.03.2009

Taxidermia

Taxidermia

Tuším som zatiaľ ešte žiaden film neoznačila slovom bizarný. A som rada, pretože inak by som pre Taxidermiu len veľmi ťažko hľadala prívlastok.

Po prečítaní krátkeho obsahu (a v neposlednom rade komentáre členov cineville) som bola pripravená na kadečo, no po pozretí vo mne ostala otázka, že čo vlastne bolo také nechutné na tom? Nevravím, že je to normálne, to, vďakabohu nie, ale priznajme si, že existuje veľa chorých myslí, a tie sa zišli ako postavy v tomto filme :) A keď už si mám vybrať, tak nechutný bol ten vnuk - nemôže za to, chudák, ale s takou hlavou musí byť žiť ozaj ťažké.
Otázka, čo týmto chcel autor povedať je už viac na mieste...neviem. Tak isto ako v tom nevidím ani dejiny maďarskej spoločnosti, opäť vďakabohu, ale do tretice neviem ani to, či to pri filmoch takéhoto typu treba vôbec riešiť.

+0-
60%

15:18 07.03.2009

Walk the Line

Walk the Line

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov tejto kategórie, čiže hudobný a plus je životopisný, ktoré mám tiež v láske. Ktovie či Joaquin nie je znovuzrodený Johnny Cash...Tejto úlohy sa chopil veľmi sebavedomo a stvárnil ju tak verne, že človek má pocit akoby vlastnými očami mohol sledovať osud Johnnyho. Príjemne prekvapila aj Reese Witherspoon, na ktorú sme skôr zvyknutí ako na milučkú "o ničom" blondínečku z ľahkých amerických komédií. Rola v tomto filme jej pristala.
K tomu celému tu môžme počuť veľa z hudby Casha, ktorú som predtým nepoznala, ale páči sa mi a príjemne dotvára obraz o vtedajšej Amerike.

+0-
100%

08:42 04.03.2009

Gauneri

Gauneri

Výborný film s výbornou story, výborní herci...nemám čo vytýkať. Plný počet nedávam len z dôvodu, že ma tak nedostal ako nedávno pozretý The Departed. Pri týchto dvoch filmoch je veľmi porovnateľný celý príbeh, je si dosť podobný, a keďže sa mi Departed páčilo viac, tak Reservoir dogs ostáva v tesnom závese. Hoci práve tomuto musím pripísať k dobru, že vznikol oveľa skôr, a pritom tam nejaký veľký "generačný rozdiel" necítiť.
A ešte raz mi nedá nespomenúť, že výborní herci: Madsen, Buscemi, Roth a Tarantino (aj keď pomenej)...no skvelé :)

+0-
90%

18:53 18.02.2009

Candy

Candy

V mojich očiach bezchybný film. Keď som si prečítala obsah, tak som hneď vedela, že tento vidieť musím, čo sa už stalo aj pri iných, no spokojnosť na konci sa nie vždy dostavila. Nie je to však prípad Candy. Sledovala som ho so záujmom od začiatku po koniec.
Istým spôsobom je to "vďačná" téma - dvaja drogovo závislí mladí ľudia, ich láska i trápenie, pretĺkanie sa, nočná mora všetkých rodičov...bolo to predmetom spracovania už nejedného režiséra, ale napriek tomu sa Candy dal pozerať bez toho, aby som si v duchu myslela, že však toto je také isté ako to a to, alebo že som to už niekde videla a hlavne: nepreumelkované. Žiadne zvláštne obrazové či zvukové elementy, len dve hlavné postavy, ktoré značne prispeli k tomu, že ide o výborný film. Abbie Cornish som si nepamätala zo žiadneho iného filmu doteraz, no odtiaľto si ju budem pamätať celkom určite a teším sa nové filmy s ňou. Naopak, o Heathovi Ledgerovi a jeho hereckých kvalitách sa v poslednej dobe popísalo dosť, takže k nemu len toľko, že postava Daniela je ďalšia úloha zahraná na jednotku. Dokonca, ja byť scenáristom, tak meno Candy nedám žene, ale jemu, keď už je tam taký cukríček (všetky baby smer požičovňa! ;D ).

Občas vo filmoch postrehnem nejaký výrok, ktorý je trefný, zábavný, pravdivý...tu je takým výrokom veta ich spoločného kamaráta Caspera: "Keď ešte môžeš prestať nechceš, keď chceš prestať už nemôžeš."

+0-
100%

10:11 15.02.2009

Delta

Delta

Ak máte pocit, že čas v našom živote rýchlo uteká a chcete toho ešte toľko stihnúť...tak Deltu v žiadnom prípade nepozerajte. Ja som takto stratila 28 minút života, ďalej som to jednoducho nezvládla. Niekde som prednedávnom videla rebríček filmov, ktoré sa jednoducho nedali dopozerať - ak ho ešte nájdem, tak tam pridám tento. Maximálne nezáživný, ťahaný, rozhovory totálne o ničom, ani náznak pointy...je mi ľúto.

+0-
10%

10:06 15.02.2009

Donnie Darko

Donnie Darko

Podobne ako ewabewa, absolútne nemusím žiadne sci-fi, tobôž fantasy...ale toto bolo tak srandovne vážne, že ma to normálne bavilo a musím povedať, že sa mi to páčilo.

+0-
80%

19:36 14.02.2009

Umierajúce zviera

Umierajúce zviera

Veľmi sa mi páčil štýl, akým bol tento príbeh vyrozprávaný, natočený a chápaný. Žiadne priveľké ilúzie alebo zidealizovanie tohto nie príliš jednoduchého vzťahu, kvitujem výber hercov i hudbu. Niečo mi však nesedelo pri konci filmu - nejde o to, ako to celé skončí, ale od istého momentu ma to už prestávalo baviť. Kým do vyše polovice ma to veľmi pútalo pozerať, posledná tretina už bola skôr o tom, že ok,ok, ale už koniec. Napriek tomu je môj celkový dojem z filmu veľmi dobrý, neoľutovala som pozretie si ho.

+0-
80%

00:04 10.02.2009

Vnútri

Vnútri

Má to síce len 83 minút, no keď poviem, že na začiatku je havárka, kde sú účastníkmi tehotná fotografka a jej muž, ktorý pri nej umrie, tak som vás zaraz posunula o 40 minút vpred - odvtedy sa totiž začína niečo vôbec diať. A to niečo ma tiež nejako nedostalo do pomykova, keďže pri horore sa človek pripraví na nejaký ten liter krvi, ale okrem toho nič prevratné. Kvitujem zopár detailných záberov, tie boli dobré a zvláštna hudba párkrát - či skôr zhluk zvukov, čo trochu akoby boli remakom z klasického Psycha. Celkovo však nie moc prekvapivé.

+0-
40%

22:20 03.02.2009

Na druhej strane

Na druhej strane

The Departed bolo pre mňa jedno obrovské príjemné sklamanie. Nechcelo sa mi to pozerať už len na základe obalu, pretože som si hovorila, že takýchto mafiánsko-policajných naháňačiek navzájom už bolo dosť, nemôže to ničím prekvapiť a ešte tam naládovali pár známych tvárí, nech je to chytľavejšie...ale dodnes som rada, že v teň deň nebolo čo iné pozerať! Bolo to jednoducho...super - ťažko to lepšie opísať. Zakaždým, keď sa zdalo, že už je jasný koniec historky, prišil nejaký šokujúci zvrat, až mi sánka padala. Dokonca mi neprekážala ani vyše dvojhodinová dĺžka, ktorá je pre mňa väčšinou na obtiaž, pretože som na čas pri sledovaní úplne zabudla. Celý film sa mi dostal až tak pod kožu, že som s ním ešte dva dni snívala, a hoci to neboli sny pekné, stálo to za to!

+0-
100%

21:59 03.02.2009

Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

Veľmi príjemný príbeh, až som sa čudovala, keďže je to z dielne Woodyho Allena. Musím povedať, že sa mi páčil tak ako bol, nič by som mu nevytýkala. Obzvlášť ďakujem za veľa krásnych obrazov Barcelony a melódií španielskej gitary - celé mesto je zobrazované tak, že človek zatúži okamžite sa zbaliť a ísť znova, ale tentoraz neviem, či by som sa vôbec vracala :) minimálne nie, kým nenájdem Juana Antonia, poveziem sa na jeho lietadle a navštívim jeho otca v tom nádhernom autentickom domčeku na španielskom vidieku.
Napriek tomu, že sa mi tento film veľmi páčil si nie som istá, že na neho budem (hoci už aj v blízkej) budúcnosti priveľa spomínať, lebo nie je to typ príbehu, ktorý "chytí a nepustí". Veľmi dobrá a zábavná bola postava psycháčky Marie Eleny v podaní Cruz, no na druhej strane mi dosť vadila Scarlet ako Cristina, ale to už sú len moje osobné antipatie, ona svoju robotu odviedla dobre.

++1-
80%

17:36 31.01.2009

Otvor oči

Otvor oči

Účinkuje tu dokopy 3 a pol človeka a pritom je to zamotanejšie ako ktorákoľvek mexická telenovela tesne pred koncom.
Ťažko o tomto filme čokoľvek napísať, pretože by som mohla veľmi ľahko niečo nechtiac prezradiť a pokaziť tým dojem toho, kto si to chce pozrieť. Minimálne raz to odporúčam vidieť, a to hlavne pre tých, ktorí majú radi trochu komplikovanejšie filmy, ktoré treba zliepať istým spôsobom dokopy.

+0-
80%

17:05 31.01.2009

Čo žerie Gilberta Grapea

Čo žerie Gilberta Grapea

Veľmi, veľmi, veľmi, veľmi dobrý film. Videla som ho už síce dosť dávno, ale aj s odstupom rokov si na neho spomínam akoby som ho pozerala len nedávno a som si istá, že čoskoro si ho pustím zas. Samotný dej nie je vôbec zložitý, ale dôležité sú tu iné veci - osoby, charaktery, situácia, herci. Keď som už pri hercoch, tak len skonštatujem, že J. Depp tu hrá postavu, ktorá mu ozaj sedí, takú, pre aké ho mám naozaj rada. Ako Gilbert je chvíľami sympatický, niekedy nepochopiteľný, inokedy poľutovaniahodný. Chvíľami mu držíte palce, potom nenávidíte. Presne takéto postavy by mal stvárňovať stále (nič proti továrňam na čokoládu a psychopatickým holičom), čiže z jeho strany to beriem ako "mission completed". Nad očakávania však zapracoval malý Leo DiCaprio, o ktorom som predtým nemala vysokú mienku ako o hercovi, no tu presvedčil (a myslím, že nielen mňa) a nie náhodou dostal mnoho nominácií práve za túto úlohu. A Becky? Dala sa. Akurát by ma zaujímal názor nejakého chlapa - či je naozaj taká krásna...

+0-
100%

11:18 31.01.2009

Volanie mora

Volanie mora

Podľa obsahu ide o pekný film, isto silný doják a pod. V podstate je to aj pravda, ale je to od toho oveľa silnejšie. V skutočnosti je tento film jedno obrovské kladivo, ktorým vás Amenábar priklincuje k sedačke a už nepustí, kým nebudete roniť slzu za slzou. Darmo by som aj niečo opisovala - slová ani mne z toho nič nedali, musela som si to pozrieť, aby som zistila, že úplne vážne ide o jeden z najlepších filmov, čo som za poslednú dobu videla.
A chcem vyzdvihnúť tú časť, kde sa Ramon rozpráva s kňazom: tam je toľko pravdy v tých pár vetách, že ma to náramne dobre pobavilo :D

+0-
100%

22:11 30.01.2009

Sirotinec

Sirotinec

Mňa ako fanúšika, zástancu a fanatika španielskych filmov a vôbec thrillerov to bolí najviac, ale musím povedať, že Sirotinec bol jednoducho slabý. Bol priehľadný od absolútneho začiatku a nespozorovala som tam ani jeden ozaj mrazivý moment, pri ktorom sa človek strhne, pričom sa tomu všemožne bráni.
Ja nerada predvídam filmy dopredu (pravdupovediac to ani nie je moja silná stránka) a rozmýšľam, čo sa asi stane, komu sa čo prihodí a kto s kým nakoniec skončí. Radšej sa nechám viesť dejom a dozviem sa všetko v pravej chvíli. Pri tomto diele sa to proste nedalo - vedela som každý nasledujúci krok, dokonca i samotný koniec dopredu.
Nebola to úplná filmová katastrofa, no sivý priemer, ktorému prihodím bodík za celkom zaujímavé použitie tých čiernych obrazov medzi scénami a za malého, krásneho, roztomilého, úžasného, sladkého malého hrdinu Simona.

+0-
60%

13:07 18.01.2009

Darjeeling s ručením obmedzeným

Darjeeling s ručením obmedzeným

To, čo ma v prvom rade lákalo pozrieť si Darjeeling bolo, že sa to odohráva v Indii. A v tomto som sa ani nesklamala- film je sprevádzaný nádhernými farbami, obrazmi krajiny, budov, vidno typické prepchaté indické vlaky, divú mestskú dopravu, muži v turbanoch, ženy vo farebnom sárí, od ktorých som čakala, či nezačnú z ničoho nič spievať a tancovať ako je to zvykom v Bollywoode :)) Čo bolo trochu pod očakávania bol samotný príbeh, z ktorého sa možno dalo vyšťaviť o niečo viac, ale v konečnom dôsledku je to jedno príjemné, pozerateľné, oddychové dielko.

+0-
70%

10:21 16.01.2009

Psycho

Psycho

Hovorí sa, že Psycho je klasika. Brala som to tak, že sa to myslí na tú dobu, že isto to bolo niečo prevratné. Tak keď klasika, tak sa patrí vidieť to...a teraz? Nemý úžas. Sánku som si stále nestihla pozbierať a sprchovať sa pôjdem až keď budú mamička s ockom nablízku :)
Je to asi najlepší čierno-biely film, ktorý som videla, dokonca jeden z naj úplne. Rozmýšľam, čím sa dosahovalo to napätie, ale neviem to popísať a ani ma to nezaujíma, ale isto má na tom svoj podiel aj tá (doslova) psycho hudba. Celý film ma dostal, pripútal, desil a bavil v jednom. Úprimne som bola zvedavá, ako toto môže skončiť a ani koniec nesklamal. Briliantné.
A čo ženskému oku nemohlo uniknúť bolo prostredie zo 60-tych rokov: úžasné účesy, make-up, lampy, skrine, ten nádherný Dodge, saká, obočie, telefón, cestička vo vlasoch...

+0-
100%

16:57 19.12.2008

Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

Veľmi príjemne strávených 105 minút. Úžasné obrazy z kubánskych ulíc, nádherné interiéry a počas celého dokumentu perfektná hudba. Staručkí členovia hudobnej skupiny Buena Vista Social Club sa mi hneď vryli do srdca nielen tým, že sú to nevídaní hudobníci, ale aj veľmi sympatickí, otvorení, priateľskí a veselí ľudia. O každom z nich sa niečo dozvieme, porozprávajú nám v krátkosti odkiaľ pochádzajú, ako začali z hudbou, ale nie je to zbytočne rozoberané, takže to neskĺza do nudy- radšej nám vždy niečo zahrajú a ich hudby veru nemôže byť dosť. Chcela by som raz byť prítomná na takom posedení s nimi, kde si brkajú a spievajú, rozprávajú príbehy a popritom si poťahujú z cigary ako to bolo vo filme.
Chvíľami mi už vadili moc trhané a trasené zábery ručnou kamerou- dosahovala sa tým do istej miery autentickosť, no bolo ťažšie okom sledovať napríklad ulice počas jazdy motorkou, či osoby, keď rozprávajú.

+0-
90%

23:53 17.12.2008

Osvietenie

Osvietenie

Akosi som sa ťažko odhodlávala pozrieť si tento film. Určite som si to chcela pozrieť, lebo je to vraj hororová klasika. A veru je! Čo ma odrádzalo bolo, že som podvedome čakala niečo ako Hitchcockove Vtáky- čo je tiež klasika a nie je to ani zlé, ale ani nič extra. No toto bolo skvelé tak ako to bolo. Jacka Nicholsona som mala rada vždy a teraz vidím, že už aj v časoch dávnejších exceloval. Tie jeho vykrútené oči dohora sú tak komicky psychopatické a najlepšia je z celého Shiningu veta: "Wendy? I´m home." nenapodobiteľné.
Vidím (podľa komentárov), že sa tento film teší dosť veľkej obľube. Čo by som ešte dodala nad rámec už skorej spomínaných je, že malý Danny (aj keď tiež trochu psycháč) bol strašne zlatý a ešte ma úplne dostali v tom hoteli tie koberce- boli úžasné!

+0-
100%

23:46 11.12.2008

Kokaín

Kokaín

Príbeh samotný je taký, aký je, keďže je spracovaný na základe skutočnej udalosti. Môžeme sledovať osud Georga Junga tak pri je vzostupoch, ako aj pádoch - je to obyčajný zločinec pochádzajúci z obyčajného prostredia, ktorý typicky vysoko lietal a nízko padal. To však bola jeho časť života zvaná "práca". Popri tom mal ale aj súkromný život, v ktorom bol takým istým človekom ako hocikto iný - prežíval lásku, manželstvo, narodenie dcéry, vzťah s rodičmi a čo z toho mu ostalo? Pozrite si film a finálna scéna zaiste vyplaví všetku špinu z oka nejedného z vás.

+0-
100%

21:17 11.12.2008

Na dno vášne

Na dno vášne

Zaujímavá historka. Zo začiatku sa divák pekne krásne vhupne do deja, všetko plynie akosi prirodzene. Potom sa veci trochu spomalia a vo chvíli, keď by to celé začalo byť už trochu nudné, sa všetko začína zapletať a vyjasňovať zároveň. Minimálne raz sa to oplatí vidieť.

+0-
90%

03:24 07.12.2008

Strach a hnus v Las Vegas

Strach a hnus v Las Vegas

Pri pozeraní tohto filmu som nepociťovala žiaden strach, ale o to väčší hnus. Opisovať to nebudem, treba vidieť. Každopádne by som to zaradila do povinného pozerania na protidrogovom hneď vedľa Requiemu pre sen a Trainspottingu.

+0-
80%

23:34 04.12.2008

Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

Účinkuje tu síce Johnny Depp, ktorý sa nápadne ponáša na svoju podobu z čias Nožnicovorukého Edwarda, trochu rozprávkové prostredie, hudba, spev, tanec...ale NIE- neberte na to deti do kina! Ale dospelí jedinci, ktorí majú radi hudobné diela a trochu mrazenia, by si to mohli pozrieť bez väčšej ujmy či sklamania.

+0-
90%

23:25 04.12.2008

Frida

Frida

Divoká, nevšedná, obdivuhodná, nadaná umelkyňa Frida Kahlo a náhľad do jej života, ktorý bol takisto divoký a nevšedný ako ona sama, ale zato si myslím, že málokto by sa s ňou chcel vymeniť. Obdivuhodné bola okrem jej nadania aj jej statočnosť a pozitívna povaha, pomocou ktorej zvládala svoju bolestivú chorobu a podrazy svojho manžela. Myslím si, že ju Salma Hayek výborne precítila a aj stvárnila.

+0-
90%

23:10 04.12.2008

Hovor s ňou

Hovor s ňou

Ukážkový príklad toho, ako veľmi záleží na uhle pohľadu. Keď nám niekto povie o nechutnom zločine, páchateľa automaticky odsúdime za jeho čin. Almodóvar nám hlavného hrdinu Begnina najskôr predstaví, donúti nás pochopiť jeho pocity, prinúti nás obľúbiť si ho, a potom nás postaví pred fakt, že urobil niečo zlé. Akoby nám hovoril "no, a teraz ho nenáviď!" Nedá sa. On vie, že sa to nedá a toho dôkazom je i priateľstvo medzi Benignom a Marcom, ktoré vydrží i túto skúšku. Ešte by som zvlášť vyzdvihla lásky týchto dvoch priateľov: dve ženy, ktoré ležia v kóme- sú akoby mimo celého príbehu, a pritom sú to práve ony, čo ho celý zliepajú dokopy.

+0-
90%

22:45 04.12.2008

Všetko o mojej matke

Všetko o mojej matke

Hneď od začiatku musí divák súcitiť s Manuelou, ktorá príde o svojho jediného syna, a to práve v deň jeho narodenín. Vynára sa tu však otázka, prečo mu po celý ten čas nepovedala pravdu o jeho otcovi, čo bolo také tajné, že to neprezradila, hoci to bolo jeho jediné želanie. Začína sa pátranie po minulosti, vysvetľovanie i nečakné odhalenie.
Zaujímavé sú aj vedľajšie dejové línie o mladej tehotnej Rose, transvestitovi Agrarovi a herečkách Hume a Nine, účinkujúcich v divadelnej hre Električka zvaná Túžba, ktorá sa akosi súčasťou celého života Manuely a stala sa osudovou aj pre jej syna.
Je to silný príbeh, smutný i pútavý od začiatku až do konca.

+0-
90%

21:55 04.12.2008

Volver

Volver

Volver obsahuje všetko, čo od dobrého španielskeho filmu očakávam - zaujímavú zápletku, skvelé herecké výkony, temperament, výbornú hudbu, humor, neočakávaný koniec...a v neposlednom rade Almodóvarovu réžiu, ktorá je už len čerešničkou na torte. Je to veľmi dobrý film, ktorý sa okamžite zaradil medzi moje srdcovky.

+0-
100%

15:23 20.11.2008

Requiem za sen

Requiem za sen

Súhlasím s Piusovým názorom- je tu veľmi realisticky zobrazené, čo všetko môže so sebou užívanie drog prinášať a nemusí to tam nikto "polopate" povedať, no stačí vidieť osud týchto postáv a podľa mňa si poviete, že nech vám ruka skôr odpadne ako siahnuť po niečom takom. A hoci osud týchto postáv nedopadne veľmi dobre, človek (teda aspoň ja) ich veľmi ani nakoniec nedokáže ľutovať, pretože do istej miery sú si sami na vine, že s tým začali- s výnimkou starej pani, ktorá sa stala závislou skôr kvôli svojej dôvere v lekára.
Hudba tiež výborná, nemám čo vytknúť. Je mi ľúto, že som Requiem už videla, lebo si ho nemôžem pozrieť znova bez toho, aby som ho už poznala.

+0-
100%

14:19 20.11.2008

Útek do divočiny

Útek do divočiny

To, aby som toto dopozerala chcelo pozbierať všetok môj obdiv voči Seanovi Pennovi, obľubu v herectve Hirscha, tri silné kávy a pol litra koly. Jednak je to pridlhé, jednak dosť ťahané. Musím uznať, že zábery a obrazy prírody sú naozaj krásne, výborne natočené (Penn je ozaj nielen dobrým hercom, ale i režisérom), no skôr by som také niečo privítala na Discovery channel či Animal Planet ako v celovečernom filme. Ako-tak sa to snaží kompenzovať paralelným rozprávaním príbehu zo života Chrisa, že čo ho nakoniec priviedlo na samotu, ale bohvieako to napínavé nie je, čiže som do konca bojovala so zatvárajúcimi sa viečkami.

+0-
70%

14:00 20.11.2008

Bazén

Bazén

Tento film by som nazvala takou oddychovkou- nebolo to vôbec zlé, ale rozhodne ma to ani nedvíhalo zo stoličky. Spisovateľka Sarah mi bola hneď od začiatku taká nesympatická, že keby to bol horor, tak by som tajne dúfala, že ju zabijú ako prvú, no nakoniec to s ňou nebolo také zlé. Na počudovanie mi postava mladej Julie vôbec neprekážala, hoci takéto mladé radodajky väčšinou vo filmoch veľmi neobľubujem (možno za moje sympatie vďačí práve Sarah, naproti ktorej bola ešte stále tá normálnejšia). Ale od príbehu celkovo som čakala trochu viac- nejaké zauzlenie či prekvapenie na záver. V konečnom dôsledku žiaden hlbší dojem a tomu aj prislúchajúce hodnotenie.

+0-
60%

19:20 04.11.2008

Krížnik Potemkin

Krížnik Potemkin

Všetka česť a sláva tomuto dielu prihliadajúc hlavne na rok, kedy vznikol. Najpamätnejšie sú pre mňa dva fakty z neho - prvým je to obrovské množstvo hercov, vojakov, čo sa v ňom objavilo a druhým je zistenie (na úplnom konci, keď žiaden z vojakov nijak nevynikal ako hlavná postava), že Krížnik je vlastne loď :-)

+0-
60%

20:47 03.11.2008

Náuka o snoch

Náuka o snoch

Film veľmi svojský, trochu divný, chvíľami až chorý, no každopádne netuctový. To, že som si ho pozrela neznamená 105 premrhaných minút života, no nie som si istá, či by ma niekto presvedčil k pozretiu znova. Všetci si o ňom môžete urobiť názor aký chcete, no určite by sme sa zhodli na veľkom červenom bode, a to pre G.G.Bernala, ktorého výkon aj v tomto filme považujem za excelentný.

+0-
70%

14:16 31.10.2008

Memento

Memento

Ak mi chcete z nejakého filmu urobiť totálny chaos, tak tam dajte 2 a viac časových línií, pustite ich v rôznom poradí, retrospektívne a podobne a vaša práca je dokonalá- pravdepodobne si z toho filmu veľa neodnesiem. V prípade Mementa by to mohlo platiť stonásobne, tu však ide o akýsi dokonalý chaos. Dej človeka prinúti hneď od začiatku všetko pozorne sledovať a nepustí až do konca. Proste "pecka", ktorú treba vidieť.

++1-
100%

Komentáre užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

22:09 03.02.2009

Penélope Cruz

Penélope Cruz

Toto je žena, o ktorej som čo-to vždy tušila, vedela som, že existuje, aj to, akú používa farbu na vlasy, ale tým to končilo. Potom som ju zaregistrovala v stále lepších a lepších filmoch, zakaždým ma zaujala a začalo som si všímať, kde hrá a za pár mesiacov sa z nej stala jedna z mojich najobľúbenejších herečiek. Zrejme to bolo tým, že najskôr som ju videla hrať v málo hodnotných filmoch (a teraz som bola mierna) ako Bandidas či Sahara a až potom v tých lepších, aj keď to nezodpovedá časovej následnosti, ale teraz už viem, že je to výborná herečka a vždy sa teším na film s jej účinkovaním.

+0-
100%

15:08 07.12.2008

Johnny Depp

Johnny Depp

Takto nejako si predstavujem herecký talent - že je jedno čo tá osoba hrá, hrá to tak, že mu to všetci zhltnú aj s navijakom. Po pozretí jeho filmov mi dlho ostáva v pamäti práve jeho výkon. Kvôli J. Deppovi som dopozerala mnoho takých snímkov, čo by som možno bez jeho účinkovania nezvládla- tie gestá, pohľady a podobne stoja zato. Poslednú dobu však účinkuje vo filmoch, v ktorých sa mimoriadne neprejavuje, alebo sú to veci bez hlbšieho posolstva ako rozprávky, či kasové trháky. Dúfam, že sa najbližšie rozhodne pre scenáre, kde si jeho herectvo môžeme zase vychutnať tak ako predtým.

+0-
100%

21:54 04.11.2008

Gael García Bernal

Gael García Bernal

CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUK CMUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUK!!!!

+0-
100%

Hodnotenia užívateľa k filmom na cineville.sk

40/100:
Single Man | Vnútri |
30/100:
Strom života |
20/100:
Mesto bohov |

Hodnotenia užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

40/100:
Jessica Alba |
30/100:
Milla Jovovich |
1094

Počet
bodov:

ako získať body?

Obľúbené filmy:

Obľúbené osobnosti: