wynaki

avatar nie je k dispozícii

Meno: 
Na Cineville od: 23:35, 29.01.2009
Lokalita: 


Počet pridaných komentárov: 17 (12x film + 5x osobnosť) = 51 bodov
Počet hodnotení: 30 (15x film + 15x osobnosť) = 30 bodov
Pridaný obsah: 0x film + 0x osobnosť + 2x novinky = 4 bodovKomentáre užívateľa k filmom na cineville.sk

00:06 16.07.2009

Wall-E

Wall-E

aj napriek minimu dialógov má tento film dynamický dej... motív konania jednotlivých postáv je síce jednoduchý, ale ich charakterové črty a ich emocionálne postoje sú skutočne umelecky vizualizované... celým filmom sa dokážete vcítiť do myslenia a emócií stroja - robota... to je priam neskutočné... toto je v tom filme naozaj výborne urobené...

+0-
90%

00:00 16.07.2009

Autá

Autá

Pri tomto filme osobne oceňujem najmä skvelú charakterizáciu jednotlivých postáv (áut). Naozaj prepracované prevedenie personálnych väzieb.

+0-
90%

23:58 15.07.2009

Klan lietajúcich dýk

Klan lietajúcich dýk

Excelentné dielo! Dej tohto filmu je skutočne poetický. Klasická rozprávka o nenaplnenej láske, ktorá víťazí nad všetkým zlom vôkol. Aj keď štýl rozprávania pripomína skôr akčný film. Perfektná réžia a skvelí herci. Ale to čo ma dostalo najviac je božská kamera! Naozaj umelecká, vnímavá, jemná a pritom dynamická, ktorú dopĺňajú prevratné vizuálne efekty, veľmi citlivo zapracované do obrazu. V ktoromkoľvek momente film zastavíte, máte nádhernú fotografiu! Za tento skvelý obraz film vďačí aj skvelej scénografii, výprave a kostýmom. Naozaj excelentný snímok.

+0-
100%

17:22 13.07.2009

Bronson

Bronson

Veľmi zaujímavo rozprávaný film, aj keď na môj vkus príliš nudne. Samozrejme, že filmu nechýbajú dynamické zvraty a svetlé miesta, ale tých je tam oveľa menej ako tých hluchých. Emócia vo filme stagnuje a rozprávanie deja veľmi nenapreduje, lebo mu chýba veľa dialógov a samotný monológ to nepodrží. Tie dialógy tam však ani nemôžu byť, lebo samotná téma a autentickosť príbehu to neumožňujú a monológ tým tiež trpí. Ale táto téma je sama o sebe príliš ťažká na dobrý film a tak si osobne myslí, že aj napriek týmto mojim výhradám si toto dielko zaslúži patričné uznanie. Samotný scenár je naozaj veľmi dobrý a kreatívny a réžia to už nemala kam ďalej posunúť. Všetko ostatné je prispôsobené tomuto samému a tak vynikne veľmi vhodne volená hudba.

+0-
70%

20:38 12.07.2009

Život je krásny

Život je krásny

Ja som si tento film pôvodne išiel pozrieť len tak od nudy. Nič iné nebolo po ruke a o tomto filme som nevedel viac než meno Benigni. No po zhliadnutí tohto filmu som ostal v nemom úžase. Najkrajším obdobím každého človeka je jeho detstvo. A najlepším rodičom je ten, ktorý vám to detstvo urobí ešte viac šťastnejším. A to všetko aj vtedy, keď vypukne vojna a vás aj s otcom zavrú do koncentračného tábora. Život môže byť krásnym aj keď vám ide o život.

+0-
100%

00:59 09.07.2009

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Filmovým tvorcom a veľkým fanúšikom filmov odporúčam pozrieť si Make of Movie na tejto stránke http://www.digitaldomain.com/... je tam aj zákulisie tvorby Podivuhodného prípadu Benjamina Buttona...
toto si dnes môže dovoliť iba Hollywood...

+0-
90%

00:53 09.07.2009

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Pre mňa skvelý film. Voľné, príjemné a zábavné rozprávanie historiek z podsvetia, ktoré medzi sebou navzájom súvisia, ale každá akosi inak. Tarantino ma neskutočný dar od boha písať skvelé dialógy. Herci ani nemusia hrať, stačí ak sa dokonale naučia text a potom to dajú zo seba von. BUM! Pre mňa bomba. Je to ten štýl filmu, ktorý môžete pozerať aj niekoľko krát po sebe. Ako historky, ktoré už poznáte, ale stále ste pripravení si ich vypočuť. Ten podtitul nie je samoúčelný!

+0-
100%

13:54 08.07.2009

Milionár z chatrče

Milionár z chatrče

Je to výborný film. Celý príbeh je neskutočne krásne a príjemne prerozprávaný. Detský herci sú na výbornej úrovni a dynamika deja drží najmä vďaka primárnej premise postupnosti v hre. Oscara si tento film rozhodne zaslúžil a to hneď z niekoľkých dôvodov. Réžia tohto filmu je majstrovským dielom. Kamera ide na plné obrátky takmer v každom momente a výprava so scénografiou sú excelentné. Naviac scenár je vo svojom základe tak pevný, že to asi ani nejde pokaziť. A že to pôsobí ako naivný Bollywood? Áno, lebo je nad slnko jasné, že to bol zámer, ktorý samotnému filmu pomohol. Pre mňa veľmi príjemné pozeranie. Fakt, že tento film získal toľko Oscarov spočíva najmä v skutočnosti, že nemal tento rok lepšiu konkurenciu. :-)

+0-
90%

23:23 07.07.2009

Amélia z Montmartru

Amélia z Montmartru

Takto nejako si predstavujem pravý Európsky film. Nevtieravé, vtipné, milé a príjemné, dekoratívne, premyslené, pútavé a úprimné. Výborná réžia, skvelá kamera, excelentní herci (aj ich obsadenie) a veľmi príjemný strih. Najlepší je ale na tomto filme samotný scenár. Bravó! 100/100

+0-
100%

23:16 07.07.2009

Po prečítaní spáľte

Po prečítaní spáľte

Výborný film. Bratia Joel a Ethan Coenovci sú jednoducho svojrázni. Ich rukopis rozprávania príbehov je strhujúci a originálny. Casting, príbeh, dramaturgia a v neposlednom rade herecké výkony (aj keď iné a možno zložitejšie, ale ničím výnimočné) robia tento film skutočne výborným. Už dávno som sa pri filme tak dobre nepobavil. Coenovci sa nesnažia útočiť na vaše emócie. Títo páni režiséri Vás chcú jednoducho dobre, kvalitne a najmä inteligentne zabaviť. A to sa im podarilo na výbornú. U mňa 100/100.

+0-
100%

22:55 05.07.2009

Krstný Otec

Krstný Otec

Kniha patrí medzi moje najobľúbenejšie. Rovnako aj film. Čo je dosť výnimočné, pretože knihy mávam radšej a väčšinu som ich prečítal skôr ako som videl film. Aj v tomto prípade to bolo tak. Aj napriek tomu má u mňa tento film 100/100. Je to naozaj majstrovská réžia a skvelé herecké výkony. Výbornú atmosféru filmu dotvára aj nadčasová kamera a precízny strih. Coppola si naozaj vedel vybrať obsadenie, aj spolupracovníkov. A že získal aj samotného Puzza - klobúk dole.

+0-
100%

17:05 03.07.2009

Milk

Milk

Osobne sa mi ten príbeh veľmi nepáčil. Je to jeden z dielikov modernej americkej histórie a táto téma ma veľmi neberie. Mám trochu vyhranený postoj k homosexualite, aj keď ju tolerujem. Je však stále na okraji môjho záujmu a skôr sa tejto téme vyhýbam. Rovnako to bolo aj pri filme Brokeback mountain. Aj v tomto prípade ide o majstrovskú réžiu a geniálny herecký výkon Seana Penna. Naozaj ma tento film po remeselnej stránke veľmi nadchol. Scenár, réžia, kamera a strih spolu hrajú ako jedna duša. Kolorit filmu dodávajú veľmi realisticky efektované - rádoby archívne zábery, ktoré pôsobia veľmi uveriteľne. Film má ešte naviac aj dobré herecké výkony a jeden geniálny. A preto si myslím, že jeho úspech bol dostatočný. Je to jednoducho dobre a to naozaj v plnom zmysle slova "DOBRE" urobený film.

+0-
80%

Komentáre užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

10:13 15.07.2009

Joel Coen

Joel Coen

Ja týchto chlapíkov milujem. Big Lebowski ma v tej dobe úplne dostal a "Po prečítaní spáľte" považujem za excelentné dielko súčasného filmu. Ich humor vie pobaviť, ale aj naviesť k zamysleniu. Nesnažia sa vychovávať a filozofovať. Vedia diváka inteligentne zabaviť.

+0-
100%

00:42 09.07.2009

David Lynch

David Lynch

Kultový režisér ešte kultovejších filmov. Pochopenie jeho vizuálneho vyjadrovania si vyžaduje veľmi hlbokú znalosť svetovej kinematografie. Vo svojich snímkach siaha po japonskej škole do ktorej adaptuje severoeurópsku interpunkciu. Jeho filmy patria k najťažšie pochopiteľným príbehom. Každopádne svojim rozprávaním dokáže zaujať aj nevzdelancov. Príbeh Alvina Straighta patrí u mňa medzi klasiky režijného rozprávania príbehu a je učebnicovým príkladom DOBRE urobeného filmu. Lost Highway a Mulholland Drive patria medzi filmy, ktoré sa po prvom zhliadnutí dešifrujú iba veľmi ťažko a vyžadujú si extrémne vnímavého diváka.

+0-
100%

15:16 08.07.2009

Steve Buscemi

Steve Buscemi

Tento chlapík sa pre film narodil. Jeho osobitý herecký prejav v akomkoľvek filme mu dodáva vždy hlbší rozmer.

+0-
100%

15:13 08.07.2009

Dustin Hoffman

Dustin Hoffman

Skoro som umrel, keď som ho videl hrať úchylného "mafiánika" vo filme Confidence (Chladnokrvne). Jeho postavy sú ukážkou jeho obrovského talentu a veľkého citu pre herectvo.

+0-
100%

15:03 08.07.2009

Johnny Depp

Johnny Depp

Fascinuje ma jeho adaptabilita. Postavy, ktoré vo filmoch stvárnil sú tak uveriteľné, že nikto nedokáže ani len na chvíľočku pochybovať o ich skutočnosti. U mňa je to jednoznačný víťaz!

+0-
100%
85

Počet
bodov:

ako získať body?

Obľúbené filmy:

Obľúbené osobnosti: