ewabewa

ewabewa

Meno: Eva
Na Cineville od: 14:28, 04.01.2009
Lokalita: Bašovce/Bratislava


Počet pridaných komentárov: 130 (128x film + 2x osobnosť) = 390 bodov
Počet hodnotení: 640 (509x film + 131x osobnosť) = 640 bodov
Pridaný obsah: 143x film + 0x osobnosť + 3x novinky = 721 bodovKomentáre užívateľa k filmom na cineville.sk

08:36 19.01.2011

Vojdi do prázdna

Vojdi do prázdna

...tak...a už sa môžem vyjadriť...:)
Najprv som ho musela trošku prehrýzť, predýchať ...a aj keď som sa ho snažila dostať z hlavy, ono to nejde..
Je to film, kt. človekom otrasie .. Mnou určite .. Noé sa s nami nehrá a ukazuje všetko tak, ako naozaj je... Život jednej vrstvy ľudí..
Najprv ma ohúrila úvodná titulková sekcia a zvukové efekty od Daft Punk..:)
A potom prišiel snímok, kt. je nakrútený veľmi zaujímavým spôsobom.. Film pozeráme očami hlavnej postavy - Oscara.
Takže hlavnú postavu sme dokopy videli možno do 10 krát.
Vnímame Oscarove žmurknutia, vtedy je jednoducho asi na sekundu tmavý záber.Kam ide on, pozeráme aj my. Keď má slzy pred očami, tak vidíme zahmlene.. Keď ma halucinácie, tak ich vidíme aj my...Keď je na tripe...sme i svojim spôsobom my...
Oscar pracuje ako drogový díler v Tokiu. Dostal sa k tomu pre dávny sľub, kt. dal svojej sestre...Sľub mi, že ma nikdy neopustíš..
A predsa. Po tragickej smrti rodičov ich rozdelia.. A tak Oscar žije v Tokiu a šetrí na letenku, aby sestre zaručil šťastný život ...
No nie vždy všetko dopadne tak ako chceme..Od drôg nie je ľahkého návratu, Linda si nájde prácu ako striptérka a obaja vedu pre mňa dosť prázdny život..
Občas som sa pristihla, že krútim hlavou.. naozaj ten život je i takýto..?...Žijú ho niektorý ľudia takto?....
..Bola som otrasená, znechutená, miestami som si vravela: toľko zla a špiny ... Miestami som mala pocit, že nenávidím cely svet...
...Keďže som si čítala o čom tento film je a akým spôsobom je spravený a navyše poznám tvorbu Noého, tak som očakávala silný a veľmi naturalisticky poňatý príbeh.... Ale pravdu povediac, až takto nie...
Celý film je nakrútený veľmi farebne, mihotavo .. každú chvíľu tam niečo bliká...vraj farby pôsobia optimisticky...aký paradox...
Pre mňa bol neuveriteľný zážitok vnímať Oscarov trip... A cely čas som sa pýtala, toto naozaj vidia ľudia na psychadelických drogách?...Uuuuuuuzasneee....farebne...krásne obrazce....ktoré sa spájajú, rozchádzajú....nádherné...
..Priveľká daň za chvíľkové potešenie - vraj 10 minút...
Snímok je natočený tak , že aj ja som mala miestami pocit, že na niečom som...

Počas jednej noci je však Oscar zastrelený. No sľub kt. dal sestre mu nedovolí opustiť svet a tak si poletuje nad Tokiom a pozoruje , čo sa po jeho smrti deje a zároveň si spomína na svoj život, kt. viedol. Minulosť sa mieša s prítomnosťou. A tu som sa už začala miestami nudiť...Ale tak pri dĺžke 161 minút je to možno i pochopiteľné... Film ma veľmi zaujímavé časti....Asi prvých 30-40 minút je pre mňa dokonalých... vizuálna nádhera..
Po polovici filmu som už tušila ako tento snímok skončí, ale spôsob akým mi to naservíroval Noé som nečakala...
Niekedy som si až v duchu vravela, no takto nieeee:)))....
Enter the Void.. Vojdi do prázdna...
Na jednej strane sa dá tento názov brať doslovne...na druhej strane ako jedna veľká metafora...
Ja som si svoje vysvetlenie našla...
Film kt. po vzhliadnutí hodnotí človek inak, potrebuje sa s nim vyrovnať....potrebuje mu dať čas .. aspoň ja určíte...
Tento film je jeden veľký farebný trip..a chápem všetky tie rozporuplne hodnotenia a kritiky...
A ešte mi nedá nespomenúť prelety nad mestom....by ma zaujímalo ako to Noé nakrútil - po technickej stránke a vidieť Film o filme by podľa mňa bol tiež zážitok...

++1-
90%

08:51 05.11.2010

Zmluva s vrahom

Zmluva s vrahom

..absurdná ( tragikomédia)...Keby som neprehliadla toto označenie filmu, tak by som ho nevidela. No prebehla som očami dej filmu a rozhodla som sa, že toto by som chcela vidieť. Pre mňa neznámy režisér, neznáme herecké mená, zaujímavý námet..
A spravila som dobre:)))..Niekedy je lepšie vedieť menej ..:)
Osamelý úradník Henri dostane výpoveď. Po 15 rokoch sa s ním rozlúčia vo "veľkom" štýle. V tejto scéne sa nevybočovalo moc z reality. A napriek tomu, pracujúceho človeka na jednej strane zamrazilo a na druhej sa musel pousmiať, či dokonca zasmiať nad celou tou absurditou.
A tak sa rozhodne riešiť celú situáciu radikálne. Samovraždou. No nie vždy nám vyjde všetko tak ako si zaumienime. Pre mňa bola veľmi vydarená scéna v predajni rozličného tovaru:).
Po nevydarených pokusoch sa rozhodne, že si najme vraha. A čaká. No čakanie je dlhé a unavujúce a rozhodne sa stráviť možno posledné chvíle v bare oproti. A....stretne predavačku kvetín Margaret..
Ako to v takejto absurdnej tragikomédii býva aj zoznámenie je atypické, o prejavoch lásky ani nevravím. Vtedy zistí, že už zomrieť vlastne ani nechce. A tak sa pokúša zvrátiť možno nezvratné.. Pretože nájomný vrah je mimoriadne poctivý človek a ctí si dobre odvedenú prácu.
Jedna absurdná situácia strieda druhú a ja som sa po dlhej dobe na tomto žánre neskutočné bavila.
Neskutočne sympatická hlavná postava kt. ma cely film jeden výraz tváre. A keby len výraz tváre. Postavy tu hovoria tak, ako keby v rukách držali neviditeľný scenár a cele to len čítali. Žiadne prejavy emócií - radosť, smútok, láska, všetko je podané rovnako. V živote by som nepovedala, že ma spôsob tohto hereckého umenia bude baviť:)... K tomu zvláštny prízvuk, mne to veľmi pripomínalo moju 8 ročnú sestru keď začne rozprávať po anglicky :).
Množstvo absurdných momentov, miestami predvídateľných a miestami riadne prekvapivých...
Treba spomenúť aj kameru kt. sa snažila vybudovať atmosféru, napätie a čerpala zo známych postupov v gangsterských filmov a pôsobila nesmierne komicky. Približovanie, dlhé zábery ...
Tento snímok je na jednej strane absurdná tragikomédia, na druhej nesie prvky sociálnej drámy a paródie.
Dokonca sa pohráva s noir : chladná atmosféra, celým filmom sa šíri dym cigariet a nechýbala ani femme fatale.
Dialógy sú tu jednoduché, strohé, rozvitých viet tu je ako šafranu.
Film ma dĺžku 80 minút. Pri tomto žánre u mňa ideálnu.
Takže teším na ďalšie pozitívne prekvapenia v projekte 100. Škoda, že treba rok čakať.

++1-
70%

14:06 24.05.2010

Exotica

Exotica

...môj prvý film od Egoyana ..
Veľmi ťažká psychologická dráma ktorej som na začiatku nejako nevedela prísť na chuť. Zvláštne dialógy, ktoré mi nedávali zmysel. Hudba, alebo skôr to ticho ma uspávali. Atmosféra erotického klubu na mňa pôsobila depresívne. Konaniu postav som nechápala. Prvú polovicu filmu som sa snažila hľadať súvislosti a trochu tomu porozumieť. No zamotávala som sa do toho čím ďalej tým viac. V druhej polovici to začalo dávať celé zmysel.
Sonda do ľudskej duše. Vzájomne poprepletané osudy postáv.
Na začiatku sa zdá, že ich spája len erotický klub Exotica. Tu pracuje mladá Christina -tanečnica, Eric - moderátor, Zoe - majiteľka klubu. Tieto tri postavy majú toho spoločné viac než sa na prvý pohľad zdá. A to nám režisér pomaly odkrýva. Zároveň nás núti si klásť otázky. Francis - častý návštevník klubu má zvláštny vzťah s Christinou. Eric žiarli na Christinu a zároveň ho niečo drží pri Zoe. Thomas majiteľ obchodu zo zvieratami sa vplyvom okolností dostane do Exoticy. A do toho mladá Tracey, ktorá chodí k Francisovi. Kvôli čomu? A zvláštne prestrihy na Christinu a Erica kt. spolu kráčajú po akejsi lúke a zdá sa, že niečo hľadajú. Režisér pomaly odkrýva tajomstvá. Zoznamuje nás s osudmi postáv. Pomaly som ich začala chápať a film ma pohltil. To čo mi na začiatku vadilo, sa mi začalo páčiť..
Zabudla som na nudné časti, zvláštne postavy a nič mi nehovoriace dialógy..
Všetko do seba zapadalo a dávalo zmysel. Pár nezodpovedaných otázok mi ostalo aj po skončení filmu. No myslím si, že to bol režisérov zámer. Zoznámenie s Egoyanom bolo takmer dokonalé. Teším sa na "naše" ďalšie stretnutie :)

+0-
90%

21:23 05.04.2010

Kramerová vs. Kramer

Kramerová vs. Kramer

..po vzhliadnutí tejto snímky som sa rozhodla pár riadkov pridať i ja. O tomto filme som veľa počula, vedela som o čom je, veľa krát to išlo v tv, no nejako išiel tento film mimo mňa..
Až po pridaní tohto filmu sem a komentu podo mnou som dostala chuť si ho pozrieť.
A spravila som veľmi dobre. Vynikajúca psychologická dráma, v kt. sa mohlo veľa vecí pokaziť, no na šťastie sa tak nestalo.
Režisér mohol pri tejto téme tlačiť viac na pílu - viac vyžmýkať z diváka emócie. Veď táto téma mu to doslova ponúkala. No som veľmi rada, že sa to do tejto roviny nezvrtlo. Príbeh pôsobí veľmi realisticky, dialógy sú všetky uveriteľné a postavy konajú tak, že v reálnom živote by to podľa mňa inak ani nebolo. Dustin Hoffman bol ako otec, kt. zrazu začne vykonávať povinnosti otca i matky dokonalý. Takto by podľa mňa dopadol v skutočnosti aj iný otec workoholik, kt. by bol k tomu donútený. Najprv riadne zmätkuje, stresuje, nič mu nevychádza tak ako by chcel. Keď sa konečne naučí viesť domácnosť jeho žena sa vráti a chce syna pre seba. A znova sa mi potvrdilo, že Hoffmana môžem hlavne v jeho starších snímkach - Absolvent, Rain Man a tiež tu.
Meryl Streep u mňa známa hlavne z roman. komédii. Takže v tejto svojim spôsobom zápornej postave a žánri dráma ma veľmi pozitívne prekvapila. U mňa excelovala hlavne pri súdnom výstupe, kde obhajovala svoje konanie a snažila sa presvedčiť súd a mala som pocit, že hlavne samu seba prečo je dobrá matka.
A znova musím súhlasiť, že postava Billyho bola zahraná geniálne. Nechápem ako niektoré deti dokážu tak skvele hrať, vyjadrovať emócie a vžiť sa do role.
Veľmi ma prekvapil koniec, pretože pri pozeraní tohto filmu som bola veľmi zvedavá ako to na koniec dopadne. Mohlo to skĺznuť do cliché, mohol prísť happy - end a srdcervúci koniec. Dopadlo to, ale veľmi príjemne:)
Dlho som po skončení podobne asi ako Zuzee rozmýšľala, ako to celé mohla matka dopustiť. Odísť od malého syna na celý rok. Chápem, že trpela pri manželovi workoholikovi, že chcela sama tiež niečo dokázať. Tiež chápem, že potrebovala odísť a dať si svoj život do poriadku. To poznám veľmi dobre. Tiež túžim po "pustom ostrove" kam by som si občas išla dať dohromady myšlienky a odišla sa niekam ukryť pred celým svetom. No rok?..Aké muselo byť jej utrpenie, že to vôbec dokázala. Takže režisérovi sa nedá uprieť, že vytvoril pozoruhodné dielo, kt. ma dokázalo až tak vtrhnúť do deja.
Inak Meryl Streep si upravovala tú už spomínanú scénu na súde a takmer celú ju prepísala podľa svojich pocitov.
A Hoffman pri natáčaní tejto snímky prechádzal svojim vlastným rozvodovým konaním. Takže možno i tieto súvislosti spôsobili, že obaja herci sa do tých postáv až tak vžili a na koniec i obaja dostali zaslúžené uznanie v podobe Oscarov.
Ďalší snímok kt. sa mi vyhýbal , no na koniec sme si k sebe našli cestu:)

+0-
90%

09:00 25.03.2010

Smrť čaká všade

Smrť čaká všade

Snímka ocenená 6 Oscarmi...V histórii Oscarov bola prvý krát ocenená žena za réžiu. Súboj exmanželov...Tak takéto informácie sa na nás hrnuli doslova odvšadiaľ..
Rozoberanie, či tie ceny boli všetky oprávnene, to prenechám radšej iným. Aj keď s môjho subjektívneho pohľadu sú za zvuk, strih, zvukové efekty na mieste.
The Hurt Locker by som skôr zaradila do dokumentárnej drámy. Pôsobil neuveriteľné realisticky. Miestami mi behali zimomriavky po tele. Aj keď snímka nemá v podstate žiaden dej, alebo príbeh nenudila ma. Bála som sa, pri zneškodňovaní bomby som takmer nedýchala, v duchu som nadávala seržantovi Jamesovi nech nerobí "kraviny":)))..
A nechápala som, ako niečo takéto môže mať na svedomí žena:).
Toto je snímka pri kt. sa mi veľmi ťažko vstávalo zo sedadla. Tento snímok pôsobí tak strašné realisticky. Naturalisticky poňatá kamera, roztrasené zábery, dokonalý zvuk, detailné zábery.
Som veľmi rada, že Bigelow sa vyhla politizovaniu a ukázala vojnu, terorizmus aj bez toho. Ukázala úplne inú stranu vojny.
Film o tíme pytorechnikov, kt. prišli do Iraku zneškodňovať bomby. O tom, čo to robí, keď jeden s nich nie je tímový hráč. Odpočítavanie dní do konca. A za každým dňom dodatok: ešte 23,22... dni... aj keď tento sme ešte neprežili..
Prečo sa vlastne hlásia do armády?..Nejaké odpovede mi v tomto dal hlavný hrdina - seržant James. Scéna v hypermarkete a jeho zúfalstvo v očiach:))
No na druhej strane boli jeho tím. Prečo tam boli?..Ich strach, podlomená psychika a neskutočná odvaha, miestami cynizmus a sarkazmus.
Situácie do ktorých sa dostali a spôsob akým boli zobrazené boli dokonalé. Pomaly padajúci náboj do prachu, kamienky odskakujúce od zeme, neustále víriaci sa prach. Neuveriteľná autentickosť, film kt. ma držal celý čas v napätí.
Po zhliadnutí filmu mi vadila len jedna vec, naozaj sú tí ľudia taký hrdinovia? Nebolo to prehnané?..
A ešte jeden dodatok. Niektoré filmy musí človek zažiť na veľkom plátne. A tento k ním patrí.

+0-
80%

08:19 25.02.2010

Nech vojde ten pravý

Nech vojde ten pravý

..krásny .. romanticky .. mrazivý .. krvavý .. miestami nechutný..
Zimná chladná severská krajina, biele padajúce vločky, do toho protiklad - ošumelé sídlisko. Dve dvanásťročne deti, kt. bojujú so svojimi problémami.
Oskar je šikanovaný spolužiakmi a dúfa, že ich raz premôže. Eli - osamele, bledé dievča kt. nemá kamarátov, vyhýba sa ľudom a je upírka. Oustsidery medzi kt. vzniká priateľstvo.
Aj keď tento film nesie žáner horor, tak musím súhlasiť, že to bol veľmi pekný horor:) Zvláštna kombinácia.
Násilie nebolo prvoplánové. I keď bolo páchané miestami dosť krutým a nechutným spôsobom, tomu dievčaťu som to brala. A keď sa vyjadrilo, že ona zabíjať musí, preto aby žila, tak som jej to úplne zhltla:).
Detská naivita, prvá láska, násilie.
A nádherne poňatá kamera - padajúce vločky, kvapkajúca krv - ma jednoducho dostala :)) ..
Jednoducho hra kontrastov. Žiadne veľké efekty. Na jednej strane stekajúci sopeľ pod nosom Oskara, na druhej zakrvavene ústa malej Eli.
A krásna hudba kt. vytvárala dokonalú, či už romantickú, alebo desivú ťaživú atmosféru. Mimochodom ma ju na svedomí slovenská filharmónia:)..Miestami par vtipných scén, kt. uvoľnili napätie.
A bodka na zaver v podobe vhodne zvoleného konca:)..
No kam sa hrabe Twilight?:))))))))))

+0-
90%

19:23 20.02.2010

Hra

Hra

...Nie je darček, ako darček..:).. Veru Nicholasovi som ani trochu nezávidela dar, ktorý pre neho pripravil jeho milovaný brat.
Nicholas si žije svoj kludný, ba priam nudný život bankára. Rieši schôdzky, každodennú rutinnú prácu. Žije sám, manželka od neho odišla, mladší brat uprednostňuje úplne iný život ako on - čo mu i zazlieva. Je zatrpknutý, poznačený traumou z detstva.
Z nudy ho vytrhne až schôdzka s jeho bratom, od ktorého dostáva predčasný narodeninový darček. Poukážku na hru pripravenú špeciálne na telo. A hru hrá Fincher aj s nami. A riadnu napínavú. Nechá nás zamotať v príbehu, miestami nevieme čo je skutočnosť a čo hra. A kde je vlastne pravda? Nebojím sa priznať, ale miestami som sa riadne bála:). Dokonalý scenár, temná tmavá a ponurá atmosféra, brilantný Sean Penn a Michael Douglas. Šokujúce momenty , prekvapivé zvraty a ta nechutná drevená bábka. Z ničoho iného nemám taký strach ako s Raťafáka plachty, klanov a drevených bábiek:))
Nicholasov život sa v jednej chvíli zmení o 100 stupňov. Za pár týždňov si toho prežije toľko, čo človek so slabšou psychikou už nerozdýcha. Záver je prekvapujúci a človek si v duchu kladie otázky, prečo sa to muselo cele takto skončiť..? No v tom prichádza ďalší zvrat ....:)
Pre mňa najsilnejší Fincherov film. A naaahodou viem, komu by som takýto darček dopriala....aby sa trošku uvedomil...:)).....

+0-
100%

16:01 23.01.2010

Paríž, Texas

Paríž, Texas

..môj druhy Wendersov film..druha (takmer) road movie...
Oba filmy so silným príbehom a atmosférou. No tento ma očaril (neviem nájsť lepší výraz, ale bol neskutočný:). Taký Wendersov Núdzový východ. Pomalé a dlhé zábery, či už na texaskú púšť, diaľnicu, krajinu. Už nie tak poetický ako ten prvý. Hudba ako z westernu.
Texaskou púšťou kráča vyčerpaný muž. V posledných chvíľach mu je poskytnutá pomoc. Zároveň si pre neho prichádza brat. No muž - Travis nerozpráva, stratil pamäť a takmer nereaguje. Všetko prichádza postupne. Travis zisťuje, že jeho brat sa mu stará o syna. Spomína si na to, že púšťou blúdil štyri roky. Mal ženu a snažil sa viesť rodinný život.
U brata a jeho ženy sa spoznáva so svojim synom a obaja pomaly hľadajú k sebe cestu. Návrat do "normálnej" spoločnosti nie je až taký ľahký, čo mu navyše komplikujú prinavracajúce spomienky.
A tie ho nakoniec spolu so synom - Hunterom privedú na ďalšiu cestu. Hľadanie Hunterovej matky a jeho ženy.
Cesta je vyplnená ich spoznávaním , Hunterovými múdrymi rečami a pohľadom na každodenné veci očami 8 ročného chlapca. Vtedy som sa prvý krát počas filmu i usmiala. Mudrovanie tohto dieťaťa zľahčovalo dosť tiaživú atmosféru. Posledné scény filmu odhaľovali všetky Travisové tajomstvá a atmosféra hustla.
Nakoniec ma dostala scéna v kabínke nočného podniku. Pomaly som počúvala rozprávanie hlavného hrdinu, pred očami sa mi v duchu premietala tragédia jednej rodiny a vtedy tie dlhé zábery dávali ešte väčší zmysel. Obdivovala som Travisove konanie a pre mňa bol hrdina. Napriek všetkému.
Film so silným emocionálnym nábojom, farebný, krásny, pomalý, smutný, takmer dokonalý. Stále neviem prečo len takmer:) ...Čim viac filmov vidím, tým viac som kritická...
Možno po druhom vzhliadnutí to bude lepšie. A druhé vzhliadnutie určite bude.

+0-
90%

18:24 09.01.2010

Exil

Exil

Road movie, návrat k strateným koreňom.
Mladý pár sa vydá na cestu "domov". Cesta z Francúzska do Alžírska. Nejaké peniaze, pár (ne)potrebných maličkostí a hudba.
Skvelá hudba - od elektra, hip-hopu po flamenco atd..Nádherné prostredie kt. prechádzajú.
To sú všetky klady - hudba a prostredie.
Inak je to miestami nepredstaviteľná nuda, hlavná ženská postava je strašne psycho, jej správanie som vonkoncom nechápala. No Pezinok by sa jej potešil:))..
Počas film som pozorovala podobnosť s mojim "obľúbeným" filmom Transylvania.
A po skončení filmu som si pozrela režiséra a jeho tvorbu a on má na svedomí aj tento snímok...:)))
No veru, môj obľúbený režisér to nebude. Točí si jednu road movie za druhou..a rovnaký rukopis sa nezaprie.
Posledných 15 minút som len nemo pozerala.
Film kt. nemá takmer žiaden dej, príbeh. Prvá pol hodina ma bavila, no potom ma už to smerovanie nikam začalo unavovať. Postavy mi boli nesympatické a čakala som, čím ma ešte prekvapia. Emócie nulové, aj keď snaha režiséra vyvolať ich bola. No mňa minula. Toto "psycho" išlo mimo mňa..

+0-
30%

00:40 09.01.2010

Luk

Luk

..starec, a dievča. Spolu si nažívajú na otvorenom mori. Zakiaľ dievča berie starca ako svojho otca, on v nej vidí svoju ženu. A čaká kým bude mať 17. Ochraňuje ju, stará sa o ňu a postupne pripravuje všetky potrebné veci na svadbu. No na ich loď prichádzajú rybári, kt. si tiež všímajú krásu dievčaťa . Starec ich zastrašuje lukom, ona sa na tom zabáva. No na loď prichádza mladík..
A ?...Skoro nič...:)..Predvídateľná zápletka ( dá sa vravieť o zápletke?), kontroverznosť (kde?) a snaha spraviť dobrý film.
Ale pre mňa najslabší Kim Ki-Duk. Miestami mi hodina a pol trvala nekonečno dlho..
Hudba bola ale neskutočne krásna..Lyrické, poetické, plné metafor..
Ale prečo až tak?..Niektoré pasáže boli strašné tlačenie na pílu.. Hlavne ten záver, vtedy som sa v duchu pýtala : Kim Ki-Duk prečo si to tak ....???..Nemohol si sa vykašlať na mystičnosť, metafory, symboliky a podobne obrazné prostriedky?..
A takto?..Mala som jednoducho pocit, že Kim Ki-Duk mal na tento film mesiac a tak to i dopadlo..
Nevadila mi absencia dialógov, ale konanie postav, dej a opakovanie niekt. scén ma po čase unavovali.
Ešteže ten luk tak krásne hral, na hlavnú hrdinku sa veľmi dobre pozeralo a ja som stále čakala akým záverom ma režisér prekvapí.
A veru sa mu to podarilo:))..
No čo už, najslabší, ale neodradil ma..Jeho filmy majú zvláštne čaro, atmosféru a stále som nevidela Jar, leto,jeseň....a vraj ten film je vynikajúci..Tak mu dám ešte šancu a nenechám sa otráviť týmto poetickým pokusom ..

+0-
60%

08:43 03.01.2010

Na dotyk

Na dotyk

..sarkastické, ironické, miestami absurdné..Láska, sex, zrada.
Náhodné stretnutia. Život plný náhod. Alebo je to osud?
Existuje láska na prvý pohľad?..Čoho všetkého sú ľudia schopní, keď sa zaľúbia?
Atypická love story.
Romantický začiatok, náhodné stretnutie s prvkami cliché, milé dialógy pri kt. sa človek jednoducho musí usmievať :). No nedajte sa zmýliť. Také jednoduché to nebude. Toto nie je žiadna romantická komédia.
Vynikajúce herecké výkony a úprimné, chvíľkami drzé a mrazivé dialógy o láske, sexe, neverách, odpustení..
Milostný štvoruholník, alebo aké sú naše cesty nevyspytateľné..
Pre niekoho chladné, divadelné (inak film je podľa divadelnej hry), no pre mňa snímok plný citov, chtíču, nepochopenia..a lásky.
Štyria skvelí herci. Film o ľudských osudoch, rôznych charakteroch. Počas filmu som sa sama seba pýtala. Prečo to robia?..Prečo si kladú nezmyselné otázky? A naozaj čakajú odpovede? Je ich rozhodnutie správne?
Film, ktorý ma pohltil svojou atmosférou, spôsobom aký bol spravený, ako sa striedali scény, ako niektoré veci mi boli ponúknuté v náznakoch a niektoré som si domyslela..
Snímok o sexe bez sexu. Alebo film o tom, ako môžu vyzerať súčasné ľudské vzťahy.

+0-
100%

13:54 27.12.2009

Taking Off

Taking Off

Tie roky 70. Sex, drogy a rock n roll.
Alebo tráva, hippies, voľnomyšlienkarstvo a protest. Protest voči násiliu, obmedzeniam..
Jeannie utečie z domu. Jej rodičia majú o ňu strach. Majú podozrenie, že berie drogy, možno ma i chlapca a kto vie...
Jej rodičia okrem toho, že sú starostliví, sú ako zbytok rodičov. Nevedia pochopiť svoje deti. Pritom nie sú o nič lepší.
Vydajú sa Jeannie hľadať. A jedna komická situácia strieda druhú. Zisťujú, že vôbec nie sú v tom samy. Rodičov hľadajúcich svoje deti je viac, ako si vedeli vôbec predstaviť. A dokonca majú založený klub, v kt. sa ich snažia nájsť, pomáhať si, radiť si. V ktorom sa snažia tie deti pochopiť:))...Čo vlastne vidia na tej tráve, hudbe a pod?...Nepochopíš, kým nezažiješ:)
Vynikajúca hudba - hlavne tie texty:), vtipné situácia, perfektní herci.
Sú rodičia lepší ako ich deti?..
Táto hippie komédia ma veľmi bavila. Jedno ľutujem, že som ten film nevidela v kine. Ale možno budem mať ešte možnosť. Formanov osobitý pohľad na túto éru.

+0-
80%

19:57 25.12.2009

Ricky

Ricky

Čo film od Ozona, to úplne iný žáner..Muzikál, komédia, krimi, dráma..
..Tento jeho najnovší kúsok je ale ťažko zaraditeľný. Prvú polovicu je to sociálna dráma, druhá polovica je viac dráma s prvkami fantasy..
..Jedno majú no jeho filmy spoločné. Ľudia majú záporné i kladné vlastnosti, nič neprikrášľuje a život ukazuje taký aký je. Bez príkras. Keď sa ľudia hádajú, tak je to hádka o kt. nikto nezapochybuje, či takto mala vyzerať a vôbec, či tam mala byť. Keď malý Ricky naložil nádielku do plienky, tak som mala pocit, že to cítim a pod. Jednoducho dosť naturalisticky zobrazené.
Tento film mal niečo, čo iné jeho filmy nemali. Miestami mi behali zimomriavky po chrbte.
Katie - obyčajná robotníčka vychovávajúca sama malú dcéru, sa zoznámi v závode s mladým Španielom - Pacom. A rodí sa medzi nimi vzťah. Ktorý vôbec nezačína láskou, ale skôr chtíčom, pudmi.. A z tohto vzťahu vzniká dieťa - Ricky.
Neobyčajné, výnimočné..Viac prezradzovať nebudem, prezradila by som možno až priveľa.
Záver si, ale môže každý vysvetliť po svojom..Podobne ako v jeho staršom snímku Bazén..
Ja som si to vysvetlenie našla..a s týmto záverom som maximálne spokojná:)
..Jednoducho mňa Ozon baví a teším sa na jeho ďalší film. Tento mal pre mňa neskutočne silnú atmosféru.. A chápem, že pre niekoho môže byť tento film kontroverzný, zvláštny, čudný... Beriem i to, že rozdelil divákov na dve polovice...No pre mňa to bol film z neobyčajným príbehom, atmosférou a s pôsobivým hudobným doprovodom.

+0-
80%

20:04 19.12.2009

Plechový bubienok

Plechový bubienok

:) a zas idem proti prúdu...alebo vždy sa nájde nejaká výnimka, ktorej sa nepáči to, čo väčšina vychvaľuje.
Kde začať? Na tento film som sa veľmi tešila, už obsah filmu ma zaujal. Prečítala som zbežne komenty a tie ma tiež utvrdili, že tento film bude stáť za to. A navyše film ocenený Oscarom a Zlatou palmou, no môže byť ten film zlý?
Už po prvých minutách filmu som si vravela: Tu nebude niečo s kostolným poriadkom..
Malý Oscar sa hlási na svet a už nám rozpráva svoje prvé pocity. Moc sa mu na svet nechce, ale pri zmienke, že ho v troch rokoch čaká bubienok si to rozmyslí a my sa stávame pozorovateľmi veľmi "zaujímavého" pôrodu.
V troch rokoch naozaj Oscar svoj bubienok dostane a s patričným Oscarovym komentárom sledujeme jeho život.
Neviem, čo mi viac vadilo, Oscarov komentár, alebo Oscar samotný. Tak nesympatickú postavu som zatiaľ v žiadnom filme nevidela. Drzé, rozmaznané dieťa kt. kritizuje dospelých, ale sám nevie čo zo sebou. Ten jeho krik a bubnovanie, zlo v očiach - zahrané dokonale, jednoducho malý diabol.
Rodičov, dospelých okolo seba pozoruje a vplyvom ich správania - neberú ohľad na dieťa a jeho city, sa rozhodne prestať rásť.
Celý tento príbeh je bizarný, zvláštny a pre mňa ho najviac vyjadruje slovo - nechutný.
Režisér sa rozhodol nás šokovať, ukázať nám svet dospelých, detí, problémy tej doby - nacizmus. No mne ten jeho spôsob vadil, nebavil ma a zdal sa mi nechutný - príliš tlačil na pílu. A týmto spôsobom zničil zážitok z filmu - hlavnú myšlienku filmu, posolstvo kt. mi mal tento film dať.
Za spomenutie nechutných - vadiacich scén určite stojí chytanie rýb na odseknutú konskú hlavu, posteľová scéna medzi Oscarom ( navonok 3-ročným dieťaťom) a 17-ročnou pomocnicou, jedenie šumienky, pitie polievky z moču atď..
Alegória infantilnosti. Aj s takúto charakteristikou som sa ohľadom tohto filmu stretla. No ako ma ta infantilnosť bavila napr. v Amélie z Montmartu, tak mi vadila v tomto filme.
Ani hlavná myšlienka filmu, či vynikajúca kamera a symboličnosť mi nedokázal zmeniť názor na tento snímok. Veľa scén mi pripadalo zbytočných - či už tie pôsobiace pedofilné, vadil mi komentár, uši režúca nemčina ( a to mi doteraz v žiadnom filme nevadila) a už spomínaná hlavná postava.
Tento film zanechal vo mne odpor, zhnusenie, a nepríjemné pocity.

+0-

09:29 27.11.2009

Hranica

Hranica

..konečne sa znova u nás začínajú robiť vynikajúce filmy: Osadné, Hranica, Ako sa varia dejiny. Škoda, že ide len o jeden žáner - dokument.
Dúfam, že čoskoro sa to zmení a na filmy ako Bathory, Jánošík, Bratislavafilm a pod. budeme spomínať ako na nejaké nevydarené medziobdobie.
..obec Slemence, rok 1946.. Do obce vstupuje Červená armáda a rozdeľuje ju na dve časti. Veľké Slemence patria Slovensku, Malé Slemence Ukrajine. Rozdelili nielen polia, ľudia prišli nielen o svoje domy, pozemky, majetok, ale hlavne o svojich príbuzných, priateľov a najbližšiu rodinu.
Ak chceli navštíviť svoju rodinu, ktorá bola od nich vzdialená niekedy len sto metrov, museli ísť 150 km do Prešova vybaviť víza a neskôr ich vyzdvihnúť. Takže dva krát tam a spať.
Vojtek mal vynikajúci námet, šťastie na ľudí kt. to zažili a vedeli to dobre podať - rozprávačov a rôzne osudy ľudí. Pretože dobrý dokument na tomto všetkom nielen stoji, ale i padá.
Hraničný prechod - hranica len niekoľko metrov široká, drevená závora, plot, uprostred kríž, kt. tu bol postavený na pamiatku jedného domu a rodiny a vojaci kt. strážia hraničný prechod.
Ľudia a ich životné osudy a ich vnímanie postavenia hranice. O tom ako sa rozprávali v piesňach cez hraničný prechod a tak sa dozvedali tie najdôležitejšie udalosti - kto zomrel, kto sa komu narodil, kto mal svadbu.
Ľudia spomínajúci zo smútkom, slzami v očiach, zatrpknutosťou.
Vstup Slovenska do EU. Oslavy. Zmena pre tieto dve obce. Vidíme ako starý hraničný prechod už dokončil svoju funkciu a ako sa stavia novy. Zmena k lepšiemu? Rôzne názory. Skoro 60 rokov bezmocnosti. Nechápem ako toto mohol nejaký štát vôbec dopustiť, slovenský "berlínsky" múr. Silný dokument kt. zasiahne každého. Zanechá stiesnivý pocit a veľa otázok.

+0-
80%

10:00 26.11.2009

Rozorvané objatia

Rozorvané objatia

..niekedy je na škodu, keď režisér posadí vysoko latku svojich diel, pretože potom čakáte, že jeho nové diela budú dosahovať aspoň úroveň tých starších.
A aj keď jeho nový počin bol skvelý, neporovnateľný s tým čo momentálne beží v našich kinách, je tam nejaké to: čakala som viac..:)
Alebo už bolo veľa popísané, pohovorené a možno som sa príliš veľa tešila.
Rozorvané objatia je ďalší typický almodovaravský film. Farebný (interiéry, kostýmy), už síce nie tak kontroverzný ako kedysi, plný emócii, španielskeho temperamentu, almodovarovskeho humoru - miestami absurdného a čierneho. Aby som nezabudla, nesmie chýbať nejaký ten vášnivý nenaplnený vzťah, žiarlivosť, pomsta a samozrejme aspoň jeden homosexuál.
Miestami bol ale tento jeho nový počin napriek silnej dejovej línii predvídateľný a zápletka nebola až tak nejasná a komplikovaná ako napr. pri Kike, Volver..
Filmu tak trochu uškodila aj jeho minutáž, na konci som už mala problém obsedieť, a boli miesta pri kt. som sa i nudila.
Nehoda. Úspešný režisér prichádza o zrak a ženu svojho života. Po nehode sa vzdáva svojho mena - Mateo Blanco a prijíma meno Harry Caine - svoj literárny pseudonym. Po nehode žije zo svojou produkčnou a jej synom Diegom. Snaží sa viesť "nový " život, nespomínať na minulosť. No pred minulosťou človek neutečie. A tak jeden novinový článok, návšteva sponzora pre jeho nový počin núti Harryho vrátiť sa k minulosti. Keď sa následne Diego ocitne po nešťastnej "náhode" na lôžku je Harry nútený sa o neho starať. A tak mu pri jeho posteli začína rozprávať príbeh jeho minulosti. Úspešný režisér a jeho pripravovaný film - "Dívky a kufry". Mimochodom ten film by stal za pozretie:))). Aj keď i Diegov scenár k "jeho" filmu "Daruj krv" ma pobavil - v ňom sa Almodovar nezaprel:)). Nezabudol spomenúť aj svojich "kolegov" napr. Felliniho 8 a 1/2. Pocta filmárskemu umeniu a kinematografii?
Nebudem tu preberať strih, flashbaky, kameru... na to nemám. Aj keď za zmienku by to určite stálo. Dokonalá filmarčina. Jedine, čo mi trošku vadilo, že som nejak nepostrehla hudbu. Popri príbehu, skvelých herec. výkonoch bola trochu v pozadí.
Dať bodové hodnotenie je niekedy viac ako ťažké. Tu sa to hýbe medzi 80-90..film mal slabšie a silnejšie miesta. Určite nepatrí medzi najlepšie filmy kt. Almodovar spravil, no nie je to ani jeho najslabší ( ten je u mňa zatiaľ Úspech môjho tajomstva). Odporúčam každému kto má rád Almodovara, aj tomu kto ho moc nemusí pre jeho kontroverznosť, bo tu jej moc nie je.

++1-
80%

15:36 18.11.2009

Amores perros / Láska je kurva

Amores perros / Láska je kurva

Ako to ten Iňarritu robí? 21 Gramov, Babel, Amores Perros.
Nominácie, ocenenia v Cannes, Oscar..
Dá sa povedať, že svoje filmy robí cez jednu šablónu. Prestrihá, postrihá, porozhadzuje, vsadí na dobrých hercov(Sean Penn, Benicio Del Toro, Gael Garcia Bernal), paralelné línie, veľké emócie, silné príbehy, dobre zvolenú a načasovanú hudbu . Nesmie chýbať nejaká tá nehoda, prestrelka, náhoda kt. spojí všetky postavy dohromady (aspoň v jednom príbehu).
Aj napriek tej šablóne to ľudí baví. A dokonca je to jeho silná stránka. Aj keď dúfam, že jeho nový počin - Bjutiful bude iný.
A teraz k Amores Perros.
.. smútok, špina, trápenie, zúfalstvo, pohnuté ľudské osudy..
..Alebo: Keď chceš rozosmiať Boha, povedz mu svoje plány ..
Zo spomínanej trojice Iňarritových filmov pôsobil na mňa najsilnejšie. Neviem, či to je zápasmi psov, prekvapivým konaním niekt. postáv, alebo veľkými protikladmi.
Porovnávajú sa tu tri príbehy. Ťažko povedať kt. bol slabší kt. silnejší, a či tam bol niekt. zbytočný.
Takže prvý:
Octávio miluje ženu svojho brata. Ten svoju ženu týra, nestará sa o rodinu. Snaha Octávia niečo zmeniť. Ale na to nesmie byť sám. A je to vôbec v jeho sile? Sú pohnútky z kt. koná tie správne?
Zo stredným príbehom mal Inarritu jasné plány. Aj keď mi nebola ústredná dvojica a ich čokel sympaticka, on vedel prečo tam ten príbeh dal. Bohatstvo, úspech, láska ku psovi a k partnerovi. Ktorá bola väčšia?..Cez tie postavy som si uvedomila absurditu toho celého.
Posledný príbeh, osobne najsilnejší. El Chivo - bývalý trestanec, partizán.
Momentálny spôsob obživy- nájomný vrah. Pre svoju minulosť prišiel o všetko. Manželku, dcéru. Teraž žije v chatrči sám zo svojimi psami. Dostáva novú úlohu. A to ako ju splní a ten jeho prístup ma dostal. Obzvlášť v tomto príbehu sa mi páčil záver kt. pôsobil optimisticky. Aspoň ja som tam to svetielko nádeje videla.
Tieto príbehy spolu pôsobia ako veľmi silný celok. Všetko do seba veľmi dobre zapadá, režisérovi sa podarilo ma veľa krát prekvapiť a vyžmýkať zo mňa všetky emócie. A ešte ďakujem za ten dodatok, že žiadnemu zvieraťu vo filme nebolo ublížené:) A pripájam sa, že tento film bude patriť k filmom kt. si ešte veľmi rada pozriem aj neviem po koľký krát..

+0-
90%

23:48 15.11.2009

Absolvent

Absolvent

...Netreba sudit rezisera podla jedneho vzhliadnuteho filmu..Kolko krat som si to povedala a potom s velkym despektom pozerala dalsi snimok... Presne toto sa mi stalo pri Nicholsovi (spomínaní snímok : Súkromná vojna p. Wilsona)..No tu ma trosku odradzal aj rok vyroby ...(viem nepochopitelne .. po starsich filmoch od Almodovara, alebo takej Zvacsenine mat taketo obavy:)
Ale teraz mozem povedat, ze sa tesim na jeho dalsie filmy. Pri Absolventovi som sa skutocne dobre bavila. Aj ked Hoffmanove herecke umenie bolo miestami trosku rozpacite, ale zas pri Annee Bancroft sa mu ani moc netreba cudovat.Ta hrala skvele. Pri nej som vobec nerozmyslala, ci tu zvodkynu hra...:)..Atraktivna, iduca si za svojim, presne vedela ako dosiahne to svoje..
Film ma par nezabudnutelnych scen. Pre mna urcite "milostna" scena, kde tazko povedat ci ma viac dostal strih, alebo Hoffman..:)))..
Vtipé dialógy, chytlavá hudba ( hlavne skladba Mrs. Robinson-Paul Simon a Garfunkel) a pre mna vtipny strih ( ano, aj strih moze posobit vtipne:)...
Ben - syn bohatých rodičov, uspesny student. Po ukonceni studia mu rodicia spravia vecierok. Pochvalit sa svojim synom, blysnut sa pred priatelmi .. Ben sa, ale v ich spolocnosti neciti prijemne, riesi svoj osobny zivot, buducnost. A to este netusi,co ho caka . Do jeho zivota vstupuje p. Robinsonova. A jeho doterajsi zivot sa obrati naruby.
Na konci filmu sem tam nejake to cliche, ale na stastie posledny zaber to zachranuje:)
Romanticka komedia, chvilkami drama a na tu dobu provokujuci snimok, kt. ma co ponuknut i v tejto dobe.

++1-
80%

08:46 10.11.2009

Mary a Max

Mary a Max

..krasne, smutne, depresivne, vtipne, vesele, dojimave, dokonale. To je snimok Mary a Max. Rozprávanie o priatelstve dvoch, dalo by sa povedat rozdielnych osob. No zdanie klame, maju toho viac nez spolocne. Obaja su osamelí, nechápu svet okolo seba a hlavne ludi.
Krásne plastelínové figúrky kt. su domyslené do posledného detailu. Ich tváre vyjadrujú neskutočné emócie a aj ked Max nevedel plakat v jeho ociach bol ten smutok a plac vidiet.
Na konci som uz dufala, ze sa nic zle nestane. Posledna pol hodina bola taka silna, ze aj ked mam rada dramy, dufala som, ze tato plastelinova skonci dobre...len prosim ziaden zly koniec.
Vyprávač mi sedel uplne od zaciatku a dovolim si povedat, ze uspech celeho filmu stoji dost aj na nom. Aj ked na konci uz nemusel byt a tam mi už trochu vadila jeho uvravenost. Tie vsetky emocie a skutocnosti dokazali tie postavicky vyjadrit same.
Musim pochvalit čierno - bielo ( hnedo - čokoladove:) spracovanie.
Na začiatku ma trošku zarazilo : podla skutocnej udalosti. Naozaj?
Mary - nie moc pekne osemrocne dievcatko, kt. ma matku alkoholicku a zlodejku . Otca prakticky nema, pretoze bud je v praci, alebo preparuje zvierata. Tajne dufa, ze jej manzel sa bude volat Earl Grey ( ano, ten caj:), pretoze to skvele znie. Vsetky zle veci si vysvetluje po svojom, matka nekradne - ale poziciava si, nepije - ale ochutnava cherry, ved to dospeli robia...atd...A tak vznika neskutocne vela smutno-vtipnych situacii. Smiech cez slzy.
Max zije v USA. Trpí zvlastnym druhom autizmu. Nevie vyjadrovat emocie, nechape neverbalne signaly ludi a vsetko berie doslovne. Ma rybicku, miluje cokoladu a chodi do klubu pre ludi snaziacich sa schudnut. Raz mu pride list a to obrati cely jeho zivot.
Mary sa tak zufalo nudi, ze raz si nahodne vyberie meno z telef. zoznamu a napise list. A tak vznika priatelstvo. Medzi 44 rc. autistom a 8 roc. osamelym dievcatkom. Cez ich listy prezivame lasku, oboznamujeme sa s ich vysvetlenim zivota a pojmov: sex, laska, alkohol.. Radia si, vysvetluju, pomahaju..No nie vzdy sa chapu. A niekedy si nechtiac ublizuju.
Fim sprevadza vynikajuca hudba, kt. vsetky emocie len umocnuje. Film na ktorom som sa smiala ( asi pre mna najviac vtipnych scen vo filme z toho, co videla tento rok) a zaroven niekedy si vravela, ved toto je morbidne..je to este smiesne?
Snimok kt. si pozriem urcite este raz a v kine a kludne by som si to dnes zopakovala:)

+0-
100%

19:59 07.11.2009

Strach a hnus v Las Vegas

Strach a hnus v Las Vegas

..veľmi výstižný názov. Aj keď by som tam dodala ešte slovo nuda. Pretože som sa ani nie po hodine náramne nudila. O čom tento film vlastne bol? O dvoch sfetovaných týpkoch, kt. nám v priebehu filmu predvedú všetky drogy ktoré existujú ( aj neexistujú) a ich následky.
Farebné, šialené, množstvo halucinogénnych výjavov. Okrem skvelej hudby, pár okamihov keď som sa zasmiala, nenájdem nič iné za zmienku.
Dokonca ešte ani tomu Deppovi som tu rolu neverila. Ani zaujímavá téma, špeciálne efekty, farebnosť, spôsob snímania, bizarné scény u mne nezaručili zábavu. Jednoducho mi všetky tieto veci miestami nesedeli. Tento film nemal dej, často tam nebola následnosť, vracanie do minulosti ma viac zneistilo, ani krátke dokumentárne zábery to nezachránili. V skratke - tento film mi nesedel.

+0-
30%

08:06 06.11.2009

Sin Nombre

Sin Nombre

...vyber tohto filmu na poslednú chvíľu bola správna voľba:)..Aj keď neoplýva silnou dejovou líniou, veľkými dejov. zvratmi a známymi hereckými tvárami tak som sa hodinu a pol bavila. Snímok debutujúceho režiséra na často použitú tému - gangy, iegalna imigrácia a ťažký život v Mexiku.
Tento snímok mal veľmi pôsobivú vizuálnu stránku ( napr. pozorovanie krajiny z vlaku). Typická mexická hudba, chudobná a špinavá krajina a chuť niečo zmeniť.
Dve postavy, dva príbehy kt. sa v určitom bode pretnú a pokračujú v možno vopred očakavaný koniec. Film je miestami veľmi autenticky a možno pre mňa bol viac uveriteľný ako Gomorra. Asi je to tým, že ma na rozdiel od toho druhého bavil.
Sedemnásťročný Casper sa pripojí ku gangu Mara Salvatrucha, aby si zabezpečil pre seba ochranu, aby niekde patril, ťažko vymenovať dôvody, čo ho k tomu viedlo. A tým sa jeho problémy, ale nekončia, skôr začínajú. Tetovania, bitky, zbrane a postupná strata všetkého, na čom mu záležalo.
Sedemnásťročná Sayra uteká z Mexika spolu so svojim otcom a strýkom. Cestujú vlakom a dúfajú, že všetko pôjde ľahko a do USA docestujú všetci živí a zdraví.
Až po skončení filmu som si všimla, že na ňom spolupracovali Diego Luna a Gael Garcia Bernal (producentsky). Snímok bol ocenený na festivale Sundance za réžiu a kameru. Veci kt.som sa dozvedela, až po skončení filmu, nič som od neho neočakávala a o to väčšie bolo pre mňa prekvapenie.

+0-
90%

08:31 30.10.2009

Všade dobre, prečo byť doma?

Všade dobre, prečo byť doma?

..veľmi milý filmík .. Zostali sme sedieť, až do skončenia tituliek. A odchádzala som s úsmevom na tvári a mám pocit, že takto som sa usmievala najmenej aspoň 15 minút:)
Trošku som sa obávala ako to Mendes zvládne, a ako to zvládnem ja...komédie mi nie vždy dobre sadnú. A jemu sa to podarilo. Aj keď nebolo to tak dobré ako Americká krása, Núdzový východ, ale bolo to lepšie ako čakala. A hlavne bolo to iné, nezávislé, s veľmi dobre zvolenou hudbou a neskutočne sympatickou ústrednou dvojicou. Alebo inak tehotenská road movie.
Mendosovi sa zas podarilo to, čo v Núdzovom východe. Dokonale ukázať rôzne charaktery postáv. V tomto snímku som sa, ale na tých osobách bavila.
Film o tom, ako to dopadne, keď sa mladý partnerský pár rozhodne usadiť sa. Nájsť si vhodné miesto, kt. bude vhodné nielen pre nich, ale hlavne pre ich dieťa. A Mendes zas rieši všetko otvorene, rodičia nadávajú, pred deťmi rozprávajú otvorene, ich priatelia sú zvláštni sexuálne otvorení, alebo hippie, starí rodičia sa nechovajú ako "normálni" starí rodičia, a nastávajúci rodičia tiež nespadajú do bežného priemeru nastávajúcich rodičov, a na dieťa sa tešia otvorene a užívajú si život. Tento film ma rozosmial, pobavil, dojal. Vtipný začiatok a dojímavý záver. Vynikajúci scenár s kt. ide strašne veľa pozitívneho. Neopozeraní herci a hlavne veľmi milý príbeh. Pre mňa jedna s najlepších komédii tohto roku.

+0-
80%

17:04 25.10.2009

Milujte svojho zabijaka

Milujte svojho zabijaka

..tento film mi dlho ležal na poličke medzi knihami, kým som sa rozhodla mu dať šancu..A veľmi dobre som spravila:)
Prvú pol hodinu som síce moc nechápala - strašný dabing, tak som sa vrátila k osvedčeným titulkom a dobre som spravila.
Neuveriteľný príbeh (vraj autobiografický - no neviem)- scenár Charlieho Kaufmana (Adaptácia), skvelý herecký výkon - Sam Rockwell, úsmevné mihnutie sa Brada Pitta a Matta Damona a pre mňa najväčšie prekvapenie - režisér George Clooney. Aj keď rozmýšľam, dal sa tak dobrý scenár vôbec pokaziť?
Príbeh Chucka Barrisa, kt. sa živil ako televízny producent, vymýšľal zábavne programy a kazil dovtedy celkom na úrovni televíznu zábavu. Programy podobné tým, kt. je momentálne naša televízia prepchatá - rôzne talentové show, zoznamky..
Až raz ho prišiel "zachrániť" agent CIA a tak sa s neho stal aj nájomný vrah . Jeho život bol chaotický, nič nerobil s radosťou, striedal ženy a čím ďalej bol viac zmetenejší,zúfalejší.
Prvé minuty filmu: nahý doráňaný zarastený muž stojí pred zrkadlom a zamýšľa sa nad svojim životom. A nie je sám. Vo filme sú prestrihy rôznych ľudí s kt. buď Chuck spolupracoval, alebo ho skratka len poznali. Vyjadrujú sa pár vetami o tom, aký Chuck bol, čo dokázal. Celý film je vynikajúco poskladaný, dve hodiny mi ušli neuveriteľne rýchlo ( a to som prvú pol hodinu pozerala dva krát:).
Príbeh je miestami strašne prehustený, človek musí dávať pozor, aby mu neušiel žiaden detail a aj tak som v závere pozorne počúvala a miestami nechápala:)..
Záver: alebo ďalšia reality show?:)
Film plný paradoxov, ironický suchý humor, odvrátená strana úspechu a snaha o prežitie, uplatnenie a šťastie.
Okrem Rockwella nesmiem zabudnúť na Clooneho, alebo inak agent CIA a Juliu Roberts - osudovú ženu - pre mňa hlavne nezabudnuteľnú v jej záverečne scéne.
Milé prekvapenie:)

+0-
90%

11:34 25.10.2009

Utajený

Utajený

..Strach..neistotu..napätie..to všetko sa podarilo vyvolať vo mne Hanekemu. Aj keď som spočiatku rozmýšľala, či to nebude strata času. Pretože som mala tú "česť" vidieť remake Hanekeho filmu Funny Games a neviem, či to bol len nevydarený remake, alebo celkovo ten film mi nesedel. Každopádne odvahu na prezretie originálu filmu Funny Games už asi nenájdem.
No som rada, že film Caché - Utajený som si pozrela. Čítala som, že tento film vyvolal rozporuplné reakcie. Ďalší s filmov, kt. buď milujete, alebo nenávidíte.
Zvláštne video, divné obrázky, telefonáty. A strach nemal len George a jeho žena, ale i ja. Strach vo mne vyvolalo nielen pár krátkych a nečakaných strihov do Georgeovej minulosti, ale i dlhé zábery chodby, domu, ulice. Niekedy až po určitom čase bolo jasné, či ide o videokazetu, alebo o skutočnosť.
Tajomno, otázniky, chýbajúce vysvetlenie. Spolu s Georgeom a Anne som rozmýšľala a hľadala vysvetlenie. Kto za tým všetkým stojí? A prečo? Chvíľami som si aj myslela, že však to je jasné. A potom Haneke spochybnil celú moju teóriu. Hral sa so mnou a mňa to bavilo. A bavilo ma to aj vtedy, keď film skončil a ja som si uvedomila, že Utajený je viac než výstižný názov. Ešte pár hodín po skončení filmu som rozmýšľala, ako to v skutočnosti bolo. A vôbec mi pri tomto filme nevadil ten nejasný koniec. Majstrovská psychologická hra. A teším sa na ďalšie Hanekeho filmy a som veľmi rada, že som sa nenechala odradiť.

+0-
90%

09:39 02.10.2009

Životy tých druhých

Životy tých druhých

....skvely film...Trval vyše dvoch hodín a mne sa zdalo ako keby trval len hodinu..Uz som to tu spominala, ale paci sa mi, ako Nemci zacinaju robit dobre filmy o svojej minulosti. U mna to zacalo nie az tak dobrym, ale aj tak zaujimavym snimkom: Good bye Lenin..Potom skvele snimky ako Nas vodca, Baader Meinhof Komplex, Zivoty tych druhych..
Sarkasticky, ironicky, vtipne, mrazivo, putavo ponaté historické fakty. Jeden z najlepsich snimkov kt. som tento rok videla.
Uz prvých 10 minút bolo skvelych: prestrihané vypočúvanie Stasi a prednaska o tom ako sa ma vypocuvat.
Dozvedeli sme sa praktiky Stasi- štátnej bezpečnosti, zistili sme ako funguju, ako obmedzuju zivoty tych druhych a to nielen umelcov a ludi kt. su na ociach verejnosti. Trosku som sa bala tej dlzky filmu, kedze som bola unavena a mala som obavu ci to zvladnem:)))..ale film mi usiel rychlo, nemal ani jednu nudnu chvilu a mohol kludne trvat o hodinu dlhsie - samozrejme v tom tempe ake bolo zvolene, a ani by som si to nevsimla. Uzasny film o tom, co som nezazila a mala som len zakladne poznatky. Tragedia jedneho paru, spolocnosti a doby. Odposluch jedneho bytu, zapisovanie, manipulovanie, hladanie niecoho, co by mohlo "ohrozit" stat. Zahrate dokonale, vtipne - cynicke dialogy, kde sa par ludi smialo a zbytok nechapal na com sa ludi smeju.

+0-
100%

08:15 16.09.2009

Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

...od začiatku filmu mi bola nesympatická hlavná postava..Strašne trápna..strašne afektovaná a miestami mi jej bolo až ľúto a cítila som sa za nu trápne. Film nemal žiaden poriadny príbeh, dej. Jeho silná stránka bolo možno pár vtipných momentov, keď som sa zasmiala. Viac sa mi asi rátala postava inštruktora v autoškole.
Dúfala som, že to bude taký milý príbeh ako Amélia ... ale nič..Príbeh kt. ako začal, tak aj skončil..nič podstatné sme sa nedozvedeli, neuvideli. Poppy, pri kt. nie je správny výraz, že život ju baví, ona sa teší zo všetkého, snaží sa, aby všetci sa tešili ako ona a nevníma, že to, čo robí nie je vtipné, ale trápne, vtieravé a otravné....
Na konci som ju už brala s rezervou, smiala som sa a dúfala, že tento film nevyhrá na Cinematiku žiadnu cenu..

+0-
50%

23:03 14.09.2009

Osadné

Osadné

..velmi vydareny dokument..Aj ked som mala miestami problem rozumiet, titulky som nepotrebovala a rusínský dialekt dával filmu riadne čaro. Film o tom, ako to vyzerá keď idú "vyslanci" obce do Bruselu vybaviť pre obec dom smútku a nejake cirkevné stredisko. Obyčajní ľudia v maľebnej dedinke, kde je do 200 obyvateľov a ľudia skôr ubudajú ako pribudajú - odchádzaju za prácou, vymierajú.
Alebo o tom, ako poslanci v europarlamente plnia naše požiadavky a ako sa prostí ľud snaží niečo vybojovať:). Veľmi milý, vtipný a laskavý dokument. Pre mna zatiaľ najlepší slovenský dokument aký doteraz videla.
Režisér odviedol veľmi dobrú prácu, pretože sme sa o Osadnom veľa dozvedeli, pobavili, bolo to vynikajúco poskladané a i tým vzniklo veľa vtipných a usmevných častí. Dokonca možno preto, že plán nebolo spraviť vtipný dokument, to tak vyšlo. Pobavil ma krst, "rýzký", pivo - malinovka, odhalovanie pamätníka a veľa iného.
Dokument kt. nás rozosmeje, dojme a hlavne ukáže obec o kt. som doteraz ani netušila, že existuje a predsa mi bola blízka.

+0-
90%

23:06 13.09.2009

Hlad

Hlad

..brutálna snímka...strašná..Niekedy som to doslova nezvládala..ale vydržala som do konca, čo sa o všetkých povedať nedá:).Veľmi silný príbeh a človek si musí položit otázku: prečo sa takéto veci dejú???..Bola som zhnusená,prekvapená, znechutená a bála som sa toho, čo nám ešte bude ponúknuté.
..Malé špinavé cely, steny potreté výkalmi, kopy jedla vyhodeného uprostred cely, moč vylievajúca sa do chodby, kruté zaobchádzanie pri hygiene, bitky, ponižovanie, nechutné praktiky dozorcov..fuuu..Normálne som citíla strach, ten smrad v cele, des..Minimum dialógov, ak nerátam ten jeden asi v prostriedku filmu - vraj 16 minutový.
Kňaz a väzeň kt. sa rozhodol držať protestnú hladovku. A ak som si myslela, že doteraz mi bolo ponúknutý všetok hnus, tak omyl. To začalo až po spomínanom dialógu.
Začala hladovka. A to som ani netušila, čo to všetko zo sebou obnáša. Hlavne posledné dni..
Po skončení tohoto filmu som mala problém dostať zo seba slovo, postaviť sa a len tak odísť s kina..Myslím, že ešte žiadnemu filmu sa nepodarilo vyvolať vo mne toľkú úzkosť, znechutenie, pocit beznádeje a niečoho čo ani neviem poriadne opísať. Des. A asi aj o to išlo, keďže vo filme sa nič podstatné nedozvieme, všetko nám je to v podstate ukázané. Pár riadkov na začiatku a na konci ako to v skutočnosti bolo. A len drsný opis.
Pre zaujímavosť: herec počas prípravy filmu schudol vraj 16 kg. Hladovka hlavnej postavy trvala 66 dní.

+0-
80%

00:11 13.09.2009

Hranice ovládania

Hranice ovládania

...od tohoto dielka som vela cakala..Ved Jim Jarmusch, Zlomene kvety sa mi od neho pacili, zaujimavy pribeh a skvele herecke obsadenie. Ale, kto by cakal, ze jedna scena sa bude stale dookola opakovat?:)))).. A veta ( heslo): Nehovorite po spanielsky, ze?...mi po case zacala riadne vadit:)...Zaujimave bolo pozorovat divakov okolo, no ano..bolo mi dlho...aj ja som nemohla tie dve hodiny obsediet...a pritom som videla ovela dlhsie filmy..Divak sediaci za mnou spal a chrapal, vedla sa zo zufalstva smiali vzdy ked sa ta ista scena opakovala a radili hlavnemu hrdinovi, co by mal spravit, pozorovala som driemajucu znamu a typovala, ci zaspi al. nie:). Takze tajomny muz bez mena putuje španielskou krajinou a zbiera indicie. To je vsetko. Stretava sa z roznymi ludmi, kt. vedu filozoficke hlbave reci, kt. niekedy davali aj zmysel. Vymenia si zapalkove skatulky, hlavny hrdina zje papierik, vypije dve kavy, do debaty sa nezapaja, a ide si vlastnou cestou..Sem tam sa stane nieco vtipne, sem tam divak blizko mna povedal nieco vtipne..sem tam som sa ja smiala, lebo mi to pripadalo miestami strasne absurdne. Cakala som na nejaku velkuuu pointu, kde nas na zaver reziser prekvapi, niekt. mozno i zobudi. A ja si poviem : Stalo to za to. Ale nie reziser sa rozhodol, ze ziadne prekvapenie na zaver nebude a stalo sa to co cakala, a este dalsia filozoficka uvaha na zaver. Cely ten film ma v podstate jednu myslienku, to je fajn..ale aj zabavit divaka by nebolo na skodu. Na konci filmu bolo chvilku ticho, potom sa ozval miestami smiech...a niekto aj ironicky zatlieskal:)..Ano trebalo by pochvalit aj nejaku scenu, tak mne osobne sa pacila scena kedy prisiel hlavny hrdina do izby a nasiel tam nahu zenu..a par viet kt. prehodili, samozrejme, ze k nicomu nedoslo:)..Na zaver, druhy krat by som si to uz nepozrela..raz stacilo..A mozno film. kritici a ludia viac rozumejuci sa filmu, tento film vychvalia...ale ja som bohuzial nemohla inak...

+0-
50%

23:37 12.09.2009

Nie som tvoj kamarát

Nie som tvoj kamarát

..tak tento režisér je psycho..Stačili mi jeho slová, keď prišiel na uvedenie filmu: My sme vlastne nechceli robiť film, my sme nemali ani hercov, dali sme inzerát, prišli ľudia do kaviarne a s nich sme vybrali 9. My sme nemali ani scenár, malo to byť o vzťahoch, čo tí ľudia prežili, to tam dali. Nemali sme ani hudbu, povedal som im nech prinesu tri skladby, s toho svoje obľubené a také čo si vedia predstaviť, že by sa tam hodilo.
A s toho vzniklo podľa mna dosť zaujímavé dielko, pôvodne to vraj boli tri dvd, ale to zostrihali a toto je vraj nejaka reklama na to, čo mali. Nič nevedeli, nič nemali, ale vraj vyskúšali všetky možné techniky a nám bolo ponuknuté blu-ray.
Pred týmto filmom sme videli krátky film - dokument s jednej materskej škôlky, kt. sa volal: Nebudem tvoj kamarát.
Veľmi milé, vtipné, deti boli roztomilé. Ako sa dohadovali kto má koho rad, kto chce byť koho kamarát, kto nemôže byť koho kamarát. Smiala som sa až mi tiekli slzy :). Jednoducho detská úprimnosť.
Po tomto pre mna veľmi vydarenom dielku nasledoval samotný film. Kde účinkovali mladí ľudia medzi 30-40 r. Riešili neveru, sex, lásku. Vzájomné poprepletané osudy. Množstvo postáv, kým som sa poriadne stihla zorientovať bol koniec, tento film mi ušiel strašne rýcho. Pre mna to bol vydarený film. experiment kt. sa nevidí tak často. Nie je to film kt. vyniká herec. výkonmi, hudbou, príbehom ..ale charaktermi postav, cynizmus, čierny humor, citový chlad, žiadna úcta, nikto nemá problem ísť aj cez mrtvoly.
Ľudia sa tam chovali tak, ako vidíme všade okolo nás. Prelínanie osudov, postáv, niekedy to na mna pôsobilo "seriálovo", ale na štastie režisér vedel kedy je dobré film skončit. Čítala som, že je to veľmi hnusný a amoralný snímok, mne sa nezdá, kedže "herci" čerpali s toho čo prežili, a neraz sme svedkom, alebo aj účastníkom podobnej scény. Pre mna atypický príbeh a ukážka toho, že i s nízkym rozpočtom sa dá spraviť ničo zaujimavé.

+0-
80%

10:34 12.09.2009

Tokyo!

Tokyo!

..atypické vnímanie Tokya...Traja režiséry..tri príbehy...tri pohľady na toto veľkomesto.. Mne osobne sa najviac páčil prvý príbeh od Michela Gondryho - Interior design. Surrealistická bájka mladého páru. On - začínajúci režisér, ona - hľadajuca sa mladá žena. Tento príbeh ma najviac oslovil. Hľadanie si bytu, hádky, debaty a prekvapujúci záver:). Alebo o tom, ake je tažké v dnešnej dobe sa uplatniť, alebo nájsť niečo čo nás bude nielen živiť, ale aj baviť.
Druhý príbeh bol strašné psycho:). Volá sa MERDE..preklad HOVNO..:).Muž žijúci v podzemí, kt. terorizuje obyvateľov Tokya. Živí sa chryzanténami, bankovkami, má svoj vlastný jazyk a netypický zjav. Smiala som sa a miestami aj nechapala, že kto mohol niečo takéto vymyslieť. Moc som tento príbeh nepochopila, možno preto ho beriem ako najslabší film s tejto trojice filmov.
Tretí príbeh - Shaking Tokyo pojdnáva o živote mladých Japoncov. Tento príbeh nebol tak vtipný ako predchádzajpce, ale oslovila ma myšlienka filmu. Mladí Japonci sa uzatvárajú pred svetom, nie sú schopní komunikovať s okolím a vonkoncom nie uzatvárať nové kontakty. Žijúci si vo svojom dokonale usporiadanom byte, neschopní sa pozerať ľudom do očí a výjsť na slnko. A zas prichádza záver nesúci posolstvo.
Tri príbehy kt. môžu byť aj o úplne inom meste.

+0-
70%

10:04 12.09.2009

Baader Meinhof Komplex

Baader Meinhof Komplex

...film kt. nas zaviedol do Nemecka a ukazal nam nieco, o com som poriadne ani doteraz netusila, a to hnutie RAF (Rote Armee Fraktion), alebo inak u nas znamu ako cervenu armadu..A vraj Nemci netocia dobre filmy..No ja to vidím inak, poslednu dobu sa im dari. Vedia skvele podat historicke fakty, kt. nam zatial vobec nejdu, napr. skvelý film Zivoty tých druhých, Náš vodca..
Tri generácie tejto teroristickej organizácia podane skvelým štýlom. Prelínané dokument. zábermi, držiaci sa histor. faktov..Boj proti zlu, alebo skor kapitalizmu plodil len daľšie zlo... Perfektne zvladnuté po všetkých stránkach. Herecke obsadenie skvele, podane presvedčivo, na hercov sa dalo aj pozerať. Vôbec mi nevadila nemčina, čo sa mi u niekt. filmoch stáva, že nemcký jazyk pôsobí na mna rušivo..Nevadilo mi ani mnozstvo polit. rečí a faktov, kt. ma nutili rozmýšlať a sústrediť sa na dej..Práve naopak, množstvo akcie, pútavých dialogov, tento film by mal byť podľa mna povinné pozeranie na dejepise. Dozvedela som sa toľko vecí, o kt. som netušila. Mladý ludia kt. si mysleli, že nieco zmenia a pritom došlo len ku krviprelievaniu. Prvá generácia Baader, Ensslinová a Meinhofová ani nevedeli ako ovplyvnia iné generácie a hlavne čoho všetkého sú schopní. Po čase strácajú zábrany a neštítia sa veci kt. im boli predtým cudzie. Ich uväznenie plodí druhú, neskôr tretiu generáciu týchto "bojovníkov"..Tento film nám ukazuje to, čo si mýslíme, že v dnešnej dobe sa nás netýka..Ale je to tak naozaj?...
Keď som si čítala zaujímavosti o filme, dozvedela som sa, že RAF skončila svoju činnosť v roku 1998 a posledný človek mal byť prepustený v tomto roku..
Brilantne spravený film, kt. si pozriem ešte aspoň raz. Vo filme tak bohatom na informácie, fakty, nájde človek aj po 5 pozretí niečo čo mu predtým ušlo. Páčilo sa mi, že film pôsobil nielen dôveryhodne, po technickej stranke bol dokonalý, a dal miesto aj emociam a to nielen tým, že sme videli, čoho všetkého bola RAF schopná, ale aj súdržnosť a schopnosť vzdať sa všetkého pre svoje cieľe.

+0-
100%

09:19 12.09.2009

Milujem ťa tak dlho

Milujem ťa tak dlho

..krásny film, velmi veľké prekvapenie na tohtoročnom Cinematiku. Film od ktorého som nemala žiadne veľke očakávania a riadne ma dostal a nevadilo mi ani to, že bol tlmočený.
Psychologická dráma o žene kt. sa snaží vyrovnať zo svojou minulostou a zároven zaradiť sa znova do "normálneho" života.
Herečka Kirstin Scott Thomas tu podala skvelý výkon. Mne už bola známa s filmu Horký mesiac - od Polanskeho, kde som si ju až tak moc ako herečku nevšímala.
No tu excelovala, zahrala dokonale smútnú, depresívnu ženu snažiacu sa vyrovnať s minulostou. Film má uplne jednoduchý príbeh, ale Kirstin Scott Thomas, dobre napísané dialógy a skvelá hudba s neho robí niečo viac ako priemernú drámu.
S tohto filmu idú neskutočné emócie. Je to film kt. úspech stojí na talente K. S. Thomas.
Okrem nej sa výborne zhostila svojej postavy Elsa Zylberstein- Léa, sestra Juliette. Opak svojej sestry, nevinná, pritažlivá, žijúca zo svojou rodinou - manžel a dve adoptívne deti. Deti kt. do tejto drámy vnášali úsmev, zabávali nás svojimi detskými hláškami a všetečnými otázkami kt. sa dospelí neodvážili položiť.
Jednoduché dielko kt. stojí za vzhliadnutie.

+0-
90%

23:22 09.09.2009

Hore

Hore

..daľšia vydarená Pixarovka, aj ked na Wall-eho sa to nechytalo. Prvá polovica sa mi veľmi páčila. Tvorcovia príbehu nás oboznámia s Carlom, jeho detstvom, prvou a zároveň poslednou láskou, svadbou, v podstate malá exkurzia jeho životom..Možno niekomu sa zaleskne slza v oku pri niekt. scénach, nebudem moc prezrádzat...Páčilo sa mi zoznámenie Carla s malým skautíkom. Ich spoločný let, alebo road story:)..Pohľad na vec okom malého chlapca a starca, ukázanie staroby..Do tohoto momentu vynikajúce. No road story sa na urcity cas konci a my sa zoznamujeme s novými postavami: hovoriace psy a nejaky divno -farebny vtak.. A toto mi prestalo sedieť. No deti v kine sa začali baviť. Tie deti v kine kt. prvá polovica filmu nebavila a mali neskutocne vela otazok ( preco Elli zomrela, kedy pojdu domov, kolko to bude este trvaaaat). Ja som to aj brala, ta prvá polovica filmu mi pripadala skor pre dospelejsieho divaka..V druhej polovici prislo zmatenie ... tie cudesne tvory mi tam nejak nesedeli..Neskor som sa s nimi "spriatelila" a bolo to fajn. Bavila som sa na vtipnych situaciach ( kt. nie je tak vela ako v Dobe ladovej a ostat. animakoch), drzala som v duchu palce hlavnym hrdinom pri mnozstve dramat. scen. Hudbu a animaciu netreba chvalit, ta bola typicky pixarovska, to znamena perfektna:)..Hlavne na zaciatku ma bavilo spomalovanie, zrychlovanie tempa( hudby) riadeneho Carlovym konanim. Neviem, mne to pripadalo tak, ako keby tvorcovia nevedeli pre koho ten animak viac bude..Ci sa zameraju viac na deti, alebo dopelého divaka.. Skvely animak, no Wall-e ma bavil viac:)

+0-
90%

22:56 09.09.2009

Paríž 36

Paríž 36

...strasne mily hudobný film, drama, kde mi trošku vadila otrepaná tema, láska, žiarlivosť, pomsta..miestami strašné tlačenie na citlivú stránku diváka, mierna dávka gýču a sentimentality...Ale velke ALE...skvelaaa hudba, perfektné herecké umenie Nory Arnezeder - Douce, kt. svojim sarmom si ziska urcite kazdeho..Za rolu v tomto filme bola aj ocenená -cena za najlepšiu mladú herečku. U mna toto ocenenie bolo opravnené. Film kt. si ma získal aj napriek veciam kt. som mu na začiatku vytýkala. Strhla ma atmosféra Paríža, divadla, kabaretu, muzikálu..nechala som sa unášať a aj keď som si na konci filmu povedala, taký milý gýčový...páčil sa mi.. Neskutočne dobrá hudba, sem tam nejaká vtipná situácia, dramatické situácie sa mi až tak dobre zvládnuté nezdali.. Príbeh bol predvidatelný a miestami som si hovorila, toto som už niekde videla.Napriek tomu je to film kt. odporúčam.U mna asi zvitazila citliva stranka... :)

+0-
90%

16:56 01.09.2009

Bazén

Bazén

..neviem či dole komentujúci si všimli na konci filmu uplne inú Julie, ako tú s kt. Sarah celý čas bývala..Tá Julie vstupujúca do otcovej kancelárie nebola ani tak vysoká, mala strojček, a bola o pár rokov mladšia a navyše Sarah nepoznala..Celý čas som si myslela, že film si jednoducho plynul v svojom pokojnom tempe..Sarah sa ráno zobudila, spravila šálku kávy, písala, potom sa išla do mesta na obedovať, vratila sa , písala...atd. Všetky dni sa podobali tomu predchádzajucemu, až keď tam neprišla mladá, krásna, nespútaná Julie..Presný opak Sarah..A toto bola podľa mna len jedna velka hra kt. rozohral režisér s divákom..Pretože posledné minuty poprel všetko, čo sme videli...alebo inak, ponúka nám otázku: a ako to bolo celé naozj?..Čo sa vlastne stalo a čo sme videli? Páčil sa mi francuzsky vidiek, herečky - protiklady, dlhé zábery, pomalé tempo, opakujúce sa momenty...Film začína ako psychologické drama, potom nám je ponuknutá detektívka a na koniec aj kúsok tej mysteriozity - nejednoznačný záver. Ja osobne som si vysvetlenie filmu našla.. Ale, či to takto myslel režisér netuším..Pre mna osobne vynikajúce dielko, kt. ma prinútilo rozmýšlat..nevadil mi ten pomalý priebeh...práve napak..a hudba umocnovala celú tu atmosféru..Vraj po druhom pozretí si divák všimne kopec vecí kt. mu prvý krát ušli a vtedy zistí ako to na koniec bolo.

+0-
90%

00:07 01.09.2009

Čierna mačka, biely kocúr

Čierna mačka, biely kocúr

tak toto bolo riadne psycho :))) . Komédia plná absurdít. Aj keď dej bol miestami riadne predvídateľný, zasmiala som sa len par krát a na začiatku mi pripadali všetky mužské postavy rovnaké, bavilo ma to. Chytľavá hudba, pri kt. sa mi nedá spýtať: existuje k tomu aj sountrack?:)))) ..Myslím, že na hudbe a tanečných prvkoch smiala najviac .Cigánske osady, zlatom ovešaní cigáni, všade pobehujúce zvieratá, neporiadok, takto nejako som si predstavovala jednu stranu Rumunska a ich obyvateľov. Príbeh založený na hľadaní nevesty, neskôr aj ženícha, menšie a väčšie nehody, zopár „úmrtí“, k tomu jeden mafián, šanca rýchlo zbohatnúť, vydieranie a nejaké tie svadby, jednoducho množstvo vtipných situácii. Snímok nakrútený v neobyčajnom prostredí a vynikajúce herecké výkony. Nebola to celkom šálka mojej kávy, ale bavila som sa. Možno pozeranie v kine a tá atmosféra by ma strhla viac, ale dávno nevidela komédiu pri kt. by som sa smiala s chuti od začiatku až po koniec. Napriek tomu je to snímok kt. stojí za vzhliadnutie, ja musím podotknúť, že aj za opätovné. I teraz mám úsmev na tvári keď si spomeniem na utieranie sa s husou, útek zo svadby, riadne šibnutú Idu a pieseň Pitbull teriér:)))

+0-
80%

00:05 31.08.2009

Nedodržaný sľub

Nedodržaný sľub

..mam rada filmy o holokauste. Už sa asi nemusím opakovať, že aj filmy podľa skutočnej udalosti majú u mna veľké plus. Na tento slovensko - český snimok som bola riadne zvedava. S odstupom času sú moje hodnotenia trošku rozpačité, no po dopozeraní filmu som si povedala, že na naše pomery vydarená dráma.
Na začiatku filmu mi strašne vadili rozpačité dialogy a herecké výkony. Mala som problém uveriť niekt. scénam a niektoré mi pripadali aj zbytočné. Keby sa film skrátil o 20 minút, vôbec by mu to neublížilo.Myslím si, že skôr pomohlo, bo miestami tam chýbala dynamika a príbeh pokrivkával.
Prostredie v kt. bol film spravený je spravené perfektne - tábor, domy Židov, historické jadro mesta, synagóga. Tomu prostrediu som verila.
Neskôr ma film vzal, zahĺbila som sa do deja, no sem tam prišlo prebudenie.
Páčilo sa mi keď hlavný predstaviteľ predstieral tuberu, hral nežida, snažil sa nejak dostať z tábora - prežiť. Odsudzovala som niektoré postavy - konkrétne otca. Rodina mala podľa mna držať viac pohromady pri rozhodovaní pri stole a dohadovaní o tom ako ďalej, čo spraviť. (podľa mna vydarená scéna). Zbytočná mi pripadala napr. "love story" s Evou Kerekes. Scény v Tatrách s partizánmi hodnotím zmiešane. Film mal slabé, ale aj silné miesta. Hodnotiť je viac než zložité, no určite stojí za pozretie.

+0-
80%

21:19 29.08.2009

Cashback

Cashback

...ako ma bavil zaciatok, tak ma asi nebavil koniec. Zaujimavy pribeh o tom, ako vnima čas študent umenia Ben, keď nemôže spať. O tom ako si najde nočnú prácu a snaží sa nejak zabudnúť na nepríjemný rozchod a zároveň nejak zabiť čas. Páčili sa mi jednotlivé skoky - strihy do jeho detstva, detstva kamaratov, kde sme sa dozvedeli kedy a ako začal prvý krát vnímať ženskú krásu. Spoznali sme jeho prvé lásky - detskými očami, sklamania, prvý obdiv k ženskému telu. Páčil sa mi Benov monológ v kt. nám opisoval kedy a kde sa čo stalo.
Film ma miestami nudil, miestami som sa zabávala. Niektoré úseky boli perfektné, niektoré aj mne pripomínali teenagerskú komédiu. S hudby mám tak isto zmiešané pocity : dobre zvolená vážna hudba, absolutne zlá použitá zaverečná skladba. Už by podľa mna mohli niekt. tvorcovia filmov pochopiť, že bozkávanie, objímanie, alebo iné prejavy lásky za zvuku skladby The power of love (prípadne nejakej skladby od Coldplay) je strašné. Celý ten záver bol pre mna veľké klišé. Dialogy, hudba, alebo inak: žili štastne až kým nezomreli...:))..
Pritom film bol milý, našlo sa aj dosť vtipných miest, a celkovo som mala s neho dobrý pocit. Hlavný hrdina mi pripadal strašne utrapený, miestami som sa až bavila na tom ako to všetko prežíval. Spomínaný vnútorý monológ, mnohe vysvetlenia, filozofovanie, hranie sa s časom - zastavovanie, spomalovanie a pod. boli svetlé miesta filmu. Chvíľami nereálne dostávalo zmysel.
Určite by som si tiež rada pozrela ten krátkometrážny film kt. stál za zrodom tohto filmu.

+0-
80%

08:15 27.08.2009

Volanie mora

Volanie mora

...myslim, ze to bol moj prvy "amenábarovsky" film a tazko sa mi budu od neho pozerat uz dalsie filmy, lebo tymto filmom posadil dost vysoko latku. Skutocne pribehy milujem, ci uz to bol Control, Milk, Skafander a motyl, vninam tieto filmy hlbsie, lebo viem, ze tie postavy existovali..pribeh sa naozaj stal samozrejme s nejak. upravami. Tento film okrem skveleho pribehu premeneneho do nemenej dobreho scenara, vynikajuceho hereckeho obsadenia ma hudbu kt. skvele doplna film a dokonca mi tam nevadili ani tie operné árie, dokonca mi na tých miestach sedeli. Hudba bola použitá geniálne, divak si ju uvedomuje a zvysuje emocie danneho momentu. Nepochybne musim pochvalit strih a kameru kt. sa zaoberala takymi detailmi a ukazovala nam Ramonove sny - predstavy, more tak ako by som si ho ja nikdy neprestavila...Javier tu podla mna najviac bodoval zo vsetkych filmov co som s nim videla. Urcite nebolo najlahsie hrat cely cas na posteli, s minimalnym pohybom. Jeho mimika, zmeny hlasu, vsetky tie pocity kt. opisoval robil dokonale. Jedna velka chvala patri za spominany scenar a dialogy, bo mat dobry pribe nestaci. Strasne sa mi ratal Ramonov humor, lebo napriek tomu, ze tento clovek tak strasne tuzil po smrti, mal tak uzasny zmysel pre humor - samozrejme ako inak - cierny... ma miestami zamrazilo...a dokonca miestami som sa prichytila na tom: ze mala som sa vobec smiat?:) No inak sa nedalo, citlivy pribeh, miestami mozno az prilis hra na divakove city, clovek bojujuci o eutanaziu, napriek tomu si robiaci "srandu" nielen zo svjho zivota, ludi naokolo ,ale hlavne zo seba. Po tomto filme som mala pocit, ze nase problemi su uplne minimalne a tzv. depky su len nejake vybocenia zo stereotypu. Ano, to vsetko sa podarilo v tomto filme Amenábarovi, nielen vyvolat pocity s filmu, ale zamysliet sa nad tym, ako by sme postupovali my v Ramonovej situacie a malichernost nasich "problemov" kt. denne riesime. Amenanbár sa pustil do nelahkej temy - eutanazia, pretoze rozhodnut ci ano, alebo nie, a kedy uz prichadza ten bod ju zvolit, nie je moc lahke. Ja som na zaciatku filmu nechapala preco Ramon tuzi zvolit tuto "cestu" ... kedze ma okolo seba priatelov, rodinu, je doma o neho postarane, mohol vidiet, rozpravat, pocuvat, hybat hlavou, a ludia okolo neho ho milovali. Az ako film plynul som chapala jeho konanie a preco tak bojuje o ukoncenie zivota, a miestami som mala chut kricat, hnevala som sa na sud, byrokraciu, a to ako to v nasom systeme funguje. Emocie vyzmykal so mna Amenanbár dokonale. Niekedy aom dokonca mala pocit, ze trosku to prehana. No napriek tomu jeden s najlepsích filmov kt. videla. Inak mi neda nespomenut pracu maskerov, pretoze to ako sa pohrali s Bardemom a ako premenili sexy Spaniela na unaveneho, zniceneho, a zivotom skusajuceho 40 (!!!) rocneho muza je majstrovske dielo. Mohla by som este o vedlajsich postavach, ich pribehoch, no myslim, ze zbytocne, bo by som sa uz opakovala:)..

+0-
100%

08:24 17.08.2009

Stratené v preklade

Stratené v preklade

..kraaasny film..doslova...Videla som ho tento vikend..a tesim sa ako si ho pozriem znova:)..Perfektna hlavna dvojica...Myslim, ze som to tu uz spominala...milujem humor Billa Murray-ho..on je doslova nudno-vtipny...Bavim sa aj ked len tak sedi a nic nerobi...jeho vyrazy tvare su dokonale..A tato rola mu podla mna sedela, mimochodom rolu pisala reziserka na neho a nepocitala s tym, ze povie nie:).A Scarlett Johansson? Kto by povedal, ze im to bude spolu tak ladit?..Bola perfektna......Pacilo sa mi ich pomaly rozvijajuce priatelstvo, spociatku neistota, hry zo slovickami , neskor to napatie kt. bolo medzi nimi citit.. Minmalisticke dialogy..zobrazenie Tokia..vtipne hlasky, situacie..a skladba co sa niesla filmom ..toto vsetko ma dostalo.....
Bavila som sa na karaoke, smiala na dialogu v cakarni...a dojimala ma scena v posteli a ich rozhovor o vztahoch..... V cudzom velkom meste, bez partnerov, osamelí, trpiaci nudou a nespavostou..Podla mna takto ma vyzerat romanticka komedia...nic presladene..ale napriek tomu citit s toho vzajomne sympatie, lasku a aj to spominane napatie..jednoducho som stale ocakavala, co sa stane...a kam to az cele dospeje..Cely film som mala usmev na tvari...a pristihla som, ze som nebola sama:) ..A zaver?..Krasny... Vraj ten zaver Coppola takto nenapisala, ale Murray a Johansson ho dotvorili, vraj im to vyplynulo s celej situacie..
..Na koniec musim dodat, ze sa tesim na dalsi Sofiin film..a som rada, ze sa "potatila"...

+0-
100%

08:13 13.08.2009

Adamove jablká

Adamove jablká

..druh humoru kt. mi absolutne nesadol..Popritom prva polovica filmu je uplne skvela...bavila som sa na hlaskach a sialenom dobrom knazovi..kt. nikde nevidi zlo...a ani si ho nedokaze k sebe pripustit..Lebo vsetci su dobri..a vsetko nas skusa len diabol... a zlo prakticky asi ani neexistuje...Az pride Adam...a ten vidi vsetko to, co Ivan nevidi:))...A patricne sa to snazi Ivanovi povedat...A kto je ten, co nas skusa?..Boh, ci diabol?..Fajn..skvely pribeh...Prva polovica aj dobry humor...No v druhej polovici zacina pre mna strasne absurdny humor..A aj Mad Mikkelsen u mna trosku herecky pokrivkava...Skoda...tento film mal urcite na viac...Ale ta absurdita mi sem neisla..

+0-
70%

22:06 09.08.2009

Gran Torino

Gran Torino

..už dlho ma žiaden film neprinutil niečo o nom napísať:)..Ale prave som dopozerala tento film...a musim povedať len: perfektne.Majstrovské dielo. Eastwood je čím starší, tým lepší a tažko rozhodnúť, či režisér al. herec. ..Úlohu Walta Kowalskeho zahral skvele..Namrzený chlapík, ktorého nebaví vlastná rodina, susedia rôznych národností a miestami som mala pocit, že ho nebaví celý svet. Patrične to dáva aj najavo: ironické hlášky, urážky, prehnaná kritika ..alebo čo na srdci, to na jazyku. Na začiatku mi s tým liezol na nervy...na konci som sa tešila každej jeho hláške, urážke, pretože bola trefná a viac - menej pravdivá. Bavila som sa. Walt si ma získal. A Eastwoodovi som toho Walta verila..Perfektná hudba kt. mimochodom robil Eastwoodov syn. Skvelý príbeh a trefné dialógy. Neuveritelne mi tento film ušiel....a posledné scény som pozerala s rukami na tvári a slzami v očiach... Teším na další Eastwoodov film:)

+0-
100%

15:04 21.06.2009

Malé deti

Malé deti

...perfektna drama...Zo zaciatku mi trosku vadil rozpravac, no casom som si na neho zvykla, dokonca ho nevnimala..Vsetky postavy boli skvele vykreslene a po druhom vzhliadnuti mozem len povedat, ze vsetky mi boli rovnako nesympaticke, ziadnej som nedrzala palce, popripade spolucitila...Jednoducho ludia so svojimi chybami...ale aj cnostami...Sarah, ktora podla mna mala dieta len omylom...a na zaciatku mi bola sympaticka, ze nechce zapadnut do spolku matiek kt. mi pripadali strasne plytke a jednoduche...Ona bola ina...Ale potom som zistila, ze aj ona ako kazdy clovek..postava ma svoje chyby.Brad - muz na materskej, kt. sa stara o dieta, je v tom perfektny, no chyba mu laska jeho manzelky, ci skor porozumenie...Jeho manzelka ma svoju pracu a ked sa vrati domov tak zije len s obdivu k svojmu malemu synovi.A manzel Sarah?..Ma svoj virtualny romanik.Perfekte opisane vlastnosti postav, skvele dialogy, sem tam nejaka vtipna hlaska, ci situacia...no viac som bola prekvapena konanim postav. Jedine, co mi vadilo, ze perfektny pribeh niekedy neisiel az tak plynulo...a miestami som si uvedomovala dlzku filmu. Ale napriek tomu...bola to perfektna drama..ktoru si urcite este pozriem..Miestami taka Americka krása, miestami Nudzový východ...perfektná ukážka morálky a spoločnosti...Obzvlast musim pochvalit zaver...a posledne vety filmu..:)

+0-
90%

15:34 20.06.2009

Juno

Juno

Mozno si niekto povie:dalsi pribeh o tehotnej skolacke?..To iste som si povedala aj ja,no kedze som nemala co..a nevedela co,odhodlala som si tento film pozriet..A vobec som nespravila zle:)..Strasne mily film:)...Ellen Page to zahrala tak, ze mam o nej dokonca mienku, ze to hrat ani nemusela, ze taka naozaj je. Juno - drza, cynicka, s velkou davkou sarkazmu a ironie.Film ma bavil od prvej sceny... ako sa Juno pozera na obyvackove kreslo ktore jej bolo tak osudne...az po zaverecnu scenu...Obzvlast musim vyzdvihnut hudbu a soundtrack k tomuto filmu. Ellen Page sice zatieniela svojim herec. umenim ostatnych, ale vobec mi to nevadilo..prave naopak..Jedine, co vidim ako minus tohoto filmu je niekedy velka nerealnost v konani niekt. postav....Mimochodom musim pochvalit uvodne titulky...:)...Pocula som, ze tento film porovnavaju s Malou Miss Sunshine. U mna Juno vyhrava a nemam dovod ani preco porovnavat tak dva odlisne filmy. Juno je 16-ka kt. nadava, rozprava to co ma na jazyku, robi to čo ju napadne, ironizuje a vysmieva sa svetu dospelych...A pritom za tych 9 mesiacov dospieva, ale aj tak si ponechava tie vlastnosti, kt. vam budu (alebo nebudu?) sympaticke..Neskutocne chytlava gitarova hudba, drze hlasky, ironia a Juno kt. zistuje, ze zivot nie je gombicka:)..Jednoducho komedia o vaznej veci..ktora rozosmeje, donuti zamysliet a mozno donuti vyronit aj par slz..

+0-
90%

18:54 10.05.2009

Všetko o mojej matke

Všetko o mojej matke

..presne ..divak suciti...nechape...a dava sa unasat emociami....To je asi to, co mi chýbalo vo filme od Almodobvara - Úspech môjho tajomstva...
Tento film si ma ziskal...znova dalsi typicky Almodovarov film...
Spanielske melodie...emocie...netypicky pribeh plny netypických postav - lesbicky, transsexual...Zas nam ponuka dokonaly prieskum zenskej duse....
Niekedy mam pocit, ze Almodovar bol v minulom zivote zena:)....
Navyse pre Spanielcinu mam velkuu slabost..skusala som film pozerat chvilku predabovany..ale to nebolo ono...Spanielcina ma v sebe temperament...tak isto ako Almodovarove filmy...
Absurdný príbeh o tom...čo sa stane keď dve ženy milujú nesprávneho muža a spája ich viac než by si mysleli....O tajomstvách...láske...nenávisti...
Veľa atypických postáv..atypický príbeh...kto má rad Almodovara si podľa mna v tomto príbehu príde na svoje..A zas tá Barcelona..:)..
A pre mna velké plus bola P. Cruz..skvelaaa herečka..a záverečná scéna ..uz neviem kolko rokov po....:)

+0-
90%

14:58 10.05.2009

Úspech môjho tajomstva

Úspech môjho tajomstva

..tento film som videla nedavno...a musim povedat, ze osobne je to pre mna najslabsi film, co som od neho zatial videla...
Musim sa priznat, ze boli okamihy... ked som sa nudila...a cakala som ako a kedy film skonci...Pritom pribeh vonkoncom nie je zly...matka hlavnej hrdinky bola perfektna..jej hlasky..konanie...hlavna hrdinka mi pripadala strasne nudna....depresivna...a ako keby mala strach nieco zmenit....a len vyckavala..kedy sa jej manzel vrati...a nevnimala vsetky tie varovne signaly...
...Neviem, co milujem v Almodovarovych filmoch viac....:pribeh...hudbu...farebnost...emocie...absurditu....spanielcinu.... Spanielov:)..temperament....zapletky....
Tento film bol ale pre mna najmenej almodovarovsky....:). Zapletka skoro ziadna.....vtipna bola len hrdinkina matka...emocie skoro ziadne... Pacil sa mi odkaz na filmy ktoré nakrútil síce až po tomto filme...Volver...a Všetko o mojej matke...Možno preto, že miestami sa mi tento film podobal viac než dost na Všetko o mojej matke..ma i tak dobre hodnotenie...
Každopádne netrpezlivo čakám na Almodovarov najnovší film..lebo sa mi zdá, že jeho novšia tvorba je pre mna ovela viac pozeratelnejšia..aj ked nájdu sa nejaké výnimky : napr. Spútaj ma...

+0-
70%

20:16 11.04.2009

Zabijem Nixona!

Zabijem Nixona!

Film..ktory by bol u mna za 70 mozno 80..keby hlavnu ulohu nehra Sean Pen, ktory je pan Herec....a aj v tomto filme sa ukazal..Perfektne zahrane pocity muza..ktory straca pevnu podu pod nohami..
Krachuje mu manzelstvo...pracuje v praci, ktoru neznasa....musi tolerovat svojho arogantneho sefa....vlastne plany mu nevychadzaju ..A tak si najde niekoho ..kto za to vsetko moze, a koho moze za to vsetko obvinit - Nixon.A tak sa v jeho hlave rodi takmer dokonaly plan..
Skoda, ze som prednedavnom videla film MILK...v ktorom hral taktiez hlavnu postavu..a tento film mal vsetko to, co tento film nemal-dokonaly scenar...alebo cakala som viac...ci prilis vela porovnavam?..
Vadilo mi, ze okrem skveleho hereckeho umenia Penna ma tom nic ine tak neoslovilo..Nieco mi jednoducho v tomto filme vadilo...ci chybalo..A film nestoji len na hereckom vykone...ale v tomto filme sa da povedat, ze ano...
Dokonale zahrate pocity muza, ktory prichadza o vsetko..smutok...nenavist..beznadej....
Len rozmyslam..ako by tento film dopadol..keby tu Penn nehral...

+0-
90%

07:43 01.04.2009

Verejný nepriateľ č. 1: Epilóg

Verejný nepriateľ č. 1: Epilóg

po dopozeraní druhej casti som si povedala: jednotka bola lepsia...to bol ale prvy moment...S odstupom casu zistujem, ze tieto dve casti sa ani moc nedaju porovnat..kedze jednotka bola viac pribehova, vtipna, a nebola tak akcna. V dvojke bolo viac dramy, akcnosti a zapletky..Viac utekov z väzenia- súdu...unosy..prepady...
Vincentovi Casselovi velmi dobre sekundoval Mathieu Amalric...
Tieto dva filmy urcite stoja za pozretie....a dvojku si pozriem este urcite aspon raz...

+0-
90%

18:27 29.03.2009

Núdzový východ

Núdzový východ

..perfektný film...Skvelý príbeh...skvelá Winslet a DiCaprio. A vynikajúco zobrazená a podaná tragédia jedného manželského paru...
Čo všetko dokáže stereotyp..keď vás dostane a vy robíte to, čo ste nikdy nechceli...
Veľmi blízka téma..aspoň pre mňa..keďže som to už pár krát zažila...a vďaka Bohu, že nie takto drsno ako v tomto príbehu:))
Takže Frank a April majú dá sa povedať všetko..dve zdravé deti..krásny domček....a svoju prácu...
Ale April zisťuje, že takto skončiť nechcela..že chcela viac...začína byt nespokojná...a snaží sa niekam utiecť..a obetovať svoj kludný život, aby aj jej manžel..ktorému jeho práca moc nevonia bol šťastný...
Odisť preč....a začať odznova....s tým, že ona bude pracovať a on sa bude hľadať...pretože on nevie, čo by rad robil..hmm...pekne..Ale iba dovtedy ..kým sú na to dvaja...
Vynikajúco opísané vlastnosti ľudí....pokrytectvo susedov....ich okolia...priateľov..kt. im niečo iné vravia do očí..a niečo iné si myslia...láska...neskôr nenávisť...taká možno ďalšia Americká krása...a predsa to je iné...
Cely čas som súcitila s April..miestami chápala ako sa cíti....A neznášala som Franka..zbabelca a pokrytca....ktorý ma strach niečo zmeniť...
Aj keď dosť možné, že zmena by im nepomohla..
Mne sa strašné rátala postava blázna..ktorý im vždy povedal pravdu do očí..a podľa mna moc blázon ani nebol..bol to len priamočiary človek ..perfektne zahrane:)
Myslím si, že tento film dostane každého človeka ktorý bol v svojom živote nespokojný..ktorého nebavila práca....každý deň mu pripadal taký istý...márne hľadal čo je to, čo mu chyba..čo ma zmeniť, aby bol šťastný...a aj v partnerskom zväzku mal pocit, že je to úplne o ničom....že nič nebude také, ako na začiatku...proste nuda a stereotyp..že cele to chce veľkú zmenu...
Mne sa rátalo zobrazenie medziľudských vzťahov...neuveriteľne pravdivé..neuveriteľne podane....a ta hudba len podčiarkovala celu atmosféru filmu...Obzvlášť ma zobrala skoro záverečná scéna, keď April schádza bosá po schodoch...detail na jej nohy...spomalene zábery..hudba...)
Treba raz vidieť ako 100 krát počuť..:)

++1-
100%

13:40 28.03.2009

Vianočná rozprávka

Vianočná rozprávka

...dalsi vynikajuci film, ktory sa mi podarilo vzhliadnut na FIFFBA ...Film o rodinke, ktora ma medzi sebou velmi zvlastne vztahy...Jeden clen nenavidi druheho...vsetci povedia, co maju na jazyku..niektory sa maju rady...iny nenavidia..a pritom ten druhy ani poriadne nevie dovod...Matka neznasa svoje dieta...Sestra nenavdi svojho brata, ktoreho na par rokov uplne vylucila zo svojho zivota...Vsetko zmeni az choroba matky....Vsetci si nechaju spravit krvne testy a rozhoduje sa, co dalej..Stretavaju sa pri vianocnom stole....a riesia ...Vznikaju velmi zvlastne provokativne dialogy...kde vsetci hovoria to, co maju na srdci..bez ohladu, ze toho druheho to bude ranit....komunikuju bez kriku...s davkou drzosti...arogancie..provokacie....
Reziser nam ukazuje nielen neporiadok v rodine..ale aj v jeho pribehu...Pribeh je rozdeleny na casti, ktora nesie kazda nazov..a vobec nejdu az tak po rade...
Mne sa tento neporiadok ratal..tak isto ako dialogy...drzost...jednotlive skutocnosti, ktore som sa v pribehu dozvedela...a hlavne Catherine Denevuve, ktora tu hra matku zomierajúcu na leukemiu...
Film nemal zavratny dej..ale skvele dialogy....
Vsetci riesili svoje starosti...a vobec ich nebolo az tak malo...Pacilo sa, ako niektore veci brali s nadhladom..a v inych sa zas utapali...
Vynikajuci film..ktory si urcite este pozriem..

+0-
90%

10:35 28.03.2009

Hodiny

Hodiny

..tri utrapene ženy kt. vedu dlhe a nudne reci o tom, aky je ich zivot prazdny....ako k nicomu nevedie...ake su nestastne..koho kedy milovali a pod. intelektualne reci o zivote a smrti...Este teraz nechapem....Dve hodiny....ach...Film kt. chce byt strasne premudrely....Kto vedie taketo intelektualne reci???....Hlavne, ked sa Clarissa stretne s Richardom...Tie poeticke reci o nicom... Normalny ludia takto nerozpravaju....A tam rozpravali tak vsetci...Hmmm..Film sa snazil o nejake tie emocie...a nic....Vela krat som si povedala: ten film mal slabu dejovu liniu, ale isli s neho neskutocne emocie....a bavil ma..Tento film nemal ani dejovu liniu, a ani tie emocie...nic...Pripadalo mi to strasne prazdne..chladne...a neskutocne dlheeee....Hmmm...cele mi to pripadalo, ze sa to na nieco hralo...Cely cas som dufala, ze to bude nieco ako Adaptacia...ze cez hodinu sa nudite...rozmyslate o com to je...a zrazu pride perfektne rozuzlenie...zaver...a vy si poviete.....skvely film..No nic..nedockala som sa...Aj ked tam boli skvele herecke vykony...hudba....zabery....ten film posobil na mna strasne prazdno...Viest siahodlhe dialogy, cely cas smutit..plakat....mat strasne depresie..a zaaaas tie depresie..a tie rozhovory....ako keby boli citane s nejakej basnickej zbierky...Vraj sa tento film ma pozriet aspon dva krat...hmmm.....Nemam ten pocit, ze by mi to pomohlo...Nemam nic proti umeleckym..psychlogickym filmom..no toto sa cely cas len na nieco hralo...Takto nejak si nepredstavujem dramu...

+0-
40%

09:36 28.03.2009

Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

...mily filmik...aj pre nenarocneho a nekluboveho divaka...Sice na mna neposobil az tak vtipne...ale podla skusenosti viem, ze ine je pozerat film doma na pc..abo dvd..a ine v kine..kde vas unasa atmosfera inych divakov...
Najviac ma dostala mala Abigail Breslin..ktora ulohu rebelskej miss zvladla skvele..Ta zaverecna tanecna scena nemala chybu..
Rodinka mi nepripada az taka nekonvenca, ci sialena a blazniva...Kazdopadne, po ovaciach co som o tomto filme pocula, som cakala ovela viac....
A videla som aj lepsi film o nekonvecnej rodinke...
Kazdopadne mi tento film nepripadal vobec klubovy..a nechapem ako sa tam dostal...
Ale to je jedno..vcelku dobre som sa bavila:)...Aj ked ocakavania boli ovela vacsie..no vravim....niekedy netreba 1000 krat pocut...staci raz vidiet:)..Keby tam tu malu nehrala tak dobra herecka..nebolo par vtipnych momentov...Tak neviem...Slusny priemer...
A takeeee auto chcem raz vlastnit....a spravit nejaky trip...a hlavne to nastupovanie do auta ma zobralo:)

+0-
70%

07:58 28.03.2009

Nadine

Nadine

Na tento film som sa velmi tesila...Ale ako som sa tesila, tak na konci prislo sklamanie..Pribeh, herci... to vobec nebolo zle...ale podla mna to bolo zle spracovane...Tri zeny Nadine...alebo jedna?...Kedze reziser obsadil do tohto filmu tri rozne herecky Nadine..tak to posobilo dost chaoticko...Je to jedna alebo ta ista osoba?..Alebo tri rozne pribehy zien..?Niekedy sa to prelinalo...Nikedy zas nemalo ziadnu suvislost..tak doteraz nie som si ista...Sexualne sceny tu na mna posobili lacno, gycovo, navyse samoucelne...
Cely film bol taky chaoticky...snazil sa v nas vyvolat emocie..ale u mna sa to nepodarilo...
Strasne zvlastne podany film....a pritom to vobec takto nemuselo dopadnut..
Miestami sa to hra na umelecky (alebo skor chce) a miestami je to nejaka love story...Možno som až prilis kriticka...neviem...Ja som cakala viac

+0-
60%

07:40 26.03.2009

Zlá výchova

Zlá výchova

..llubka bola asi unavena a moc sa ucila, ze to nepochopila:)))..Nic v zlom sestra:))...ale tento film nemal tolko casovych linii ako trebars Adaptacia....a nemala som problem s pochopenim...Zaver az tak neprekvapil..Uz pri navsteve Enriquea u Ignaciovej matky som zacala tusit, ze tu nieco nebude s kostolnym poriadkom..A veru stalo sa:)
Film to pre mna nebol vobec drsny...videla viac drsnejsich filmov....Drsny boli mozno len tie homosexualne sceny....ale aj tie boli este ponate dost citlivo...
Bol to typicky Almodovar...kde nesmie chybat nejaky ten homosexual, transsexual a sem tam nejake prostitutky...
A v tomto fime toho zamiesal viac nez dost..))...
Mne sa najviac rata u almodovar. filmov drsnost, laska, tuzba, sex, pomsta, nenavist ....to ako vie rozobrat vsetky ludske vlastnosti...a zamiesat s osudmi postav a v zavere nas prekvapit...
Aj ked tu ma az tak neprekvapi....
Rata sa mi aj to, ze co ma na srdci to ma na jazyku... Ze aj postavy nie su uplne zaporne, ci kladne....ale su to ludia s chybami aj s kladmi....
A v neposlednom rade milujem spanielcinu a pouzitie typickej hudby vo filmoch....
A tu sa mi este ratal ten zaverecny opis, co bolo s hlavnymi postavami dalej....

+0-
90%

07:47 24.03.2009

To nie som ja, prisahám !

To nie som ja, prisahám !

..najlepsia klubova komedia aku zatial videla:)...Po precitani obsahu filmu som si pomysela...dalsi postrach Denis...alebo Kevin?...Na stastie Francuzi to pojali inak...Cez dramu jednej rodiny spravili komediu..Leon - neposedny chlapec, ktory nic nemysli tak zle ako to nakoniec dopadne .. on sa chce len bavit a kedze ma mnozstvo volneho casu, tak to aj robi..
Na svoj vek miestami prehnane inteligentny a premudrely....Vsetky tie situacie kt. preziva dopadaju zle...pre divakov vtipne....
..Moze za to vychova?..Matka ktora nezvladala jeho a tak trochu aj jeho brata?...Ktorej heslo bolo : klamstvo je zle, ale zle klamstvo je este horsie...A tym sa maly Leon riadil..Ked nieco zle spravil klamal...a tak sa do toho postupne zamotaval..Jeho matka bola miestami bezstarostna a nedbala o vychovu, otec to nechaval vsetko na nu a svoj cas travil v praci. Az raz matka odisla... s chabym vysvetlenim, nevnimajuc, ze jej synovia trpia.
...A Leon sa s tym snazi vyrovnat... po case sa rozhodne, ze nejak zozenie na letenku a vyberie sa za nou..
...Pri prvej scene som sa strasne smiala...a pri poslednej dufala, ze malemu Leonovi sa uz nic nestane a nejak sa s tym vsetkym uz vyrovna a bude si zit stastne...
A jedno som si zapamatala: podla indianskej tradicii plati, ked sa hadaju rodicia treba zalozit poziar. Rodicia sa sustredia na uhasenie poziaru, zabudnu na hadku a zomkne to rodinu. A navyse zistite ako rychlo hori polyester:)
Francuzsky humor, vynikajuca hudba a v neposlednej rade vynikajuci herci...mne sa ratali najviac predstavitel Leona a jeho kamaratky.
Urcite stoji za pozretie:)

+0-
90%

07:44 23.03.2009

Horký mesiac

Horký mesiac

film o tom ako strasne blizko ma laska k nenavisti...a ako sa meni laska na posadnutost...
Pribeh kt . rozprava Oscar Nigelovi celu tu dobu je pribeh o laske kt. vyprchala a ktora znicila zivot dvom osobam....
Pacil sa mi zobrazenie ustrednej dvojice..ako ich vztah zacal...ako to bol vztah o laske a milovani a vzajomnom respektovani....
A ako skoncil pri sexe...a neskor uz len pri opovrhovani a posadnutosti...
Oscar je vyborny rozpravac pribehu...len som lutovala Nigela, co vsetko si musel vypocut...A chapala som, ze to s nim pohlo...
A v ustredi je druha dvojica..ktora zije v nudnom manzelstve a v stereotype..
Pri Oscarovom rozpravani Nigel zacina pochybovat o vztahu medzi nim a Fionou....
Tu sa mi najviac pozdaval herecky vykon P. Coyota - Oscar..
Jedine, co ma sklamalo bol zaver...kt. bol sice dostatocne dramaticky...ale nejak som tomu neuverila...Prislo to strasne rychlo...mozno to malo cele trvat o 5 minut dlhsie..Zaverecna scena v ktorej sa odohralo strasne vela....a tak mi to aj pripadalo...ze dat tam co najviac...aby to posobilo dramaticky...Nestalo sa...
Takze tento film by bol u mna za 90...kvoli zaveru ma len 80...

+0-
80%

07:24 23.03.2009

Verejný nepriateľ č. 1

Verejný nepriateľ č. 1

..tento film som videla ako prvy na FIFFBA..a po skonceni filmu som si povedala skvely zaciatok festivalu:))...Skvely Vincent Cassel ktoremu som toho gaunera, vraha, zlodeja a podvodnika verila. Ked som sa este dozvedela ako vlastne prebiehal konkurz na tuto rolu a ze pre Francuzsko je tento gangster mozno ako pre nas Alzbeta Bathory, Janosik a neviem aka nasa legena dohromady :))vnimala som ten film a hlavne tu postavu trosku inak...
..Len jedno ma mrzelo..ze som si nestihla pozriet aj druhu cast ...
..Miestami som bola prekvapena nasilim, inokedy vtipom, miestami som si myslela, ze ten chlap vie aj milovat...a v nasledujucej scene som zistila, ze vie aj tu milovanu zenu zbit....Silny pribeh o muzovi kt. naozaj istu dobou hybal Francuzskom...Najviac ma dostala scena kde uteka z väzenia...a neskor sa tam vracia....aby dodrzal svoj slub...
Skvele podane..zahrane...dobra kamera...ktora mala miestami nieco s Bonda...( zobrazenie 2-4 zaberov v jednom okamihu) ...a vynikajuca hudba...
Film v ktorom je vsetko..nasilie..laska...pomsta..nenavist....
tesim sa na druhu cast...vraj je akcnejsia..no necham sa prekvapit:)

+0-
90%

20:00 14.03.2009

Na dno vášne

Na dno vášne

...presne...vsetko zacalo uplne jednoducho..plynulo vcelku lahko a potom sa to zacalo zamotavat...a vyjasnovat...a ked som mala trosku v tom jasno...zas ma niecim reziser prekvapil...Drama...s troskou romantiky a sexu..a davkou vtipu..A ako to zacalo tak to skoro skoncilo....:))No prezradovat viac nechem...Spanielcina...Bardem....mihnuca sa Cruz....spanielske melodie...a typicky Almodovarov rukopis...uz som cakala len nejakeho transexuala alebo homosexuala...:)))..Na stastie nas to obislo a predsa som Almodovara citila v erotickych scenach...hlavne v rozpravani o tom, co by bolo..keby...:)....
Pomsta ....nevera...par vrazd....laska.... sexualna pritazlivost a hlavne tuzba ...)...
Co vsetko je clovek schopny spravit pre milovanu osobu...
A kam potom vedu kroky v jeho zivote..Victora zenie pomsta...pretoze vie to, co sa mi dozvedame az pocas filmu...David taji pred Elenou svoju minulost...Davidov kolega zas okrem toho, ze bije svoju manzelku..vie toho viac a vyuzije situaciu ... a dalej?....Navzajom poprepletane osudy hlavnych protagonistov...rozne zistenia...straty...a nalezy....A zaver?...Haha...pobavil:)

+0-
90%

17:24 14.03.2009

Klub bitkárov

Klub bitkárov

....tak tento film je silnaa kava:))..Clovek si musi pozriet minimalne dva krat, aby si vsimol vsetky detaily kt. mu prvy krat usli..Ha...a ta skladba na konci..hmm...Pixies....milujem tuto skladbu...chtiac nechtiac si musim spomenut na leto:))))...Takze, kde zacat?...Hral Pitt aj v nejakom zlom filme?:)..Skvely vykon...a Edward Norton...dobra kombinacia..:)...Na stastie mne nikto pointu nepovedal, tak som na to prichadzala postupne...Druhy krat ked to budem pozerat to bude uplne ine a budem vedet, ze...:))...Jack trpi nespavostou...vedie si svoj skoro nudny a dokonaly zivot...az pokial nestretne Tylera...drzeho...arogantneho chlapika schopneho vsetkeho...Spolu zalozia klub Bitkarov..A Jack uz nepatri do svojho dokonaleho svete...s nabytkom Ikea....v praci si koleduje o maler....uz nie je nic ako predtym..Zije v rozpadajucom sa dome..kde nic nefunguje...vsade je spina..neporiadok...patri do klubu bitkarov...a Tyler ho zo sebou berie do sveta anarchie...Nikdy nezabudenem na tu scenu s mydlom...a to, ked jack vosiel prvy krat do Tylerovho domu....a Tylerove vsuvky do filmov pre deti...Inak taku vsuvku pre nas pripravil aj na konci filmu:)))..Tomuto filmu sa nic neda vycitat...ponurost...spina..bitky..nasilie.....vsetko tam pasuje a na koniec i dobre zapada....len je to film kt. treba pozriet minimalne dva krat...A dve hodiny a stvrt?..Ziaden problem...zvladla by som i tri...:)...Nebol cas sa nudit...stalo sa toho tak vela...Hudba..kamera...strih...vsetko perfektne.. a herecke umenie Edwarda a Pitta bolo s toho vsetkeho najlepsie...Pitt ako skazený anarchista kt. uz nevie co by vymyslel...a Edward - kancelarska mys...posadnutu poriadkom a dokonalostou...clovek by povedal, ze nemaju nic spolocne....No spolocneho maju viac nez by sme cakali...:)

+0-
100%

10:09 14.03.2009

Candy

Candy

...príbeh lásky dvoch ľudí....v ktorom sa navzájom potápajú na úplne dno...Páčilo sa mi rozčlenenie filmu na časti: nebo, zem, peklo...Herecké obsadenie bolo skvele... hlavne Heath Ledger to zahral viac než vierohodne...Bolo už natočené neskutočné veľa filmov s drogovej komunity....a neskutočné veľa som ich už videla....Preto som čakala, od toho viac...V scenári to mohli trosku prehĺbiť...viac dotiahnuť...a zaver mohli spraviť viac dramatickejší...Aspoň ja som už počas filmu rozmýšľala, ako to skončí...no jeden plus ma film za to, že zaver som neodhadla:)...A ďalšie veľké plus v tomto filme ma hudba, spomínaný Heath Ledger a situácie kt. ma dosť prekvapili... Nebudem tu spomínať úseky s filmu....Myslím, že treba pozrieť...Každopádne veľmi zaujímavý príbeh... s ktorého sa podľa mňa vedelo vyťažiť ešte viac.. No je to film, ktorý si pozriem určite ešte raz...A aj keď som sľúbila, že nebudem spomínať žiadne situácie..kt. boli mnohokrát riadne smutne, dramatické...Nedá mi nespomenúť jednu časť na ktorej som sa bavila: keď Dan pozerá rusky film a je aj s telkou prikrytý dekou...a jeho tvar ja asi 5 cm od telky:))...
..Film nám zas ukazuje smutnú, ale miestami i komickú stránku drogovej scény ... A ja som cely film pozerala bez to, aby som vedela čo bude nasledovať...a veľa kráť ma niektoré veci zarazili..hlavne správanie sa Dana ku Candy..alebo ich neskoršia snaha sa s toho dostať...a ako sa veľa krát vraví, človek musí padnúť na samé dno a pomôcť si sám....buď to dokáže..alebo nie..Tak to bolo aj v tomto filme, ktorý môžem len odporúčať.

+0-
90%

08:32 10.03.2009

Po svadbe

Po svadbe

..strasne smutny pribeh....a som rada, ze netiekli len mne jedinej slzy po licach....A nehanbim sa...Ten herec kt. hral Jakoba bol strasne charizmaticky...:)...Film ma bavil od zaciatku do konca.... Velmi sa mi pacil zaciatok v Indii...Typicke chatrce...deti....kt. pobehuju bose po uliciach....vdacne za kusok jedla...nehostina krajina...a strasna chudoba....
Tu zije dobrovolnik Jakob, kt. vedie nieco ako detsky domov (vzneseny nazov)..Ma lasku deti..nic mu nechyba...mozno len peniaze na vylepsenie jeho projektu...
Vracia sa do Danska a tu sa zacina pribeh poriadne rozvijat...Dve hodiny mi usli ako voda...
Do teraz rozmyslam, ci naozaj Jorgen nevedel, ze Jakob je skutocny otec jeho nevlastnej dcery...
Hudba skvela....kamera....kt. nam ukazuje ako strasne trpia, či tesia sa hlavni hrdinovia...Jediné co mi vadilo, boli niekedy az pricaste zabery casti tvare...
...Pacilo sa mi ....ze po svadbe sa zmenil cely priebeh filmu....kt. isiel uvolnene...a zrazu prichadza riadna drama... A mohol za vsetko vobec Jakob?..Co by bolo, keby...?...Nevera...tajnosti.... tajny plan.....Reziserka nam za dve hodiny toho naservirovala akurat.....A veru...mala som problem to vsetko stravit...:)....
Velke protiklady ...chudoba...bohatstvo..laska..nevera....
Film neznamej reziserky ma jednoznacne prekvapil..pozitivne:)

+0-
90%

19:21 08.03.2009

Pochyby

Pochyby

..hmmm...pochyby...tie mam aj ja teraz,ked chcem napisat komentar k tomuto filmu.. Pacil sa mi, alebo nepacil?...Zmiesane pocity...Uz som vela krat napisala, ze film mal slabu dejovu liniu, ale napriek tomu ma bavil...Skoda, ze to nemozem napisat teraz...Miestami som sa nudila..no miestami ma bavil...Film ma jedno velke plus a to je skvele herecke umenie kt. nam tu ukazala Meryl Streep..a dobre dialogy...To je asi vsetko, co ma na tomto filme uputalo... Pritom ked som citala obsah filmu povedala som si, skvele to by ma mohlo bavit...No...
Neviem, kde to cele viazlo...ale film nemal taky spad...dramaticnost a nieco take, co by ma zaujalo....Asi som ocakavala viac...
Asi mi tam chybali nejake emocie....a ten zaver mi pripadal strohy....
Neviem...
nebol to zly film, no nieco tomu chybalo....a mohol to byt film lepsi...Ale nelutujem, ze som ho pozrela...len ocakavania boli vacsie...A ani ten koniec to nezachranil...

+0-
80%

19:06 08.03.2009

Milk

Milk

...perfektný film...Tlieskam umeniu režiséra a jeho umeniu preniesť príbeh Harvey-ho Milka na plátno..Toto je film kt. si mal zaslúžiť viac ako dosiahol ..Videla som už skoro všetky filmy nominovane na Oscara - od Predčítača, Pochyby, Benjamina Buttona, Milionára s chatrče, Vicky Cristina Barcelona..... A tento je s nich najlepší...Som rada, že Oscara získal aspoň scenár a herec. Sean Penn to zahral úžasne..Uverila som mu tú postavu...uverila som, že je gay (pritom určíte nebolo ľahké zahrať niektoré scény:) ..Uverila som mu to zanietenie s akým bojoval za pravá homosexuálov...Pán Herec..:)..
Príbeh kt. napísal život... A Milk ten život nemal vôbec ľahký..A aj napriek tomu sa rozhodol, že bude bojovať za pravá homosexuálov, ktorý boli v tej dobe viac odsudzovaní ako dnes...
Bola som prekvapená aká silná nenávisť v tej dobe vladla a o čo všetko chceli niekt. ľudia homosexuálov pripravit...a ako sa im pokúsili zobrať ich zaklatne životné práva...Na šťastie sa rozhodol niekto za nich bojovať....
Veľmi silný príbeh, vynikajúci scenár, kamera kt. nás zas prekvapí tzv. dokumentárnymi zábermi a detailami. Je vidieť, že réžie sa chytil Gus Van Sant, ktorý si zakladá na detailoch a snaží sa do svojich filmov dať čo najviac autenticity....
Film kt. bol smutný..vtipný....v ktorom nechýbala láska...a chuť zvíťaziť nad nepravom...a dramaticky koniec...
Aj keď už od začiatku bolo jasne, ako to skončí....film ma nenudil ani chvíľku...Páčili sa mi tie roky 70-te, láska medzi Scottom a Milkom, boj o práva ...vlastne všetko:)...Je to film, ktory si urcite este aspon raz pozriem...

+0-
100%

15:27 07.03.2009

Predčítač

Predčítač

..fuuuu...strašne smutný, dojímavý príbeh....Ktorého zas hlavný klad je, ako sa pohráva s našimi emóciami....a nestavia až tak na dejovej línii...Pretože tá patrí medzi tú jednoduchšiu..predvídateľnú. Kate tam bola skvela...a jej herecky partner o nič nezaostával...hlavne ten prvý...
..Emócie..erotika..tajomstvo..láska..
..Nevedela som, či mam Hannu ľutovať, alebo odsudzovať za to, čo spravila...
Hlavne, keď boli scény s koncentračného tábora..Režisérovi sa podarilo vo mne vyvolať zmiešané pocity...Na jednej strane veľmi strohý príbeh...a na druhej..kvalitne herecké obsadenie a vyvolanie veľkých pocitov...Slzy v očiach som mala po viacerých scénach...
...A pritom to začalo ako milostný príbeh staršej ženy Hany a 15-rocneho Michaela...Michael jej okrem lásky, sexu a nehy poskytoval aj slova jej obľúbených kníh...- predčítač.
..A čo dala ona jemu?..Podľa mňa viac brala ako dávala....Jedno som zazlievala aj Michalovi, že jej nepomohol v tej súdnej siene....ale asi nemal síl a asi vedel, že ona nechce pomôcť....Citlivý a dobre spravený príbeh kt. ma úplne zatiahol do deja...A musela som premýšľať, prečo sa to všetko tak stalo..a nemohlo to dopadnúť inak?....
Hmm...a hudba mi v niektorých úsekoch pripomínala hudbu s Pokánia..klavírne skladby...kt. umocňujú cely príbeh..Skvele...

+0-
100%

08:38 02.03.2009

Mesto bohov

Mesto bohov

..perfektny film..Ukazuje nam Rio de Janeiro nielen ako mesto zabavy, karnevalu a tanca...ale mesto mafie, vrahov, zlodejov, nasilnikov...
Film je rozdeleny na pribehy....s rozneho obdobia a hlavne pribehy roznych ludi...
Hlavny pribeh sa odohrava okolo Rocketa...kt. nam na konci oznami, ze cely tento film je podla skutocnej udalosti..Vtedy mi prebehol mraz po chrbte a povedala som si strasne....hrozne...kde vyrastaju tie deti...a vobec aky to musi byt zivot...a nemaju strach vobec vyliezt na ulici....rozmyslaju nad tym ci sa doziju dalsieho dna???....
Ked som si citala zaujimavosti o filme, dozvedela som sa, ze keby vedel reziser ake bude natacanie v Meste Bohov nebezpecne tak by do toho neisiel...
Ked som videla ako to herci perfektne zvladli, rozmyslala som, ci to vobec boli herci...Neboli...vsetky tie osoby boli vytiahnute priamo s miesta cinu...110 deti.... kt. reziser ucil pred natacanim herecemu umeniu...Tie decka tak mnohe s toho zazili...preto posobili tak autenticky...Po skonceni filmu som mala chut kricat..zoberte ich odtial prec..tie deti maju chodit do skoly....hrat sa....ucit....Nepatria im do ruk zbrane..nemaju vrazdit..okradat...neskor znasilnovat...organizovat prepady a predavat drogy....
Ich rodicia patrili do gangov....a patrit budu aj deti..aby sa pomstili...a hlavne ukazali..ako jeden s chlapcov povedal: som uz velky, snupem, kradnem, a uz som aj zabil...som muz....Takto sa uchadzal o mesto v gangu...
Pribeh alebo skor pribehy, ktore sa nam vela krat vracaju v case a ukazuju nam ako to v skutocnosti bolo....s tou dotycnou osobou....Vsetko zacinaju traja kamarati.. kt. sa rozhodnu prepadnut bordel...ale necakaju, ze brat jedneho s nich..chlapec ktoreho poverili strazit ich zradi...
A tak neskor vidime ako vznikaju dva gangy ... ako zlo plodi dalsie zlo....ako vsetci chcu niekam patrit....a aj deti..maju svoju skupinku ... a kazdy je tam gangster...bol...alebo bude.....uchranit sa dokaze len ten..komu sa podari odist...a nie kazdemu podari....Strasne...este stale musim nad tym filmom rozmyslat... Perfektny pribeh...skoda, ze podla skutocnosti...skvele zapletky.....strih...zabery..okamihy...perfektne...

++1-
100%

07:43 02.03.2009

Milionár z chatrče

Milionár z chatrče

...hmmmm....rozmyslam, ako by som tuto kritiku zacala..Velmi tazke...je to film kt. sa mi pacil...az kym to reziser nepokazil tym strasnym koncom....ala...Bollywood..A ten tanec na konci som absolutne nepochopila....ved to nebol muzikal....strasne mi to tam vadilo....Takze idem pekne po poriadku....Ocakavala som ovela viac od filmu kt. dostal Oscara..Pribeh to bol dobry, nieco take, co tu este nebolo...A potom hlavna zapletka, alebo ako vlastne mohol vediet taky obycajny...chudobny chlapec vsetky otazky?...Pacilo sa mi, ako ku kazdej otazke nam ukazali pribeh..pribeh, kt. nas obcas rozosmial, iny krat prekvapil. Ukazal nam to najhnusnejsie, co v Indii je...Zobracka mafia, kradeze, podvodnici...Ukazal nam Indiu a jej krasu a nasledne nam ukazal vsetku tu spinu..odpad..a chudobu...Film si zasluzil Oscara za strih...Perfektne rozstrihany a poskladany film:)...Pacili sa mi hlavne tie, kde ukazuju Jamala ako dieta..a jeho nelahke, krute, no obcas i zabavne detstvo...Tiez musim vytknut tu love story kt. na konci posobila strasne gycovo....Hudba....skladby k tomuto filmu perfektne sadli..Ale, ze by si to zasluzilo Oscara za hudbu - piesen?..Ziadnu taku, co by ma zaujala a vryla sa mi do pamate som nenasla....Zhrniem to tak, ze od tohoto filmu som ocakavala viac....Cely film posobi fajn...strih..pribeh..s kazdou otazkou vidime pribeh-y....kt. mna bavili....ako boli pomiesane a striedali sa s Milionarom....Postavy viac menej boli dobre ... mne sa ratal aj ten moderator kt. si musel sem tam nejak rypnut a ukazat, ze on je viac..a nech sa nam publikum bavi...Ako sa nam ten film dobre odvijal...tak zle bol ukončeny....strasne naivne...sladko...muzikalovo...Nevadi...Ocakavania boli velke...len ten koniec a love story to u mna pokazili...
..Keby to robil Bollywood, nemal by sa za co hanbit...ale kedze to robil Danny Boyle, taky zaver som necakala...Pretoze to mohol byt ovela lepsi film...:)..

+-1-
80%

12:54 01.03.2009

Adaptácia

Adaptácia

...dalsi skvely scenar od Kaufmana...prvu polovicu som nechapala...rozmyslala...miestami nudila..Nechapala som ,strihy kde nas raz vratili v zivote Charlieho o 5 rokov..potom nas vratili v zivote Susan o 3 roky....a podobne...Miestami som nevedela kde sme...A zrazu sa to zacalo pekne vyjasnovat.. A asi v druhej polovici ...velky obrat...prekvapivy zaver...strasne vela novych skutocnosti...kt. nas Kaufman ohromil...presne..tazko to okomentovat..treba to vidiet..Zaujimave, ze Kaufman tam dal dve postavy Donalda a Charlesa Kaufmanovcov...tie jeho navraty v case...jeho predstavy....a utrapy Kaufmana...Pozoruhodny a zaujimavy pribeh...by ma zaujimalo kam na tie napady chodi:))...kazdopadne to dopadlo ako na tej prednaske kt. Charlie absovoval.Prednasajuci mu povedal: Ked si neviete poradit s knihou a jej prenesenim do scenara...vsadte to na koniec...Prekvapte divaka na konci....nech sa aj nudi...ale koniec musi byt skvely...Tak to aj bolo:)..Vravela som si, o com to je....nechapem....zvlastny film....a ked na mna Kaufman vybalil ten koniec...Povedala som si skvele...vynikajuci film:)

+0-
90%

12:39 01.03.2009

Elementárne častice

Elementárne častice

...tento film som videla este ked isiel v premiere....Vynikajuca a sokojuca drama...miestami komedia...vedla mna sedeli dochodcovia a cely cas film pohorsene komentovali..A ja som sa straaasne bavila:))...Tie roky 70...neviazany sex...drogy a uplne nezodpovedna matka, kt. uple pokaslala vychovu svojich synov...A tak s nich vyrastli dva jedinci kt. si nevedia poradit s vlastnym zivotom...Jeden plachy biolog..kt. nepotrebuje sex...a druhy kt. nepotrebuje lasku, ale potrebuje sex...Vynikajuca drama plna vtipnych momentov....A vraj Nemci netocia dobre filmy...tento bol skvely...
Zaver bol dramaticky...a prekvapivy..hlavne pre mna:))

+0-
90%

08:23 25.02.2009

Proti múru

Proti múru

..a dalsia skvela drama ....a chapem aj to ocenenie...Tento film ho nedostal len tak....Tato komunita Turkov v Nemecku mi bola znama, kedze ja som urcity cas zila v Rakusku...a tam mala tiez tato komunita svoj vlastny zivot, kt. je presne opisany v tomto pribehu...:drogy...divokost...svoje typicke kluby..bary ...krcmy...kadernictva....striedanie zien...
Navonok si zijuci v svojom dokonalom svete v kt. je v popredi nabozenstvo...ale vsetko to je len velka pretvarka.... pretoze v ich zivote je alkohol, drogy a nesputany zivot...
Do toho pribeh kt. by sa mohol zdat uz vela krat pouzity...ale scenarista nas prekvapil...:)...Zbytocne rozpisovat, co i len kusok s toho co sa v tom pripade stalo... Prezradila by som asi privela:)..
Zvlast musim pochvalit hudbu...kde sa striedala typicka turecka hudba s hudbou Depeche Mode...:)..Velmi zvlastna kombinacia, ale reziser vedel kedy a kde aku pouzit...
..Milostny pribeh ... kde najdeme vsetko..drogy..nasilie...pretvarku...lasku..sex....

+0-
100%

07:42 25.02.2009

Neznáma

Neznáma

..brutalne dobry film....Drama v kt. ma stale nieco prekvapovalo...Najprv som nechapala vsetky tie suvislosti...a potom to zacalo vsetko ako puzzle perfektne do seba zapadat...A v tom zas niekto zamiesal karty...a zas som nevedela, co nas v nasledujucich minutach caka...Pointa tohto filmu je presne v tom...ze zlo plodi len dalsie zlo a nasilie.., alebo pred minulostou neutecies..Pacilo sa mi ako to bolo prestrihane...a striedali sa zabery s minulosti a s pritomnosti..Navyse to, ze sa hlavna hrdinka snazila napravit to, co bolo spachane v jej minulosti...ovpyvnilo zivot vela ludi...na nestastie nie pozitivne...Toto a este mnoho inych veci umocnovalo to, ze som cely cas sucitila s hlavnou hrdinkou....a na konci som si povedala...brutalne skvely film....:) ..Toto je film v kt. naservirovali strasne vela zla a nasilia, kt. sa naozaj v dnesnom svete deje...Ja som tento film velmi dlho travila a este posledne minuty pred spankom som mala nad cim rozmyslat....

+0-
100%

07:25 24.02.2009

Občan pes

Občan pes

....fuuuha...toto bolo akeee velkeee psycho....zvyknuta na vela...ale toto bolo ...skveleeee..:)))..Dlho na ziadnom filme tak nenasmiala ..od prveho strihu az po posledny....A tie farby...hmmmm...myslim, ze nic farebnejsie ..nerealnejsie sa spravit uz ani neda..:)...Film je rozdeleny na viac casti, kazda ma vlastnu pointu, alebo poucenie, ci nejaku tu myslienku..aspon ja som tam tie myslienky videla...a pritom som sa strasne bavila...Este hudbu som zabudla pochvalit, tej je tu neurekom. A perfektne sa hodila, kedze film je dost psycho, hudba je na tom podobne. Postavy ako Pod kt. odisiel s dediny do velkomesta, Jin - dievca do kt. sa Pod zalubi, ale nebude to mat vobec lahke, pripad mrtveho taxikara, dievcatka kt. nevie ci ma 8 al. 22..jej hovoriaceho macka atd atd...Bizarne postavy, pribehy, hudba a hlavne vsetko neskutocne farebne...Nech zije recyklovanie, pozor na prst v konzerve od sardiniek a ked chcete najst lasku tak skuste cestovat preplnenym autobusom:))))....Este teraz smejem ked na ten film spomeniem:)))..Inak vraj tento film ma prezývku Amelia z Bangkoku...:)

+0-
90%

22:33 22.02.2009

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

..veru...tento nazov je viac nez priznacny..Podivuhodny pripad....:)..Film ktoremu som vela sanci nedavala...ktory som si chcela pozriet viac menej zo zvedavosti....a predsa ma dostal:)...Smutny milostny pribeh...Herci tam hrali excelentne..ved co ine by sme aj od tej dvojice ocakavali..?:) Dej bol vopred znamy a ziadne ine velke prevraty sa tam nekonali...Uplne jednoduche...plynuce bez zadrhelov a predsa...Jedno musim poopravit..nie je to presne podla poviedky...pretoze tam zacne mladnut po patdesiatke..... Ale vo filme sa narodi ako stare zosuverene babatko nesuce vsetky znamky staroby...a dalej to asi ani netreba prezradzat:))..Dokonale stvarneny lubostny pribeh..Neviem, co k tomu dodat viac...film som videla este len pred chvilkou...odoznievaju vo mne posledne pocity:)...Mozno, ze nie vsetci budu so mnou suhlasit..mozno niekomu sa to bude zdat dalsi pribeh kt. nás chce Amerika dostat .... mozno..no mne sa to pacilo..a velmi..este teraz som v nemom uzase:)...a Oscara si to podla mna zasluzi..no nechajme sa prekvapit:)....

+0-
100%

22:22 22.02.2009

Život je krásny

Život je krásny

..silny pribeh...prva polovica bola dobra komedia...uletena..blazniva...Guido a jeho bezstarostny zivot...Kde mu vychadzalo vsetko tak ako malo a zivot bol naozaj krasny...V druhej polovici sa zacina pribeh vyostrovat...Uz zivot nie je prechadzka ruzovou zahradou...A predsa...Guido napriek vsetkemu hra divadlo...divadlo pre zachranu svojho syna..Uzasne..Skvely pribeh..Dokonale zahrane..Pribeh kt. ma dostal..Dalsi smutno vtipny pribeh pri kt. som sa smiala a vzapati mala slzy v ociach..Benigni to zahral skvele...Taketo trpke komedie mozem:)

+0-
100%

17:09 21.02.2009

Prelet nad kukučím hniezdom

Prelet nad kukučím hniezdom

..Dost psycho film...Alebo ako to dopadne, ked skonci v blazinci "normalny" clovek....aj ked o jeho normalnosti by sme mohli zapochybovat:))...Jack Nicholson zahral tuto rolu skvele.....Napriek tomu to nebol film kt. by sa mi extremne pacil..a pri ktorom by som si mohla povedat, ze som sa ani chvilku nenudila...Kazdopadna zaver bol velmi dobry..Milujem smutne a dramaticke konce...Mozno som zas od tohoto filmu len vela ocakavala....Bol to jednoducho "len" lepsi priemer ... co u mna kazdopadne nie je zle hodnotenie....Stale ale musim premyslat, co mi tam vadilo..ci chybalo...Doplnim, ked na to pridem:)))

++1-
80%

17:00 21.02.2009

Good bye, Lenin!

Good bye, Lenin!

Co vsetko je clovek spravit pre milovanu osobu?...V tomto filme vidime,ze aj tvárit sa, ze za 8 mesiacov sa uplne nic neudialo...ze svet si bezi v starych kolajach...a pritom sa zrutil cely system v kt. dotycna osoba verila...A tak sme videli smutno - vtipne divadlo...kt. tam hrali hlavne postavy - surodenci pre svoju matku...Vtipne, smutne a na konci dojimave ...zaujimay dej...vtipne momentky...a aj ked taky zaver som ocakavala - film mi splnil svoj ucel - bavila som sa:)

+0-
80%

09:38 19.02.2009

Samotári

Samotári

milujem tento film....Aj ked najskôr som mala napočúvaný soundtrack..a až neskôr som si pozrela film..Láska na prvý pohľad.Skvelé herecké obsadenie..hudbu tu už ani netreba spomínať...dej v ktorom je zas prevaha riešenia vzťahov..tráva...láska ..a hlavne neobyčajné hlášky typu: Ty jo co to je, za muziku, to je supr muzika. Ty vole to je státní hymna". ......"Já si spíš myslim, že tady lidi málo hulej.Hulení proste tady namá vybudovaní tradici..."Ale určitě je tahle země pekne zkurvená. No tak to každopádne. Ostatně - jako jakákoliv jiná země...Alebo: dal bych si neco k pití.Máme tady vynikajúci koláčiky! ...
Jednoducho klasika ...alebo ako vyzerali kedysi české filmy..keď sa na nás nesypali skoro aj s ladničky:))

+0-
90%

07:33 18.02.2009

Old Boy

Old Boy

..vynikajuci film...Postaveny na skvelom scenari....hercoch....pribehu...Sceny boli miestami viac nez brutalne...pribeh sa nam vyvijal tiez podobnym stylom...Reziser to pojal velmi dramaticky...Napriek akcnym scenam tam bolo dost vtipnych momentov, vela krat som sa usmiala a v zapati davala dlane na oci....A ta scena s chobotnicou..No velky obdiv hercovi....ja som sa na to ani pozerat nedokazala:)))...Bolo zaujimave pozerat ako dvoch ludi zenie dopredu pomsta.... mysliac si, ze ked ju dokonaju budu stastni.. Strasne som drzala palce O Da-su-ovi...cim viac sa zacali vynarat na povrch rozne skutocnosti...tym viac som bola zhrozena, ako musi niekto strasne trpiet...Zaroven patri velky obdiv autorovi scenara...pretoze nechapem ako na nieco take mohol prist..A nakoniec vyzdvihujem hudbu...kt. tu dost casto prekryvala akcne sceny...a bola davana do opredia...Takto podla mna musi vyzerat akcny film:)

+0-
100%

16:51 15.02.2009

Večný svit nepoškvrnenej mysle

Večný svit nepoškvrnenej mysle

Scenar Charlieho Kaufmana...Andie Kaufman je niekto uplne iny..alebo skor bol:)
Prave som dopozerala tento film...tak mi neda nenpisat... Plna dojmov, este pomaly s usmevom na perach nad niektor. momentami filmu:)...Jednoducho Carey je lepsi v dramach..nech ho uz do dalsich komedii radsej ani neobsadzuju...tu bol skvelyyy....uplne uzasny....a dokonca sexy:)) ..a roztomily v niekt. situaciach...:)... A s Kate tvorili spolu skvelu dvojicu...Vymazavanie pamati bolo miestami vtipne....miestami...vtipno-trapne, nikedy smutne...a niektore sceny sa mi zdali velmi zname....dejavu..:))
..Vymazat si niekoho s pamate...originalny namet pre film..no nechcela by som dostat kartu: Prave si vas ten a ten nechal vymazat z pamate...:(... Zaver bol strasne smutny...a som sa pristihla ako obidve..ja aj sestra k nim rozpravame....a snazime sa zmenit ich chovanie...Excelentne....A chcem soundtrack...dve skladby mi stale zneju v hlave:)..Urcite tento film patri medzi filmy kt. si este vela krat pozriem:)..a aj takto si predstavujem film o laske...:)

+0-
100%

13:09 15.02.2009

Šťastie

Šťastie

..tieto nove ceske filmy uz moc nemusim...sype sa ich na nas poriadna hrba, ale ani polovica uz nestoji skoro za ziaden filmovy zazitok...Pozriem si ich pre pobavenie, ale nehladam v nich nic viac...ziadnu skvelu dejovu liniu, dialogy, vtip a pod. Aj tento film patril medzi jeden taky...jednoducho sa mi uz vsetky tie ceske filmy zlievaju do jednej kopy...A tak znova cakam, kedy sa zacnu tocit filmy typu obecna skola, pelisky, samotari...S tohoto filmu mi neostali ziadne prevratne zazitky....aj ked som ho nevidela tak davno..bohuzial...Pobavil len na ten moment..a to je vsetko.

+0-
70%

10:30 15.02.2009

Memento

Memento

..suhlasim..vynikajuci film...pacil sa mi...rozostrihany...pusteny od konca...vlastne mi to vnimame tak, ako hlavny hrdina...Ale, to som v tomto filme vnimala ako plus...A este to,ze kazdy si moze film vysvetlit po svojom...Na jednom filmovom portali som citala, ako jeden filmovy kritik vysvetloval dej filmu...a potom reakcie osob, co ten film tiez videli...myslim, ze vsetci videli ten film uplne inak....Bavilo ma to, musela som rozmyslat, sustredit sa a myslim, ze aj po tretom, stvrtom pozreti..by na mna ten film posobil a zanechal uplne iny dojem ako ten predchadzajuci krat...:))

+0-
90%

09:49 15.02.2009

Sex a Lucia

Sex a Lucia

..velmi silny a emotivny pribeh...Skvela kamera...strih..prelinajuce sa dejove linie..hudba...pribeh..Zaver bol uzasny...Myslim, ze tento film si budem musiet pozriet este minimalne raz...lebo ku koncu som si vsimla,ze niektore detaily mi usli...Neopozerani herci...poprepletane osudy postav...drama...smutok...sex...ktoreho tam je viac nez dost...ale nie je pouzity samoucelno...proste k tomuto filmu patri...Spisovatel Lorenzo kladie do svojho romanu vela toho, co prezil...nejaku tu fikciu...a svoje pocity...A Lucia az casom prichadza na to ,co bola pravda a co fikcia...

+0-
90%

08:05 15.02.2009

Donnie Darko

Donnie Darko

..sci-fi nemusim, ale tento film bol velmi dobre spracovany...Vynikajuca hudba...herci..pribeh...Nechapala som zo zaciatku preco vidi Donnie toho hnusneho kralika...kt. mu hovori take hnusne veci kt. sa stanu...alebo by mal spravit Donnie a hlavne, co ho caka o par tyzdnov..Donnie ma strasne vela problemov aj bez kralika a jeho vizii...Ten koniec ma strasne prekvapil....Necakala som take vyustenie....Vynikajuci film:)..Asi jeden s mala sci - fi kt. ma bavil:)

+0-
90%

20:20 14.02.2009

Dokonalý trik

Dokonalý trik

velmi dobry film ... sutazivost kedysi dvoch kamaratov...Silna nenavist kt. ich zenie dopredu..mat ten najlepsi trik...Neustale hadzanie si polien pod nohy..nechapala som , co vsetko su ludia pre prestiz a pomstu spravit... Skvele dialogy...herci..pointa...a najviac ma berie to, ze len autor tohoto filmu pozna asi pravdu....Tak skvele zvladnuty film, jedine co mu mozem vycitat, ze miestami ma vedel zneistit a na niektore miesta filmu nenajdem asi odpoved...Ale to moze byt aj plus:))..Mat v hlave otazky a rozmyslat nad filmom je sposob ako divaka zaujat...a to sa reziserovi podarilo..:)

+0-
90%

07:43 13.02.2009

Muž na Mesiaci

Muž na Mesiaci

..hej...nielen obecenstvo..ale aj ludi, co pozeraju tento film....rozdeli na dva tabory...Humor kt. niekomu sa zda trapny...niekomu mozno vtipny..iny len nechape...Niekedy mi ho bolo Andyho strasne luto...inokedy som sa bavila..ako sa mu ludi podarilo nachytat...Humor kt. sa snazi sokovat a niekedy som mala pocit, ako keby nechcel pobavit divakov ale sameho seba:))))...Vela krat som mala pocit, ze je strasne nestastny..lebo ho ludia nutili prisposobovat sa..a robit to co nechcel..a ak chcel robit nieco tak si to musel predtym vybojovat...Carrey ho zahral uzasne...schizofrenicky...ale asi aj taky Andy bol..Jednoducho sa zas utvrdzujem, ze Carrey je lepsi vo vaznych ulohach, ako v komediach...A ten koniec?...Po vsetkom, co postvaral som ho nedokazala brat vazne a premyslala som, ci to nie je dalsie jeho klamstvo...

+0-
80%

12:37 08.02.2009

Sex, lži a video

Sex, lži a video

..minimalny dej...film ktoreho silnou strankou su dobre dialogy...Štvorica ludi kt. sa na prvy pohlad zda nemaju nic spolocne..Mne sa velmi pacila hlavne Andie McDowell a James Spader..Film je presiaknuty intimitou, tajnostami, problemami hlavnych protagonistov, klamstvom, neverou, sexom...
..Nechce sa mi verit, ze reziser ked natočil toto dielo mal len 26. Velmi dobry psychologicky film..

+0-
80%

15:33 07.02.2009

Trainspotting

Trainspotting

...najprv som poznala a mala dokonale napocuvany soundtrack k filmu....a az potom, po rokoch som si pozrela film...Dalsi film s drogovej komunity....A predsa je niecim iny...Pre mna dokonala hudba...vtipne dialogy...hladanie zivotnej cesty hlavneho predstavitela a zaroven rozpravaca - Rentona...Ten je chvilku hore..chvilku dole..jeho zivot je ako na hupacke...Tento film nam ukazuje chvilkami vtipne momenty zivota jeho a jeho "priatelov".. A naopak, o nejaky ten strih dalej nam ukazuje najvacsie bahno v ktorom sa clovek moze ocitnut...Film plny protikladov, vtipnych situacii a momentov ked je clovek znechuteny a pyta sa preco?....
..Chvalim hlavne hercov...hudbu... a skvely scenar plny dobrych dialogov..

+0-
90%

08:49 07.02.2009

Requiem za sen

Requiem za sen

..velmi silny mrazivy pribeh...dramaticke zobrazenie 4 postav...Najprv su vsetci vcelku v pohode...navravaju si ,ze vsetko maju pod kontrolou, zabavaju sa..planuju si svoj zivot..Potom pomaly sa to zacina vsetko obracat uuuuplne inym smerom...Bavilo ma to hned od zaciatku...hudba...strihy...detaily: oka..prasku...natahovania do striekacky...V zavere sa uz tieto sceny rychlo striedali...ukazovali nam tie najhnusnejsie podoby, ako sa to moze vsetko skoncit.... Posledne zabery som pozerala s odporom..smutkom...a nepochopenim..kam vsade ludia dokazu zajst kvoli zavislosti...Velmi drsny..dramaticky pribeh..kt. ma tym ako sa nesnazil nic zlahcovat a vsetko ukazoval v najtvrdsej podobe dostal...

+0-
90%

08:05 06.02.2009

2 dni v Paríži

2 dni v Paríži

..velmi vtipna klubova komedia .. :))...Jack kt. je riaden hypochonder..ma asi vsetky choroby..a ked nema tak raz urcite bude mat...Marion je nesputana..umelecky zalozena...a hlavne pred Jackom dost divoko zijuca...:)
..Rodinu ma podobne ako je ona ... ktora sa nebrani o nicom hovorit....a spravat sa aj pred navstevou - Jackom .. uvolnene ..bezprostredne..co na srdci, to na jazyku...je to jednoducho komedia kt. je zamerana na jazykove bariery..kulturne rozdiely....sex...vztahy....:)..Mne sa ratal hlavne Jack .. a to ako vsade hladal choroby..bakterie...a s jeho paranojou, strachom a hlavne ziarlivostou..ked zacne zistovat, aky zivot viedla Marion pred nim:)) ..Velmi som sa bavila..druh humoru kt. ja mozem:)))

+0-
80%

07:41 06.02.2009

Zamotané vzťahy

Zamotané vzťahy

..dalsi film na MFF, ktorý ma dostal.. Sonda do ludskych dusi...Co vsetko sposobi jedna osoba - v tomto pripade prostitutka na nespravnom mieste a case..A ako sa jej podari vykolajit aj tak dost skripajuci vztah...:)..Zaujimave zistenia, odhalenia, zavahania.... tento film nie je postaveny na dejovej linii...pretoze sa odohrava v priebehu jedneho dna ...skor nam ponuka zaujimave dialogy...charaktery postav...a sem tam nejake zamyslenie nad tým, ako sa ludia k sebe spravaju...Mila oddychovka..:)

+0-
80%

07:34 06.02.2009

Shrek

Shrek

..milujem Shrekov zmysel pre humor..nechce ani nic vtipne povedat..a je to tu.:)..Jeho uzasnu ironiu...pripomina mi tym dost ludi v mojom okoli:)))..Jeho pohlad na zivot...a prosim hlavne ma neruste..nechajte ma zit v svojej bazine..nic odo mna nechcite...pre svoje stastie a spokojnost nic ine ako bazinu nepotrebujem:)..Hudba je skvela....postavicky farebne..animacne dost dobre dotiahnute...Je pravda...ze Shrek 1 bol ovela lepsi ako tie ostatne diely....je to moderny pribeh zlobra, oslika, princeznej...Pribeh kt. zaujime deti aj dospelych...Deti ocari postavickami a pribehom...dospelych humorom a parodiou na zname filmy...Skvela rozpravka:)

+0-
80%

07:27 06.02.2009

Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

..presne tak..tato rozpravka mala skor asi poucit....vyrozpravat pribeh a nie tak pobavit....alebo sa jej to asi nepodarilo...Animacia bola dokonala..postavy tiez..pribeh tiez zaujal....ved klasika...premoze dobro zlo....alebo, ked si clovek veri viac toho dsiahne:)..No to je vsetko..Tiez to nepatri medzi film kt. by som si znova pozrela..A ako kanditat na Oskara ma tiez prekvapil...Wall-e ma vsetko to co tato rozpravka ma aj nema...Tak nechajme sa prekvapit...:)...Za pozretie urcite stoji...:) ... Je to nieco atypicke , co tu este nebolo..ziadne premiestnujuce, utekajuce , nahanajuce zvieratka....ale priberk kt. tu este nebol ...kung-fu v rozpravke:)))

+0-
70%

07:23 05.02.2009

Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

..Barcelooona...Barceloona..mi neda nepridat sa:)...Skvely film.. O pocitoch ....Woodymu sa velmi vydaril..Ziadna narocna dejova linia..zamerany na city..lasku..priatelstvo..Chytlava hudba...gitarove sola...uzke ulicky..fascinujuca architektura..Som rada, ze Woody trosku odbocil a zabludil i do Spanielska. Javier Bardem tu bol strasne sexy, chapem,ze odolat mu bolo tazke :)). K tomu temperamentna a vysinuta Maria Elena - Penelope Cruz a vecne nieco hladajuca Cristina -Scarlett Johansson. Lepsiu trojicu najst ani nemohol. Rebeca Hall mi tam posoboila dost nevyrazne, tak isto ako jej postava. Spanielcina pridavala tomu riaden smrnc a temperament. Zatuzila som sa vybrat na vikend do Barcelony, potulat sa jej ulickami, sadnut si na vino, pozriet si Gaudiho park a vecer pocuvat gitarove poulicne koncerty.. Tento film asi v kazdom prebudi trosku romantiky:))..Velmi mily...zabavny.. a na detailoch zakladuci si film..Pre mna velmi vydareny:)

+0-
100%

07:18 03.02.2009

Faktótum

Faktótum

..mila skrachovana existencia...pripominal mi strasne vela ludi zijucich v dnesnej spolocnosti...bavila som sa na tom, ako striedal zamestnania....ako nic neriesil....vsetko mi je jedno....ja si zijem proste len svoj zivot...Necitala som knihu..tak nemozem porovnat a povedat, ze ci reziser vystihol myslienku filmu..ale mne sa to taketo ,ake to bolo pacilo...aaaa ta jedna skladb,a co tam bola..by ma zaujimalo, co to bolo zac..pacila sa mi:)...Myslim,ze herca nemohli najst ani lepsieho... tento to zahral obstojne .... by ma len zauijimalo, ako jeho zivot pokracoval dalej....ja by som to zakoncila na konci nejakym zhrnutym....ze co bolo dalej.....stacilo by mi pisomný popis pred zaverec. titulkami ...:)

+0-
80%

19:27 02.02.2009

Chlapci neplačú

Chlapci neplačú

...kolko krat som videla tento film?....vela...kolko krat ma prekvapil?...velmi vela...sokoval?tiez...A videla som niekedy zaverecnu scenu celu?...nie...Velmi smutny...dramaticky....sokujuci....ale hlavne smutny film....Nie je to nahodou podla skutocnej udalosti?..ci mi len zda?..Kazdopadne vynikajuci film...zo skvelym obsadenim..sa mi zda..ze jedna s hereciek i nominovana na oskara bola...ak ho aj nedostala...

+0-
90%

19:21 02.02.2009

Siedme nebo

Siedme nebo

..strasne rozpacito som sa cely film citila....hmmm....Myslienka filmu velmi dobra..ale dochodcovia v akcii mi jednoducho nesadli dobre...a bolo mi smutno,ze si tak strasne ublizuju...a vsetko komplikuju...keby keby...
...Film ma zaujat...pobavit...a divaka nechat premyslat aj 5 minut po zaverec. titulkoch..to sa mu podarilo....ale niektore veci by som skratka riesila v naznakoch..no co...asi nie sme na nejake veci este zvyknuti....

+0-
70%

15:40 30.01.2009

Čokoláda

Čokoláda

..mne utkvela v pamati hlavne ta hudba..a vietor kt. sa vzdy zdvihol, ked sa Vianne stahovala....ako keby som ho citila .... tak to tam bolo opisane...
Tiez sa musim priznat,ze chut na cokoladu som dostala aj ja...:)))..Pri tom miesani...vareni..pridavani ingrediencii sa inak ani nedalo....A v pamati mi utkvel este Depp....tak skvelyyyy herec...videl ho vobec niekto v nejakom filme zle zahrat???:)...Vyborny pribeh..dobre herecke obsadenie...s knihou neporovnavam...bo zatial som ju necitala:)))..

+0-
80%

17:27 28.01.2009

Horšie to už nebude

Horšie to už nebude

..je asi pravda .. ze 100 ludi 100 chuti....bo mne sa tento film nesmierne ratal...
Nic som od neho neocakavala...aj napriek skvelym recenziam, co som citala...snazim sa ich brat s rezervou..bo nie vzdy su pravdive....
Jednoducho Harold je typicky danovy uradnik. Ma svoj zivot, v kt. sa riadi nejak. pravidlami...pretoze, co by sa stalo, keby nieco spravil inak????...
.....Jednoducho si nevie predstavit, ze nieco co robi kazdy den..by zrazu nespravil.Bavila som sa na jeho nudnom zivote...kde kazdy den prebiehal ako ten predchadzajuci...skratka riadny stereotyp ....
....Popri tom pocujeme komentár, čo práve robí....v tretej osobe...Pacilo sa mi, ze ta tretia osoba- vlastne autorka novej knihy..vsetko velmi vtipne komentuje...
....A do toho sa vpletie mila pekarka..kt. si tak trosku neplni svoju danovu povinnost, zivot ma na haku..neriadi sa pravidlami a nie este nejak. zakonmi...tu hra Maggie Gyllenhaal...:)...Spojit tieto dve osoby bol velmi mudry pocin....Najviac som sa bavila..ked Harold zistil,ze niekto mu riadi zivot.....ale kto?..a preco?....a preco mu nik neveri?..
..Mozno ze niekomu znie tento film naivne...ale aj bol..milo vtipno naivny:)))
...Možno, že som sa cely film nesmiala..ale usmievala som sa urcite:)...
Treba spomenut asi aj rezisera: Marc Forster, kt. spravil aj take filmy ako: Ples príšer, Hladanie krajiny-nekrajiny...
..jednoducho ma tento milo naivny pribeh dostal...

+0-
90%

08:49 27.01.2009

Gomorra

Gomorra

..neviem..ale asi som od tohoto filmu ocakavala viac...,ale bola som sklamana...Videla som ho na MFF...totalne plna sala....listky vypredane...recenzie vynikajuce...
..Neposobili to na mna ako drama...ale ako dokument...Pre mna ziadna zaujimava dejova linia...ziaden spad....
Bol to ako zaujimavy dokument..miestami nudny...miestami som sa bavila...niektore veci ma velmi prekvapili...Mozno na druhy krat by sa mi viac pacil..neviem...kazdopadne za vzhliadnutie stoji..aspon sa clovek dozvie, ako to s mafiou v Neapole vyzera..lebo to na mna posobilo velmi doveryhodne...

+0-
80%

16:02 25.01.2009

Mechanický pomaranč

Mechanický pomaranč

...vzdy ked si spomeniem na tento film a prve co sa mi vybavi... je ten zaciatok...a ta hudba....tie tony mam stale v hlave....A este ten bar... mladez kt. sa bavia tym ,ze si najdu vzdy svoju obet..samozrejme slabsiu...obycajne zenu....Tema kt. nam nie je ani v dnesnej dobe cudzia...Sposob ako sa Kubrick k tejto teme postavil..ako to natocil...a aky zaver tomu dal, robi s toho..ale nieco vynimocne...
Pacilo sa mi, ze to nezobral moc vazne... ze s toho spravil sci-fi...
..s posolstvom...vraj ho tam najdu vsetci nejake ine...Ja ho tam vidim len jedno...:)....
..Kazdopadne si raz tento film chcem pozriet s titulkami...slov. alebo cesk. pretoze som zvedava na casto spominany rusky slang...
..Mcdowell tam bol skvely... ten jeho uskrn...s jeho oci mu jednoducho nic dobre neislo..:)

+0-
90%

15:45 25.01.2009

Zamilované zvieratá

Zamilované zvieratá

nie som moc na dokument. filmy...ale tento sa mi ratal...Skvela hudba...rozclenenie filmu na jednotlive useky :.....zvolavanie...dvorenie..parenie...a na koniec i priprava na noveho clena rodiny:))..Velmi zabavne a vtipne momenty....spracovane hravou formou.....brala som to skoro ako hrany film...vobec som sa nenudila...a bavila som sa na tom....).Velmi ma prekvapilo, ze i dokument moze zaplnit salu...a ludia pri tom nezaspavaju..nenudia sa....ale sa strasne dobre bavia:))))
Velmi dobre spracovane..v krasnom prostredi...zaujimave a "herecky" nadane zvierata ...vynikajuce..:)

+0-
90%

14:13 24.01.2009

Paranoid Park

Paranoid Park

..odporucam pozriet kazdemu kt. bavia skutocne pribehy...
..Mne sa tu ratalo vsetko...: hudba...kt. neuveritelne pasuje do deja filmu..grunge komunity...a miesta - Paranoid parku....
..Kamera..kt. zachytava a sustreduje sa viac na detaily ...mimiku..a strieda sa zo zrnitymi zábermi skejtbordistov ..ktoré na mna posobia ako dokument...Dalej zrýchlené a spomalené zábery, kt. nás nútia viac sa sústrediť a zahĺbit do deja...
..Bavilo ma striedanie jednotlivých útrzkov deja - strihov...nevadilo mi ,ze nejdu po rade...a, ze sa miestami opakuju..vzdy sme sa dozvedeli nieco ine...a do seba mi tie jednotlive useky zapadavali a davali zmysel..
..Keď som ten film dopozerala nezanechal vo mne az tak pozitivne hodnotenie.....a az s odstupom casu mi zacali dochadzat niektore veci...Nevadil mi ten rozvlacny dej....pomaly spad....Bol to film o pocitoch, myslienkach...kt. nas nemal ocarit dejovou liniou ..ale zanechat v nas nieco...a to sa mu podarilo..
..Este musim pochvalit, herca kt. hral Alexa...Gabe Evins...zhostil sa toho skvele....verila som mu tu postavu....a verila som mu tam vsetko..od jeho pocitov ..az po konanie....

+0-
90%

13:53 24.01.2009

Slaný vzduch

Slaný vzduch

..film v ktorom sa riesi velmi casta tema..to je zblizovanie rodin. prislusnikov...v tomto pripade otca a syna... Tu stavili na dobrych hercov..(sice pre mna neznamych).. preto mi nevadilo, ze riesia tuto casto opozeranu temu..prave naopak.. Bavilo ma to... zaver ma prekvapil ... kedze som ocakavala uplne iny koniec..

+0-
80%

14:59 19.01.2009

Umierajúce zviera

Umierajúce zviera

tento film som videla na MFF a povedala som si skvele....ze aj napriek horuckam a zacinajucej chripke som sa prekonala..bo to stalo za to:)) ..Obsadit do hlavnej muzskej postavy Bena Kingsley-ho bola spravna volba...Pacil sa mi jeho humor....hlasky...charizma...
..A Cruz?....Okrem toho, ze tam skvele vyzera..svoju ulohu zvladla bravurne..... milenku.....neskor obet privelkej lasky .... a nakoniec....
..Veru na konci som potlacala slzy ... neskor aj pochopila, co to znamena smiech cez slzy....Pekne..:)

+0-
100%

18:29 18.01.2009

Tajnosti

Tajnosti

...presne..hudobno - tanecne predstavy maju aj u mna velke plus...Citlive zobrazenie kazdodennych problemov.. Herecka kt. nie je u mna velmi opozerana - Iva Bittova...Cely ten film stoji na nej..Ako svojimi ocami vnima vsetky tie veci,co ju stretaju..Ako jedna mala spravicka v radiu zmeni jej zivot...a rozhodne sa kupuit klavir:)..Skvele rozhodnutie...:)... Paci sa mi, ako reziserka riesi hlavne nasu strednu generaciu..ukazuje nam, ze nielen nasa mladez ma starosti...a problemy...Ale,ze aj ti co uz -nast mali velmi davno..sa topia v .... a riesia lasku, nevery, manzelsky trojuholník v tomto pripade skor stvoruholnik....manzelsky par kde ona je doma a on zaraba....
A bavilo ma to...viac ako Medvidek, Vratne lahve atd atd....lebo to bolo ine....Humor tam bol vlozeny nenasilne...hudba skvela ..tanecne kreacie tam boli vlozene tak...ako keby sa to v nasom zivote aj naozaj odohravalo....:)
...Po dlhej dobe som videla dobry cesky film...:)

+0-
80%

18:11 18.01.2009

Skrotená hora

Skrotená hora

...toto je prvy film o homosexualoch kt. som drzala palce....:)..A to som ich uz videla dost:))...Putavy pribeh, krasna a drsna priroda a zivot....v dnesnej dobe to tato "mensina" nema lahke...a v roku 1960 to bolo ovela horsie..predsudky....nenavist namali hranic...
..Ich laska sa zacala v jedno leto a pokracovala roky.....No tolko sa chodi s dzbanom po vodu..az....
...Nic sa neda roky tajit... ako sa aj tu ukaze....
..Herecke obsadenie Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Michelle Williams mohlo sa touto trojicou aj nieco pokazit?..Po hereckej stranke urcite nie... Drama ako sa patri...uz len ten scenar....homosexualna romanca :))..
..Atypicke.... a vobec nie zle..aj ked by sa dali niekotre veci vylepsit...no to uz je zabudnute...s odstupom casu to beriem ako dobry film..

+0-
90%

17:56 18.01.2009

Persepolis

Persepolis

autobiograficke filmy milujem....nie kazdy sa ale podari ako toto vynimocne dielko...:)
..Vela som od toho neocakavala a spravila som dobre...:)..
...Pribeh kt. napisala Marjane Satrapi...kt. vznikol podla komiksu...
..Ucarovala mi francuztina, cirenobiela pre niekoho mozno stroha a na detail chudobna animacia....no to cele ma zniet metaforicky....cierno biela..ako ten zivot kt. museli zit...
..Nikdy som si nevedela uplne predstavit, co vsetko stoji v konfliktoch Irak - Iran.... vzdy som si myslela, ze ludia su s tym stotozneni...ze ich nabozenstvo a kulutra im ani nedokazu branit a vsetko to beru s pokorou...
..Nie..nebrali..branili sa....satka vobec nie je dielom ich nabozenstva....ale ludi - vojakov kt. to vymysleli ..
..Za Marjane sa nepacilo, ze prichadzala o svojich pribuznych, ze nemohla sa obliekat ako chcela..a rebelovala s bundou Punk ....a pocuvala Abbu a ine zakazane veci.....:))
..Ze rodicia ju chceli vidiet stastnu..poslali ju do Viedne...no ludia maju voci neznam. predsudky a Marjane stastna nebola...
..Uvideli sme jej lasky....vo vsetkych jej drsnych formach...a zivot taky aky naozaj je...
....Vypoculi sme si mnozstvo skvelej hudby....vtipne hlasky...skvely pribeh....a hlavne sme sa dozvedeli velmi zabavnou formou ake to cele bolo..Dakujem:)

+0-
90%

17:42 18.01.2009

Pokánie

Pokánie

..skvely film...hudba....strih.....kamera...dokonaleeee...Co vsetko dokaze spravit jeden vymysel v hlavicke " nadejnej " spisovatelky divadelnych hier...Jedno klamstvo a obrati zivot naruby sestre a vlastne celej rodine a zucastnenym...Nenavidela som ju a odsudzovala celyyy film...Velke plus musim dat za hru s kamerou a strih..Velmi sa mi ratalo, ako nam najprv reziser ukazal urcite casti ocami 12 rocneho dievcatka a vzapati nam ukaze ako to bolo v skutocnosti..Brilantne....Hudba..no co k tomu dodat....klavir sa tam jednoducho hodil....Ten zaver ma dostal uplne....chcela som verit tomu, co nam ukazali..a nie tomu ako to naozaj bolo....
Reziser nas v jeden okamih presviedcal o niecom...a v druhom okamihu to cele vyvratil....Hral sa s nami....A islo mu to....Cely cas som netusila ako to skonci...a dufala som,ze dobre...hmmm...)

+0-
100%

16:34 18.01.2009

Motocyklové denníky

Motocyklové denníky

..som rada, ze konecne vznikol aj nejaky apoliticky film o "Che" ...A za hlavnu rolu obsadenu Garciom Bernalom maju velke plus....Zhostil sa toho dokonale...Road movie...s krasnou sceneriou prirody a okolia...skvelou hudbou....A aj ked ukazali len jednu stranku Che....vraj nie tak celkom pravdivu....zhltla som im to...ved Garcia Bernal je Garcia Bernal...skuste mu nieco neuverit...s jeho hereckym talentom a vyzorom je to tazke...:)

+0-
80%

16:19 18.01.2009

Match Point - Hra osudu

Match Point - Hra osudu

..presne..osud vie byt svina...a najhorsie je, ze mu neunikneme... Aj ked, mozme si povedat, co by bolo..keby.... Keby nebolo tej ctiziadosti.. Keby mu stacilo to, co mal .... a neriadil sa chticom....A neskor, ked ziska to o co dlho usiluje ... tak sa zas riadi rozumom... A je schopny vsetkeho... Bezohladnost...lahostajnost....laska....chtic...rozum.....Allen nam tu ukaze asi vsetky ludske vlastnosti:)...Herecky za povsimnutie stala hlavne Scarlett..
..Koniec bol necakany....a mozme povedat, ze hlavna postava do konca zivota mohla dakovat osudu..aj ked urcite ju vycitky svedomia neobisli....

+0-
90%

14:10 18.01.2009

Lola beží o život

Lola beží o život

..jeden moj oblubeny film kt. si nenecham ujst ani po 555 reprize:))...Tri pribehy...kt. sa lisia len v malickostiach,ale zmenia zivot... Lola v kazdom bezi...bezi za zachranu svojho Manniho...Dynamika...humor...skvele hlasky...animacia...a hudba kt. tam vobec neposobi rusivo..prave naopak...vdaka nej som v duchu na Lolu kricala...beeeeez:))) ...
..Cele je to vlastne o tom..ako nam nahoda moze zmenit osud...jeden maly okamih a vsetko je uplne inak....

+0-
90%

08:33 18.01.2009

Wall-E

Wall-E

...najlepsi..najkrajsi animak aky som kedy videla....Uzasna animacia, dotiahnuta az do takeho rozmeru,ze vnimate Wall-eho mimiku...v jeho ociach najdate smutok, radosť, lasku..no proste dokonale..Pribeh kt. zaujme..pobavi..a mozno dokonca niekoho aj presveci, aby si nasu Zem viac vazil....a trebars zacal aj separovat, ze Katka?:))))...
..Vtipne dialogy..putavy pribeh....dokonala animacia...dabing dotiahnuty tak ako este podla mna v ziadnom animaku.. Herci to mali o to tazsie, ze hlavne postavy sa vyjadruju len v jednoduchych slovach, skor v citoslovciach... Pribeh je rozdeleny na dve casti..prva sa mi pacila viac....kedze v nej sme videli len svaba, Wall-eho a Evu...kt. sa vzajomne spoznavali....V druhej casti sa uz zacne aj hovorit...a spozname umelu planetu na kt. ziju ludia kt. cakaju ,ze sa raz vratia na Zem...A zaver?....No ako to vo vsetkych animakoch byva.....:)
Skratka brilantne....)

+0-
100%

22:15 17.01.2009

Spútaj ma!

Spútaj ma!

...tu bol Banderas tak mlady...a taaaak strasne uchylno na mna posobil:))..Zahral to skvele..chlapika kt. je zamilovany..a prave prepusteny z psychiatrickej liecebne...skvelaa kombinacia:))))..a hlavne pre film...A Almodovar sa toho skvele chytil, aby nam ponukol typicky jeho film ... Vtipny...uchylny...prekvapivy..s davkou erotiky..psycha...lasky....skratka jeho:)
..Svoj objekt zaujomv Ricky uväzni..a je schopny pre nu spravit vsetko...a hlavne presvedcit ju,ze on je ten pravy...no a ci sa mu to podari... ...:)

+0-
90%

19:18 17.01.2009

Kill Bill 2

Kill Bill 2

..jednotku som doteraz nevidela..za to druhu cast uz neskutocne vela krat..Skvely film...hudba...dejova linia..herecke obsadenie..dynamika...pribeh...Nie je to bezduchy akcny film kde nestacite pocitat mrtvych...a darmo hladate nejaku dejovu liniu..Tu nam hned na zaciatku vysvetlia, co sa stalo v prvom diele ( ďakujem:) ...Uma tu dominuje...hlavne ked sa u majstra uci pokore, poslusnosti a bojovemu umeniu...Dialogy su brilantne..A Bill?...herec tuto ulohu zvladol dokonale..tak sarmantny...s usmevom na perach...pokojny...no moze to byt vrah?:)...Jednu minutu som ho nenavidela..a dalsiu som si zelala..nech prosiiim nezomrie...:)...
..Tak dufam,ze raz uvidim aj jednotku...a bude to rovnako dobry film..ak nie lepsi.. :)

+0-
90%

14:27 17.01.2009

Parfum: Príbeh vraha

Parfum: Príbeh vraha

..dalsi film od kt. som ocakavala viac....Ale to asi preto,ze som citala knihu...a ta ma desila, sokovala a citala som ju tamker na "jedno posedenie" ...Film nebol zly, ale cosi, co mala ta kniha mu chybalo...Mozno ta autentickost, co v tej knihe bola...., ze tie vsetky vone som cez tie stranky knihy pre dokonaly opis "citila"... Neviem...
..kazdopadne stoji tento film za vzhliadnutie... budete sokovany, co jeden clovek dokaze pre svoje uspokojenie spravit...Kolko bezbranych a mladych zien dokaze zabit....I ked zo zacitku nechcel zabijat...no vymklo sa mu to cele spod kontroly....zistil,ze inak pre uskutocnenie svojho planu sa neda....Zaver mi pripada trosku nadneseny....ale kazdopadne asi az moc porovnavam kniha - film ... Odporucam pozriet tym co to citali, necitali... za vzhliadnutie to stoji...

+0-
80%

14:23 17.01.2009

Zlomené kvety

Zlomené kvety

...ano Jarmusch sa znova ukazal... s obycajnych a nudnych veci vie pomocou zaujimaveho pribehu a skveleho hereckeho obsadenia spravit dokonaly film...:)...Takze jeden list zmeni cely zivot...Suknickar kt. sa nikdy nechcel viazat...zacne patrat po svojom synovi..A ako to dopadne?..Kazdopadne najprv spise zoznam zien s kt. mohol splodit v ten rok syna....a potom na radu svojho kamarata ide na vylet s cielom kazdu navstivit..zistit, ci nema syna..A tak chodi..klope..vyzvana..s kyticou ruzovych kvetov...a dozveda sa ,co vsetko jeho zeny robia..Spoznavame kopec roznych charakterov...osudov..pribehov....a strasne sa bavime...aspon ja som sa urcite.)))..Bolo to stastny napad obsadit do hlavnej role Billa Murraya .. pretoze spojenie nudne vtipny je fakt vystizne:)))...S nim je cely ten pribeh tak atypicko vtipny....clovek sa bavi na upne obycajnych veciach...a hlavne ten zaver ... odporucam:)

+0-
90%

13:30 17.01.2009

Paríž, milujem ťa

Paríž, milujem ťa

..zlepenec 18 filmov... Kazdy film trval priemere asi 6 minut....Myslela som si, ze pri tolkych filmoch to bude dynamicke...Ze tolko dobrych mien nemoze nakrutit zly film...Keby to stavili na 8-10 filmov....a zbytok vyhodili...bolo by to ovela lepsie...Pretoze aj ked boli tie dielka take kratke pri niektorych som sa velmi nudila..a nechapala som to...Takze tie najlepsie sa mohli nechat..zbytok vyhodit..predlzit....a mozno by to bolo ovela lepsie..
..Na druhej strane je velmi prekvapive..ako ma niektore s tych filmov dokazali zaujat za taky kratky cas...
..Kazdopadne som bola sklamana..ocakavala som viac...
..Neviem, ci ma niekto presvedci na nejaky takyto zlepenec...

+0-
60%

11:17 17.01.2009

Hank a Mike

Hank a Mike

čakala som od toho viac....miestami som sa nudila..miestami sa mi to zdalo trapne...miestami som sa smiala...aj bavila.....Myslienka nebola zla....a ked som si precitala....ze je to vysmech zivotu kt. mnohi ludia ziju...komercia...mamonarstvo....a vytazit zo vsetkeho co najviac....nech to stoji co to stoji...
...nuz nie velmi sa im to podarilo..Najviac ma prekvapilo ked som zistila, ze secnaristi su vlastne aj herci - ruzovi velkonocni zajaci:)).... Kazdopadne videla som uz viac lepsich klubovych komedii..a asi som cakala od toho viac.....No aj tak to bol lepsi priemer....a na pobavenie to nie je zle....:)

+0-
60%

08:17 16.01.2009

Darjeeling s ručením obmedzeným

Darjeeling s ručením obmedzeným

velmi dobra komedia....aj ked som sa smiala na takych veciach kde sa skoro nikto nesmial...:))..bavila som sa cely cas...skvele herecke obsadenie...Owen Wilson , Adrien Brody, Natalie Portmnan...
Bratia kt. sa snazia dat dokopy...na ceste poznanie kde sa stretavaju s mnohymi neobvykl. situaciami a ludmi....Okrem svojich vztahov musia riesit aj svoje osobne problemy..Jeden hypochonder, druhy neschopny niest cast svojej zodpovednosti...a dalsi s velkou snahou dat surodencov dokopy...
..

+0-
80%

09:01 15.01.2009

Výmena

Výmena

perfektny film..Angelina podala skvely vykon...A u Eastwooda plati, ze cim je starší tým je lepsí....a reziser urcite:))...Skvela drama....miestami triller..To,ze to bolo podla skutocnej udalosti ma u mna velke plus. Perfektna tema...korupcia...masový vrah...zufalstvo...
Po skončení tohto filmu som prvy krat videla vsetky titulky:))))..Nedokazala som vstat a len tak odist...
Majstrovske dielo....Bala som sa...plakala... v duchu nadavala a nechapala...
A kamera bola dokonala ..hlavne pri tej scene ako brali ulicky mesta..pocit ako keby som tam bola...
Skvele.

+0-
100%

07:48 13.01.2009

Dvanásť

Dvanásť

skvelyyyy film...Strasne som sa nan tesila...no bola som uz riadne unavena...a rozmyslala ist ,ci neist..Som rada,ze som sa rozhodla spravne...:) .12 charakterov, kt. hlasuju o vine , ci nevine. Nazory kt. sa kazdu chvilu menia. 12 osudov....pribehy porotcov, kt. ich ovplyvnuju...Dohady..rekonstrukcie...skvela hudba...humor aj v tak tazkej a zlozitej situacii...A k zaveru?..Tiez sa musim pripojit..tento film treba vidiet..Ja este dlho po opusteni kina som mala nad cim premyslat...A aj ta zima v Nostalgii mi neubrala na riadnom filmovom zazitku...Gratulujem..skvele spraveny film, kt. nas dlho prinuti premyslat ...

+0-
100%

17:55 10.01.2009

Kurz negatívneho myslenia

Kurz negatívneho myslenia

..skvelaaa cierna komedia....
..najlepsie to zhodnotila moja kamaratka kt. som tento film odporucala...: az po uvideni tohto filmu som si uvedomila aka mam byt stastna a vdacna...ved ja mam v podstate vsetko.....)))...
...bavila som sa na tom..ako jeden chlapik vedel celu skupinku kt. sa snazila pozitivne mysliet presvedcit o opaku :)))...Aka vie byt sila jednotlivca a aka velka vie byt potom sila kolektivu:))

+0-
90%

17:47 10.01.2009

Kto je tu riaditeľ?

Kto je tu riaditeľ?

..neviem...asi som od toho vela ocakavala...viac dynamiky..deju...vtipu....mozno preto som bola mierne sklamana...Kazdopadne myslienka filmu bola velmi dobra..no reziser sa mohol podla mna s filmom viac pohrat...A hlavne mi chybala hudba...pocut zvuky mi nestaci..potrebujem hudbu...bol to prvy a zaroven posledny film..kt. nedotvarala ziadna hudba...ticho...ak nepocitam zvuky a hlasy...Nepotrpim si na dvojicu kt. sa bozkava a objima pri zvuku Coldplay ...ale uplne ticho tiez nemusim:))

+0-
70%

17:35 10.01.2009

Import Export

Import Export

..chvilami mi to pripadal ako dokument..zvlastny film....smutny...Ukazuje nas ludi, co vsetko sme schopni pre peniaze spravit...,ze sme nuteni odchadzat s krajin kde zijeme..a aj tak ta praca v tej krajine a zarobene peniaze nas stastnych neurobia....Silny film kt. nas dlho prinuti rozmyslat nad tym co sme videli...

+0-
70%

17:16 10.01.2009

Amélia z Montmartru

Amélia z Montmartru

ked som videla tento film..straaaasne som sa smiala...Amelia mi prisla strasne psycho...Cely film bol neuveritelne spraveny..skvele dialogy...hudba....a hlavne uzastna Audrey Tautou ... A vzdy ked je tento film v tv...tak si ho musim pozriet...tak isto ako Leon-a, Kill Bill a tak:)..

+0-
90%

13:03 10.01.2009

Interview

Interview

..skvele dialogy....a clovek nevie kt. s hrdinov je zaporny a kt. kladny....Chvilami som drzala palce jednemu..potom druhemu....Reziser sa s tym filmom velmi pohral..Pritom sa cely film odohrava skoro len v jednej miestnosti..ucinkuju tam len dvaja herci..ak neratam par doprovodnych postav...kt. su tam len par sekund....a dej sa odohrava v kratkom casovom useku..Ja som sa velmi bavila:)

+0-
80%

15:06 04.01.2009

Control

Control

ano..tento film stoji za to vidiet...dovtedy mi ta hudba velmi malo hovorila...a netusila som ,co za pribeh stal za tou skupinou. Skvela hudba..skvely hlavny hrdina kt. dokonale vedel zahrat mimiku...tanec...cely Ian Curtis:)...A ten zaver...hmmm..milujem smutne a dramaticke konce:)

+0-
90%

14:41 04.01.2009

Skafander a motýľ

Skafander a motýľ

..skvely film..možem odporucat...uz dlho som pri ziadnom filme neplakala....no na konci tohto filmu som ledva potlacala slzy v ociach...Velmi dobre herecky zvladnute..ani minutu som sa nenudila...smutno-vtipne,hlavna postava aj v tak tazkej situacii nestracala zmysel pre humor...Urcite treba pozriet....vo mne to zanechalo velky zazitok.

+0-
100%

Komentáre užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

20:35 14.02.2009

Christopher Nolan

Christopher Nolan

..reziser kt. sa dari ma zneistit.:)..Pri jeho filmoch sa musim stopercentne sustredit a premyslat...:))..Raz nas nuti pozerat prestrihane zabery od zadu ..a vlastne zaciatok je koniec....:)..A najviac sa bavim na tom, ze aj filmovy kritici vedu dohady ..ako to vlastne bolo?..:))..Majster iluzii...Divak si moze spravit svoj vlastny koniec..pripadne miestami aj utrzky deju..Zomrel klon...alebo nie?...A tak podobne..Jeho filmy su prosto dokonale...Nutia nas premyslat a to ma bavi:)

++1-
90%

12:51 10.01.2009

Kim Ki-Duk

Kim Ki-Duk

..Kim Ki Duk je skvely reziser..Aj ked jeho tvorba je níekedy dost drsna..paci sa mi, ze si dava zalezat na malickostiach ..detailoch..ze dokonale zvlada obraz a aj hudbu...Obzvlast ma zaujal film Samaritanka....kde som netusila, ako to bude za 5 minut...a to,ze som nevedela ako to skonci nemusim ani pripominat..Majstrovske dielo...a skvely reziser...

+0-
90%

Hodnotenia užívateľa k filmom na cineville.sk

90/100:
127 hodín | 500 dní so Summer | 5x2 | 8 times up | 8 žien | 80 dní | A vojna je tu | Adaptácia | Alma | Amélia z Montmartru | American Honey | Americká krása | Amores perros / Láska je kurva | Atlas mrakov | Babel | Bazén | Bibliotheque Pascal | Blue Valentine | Boj snežného pluhu s mafiou | Candy | Čas | Čas, ktorý zostáva | Chlapci neplačú | Čierna kniha | Čierna krv | Čierna venuša | Čistá duša | Čitaj mi z pier | Čo žerie Gilberta Grapea | Control | Crash | Cudzinka | Divoké historky | Divoký Django | Dobrý Will Hunting | Dogville | Dokonalý trik | Donnie Darko | Drive | Dvere v podlahe | Elementárne častice | Exotica | Farebný závoj | Fish Tank | Fontána | Frida | Goyove prízraky | Grandhotel Budapešť | Harold a Maude | Hľadá sa Nemo | Hľadanie krajiny nekrajiny | Hlupák | Hon | Hore | Horšie to už nebude | Hovor s ňou | Hugo a jeho veľký objav | Jar, leto, jeseň, zima... a jar | Juno | Kill Bill 1 | Kill Bill 2 | Klub poslednej nádeje | Kokaín | Koralína a svet za tajnými dverami | Kráľovstvo zverstiev | Kramerová vs. Kramer | Kto sa bojí Virginie Woolfovej? | Kuky sa vracia | Kura na slivkách | Kurz negatívneho myslenia | Láska nebeská | Letec | Lietam v tom | Lola beží o život | Lono | Magnólia | Malé deti | Match Point - Hra osudu | Matrix | Mechanický pomaranč | Melancholia | Memento | Milenci zo severného pólu | Million Dollar Baby | Milujem ťa tak dlho | Milujte sa s kým chcete | Milujte svojho zabijaka | Minulosť | Mladosť | Môj život bezo mňa | Moje súkromné Idaho | Muž v tieni | Muži, ktorí nenávidia ženy | Na chvíľu slobodní | Na dno vášne | Na druhej strane | Náš vodca | Nebezpečné známosti | Nech vojde ten pravý | Nepozvaný hosť | Nič osobné | Nymfomanka II. | Občan pes | Odlúčenie Nadera a Simin | Ona | Osadné | Pán pomsta | Paranoid Park | Paríž 36 | Paríž, Texas | Persepolis | Pianista | Piáno | Pieseň mora | Ples príšer | Po svadbe | Pochovaný za živa | Poviedky z kuchyne | Prázdniny v Ríme | Predvianočná nočná mora | Prorok | Protektor | Pulp Fiction: Historky z podsvetia | Rain Man | Requiem za sen | Rosemary má dieťatko | Samaritánka | Samotári | Sedem | Sex a Lucia | Sin City - mesto hriechu | Sin Nombre | Skrotená hora | Sociálna sieť | Sólokapor | Spálené životy | Spútaj ma! | Šťastné a veselé | To nie som ja, prisahám ! | Toy Story 3: Príbeh hračiek | Traffic - Nadvláda gangov | Trainspotting | Truman Show | Túžba, opatrnosť | Twin Peaks | Ukrutne šťastní | Umenie plakať | Utajený | Útek do divočiny | Užívaj si, ako sa len dá! | V Brugách | Valčík s Bašírom | Veľká ryba | Verejný nepriateľ č. 1 | Verejný nepriateľ č. 1: Epilóg | Vianočná rozprávka | Vojdi do prázdna | Volver | Všetko o mojej matke | Zabijem Nixona! | Zabriskie point | Zákon túžby | Zamilované zvieratá | Zanechať Las Vegas | Zápisky o škandále | Zelená Míľa | Život Adele | Zlá výchova | Zločiny a poklesky | Zlomené kvety | Zmiznutie | Zväčšenina |
80/100:
2 dni v Paríži | 2001: Vesmírna odysea | 3 sezóny v pekle | 4 mesiace, 3 týždne a 2 dni | 8 1/2 | Absolvent | Ako sa varia dejiny | Alica v mestách | Anjelský podiel | Annie Hall | Arizonský sen | Banksy | Biela stuha | Billy Elliot | Biutiful | Boh masakru | Bokovka | Brat | Broken Circle Breakdown | Bunny a býk | Čas umierať | Cashback | Chlapčica | Chlapec na bicykli | Chyť ma, ak to dokážeš | Čierna mačka, biely kocúr | Čokoláda | Ďalší rok | Darjeeling s ručením obmedzeným | Deti moje | Diablova dielňa | Do Ríma s láskou | Dokonalý zmysel | Druhý breh | Dusenie | Faktótum | Fantastický pán Lišiak | Forrest Gump | Gainsbourg | Galimatiáš | Gauneri | Gomorra | Good bye, Lenin! | Hadewijch - medzi Kristom a Alahom | Happy Happy | Hlad | Homár | Horký mesiac | Hranica | Hriešne noci | Iluzionista | Imaginárne lásky | Iné svety | Interview | Irina Palm | Ja tiež | Jasmínine slzy | Je to iba vietor | Je to len koniec sveta | Katyň | Kawasakiho ruža | Kika | Koža, v ktorej žijem | Krádeže a vlámania | Kráľová reč | Láska | Laurence | Len 17 | Len Boh odpúšťa | Lepší svet | Lore | Malena | Mamas & Papas | Mammuth | Mamut | Mária, milosti plná | Marieke, Marieke | Max a Maxipríšerky | Mexická jazda | Milionár z chatrče | Moje čučoriedkové noci | Motocyklové denníky | Mŕtva nevesta Tima Burtona | Muž na Mesiaci | Muzika | Náuka o snoch | Nebo nad Berlínom | Nebraska | Nedodržaný sľub | Nedotknuteľní | Neopúšťaj ma | Nesvadbovo | Neviditeľné deti | Neviditelní | Nick Cave: 20 000 dní na Zemi | Nie som tvoj kamarát | Občiansky preukaz | Obecná škola | Oliver Sherman | Ondine | Ospalá diera | Otvorené srdcia | Padlé ženy | Pán Nikto | Parada | Parfum: Príbeh vraha | Patrik 1,5 | Pekné svinstvo | Pelíšky | Piráti na vlnách | Pochyby | Pod pieskom | Pomery | Posledný škótsky kráľ | Potomkovia ľudí | Poznámka pod čiarou | Pravidlá muštárne | Prelet nad kukučím hniezdom | Princezná a bojovník | Princezná z Montpensier | Prísľuby z Východu | Pusher | Raňajky na Plute | Raňajky u Tiffanyho | Ricky | Rodina je základ štátu | Rojkovia | Rozorvané objatia | S rukami od krvi: Pusher II | Sedem psychopatov | Severozápad | Sex, lži a video | Shrek | Škola života | Skutočná guráž | Sladký ničomník | Slaný vzduch | Slávici v klietke | Smrť čaká všade | Smrť panien | Snehová torta | Sofiina voľba | Stoker | Štyri levy | Submarino | Tajnosti | Tajomstvo slov | Taking Off | Táto krajina nie je pre starých | The Artist | The Master | Tlkot môjho srdca sa zastavil | Toni Erdmann | Úkryt | Útek | Všade dobre, prečo byť doma? | Všetci hovoria: Milujem ťa | Východiskový bod | Walk the Line | Warholka | What Maisie Knew | Whiplash | Wrestler | Z hrdze a kosti | Zamotané vzťahy | Zbohom baby | Zbrusu Nový zákon | Žena môjho muža | Ženy na pokraji nervového zrútenia | Život chrobáka | Život je čudo | Zlo |

Hodnotenia užívateľa k osobnostiam na cineville.sk

40/100:
Milla Jovovich |
1757

Počet
bodov:

ako získať body?

Obľúbené filmy:

Obľúbené osobnosti: